Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Tore kuulda, et vähemalt minu soovitatud kavad töötavad..... ;) Rush on spetsiifilise maitsega, kuid sellega harjub - oluline ongi see tunne trenni lõpus, et ei toimu sellist ärakukkumist ja jaksab kuni viimase seeriani pingutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iseasi, kui raskelt on vaja dieedi ajal treenida. No nii raskelt, et lihas kaduma ei hakkaks, kuid piisavalt kergelt, et vältida ülekoormusest tekkivaid vigastusi. Arvestada tuleb sellega, et alakaloraažis ning tihtipeale veel suurenenud intensiivsuse, mahu ja sageduse juures on taastumine aeglasem.

Anna defitsiidis kulturistile paar viilu leiba rohkem ja ta möllab nagu Duracelli jänes. Täna sõin ära ühe Caesari salati ja krt kus andis energiat päris mitmeks tunniks.

Endal olid dieedi ajal kõik trennid rasked, isegi üritasin kordusi ja raskusi suurendada. Põhjus oli ka selles, et nädal enne LEKVi hakkasin alles dieeti pidama ja siis oli vaja kõvasti kulutada.

Üks päev sattus mul nii, et õhtul vaatasin, et süskarite jaoks on veel ruumi - no, arvata on, et dieedi ajal sööd nii palju ära kui lubatud. Siis sõin oma 20g süsivesikuid sisse ja ei jäänud enam magama... oleks tahtnud kohe trenni lammutama minna. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli kerge jalatrenn Revalis. Reie nelipeale 20-21 seeriat, reie kakspeale kuskil 16, säärele 16.

Raskused 50% raskest päevast. Selline mõnus trenn, kus on nagu tunne, et teed tööd, kuid sooritus on puhas, hea tunnetusega ning stressivaba. Taastav trenn.

Taaskord oli hea trenn. Energiat oli. Pärast trenni Kalev Spasse lõõgastuma ja sel nädalal üritan veel ka massaaži jõuda.

Tänahommikune kaal oli lausa 81,4 kg ehk omadega juba järgmises nädalas. Kunagi räägin veel pikemalt tingimustest, mis seda mõjutavad.

P,E,T peaks tulema selle kava viimased rasked trennid ja kaal lubaks nagu natuke neiks laadida. Muidu on jälle pärast ülikooma tunne.

Eile läksin poodi ja tuli tõesti selline tunne, et üks ja sama toit tüütab ära.

Vaatasin ringi ja otsus langes hullult kalli metsiku riisi segu kasuks. Mõtlesin küll, et kui erinev see ikka olla saab, aga tõepoolest on maitse tavalisest riisist veidi erinev. Pluss muidugi eksootiline välimus, mis moodustab teatavasti 50% sööginaudingust.

Riis oli pakitud 4x62,5 g kotikestesse, mis teeb kaloriarvutamise lihtsaks. Täna võtsin kaasa seega 187,5 g riisi.

post-3216-0-95347300-1343926090.jpg

Kahel toidukorra peale veel 2x90g sea välisfileed, 400g külmutatu köögivilju ja lisaks veel kurki-tomatit, mille kogust olen suurendanud, kuna pudru kogust vähendan.

Maitse annavad toidule Uncle Bensi kaste, Felixi Itaalia salatikaste, Santa Maria(?) Hispaania salatimaitseaine ja terav lihamaitseaine.

post-3216-0-37875500-1343926082.jpg

Aga ok, nüüd kerge rinna-õla-triitsa trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleg tuli külla ja rääkisin kuidas Kirp sööb dieedi ajal ja all võtab.... :D Oleg tegi selle peale suured silmad.... :D sõi enda arust palju ja kaalu juurde ei tule, palusin numbrid kirja panna, siis saame aru mis on palju... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänahommikune kaal oli 80,8! S.t. -500g päevaga. Jeesus, Maarja ja Joosep. Tänase päeva eesmärk on süüa, muidu kuivan täitsa kokku.

Peab vist paika, mis vanarahvas räägib: vanas kuus kaob kaal lihtsalt, noores kuus kasvab!

Nüüd hommikune aeroobne. Väike Workout Shock läks ka sisse: viimasel ajal on raske hommikul aeroobset teha.

Hiljem pikemalt viimase aja seiklustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänahommikune kaal oli 80,8! S.t. -500g päevaga. Jeesus, Maarja ja Joosep. Tänase päeva eesmärk on süüa, muidu kuivan täitsa kokku.

Peab vist paika, mis vanarahvas räägib: vanas kuus kaob kaal lihtsalt, noores kuus kasvab!

Nüüd hommikune aeroobne. Väike Workout Shock läks ka sisse: viimasel ajal on raske hommikul aeroobset teha.

Hiljem pikemalt viimase aja seiklustest.

Loen ,et kaal liigub jube hästi sul.Eks pead sügisel ikka seal lavapeal ära käima ja selle karikad ning medalid ära võtma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen ,et kaal liigub jube hästi sul.Eks pead sügisel ikka seal lavapeal ära käima ja selle karikad ning medalid ära võtma :)

Ah et fännid nõuavad või? Las ma võtan enne oma eesmärgiks seatud 80,0 kgni. Siis on näha, kas tolle hetke seisust annab ja on mõtet saia teha või ei. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis luban endale veidi rohkem süüa, kuigi minu ainevahetuse juures peab sellega ettevaatlik olema. Keha on salakaval nagu petta saanud naine.

Hommikul sõin veidi rohkem putru ja 3 munale lisaks piima.

Päevaks võtsin kruubiputru kaasa silma järgi, kuid 200g kanti võib kogus jääda. Lisasin veel oma aia punaseid sõstraid ja suhkruasendajat. Pärast hommikust aeroobset libistasin sisse ka ühe Kyäni Sunrise väikse annuse kiire süsivesiku saamiseks.

Osa putru jätan ka pärast trenni toidukorraks. Ideaalis peaks tund pärast sheiki veel piisavalt süsivesikuid sööma, aga dieedi ajal tuleb teha, mis vaja teha...

Krt ma ei saa aru, mis nende emade ja söögitegemisega on, aga täpselt samad juurviljad kui eile ja täpselt sama liha, mis eile, kuid isegi vähema maitseainega IKKA parema maitsega kui omatehtud... hämmastav.

post-3216-0-70000600-1344003175.jpg

Viimase 8 päevase treeningtsükli kaalukõikumised ja minu arusaam sellest

Tsükkel algas raske jalapäevaga, kus jõudu ja energiat oli ideaalselt. Kaal oli järgmisel hommikul 100g rohkem. "Kas raske trenn ei peaks mitte kaloreid põletama? Kas ma võtsin hoopis rasva juurde?" Ei. On loomulik, et lihased tõmbavad pärast rasket trenni endasse suurel hulgal vett. Eriti olen seda täheldanud jala puhul. Seega oleksin oodanud isegi suuremat kaalutõusu ja tagasivaadates oleks pidanud seda lubama(rohkem sööma), sest järgmine päev olin energiast tühi.

Miks selline kaalutõus aset leiab? Kui ma nüüd end õigesti väljendan, siis lihaskasv on põhimõtteliselt põletikuline protsess. Ja enamik põletikke tekitavad veepaistetust, seovad vett. Kui mitte kõigi põletike puhul, siis lihaskasvu puhul võib teoretiseerida, et kogunenud lisavesi aitab kaasa taastumisprotsessidele. Samal põhjusel võtame ka kreatiini ja tauriini: et lihases oleks rohkem vett ja seega igasugused lihaskasvuks vajalikud protsessid intensiivistunud. Vesi on ju universaalne lahusti ja vesikeskkonnas toimuvad paljud, kui mitte rohkemad, protsessid. Taoline veepaistetus peaks taanduma mõne päevaga, max nädalaga. Ilmselt kaotasin ma tolle päevaga päris palju kaalu, mis tingis energiavähesuse. Muuhulgas glükogeenivarude tühjenemisest tingitud kaalulangus maskeerus aga veepaistetuse taha.

Lihaskasvu põletikulise olemuse tõttu pole lihasvalu leevendamiseks soovitatav võtta teatud põletikku vähendavaid valuvaigisteid. Samas kes krt üldse seda teeb? On isegi lisandeid, mis peaks suurendama seda põletikulist efekti ja ergo, suurendama lihaskasvu. Olen üht proovinud, kuid ei tundnud vahet. Vaese mehe analoog sellele oleks pärast trenni munakollaseid süüa. Sest teatavasti omega3 vähendab põletikku, omega6 rikas munakollane aga seega suurendab. Aga ärge vaevake sellega pead. :D

Ülejärgmine päev oli energiatase taas üleval(seljatrenn). Üks puhkepäev vahel ja algas kerge tsükkel. Sel teisipäeval oli seega kerge jalatrenn ning olemine taaskord väga hea. Kuna viimasest jalatrennist oli maksimaalne aeg enne uut koormust möödas, siis oli jala separatsioon muidugi senise dieedi parim. Samas mitte ainult jalg. Vorm on jõudnud kaalulangusele järgi ka teiste kehaosade puhul, ning detaile on näha nii rinnal, triitsepsil kui mujal, mille järgi ma tavaliselt vormi hindan. Eile oli kerge rinnatrenn ja tunne trennis oli kohatisest päevasest kehvast enesetundest hoolimata hea. Ja jalg joonistas isegi päev varem olnud trennist hoolimata. Vorm on ühesõnaga nii hea, et paha hakkab. :D Muidugi mitte võistlusvorm, aga MULLE, kes ma ei suuda tavaliselt võistluskaal+7% piires püsida, on see piisavalt hea rannavorm.

Üritan ka mõned pildid teha, kui õnnestub hankida normaalne kaamera.

Praegu arutlemisega kõik. Võite täiendada või parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et viimane postitus oli natukene liiga pikk lugemine ja suur ajugümnastika.

Tänane tarkusetera tuleb seega pildi kujul.

Enimlevinud pähkite ja seemnete omega-3 ja omega-6 sisaldus.

post-3216-0-60070400-1344081132.jpg

3 pähklit, mida sportlane peab eelistama on seega mandel, metspähkel ja kreeka pähkel. Kreeka pähkel rääsub aga suure omega3 sisalduse tõttu kiiresti ning seetõttu eelistada võimalikult värsket laadungit.

Siit meenub ka paljuräägitud teema, millega praadida? Jah, oliiviõli on tervislik, kuid küllastumata rasvhapete rikkaid õlisid(veel vähem omega3 alikaid praadimiseks: hoidku jumal) ei tohi ju hoida päiksekäeski. Kuidas nad veel praadimisele vastu peaks pidama? Küllastumata rasvhapped oksüdeeruvad kergelt, põhjustades kantserogeenide(vähitekitajate) teket.

Mis on stabiilsema struktuuriga, on silmaga näha: küllastunud rasvad, mis on toatempertuuril üldjuhul tahked. Ehk kõige parem praadimiseks on minu arvates kookosrasv, mis annab ka lisaks E-vitamiini ja muid kasulikke aineid, mida mujalt raske saada. "Vaesemehe" kookosrasvana saab kasutada ka taluvõid mingil määral ning kasvõi searasva.

Milliseid "pähkleid" kõige vähem eelistada, näete isegi. Viimaste hulgas on ka laialtlevinud maapähkel, mis tegelikult on oa sugulane kaunvili.

Seemnetest annavad normaalse koguse loomulikult linaseemned(linaseemneõli on meilgi Fitshopis müügil) ning mulle üllatuse ja suht uue asjana chia seemned. Ega needki meil poes niisama müügil pole. Rämps on -nagu siitki näha- "sihvkad".

Aga aitab kah, muidu ei viitis keegi süveneda.

Endal täna totaalne puhkepäev, söön, lähen Georgi juurde massaaži ja tundub, et pean ka õhtul laadima... Kui Solarisest läbi jõuaks, võiks Ben&Jerry's peale mõelda... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes oleks võinud arvata, et Mr. Mesil oli õigus: "stressi ei tohi olla-ega muidu lihas ei kasva!"

Sellele järeldusele jõudsin nii mina kui ka Taavi Koovit meie hetkedieete iseloomustades: pingevaba dieedi ajal põleb rasv hoopis paremini ning keha ei hakka tegema imetrikke(vastu töötama).

Ärge takerduge üleliia tähtsusetutesse pisidetailidesse ja teooriatesse. Kindel, kuid "keha kuulav" toitumiskava ja tulemusele orienteeritud puhkusega arvestav treeningkava ning asi areneb. Ehk söö ja treeni, krt.

Pühendus Alan B'Stardile, kes sunnib mind alati erinevaid rõvedaid taimi sööma.

post-3216-0-19979400-1344107767.jpg

post-3216-0-25331000-1344107770.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kes oleks võinud arvata, et Mr. Mesil oli õigus: "stressi ei tohi olla-ega muidu lihas ei kasva!"

Sellele järeldusele jõudsin nii mina kui ka Taavi Koovit meie hetkedieete iseloomustades: pingevaba dieedi ajal põleb rasv hoopis paremini ning keha ei hakka tegema imetrikke(vastu töötama).

Ärge takerduge üleliia tähtsusetutesse pisidetailidesse ja teooriatesse. Kindel, kuid "keha kuulav" toitumiskava ja tulemusele orienteeritud puhkusega arvestav treeningkava ning asi areneb. Ehk söö ja treeni, krt.

Absoluutselt. Seetõttu proovin ikka ja vaikselt, järjepidevalt inimesi torkida, et kohe mitte ei pea 24/7/365 laskma vankumatult riis,kanarind, brokkoli menüü peal ilma ühtegi kalorit liigutamata. :D

Selline asi nagu potsik jäätist oma olematu 500kcal-ga suudab igaüks, ka võistlusdieedil olev kulturist oma menüüsse vahest sobitada ilma ühegi negatiivse kõrvalmõjuta. Vaid lausa vastupidi, nagu sa ütlesid - tulemused võivad paraneda kuna stressitase väheneb tuntavalt, kui tuntakse elust rohkem mõnu. Vabadus toidulaua suhtes on väga suur pluss. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No päris sinu lähenemist ma ei poolda. Mõne koha peal on muidugi õigus(ime ka, kui ei oleks).

Point on selles, et kui inimene tahab, siis ta sööb niikuinii. Kui talle anda siuke poolkõva menüü, siis libastub ta veel rohkem. Inimestel on ikka kalduvus piire nihutada.

Amatööri tasemel inimene võib ja niikuinii lubabki endale rohkem. Seega ma ei usu, et inimesi peab kihutama rämpsu sööma. See jutt meenutab mulle rohkem a la minu maakoha nolkide juttu, kes poe ees päevast päev õlli libistavad ja käega löövad, et mis sa loll seal saalis rassid ja maitsetut sööki sööd. Naudi ka elu. Ehk siis ole mees, kel pole elus midagi ette näidata peale omaette räuskamise ja teiste arvustamise.

Pole mingi saladus, et vähemalt hooajaväliselt teevad laadimispäevi ka Eesti tipud. Jällegi ei saa kontekstist välja rebida,et kui korra nädalas on hea, siis iga päev on veel parem jne. Keskmiselt korra nädalas, miks mitte. Ei saa ette kirjutada, kui tihti lubada. Oleneb ainevahetusest, eesmärkidest jne.

Mu stressitase pole maas mitte seepärast, et endale rohkem rämpsu luban(viimati 2 nädalat tagasi), vaid kuna mul pole mingit "tähtaega". Tahan, võtan alla, tahan, muudan meelt. Ärgem jälle võtkem sõna(jätsipildi) sabast kinni, et näete, Kirp sööb ka iga päev jätsi ja muutub kuivemaks :D Pluss treeningkava on hetkel tõesti normaalne. 8 päevase tsükli ajal vaid 3 tugevat trenni, mis lubab lihasel isegi dieeditingimustes taastuda. Eelmise dieedi ajal oli 7 päeva jooksul 6 rasket trenni. Raskuseid suutsin küll näiliselt ergutite abiga hoida, kuid tegelt põletasin lihase ikkagi ära.

Aga ok. Olge musid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmise dieedi ajal oli 7 päeva jooksul 6 rasket trenni. Raskuseid suutsin küll näiliselt ergutite abiga hoida, kuid tegelt põletasin lihase ikkagi ära.

"Lihasmassi säilimise seisukohalt on olulisem treeningu iseloom. See peab jääma raskeks nagu massi ajalgi. Treening, mis aitab lihasmassi ehitada, aitab seda ka säilitada. "

:o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlete seda, et dieedil olles ei suudeta "hardcore" lõhutud lihaseid piisavalt taastada?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleta nüüd kehakultuuris õpitut meelde.

Mul on põhiasjad kindlasti meeles. Teadsin neid juba ennegi. Aga märkasin, et erinevalt paljudest kaasõpilastest, oskan ma seal õpitut ka rakendada.

Tood jälle mõne näite oma nädalasest dieedist sinu ainevahetuse juures, mis peaks ühtima minu 6 kuuliste dieetidega? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See treening ongi ülesehitav mida Kirp teeb, sellest ka tulemus mis hetkel on toimunud. Sama süsteemi teen ise ja ei kurda tulemuste üle. Iga trenn lammutada ei saa ,eriti kui treenid lihased kaks korda nädalas läbi. Varem lammutasin ka iga trenn, kuid mis eelkõige paugu saab on närvisüsteem ,mis pikalt ei talu, et igas trennis peab ennast ületama. Lõpuks hakkad trenne juba kartma, sest kahtled võimekuses eelmise trenni näitajaid üle teha ja see põletab lõpuks läbi.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep, dieet on maru lai mõiste :) Muidu, ma valin kergemaks päevaks hoopis teised harjutused(vastava lihasgrupi lõikes, analoogsed), kui raskeks päevaks, et taluda psühholoogilist momenti, kus tuleb teadlikult kergem trenn teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli Kirp jäätis teeb head! :D Dieedi ajal ju ei tohiks ju meelega trenne endale kergemaks ka teha, sest toidukoguste vähendamisega nad niikuinii enam ei ole nii intensiivsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See treening ongi ülesehitav mida Kirp teeb, sellest ka tulemus mis hetkel on toimunud. Sama süsteemi teen ise ja ei kurda tulemuste üle. Iga trenn lammutada ei saa ,eriti kui treenid lihased kaks korda nädalas läbi. Varem lammutasin ka iga trenn, kuid mis eelkõige paugu saab on närvisüsteem ,mis pikalt ei talu, et igas trennis peab ennast ületama. Lõpuks hakkad trenne juba kartma, sest kahtled võimekuses eelmise trenni näitajaid üle teha ja see põletab lõpuks läbi.

Närvisüsteemi ülekurnatus ja taastumatus ongi ületreeningu peamine algpõhjus ja parem on sellel mitte lasta juhtuda, sest taastumine ületreeningust võib võtta väga kaua aega ja jätta tervisele ka oma jälje, nt. südamele.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli Kirp jäätis teeb head! :D Dieedi ajal ju ei tohiks ju meelega trenne endale kergemaks ka teha, sest toidukoguste vähendamisega nad niikuinii enam ei ole nii intensiivsed.

Pead silmas, et vähem süües on ka trennis vähem jõudu?

Samamoodi on alakaloraažis ja suurema treeningkoormuse(lisandunud aeroobne, sageli ka jõusaalitrennid) taastumine raskem. Tehagi ainult raskeid trenne ehk ainult 3 korda nädalas treenida ei annaks ju ka tulemust. Seega teengi 3 rasket+1 puhkepäev. 3 kerget+1 puhkepäev. Kaloreid põletan ka kergel päeval ja kusjuures selline kergem pumpamine aitab taastumisele kaasa tundub et paremini, kui tol päeval lihtsalt molutaksin.

Ja normaalse kaalulangetustempo ning loogilise kavade ülesehituse juures ei ole see jõu- ja energialangus trennides koheselt nii suur midagi. Samas eks Workout Shock ka aitab ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et lihast kaotasid.

Absoluutselt.

Dieedi trennid peavad olema rasked, aga st sama rasked kui massi ajal. Ehk siis ka massi ajal tuleks kasutada raskemaid ja kergemaid päevi. Mina panin aga dieedi ajal juurde ja lõpus polnudki vist seeriat, mida oleks abita teinud. Ainult lõhkusin ja lõhkusin lihast, aga taastuda ei lasknud, kuni lõpuks oligi lihas ära lõhutud. Suurendasin ka mahtu.

Võimalusel tuleb dieedi ajal raskuseid hoida. Nagu ütleb ka Fred Antson: kui õnnestub kasvatada, siis tuleb seda teha. Lõpus kipub jõud aga siiski langema, kuna kehakaal langeb ju samuti. Muidu saaksime ju wilkside järgi aina tugevamaks ja tugevamaks.

Ainult vägisi juurde pannes ja tehnika arvelt suuremaid raskusi dieeditingimustes liigutades võidakse lõpetada nagu Dorian Yates jpt vigastusega. Yates ütles samuti, et üritas aina juurde panna, kui tegelikult oleks pidanud lõpus hoidma või langetama. Kui raskuste langused püsivad soeses kehakaaluga, ei tohiks midagi hullu olla. Ott tõi vist kunagi näiteks et kui kehakaal langes 7% siis samamoodi 7% ka raskused.

Esimese energiavaese päeva puhul ei tasu roosade hantlite järgi sirutuda ning viitsimata end kokku võtta ja keskenduda, hakata mingeid imepikki seeriaid pumpama. Paljud on ikka kinni selles, et reljeefitsükkel annab reljeefi. Vähendades seeriatevahelised pausid reljeefitsükli omadeks, jõuad veel väiksemaid raskuseid kasutada jne jne tekitame ise endale soodsa olukorra pikamaajooksja lihasteks. Teen ise ka hetkel pikki seeriaid, kuid mitte üle 15 ning kuna see mahub ilusti veel hüpertroofiavahemikku ning ma teen ka suutlikkuseni seeriaid, mis lannavad lihasele signaali püsimiseks, siis on kõik ilus. Isegi vahepealsed kerget trennid mitte ei aita lihast kaotada, vaid võimaldavad mul tugevatel trennidel rohkem välja anda, kuna võimaldavad taastumist nagu juba öeldud. Kui lammutaksin mõlemad korrad, oleksid mõlemad trennid sellised poolkõvad ja lihas ei saaks sama stimulatsiooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×