Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Tänane trenn oli enesetunde ja nt pumbatuse mõttes hea, aga eesmärk jäi siiski napilt täitmata.

Ehk siis 10x10x70 kg lamades surumise viimasel seerial ei tulnud mitte 10, vaid 9 kordust ja see oli ikka max mis max.

Tegelt teadsin, et kui viimasel trennil sai 10x10 patuga pooleks mustalt ära tehtud, siis enne ei tohi raskust suurendada, kuni 10x10x67,5 kg ilusti vormistatud.

Aga läksin ahneks nagu ikka. Lootsin parema taastumise peale jne.

Järgmine kord plaanin teha kas 67,5 kg-ga või isegi 65 kg-ga ja ülejärgmisel korral siis taas 70 ja üleülejärgmisel 72,5 kg.

Arvatavasti on rind järgmiseks korraks ka veidi paremini taastunud, sest EMV tõttu lükkub trenn esmaspäeva peale.

Teise harjutusena tegin kaldpingil lendamist 3x11x16 kg. Täna veidi kiirema tempoga, pumpavamalt, sest lamades surumine võttis ikka kõik rinnast välja, mis võtta andis.

Ettekallutatult lendamist tegin pingil lamades 3x11x7 kg.(aeglane negatiiv, plahvatuslik positiivne faas)

Istudes kõrvale lendamist 3x11x9 kg (aeglane negatiiv, plahvatuslik positiivne faas)

Prantsuse surumist seekord sirge kangiga (EZ oli hõivatud) 3x11x30 kg. (4 sek negatiiv, plahvatuslik positiivne faas)

Pärast trenni 40 min aeroobset. Venitused, vahurull, saun ja kontrastdušš.

Siim Kelneril palusin ka surumise tehnikat jälgida ning ta tõdes, et paremat õlga üritan alateadlikult venituse eest hoida, mistõttu parema poole puhul surun rohkem triitsaga. Siuke väärakas diagonaalis kangi hoid ühesõnaga. Üritan seda parandada.

Kuna Workout Shocki võtan hetkel reeglina ainult rinnapäeval, siis oli efekt seda suurem ja pumbatus metsik. Beeta-alaniini hakkasin ka taas tarbima. Loodetavasti jõuab efekt enne realiseeruda, kui kava läbi saab.

Fotokas oli ka kaasas, et võistlejate lavaküpseid vorme pildistada. Aga kuna masin streikis nagu tervishoiutöötaja, te täna pilte ei näe.

Peate ette kujutama tühja Kelnerit ja selga treenivat Liisi.

Samakamees võib lisaks ette kujutada Alexandrat, kes täna mind FitShop Robocopis külastas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii treenides mõjutad ju ainult ühte tüüpi lihaskiudusid?

Ainult ühte tüüpi lihaskiude pole võimalik mõjutada. Alati saavad kõik tüübid suuremal või vähemal määral vatti. Jah võib öelda, et mõjutan veidi enam neid kiude, mis visuaalsele suurusele kõige paremini kaasa ei aita - kuid minu puhul on tegemist vajalikkusega, sest lihtsalt suuremaid raskusi pole mida kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin jalga.

Rinnatrenn tõmbas ikka parajalt rihmaks. Liigne kofeiin segas magamist ja nii ma eile päeval tiksusin. Plaanisin õhtul aeroobset teha, aga piirdusin saunaga.

Täna oli enesetunne parem, aga väsimus on ikka sees. Seetõttu olin sunnitud ka täna Workout Shocki laksu sisse panema.

Trenn oli tänu sellele muidugi super, aga ma eelistaks ennast niimoodi kunstlikult mitte väga kurnata hetkel.

Kükk

10x10x77,5 kg, paus 90 sek, tempo 4020

Täna õnnestus raskuse lisamisest hoolimata päris hästi. Kuidagi teravust oli rohkem ja kükiasend ka hea. Tempo võis lõpus natukene kiiremaks minna, aga edasiminek kindlasti.

Kõhuli jalgade kõverdused

10x10x25 paus 90 sek, tempo 40x0

Kuna spartas ei saa lisada 2,5 kg kaupa, lisasin 5 kg. See kiskus veidi raskeks, aga oma töö tegi ära.

Alaplokil põlvede tõsted

16x14 kg

16x18 kg

16x18kg

Tempo 2020

Sellesse harjutusse suhtusin alguses eelarvamusega. Et võin ju teha ükskõik millist harjutust kõhule. Aga see on ikka julm. Kõht on järjest minut aega pinges ja mina pole sellega harjunud. Sikspäki saab niikuinii välja toitumisega, seega mingit maratonkõhutrenni tavaliselt ei harrasta.

Mis harjutusest ma räägin:

Säär smithil

3x16x50kg+smithi kang

Tempo 2020

Täna pidin siin eesmärgi täitmiseks kasutama Dorian Yatesi lähenemist: kui keegi sind relvaga sihiks, kas siis jõuaksid veel ühe korduse teha?

Kasutada oli vaid kujutletav püssimees, aga võin öelda, et jõuab küll.

Tempo esimene number näitab siis negatiivse faasi kestvust, 0 pausi all ja ülevalfaasis ning X plahvatuslikku positiivset faasi.

Aga ega siin nalja pole. Aminohapped ja Chela MZB sisse ning ruttu tuttu kasvama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli trenni- ja töövaba päev, aga Aeroobikakuninganna ja Innar Mardo memoriaali ettevalimtuste alla läks siiski kogu päevavalgus.

Kui plaan läbi mõeldud, mis superpakkumistega teid nendel puhkudel rõõmustada, läks töö juba libedamalt.

Enamik asju, mis minu jurisdiktsiooni kuuluvad, ootavad juba töökaid sportlasi Salmes.

Ja messilisi ootavad head hinnad ja rariteetsed kingitused.

Pärast tööpäeva veel poest läbi söögivarusid täiendama ja rongile.

Ning keda ma rongis kohtan? Ohoo! Siim Kelner isiklikult. Ei tundnud meest alguses äragi: nii tühjaks end pigistanud. :P

Siimul oli parasjagu söögiaeg. Kui te nüüd arvate, et Edelarautee rongis nagu lennukites stjuardess söögikäruga kõrvale tõmbab, siis eksite.

Paar peotäit metsapähkleid, millega üks keskmine orav isegi 1 talvepäeva üle ei elaks.

post-3216-0-38679000-1350662154.jpg

Kas see, et Siim veel viimastel päevadel oma kategooria favoriidiseisusest hoolimata püksirihma pingutab näitab, et mehel on sihid hoopis kõrgemal? Absoluudis?

Kas tõesti leiab Oti "hirmuvalitsus" lõpuks kiire lõpu?

Minu toidukotiga ei anna võrreldagi. 20 muna, 6 kodujuustu, tomat, kurk, hapukurk, šampinjonid, coca-cola light, sink, oad tomatikastmes, täidetud oliivid, Uncle Ben's extra pineapple, Felixi salatikaste, piim...

Ehk 2200kcal 189cm, 89 kg mees VS 2600kcal ja 172 cm, 81 kg mees.

post-3216-0-76130500-1350662152.jpg

"48 tunni pärast saab juba süüa", nagu Siim äsja ütles...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aaaaaaw, what a cute lil bodybuilder!

BTW are u competing this weekend?

Thanks! :D

No, I'm not, since I did not have enough time for preparation and I would want to show progress, not just the same package I had before the army.

But I'll definitely be there since I am responsible for the expo.

I'll also try to give full photo(and later video summary) coverage of the event, starting with the weigh-in in the morning and ending with the after party the next. :D

My plans right now are to stay relatively lean and grow enough to make impact in the men's classic bodybuilding division up to 175 cm.

I am thinking of spring 2014. Then all the competiitons that are available(Baltic Match, Latvian Open, Estonian Cup and maybe even the Europeans if I can raise the money).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänase päeva esimene pool möödus Spartas. Tegin selg-trapets-bitseps trenni. Raskuseid suurendasin nagu ikka, aga täna polnud seda päris õiget minekut. Keskendumine oli kuidagi häiritud, aga eks järgmisest nädalast saab jälle lammutada, kui EMV seljataga.

Saalis nägin esiteks Andres Barabanovit, kes homme lavakohtunik. Saalis kohtan teda harva, aga eks homseks peab ju ikka biitsa punni ajama ja seda ta tegi. :D

Tippajal nägi mees välja selline:

post-3216-0-17261500-1350756854.jpg

Googeldades tuli välja, et kunagi osales ta saates "Hirmu faktor". Sellest ajast selline lõbus huumoripildike:

post-3216-0-88421000-1350756852.jpg

Trenni ilmus ka Marko Mölder, noorte kulturismikategooria üks favoriite. Marko piirdus täna vaid poseerimise ja vahurullimisega ning nii palju kui nägin, peaks vorm igati tasemel olema.

Tundub, et põhivastane on talle Ergo Tüür, kes oma plussiks olevale kuivusele on suutnud ka head kilod lihasmassi lisada.

post-3216-0-35180700-1350757240.jpg

Eks näeb, kuidas läheb. Tean, et ettevalmistus on Marko jaoks olnud väga raske. Loodetavasti väljendub see ka vormis.

Kui viimati Sten Richard Oskarit nägin, oli tal igati ilus vorm ja ka lihasmassi-proportsioonide suhe. Loodan, et mees mingeid võistluseelseid trikke pole teinud, mis vormi halvendada võiks. Stenile lubasin ka iseenda poseerimispükse laenata. Loodan, et need teenivad teda hästi ja "talismaniga" ei kaasne "igavese teise" needus. :D

Rain Kuusnõmme tänane võit oli kõva sõna. Kui mees oli viimati veel sellisel ebakindlal kohal võistlustulemuste suhtes, siis antud võit peaks mehele kindlasti enesekindlust ja "inertsi" andma, et ka homme koor riisuda.

Päeva teine pool möödus Salmes. Fitness.ee boks on üleval ja rõõmustab teid homme heade pakkumistega.

Kergitan saladuskatet:

*verivärske Jari "Bull" Mentula DVD(väärtus 29.90€) kauba peale kahe FAST Pro series toote ostuga!

*populaarne Gianti pakkumine: kaks batooni 5€, karp 30€

*eelkõige võistlejatele mõeldes klassikaline võistlus(ja ka trennieelne) "pumba kombo": Olimpi AAKG+Extreme Speed Shot 4€

Sellist kombot olen ka ise alati enne võistlusi kasutanud ja kel endal neid kaasas pole, saavad koha pealt osta

*soodushind Ditemix batoonidele

*soodushind raamatule "Revitalisatsioon", 10€: meie elustiili piibel, kust saab väga hea kokkuvõtte tervislikust toitumisest ja treeningust

*kõik joogid: Fat Burner, Metal Pump ja suur Novelle vesi 1€

*degusteerime batoone ja FAST Pro sarja tooteid

post-3216-0-60738000-1350757939.jpg

Loodan homme jõuda ka kaameraga ringi käia, et jäädvustada seda, mis saalisistujatele tavaliselt nähtamatuks jääb.

NB! Võistlejad, kes homme Salmest lahkuvad, hüpake läbi Balti jaama Samsa putkast. Keegi olevat mind juba tabanud "tšeburekiputkast", aga enda kaitseks võin öelda, et banaani samsa on ikka nauding omaette, eriti, kui lasete selle soojaks teha. :P

Kõigile võistlejatele rahulikku ööd, külma närvi ja homseks "vesi naha alla"!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on minu ainukese õe ja noorima venna sünnipäev. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Tänast päeva, 28. oktoobrit 2004 pean enda süstemaatiliste kulturismitreeningute alguseks. Ehk 2 aastat veel ja siis saab "algaja" aeg läbi. :P

Selle päeva veetsin Tallinnas, oma õe sünnipäeval ja samal päeval registreerisin Fitness.ee(tollal Amazon.ee) foorumisse kasutaja. (No näete, kui olulist rolli see foorum mu elus mänginud on.) Tere peo veetsin foorumis, erinevaid teemasid huviga läbi lugedes. Trenni olin vaikselt teinud ka enne, kuid ebakorrapäraselt. Küll kord üle treenides ja siis jälle pausi pidades.

Trenniga alustades olin ca 62 kg, hetkel ca 82 kg. Esimesed 9 kuud treenisin enda kodus, Anttilast tellitud treeningpingi ja Kaubamajast ostetud hantlite abiga. Mäletan, et kohe alguses treenisin 6 päeva nädalas, keha 2x läbi. Entusiasmi oli kõvasti ja sealt ka see algajale veidi liiga suur treeningkoormus. Hommikusöögiks sõin 3 munavalget(sest rasv on ju paha) ja parematel päevadel putru, lõuna oli koolis ja enne trenni muidugi legendaarne heeringas küüslauguga(mida sõin needsamad 9 kuud järjest, nagu blogi esimestelt lehtedelt lugeda võite. Siiani ei taha heeringat väga nähagi :D)

Pärast trenni läks tollal alati hitt-toode Protein No1 ja peotäis rosinaid. Hilisõhtul veel 200g kohupiima. Nädalavahetusel ka kanaliha koolilõuna asemel.

9 kuu lõpuks olin aga hoopis 55kg, kuna mõtlesin, et kulturism peab olema mingi eriti raske enesepiinamine ja nägimine.

Kui kord kohalikus raamatukogus Õhtulehest lugesin, et Ott paneb jõuluajal ikka pitsi viina ka sisse, lahkusin raamatukogust nagu oleks mu maailm kokku varisenud. :D

Gümnaasiumisse minnes liitusin Oti noorterühmaga ja Ott käskis sööma hakata. Kui ma paar nädalat polnud suutnud kaalu tõsta, muutus Ott päris murelikuks ja ütles, et muidu pole sel alal midagi teha... Hakkasin siis õgima, tippaegadel läks ühe toidukorraga 2 pakki pruuni riisi sisse(siiani ei saa aru, kuidas ma seda suutsin). Sirvides eile esimest treeningpäevikut nägin, kuidas 3 kuuga võtsin niimoodi 10 kg juurde. :D

Esimene dieet läks kiirustamiseks ja võistlustel olin tühi ja pehmem, kui 55kgsena.

Et esimene kord oleks kindla peale minek, tegin vabakava aeglase muusika järgi. Haydni Üllatussümfoonia, mida kuulsin GAG muusikatunnis. Muusikaõpetajaks oli Merle Ilus, Maarja-Liis Ilusa ema.

Võistluskaal 66kg. Huvideks kokandus :D

Teiseks võistluseks 2006 sügisel olin juba veidi kosunud. Kaal vaid kilo raksem, 67 kg, kuid pilt kõvasti parem.

Huvideks kündmine. Õhtujuht kommenteeris: "Eks näeme, kas kehtib vanasõna põllumees-põline rikas" :D

Ega ma sellele eelneval suvel käed rüpes ka istunud. Sõber Indrekuga(tänud sulle videote eest), lammutasime Revalis pea iga päev. Mäletan, et 2x nädalas tegin isegi 2x päevas trenni: hommikul rind ja õhtul biitseps+käsivars, hommikul reie kaskpea ja õhtul säär. ega ma sel suvel muud teinudki, kui treenisin, sõin ja magasin, innustatuna esimesest võistlusest.

Meenus ka 2007 karikavõistlus Pärnus. Kuna sõit sinna suht pikk, otsustasime kohale minna päev varem. Meie seltskonnas olid mina, Revalis treeninud ja mind juuniorites alati võitnud Henri Tohver ja parim sõber Indrek Vändrik.

Kuna Indreku isa on korvapallitreener, saime ööbida mingi Pärnu spordihoone teisel korrusel olevas naridega toas. Allkorrusel oli spordisaal ja minu arust ka korralik baar. Mõttekam oleks aga olnud hommikul varem ärgata ja kohale sõita, sest magada me ei saanud. Kõrvaltoas pidasid mingid korvpallurid terve öö pidu(stereotüübid põhinevad ikka päriselul :D). Samuti üritasin kofeiinitablettidega "vett välja ajada", mistõttu ei saand praktiliselt üldse sõba silmale. Mäletan, kuidas panime korrusel asuvast WCst peegli "rotti", kuna tahtsime toas poseerimist harjutada. Poseerimisvideo on aga kahjuks ajaloo tagatubadesse kadunud...

Vee välja ajamisest oli niipalju kasu, et keha hoopis kogus vett.

post-3216-0-38222600-1351454442.jpg

post-3216-0-55664600-1351454444.jpg

Laval nägin välja nagu veepall Karupoeg Puhh. Tokko ütles autasustamisel, et teise koha Janar Nirgi ees võitsin vabakavaga. :P

post-3216-0-96836600-1351454446.jpg

No vot. Niipalju siis tänase päeva puhul nostalgitsemisest.

Otsisin kodust välja ka oma karjääri jooksulkogutud karikad ja medalid. Neid on veel vähe, kuid järgmise hooaja jooksul kavatsen need kahekordistada. ;)

Esiplaanil näete ka väikest osa 8 aasta treeningpäevikutest.

post-3216-0-99266300-1351454644.jpg

Mis ma oskan öelda. Tahaks tänada kõiki, kes mind sellel teel aidanud. Näiteks sõpra Indrekut, kes on mind enne võistlusi majutanud ja võistluspäeval sõidutanud. Tänan tema peret, kes on talunud mind alasti mööda nende korterit lippamas, kui enne võistlusi grimmimine käsil. :D

Tänan oma toetajaid. Mõned on mulle erinevatel eluperioodidel lausa eluaset pakkunud vaid aitäh eest.

Ma pole väga ekstravert kui asi puutub sõnadega suurustamisesse. Aga kõik, kes tänu väärt, neid olen oma mõttes kindlasti tänanud.

post-3216-0-82061200-1351455917.jpg

Mõnikord mõtlen, et mida kuradit ma nende 8 aasta jooksul teinud olen, et veel mingit nimekat tiitlit ei oma. Samas spordis on nii retardante kui aktselerante. Indrek Otsus olevat öelnud, et tema tegi enne 10 aastat trenni kui midagi võitma hakkas. Samuti õpetatakse Tartu Ülikoolis, et keskmine meister on teeninud 10 000 tundi.

Nagu rusikas silmaauku, lugesin täna Janari uut artiklit. Eks selliseid mõtteid olen isegi palju mõelnud. Mida tahan aga välja tuua, on Janari 17 aastane sportlaskarjäär. Ja nagu teame, on finaalikohad hakanud tulema alles viimastel aastatel. See annab lootust kogu selle negatiivsuse keskel, mida külvavad pessimistlikud jõusaalihärjad.

Spordiga ma ilmselt miljonäriks ei saa, aga usun, et inimene peab tegelema sellega, mis teda õnnelikuks teeb. Olenemata tulemusest. Euroopa meistri tiitlit ma garanteerida ei saa, aga töö selle nimel käib.

Tänan tähelepanu eest. Olen küsimustele avatud.

  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lausa pisara võttis silma. Tubli oled olnud.

Mind jääb nüüd esimese vabakava muusika kummitama :D

Tänud, musi. Ma usun ka, et sellised siirad inside faktid on tihtipeale huvitavamad kui tavaline trenniraskuste-korduste kirjutamine.

Tulevase kehalise kasvatuse õpetaja harimiseks:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga muhe lugemine , endal saab ka jaanuaris 1 aasta treeninguid täis ja ehk kunagi tulevikus saan minagi meenutada niimodi =D . Ja tõesti , inimene peab tegema seda , mis on südame järgi ! Ja no ma mõtlesin , et minu esimene võistlus oli hull , jalatsitega lavale ja puha , aga Kirbu omagi oli päris muhe ! =D .

Edu ja jõudu tööl !

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga muhe lugemine , endal saab ka jaanuaris 1 aasta treeninguid täis ja ehk kunagi tulevikus saan minagi meenutada niimodi =D . Ja tõesti , inimene peab tegema seda , mis on südame järgi ! Ja no ma mõtlesin , et minu esimene võistlus oli hull , jalatsitega lavale ja puha , aga Kirbu omagi oli päris muhe ! =D .

Edu ja jõudu tööl !

Ühe aastaga võib juba sellise päris ok lavavormi saada.

Esimene kord on alati raske. Endalgi naljakas vaadata. :D

Tänud ja edu ning eelkõige järjepidevust sullegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krissut ma mäletan hästi ,seda punapeaga väikest mehikest, kes rassis saalis järjepidevalt :D . Minus köitis tema tähelepanu, mitte geneetiline eeldus ,vaid see pühendumine, millega ta oma trenne tegi. Vanajumal on ikka kohati ülekohtune, sellise tahtejõu ja pühendumisega võib imet teha, kui kaasa oleks antud pisutki rohkem geneetilist eeldust.... :( ,kuid see ei tähenda omakorda, seda et Krissu ei võiks tulevikus saavutada märkimisväärseid tulemusi - eks aeg näitab mis tasemel ja kus need realiseeruvad, igal juhul oled Krissu juba läbi oma pühendumise ennast Eesti kulturismiajalukku kirjutanud.... ;) Jätka samas vaimus ja papa on alati olemas kui abi vaja... :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp on tegelikult Eesti kulturismis õige mees omal kohal. Hoolimata erinevatele väärarengutele ihul ja hingel jätkab tema liikumist oma eesmärkide poole olles eeskujuks tuhandetele palju andekamatele, aga laiskadele vennikestele. Kirp on justkui päike suvetaevas, nagu puhas valge lumi jõuluvana kodukohas, nagu varblasepoiss laudakatusel nagu päevinäinud kumminukk sexodroomi kolmandal korrusel ruumis 347, nagu peigmees pulmas... :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krissut ma mäletan hästi ,seda punapeaga väikest mehikest, kes rassis saalis järjepidevalt :D . Minus köitis tema tähelepanu, mitte geneetiline eeldus ,vaid see pühendumine, millega ta oma trenne tegi. Vanajumal on ikka kohati ülekohtune, sellise tahtejõu ja pühendumisega võib imet teha, kui kaasa oleks antud pisutki rohkem geneetilist eeldust.... :( ,kuid see ei tähenda omakorda, seda et Krissu ei võiks tulevikus saavutada märkimisväärseid tulemusi - eks aeg näitab mis tasemel ja kus need realiseeruvad, igal juhul oled Krissu juba läbi oma pühendumise ennast Eesti kulturismiajalukku kirjutanud.... ;) Jätka samas vaimus ja papa on alati olemas kui abi vaja... :D

Eks ma siis ei hakka imet tegema, vaid piirdun ilmalike vägitegudega. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krissut ma mäletan hästi ,seda punapeaga väikest mehikest, kes rassis saalis järjepidevalt :D . Minus köitis tema tähelepanu, mitte geneetiline eeldus ,vaid see pühendumine, millega ta oma trenne tegi. Vanajumal on ikka kohati ülekohtune, sellise tahtejõu ja pühendumisega võib imet teha, kui kaasa oleks antud pisutki rohkem geneetilist eeldust.... :( ,kuid see ei tähenda omakorda, seda et Krissu ei võiks tulevikus saavutada märkimisväärseid tulemusi - eks aeg näitab mis tasemel ja kus need realiseeruvad, igal juhul oled Krissu juba läbi oma pühendumise ennast Eesti kulturismiajalukku kirjutanud.... ;) Jätka samas vaimus ja papa on alati olemas kui abi vaja... :D

Kas ma näen jälle sarnasust Janar Rückenbergi ja Kirbu vahel? :D

Minu teada ka Janar pole kulturismis geneetiliselt andekas, vaid lolli tahtejõuga on see kõik saavutatud ligi 20-aastaga (Janar, võid mind parandada kui ma eksin). Üks õppejõud koolis rääkis kuidas Janar ületas TÜ biomehaanika laboris vastupidavussportlaste tulemusi. Ehk siis Janar on geneetiliselt vastupidavussportlane. Aga kes teab, v-o oleks Kirp ja Janar palju kõvemad mehed kui Kenenisa Bekele või meie oma Andrus Veerpalu kui oleksid teise tee valinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägiks vahepeal ka asjast.

Eelmisel nädalal tegin kerge, taastava nädala. 3 nädalat Saksa mahutreeningut andis tunda ja otsustasin kuulata oma keha.

Kerge nädal vähendas ka motivatsiooni menüüst kinni pidada ja seega läks veidi lappama. Mul ikka tekib vahest tahtmine rihm lõdvaks lasta. Eks söögiisu suurendavad ka rasked trennid ja keha suurenenud vajadus toitainete järele, et lihaseid taastada.

Täna hommikul olin 82,6 ehk ca kilo raksem kui muidu, aga juba õhtuks enne trenni oli kaal samuti 82,6(ehk põhim langenud, kuna õhtuks tavaliselt tõuseb) ja pärast trenni juba 81,7 kg. :P

Kuna trenn peab olema meeldiv, siis uue kava tegin taas vastavalt enda tahtele. Mõtlesin nüüd mõnda aega proovida vana head, lihased suht laiali jaotaud kava. Taastavate treeningutega kava on küll hea, aga vahepeal tahaks proovida ka lihaseid kontsentreeritult koormata.

Täna tegin Revalis rind-kõht.

Und sain küll vähe, aga kui Workout Shocki üle pika aja sisse panin, toimis see taaskord eriti hästi. Lihased läksid täis nagu ilmavaatlusõhupallid. Vaat et lendu ei tõuse.

Trenn ise

Lamades surumine 12, 10, 8, 6

Kaldpinnal smithil surumine 12, 10, 8, 6

Lamades hantlitega lendamine 3x8

Trosside ristamine 3x10

Kõhule alaplokil põlvede tõsted

+45 min crosstrainerit.

Raskused võtsin täna varuga, et see kava kiiresti kinni ei jookseks. Mahutreening arendas küll pigem lihasvastupidavust, mis püramiiditrennis jõuna ei väljendu, kuid plahvatuslikkus oli kahtlemata parem kui kuu tagasi tänu mahutreeningu väikse raskusega plahvatuslikule positiivsele faasile! Tehnikat hoidsin ka normaalse: nt lamades surudes oli negatiiv 2 sek vähemalt.

Aga ok, magama. Homme vaja kooliasjadega süvitsi tegeleda. Lõppu üks täna tehtud udune pilt. Vorm päris nii udune ei ole. :D

post-3216-0-56462100-1351548092.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin Revalis selga.

Und oleks võinud ikka rohkem saada, aga oli vaja süüa ja kooliasju ajada.

Trenn ise:

Hantli tõmbed ettekallutatult 12, 10, 8, 6 (Toetusin hantlirennile. Nii ei väsi alaselg ära nagu pingil tehes)

Kangi otsa tõmme 12,10,8,6

Kitsa althaardega lõuatõmme 3x8

Pullover 3x10 (Kasutasin ära Revali pulloveri, mis on üks vähestest normaalsetest pulloveridest saalides)

Jõutõmme 3x10 (Lõpus tehes oli loomulikult sunnitud kasutama väiksemat raskust. Tehnika lonkas ka veidi, kuna pole ammu teinud)

Käsi oli pärast jõutõmmet selline. Tavaliselt lisanduvad siia ka sinikates põlved :P

post-3216-0-98533100-1351620583.jpg

Aeroobne crosstrainer 30 min

Selja puhul ülehindasin mõnes kohas raskusi, kuna pole neid harjutusi mõnda aega teinud. Suutsin küll numbrid ära teha, aga oleks võinud suurema varu jätta progresseerumise huvides.

Eile käis mul Telliskivis külas üks noorsand, kes väitis, et on Team Kiivikasest ja tahab allahindlust saada. Nojah, sai. Aga nagu teame, siis tasuta lõunaid pole olemas. Täna trehvasime Aia tänava Rimi juures, võtsin kohe nööbist kinni nagu korstnapühkijal ja seekord tõi see mulle tõesti õnne: leidsin endale tänaseks kaameramehe.

Ehk täna oli lõpuks aega ja meeles teha üks vormi võrdluspilt. Tahtsin teha samas kohas ja võimalikult sama valgusega.

Esimene pilt nagu aru saada, sõjaväes tehtud. Teine treeningutega uuesti alustades mõned head kuud tagasi, special for Leho ja viimane täna tehtud.

post-3216-0-61229800-1351617303.jpg

Tundub, nagu oleks see paberilehest selg ikka veidi paksemaks läinud?

Ükspäev vaatasin ka, et mahutreening oleks nagu lailihase kaenlaauku suubuva osa kuidagi rohkem esile toonud. Seljaharjutus mahutreeningu ajal oli kitsa althaardega lõuatõmme. Seda propageeris nii Dorian Yates kui olen näinud ka Indrek Otsuse kavades. Lailihase kinnituse tõttu peaks althaare lihase veelgi rohkem venitusse viima, kuna läheb nö spiraali. "The greater the range, the greater the exercise", ütleks Dorian. Suurem venitus võiks omakorda tähendada suuremaid mikrotraumasid. Ühesõnaga hea harjutus. Proovige, kes veel pole.

Nüüd loen psühholoogiat edasi. Vahepal tundub täielik mindfu*k. Umbes sama tekst, mida ajavad poliitkud ja foorumiteoreetikud. :D

Homme aeroobne ja sääred ilmselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×