Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Sest kuna ma pole kõige peenema luustikuga mees, siis tekitamaks suuremat kontrasti lihase ja liigese vahel, peaks ma vähendama rõhku soleusele ja suurendama gastrocnemiusele. Kas see nüüd olulist muutust annab, aga proovida võib, miks mitte. Tõsi ta on, et olen seni püüelnud keha mitmekülgse, proportsionaalse arengu poole ja usinasti treeninud ka soleust, kuigi suurema efekti annab hästiarenenud gastrocnemius. Kulturism pole ju ka lihtsalt kõigi võimalike lihaste võimalikult suur arendamine. Nt mitte keegi ei pane rõhku kõhulihase massi kasvatamisele, et keskkohta laiemaks saada. Oluline on illusioon, V-kuju.

Niikuinii kui gastrot treenid, saab ka soleus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtuks olen ma jälle üpris soss ja seega teen ehk tänase trenni kokkuvõtte homme. Lühidalt lüpsis eilne max jalatrenn ikka korralikult tühjaks ja täna ideaalset minekut polnud. Seda oli juba hommikusest raskest olemisest tunda. Aga 4- võin ikka endale panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niikuinii kui gastrot treenid, saab ka soleus.

Samas vastupidine eriti ei tööta. Kui aga paljusid kulturiste vaadata siis lahmitakse elu eest soleust teha ja pole ka ime, et paljudel säärtega probleeme on. Soleuse treenimine annab väga vähe sääre ilule juurde. Ajab vaid jalad alt paksuks aga see lihas, mis näha on oma ilusa kujuga ja kõige enam rõhku annab on ikka väike ja kokkuvõttes pilt kole.

Gastro jaoks siis peamine sirgete jalgadega harjutused. + Aeglases tempos. Sest, säärte puhul tehakse see viga, et põrgatatakse - ning meie armas kõõlus seal jalas on üks võimsamaid energia salvestajaid meie kehas. Mis tähendab, et säärt tehes raskust põrgatades on valdav enamus tööst sooritatud kõõluse poolt, mitte aga säärtelihaste poolt.

See, kui võtta selline harjutus nagu istudes pöiatõusud siis enamike treenijate jaoks on kasutegur lihtsalt olematu. Esiteks jõuab vähe koormust sääreni ja lõpuks kui midagi jõuab, läheb ka vale lihase suunas.

Sealt tulevad ka jutud, et säärte jaoks mingeid imeprogramme vaja vms. Aetakse kordused mega-kõrgeks ja muud sellist tobedust.

Pole ka ime. Soleus on rohkem vastupidavuse jaoks kohanenud lihas, seega tõesti selle treenimisest "väsimuse" saavutamine eeldab palju kordusi.

Ehk - Gastrot treenitakse vähe, ja kui treenitakse siis veel valesti ka, lol.

Selline on mulle mulje jäänud ning paljude säärtemured ei veena mind ka just vastupidises. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Alt paksuks" ajab ainult siis, kui lihas algab väga madalalt.

Ma arvan et hea soleus ainult aitab gastrole kaasa, kas sa kujutaks ette seda tüüpi ilma soleuseta? Niiet lihtsalt need lihakäntsakad ripuks säärtel? Ühtlasi palun näita mulle siin "alt paksuks" minemist.

BenP_calfs.jpg

Ma arvan et gastro vajab ilusat soleust, täpselt nii nagu öeldakse, et iga hea biitsepsi all on hea brachialis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sul on suur Gastro, siis korralik Soleus tuleb niivõinaa kaasa. Vastupidiselt aga eriti mitte. Võtame Dexter Jacksoni:

_H4X4070_TLEPNEWKID.jpg

Gasto't pole ollagi. Soleuses midagi nagu on, kuid ilmselgelt gastro ala-arenenud.

Ronnie Coleman:

ronnie_back.jpg

Jälle suht sarnane. Säär on kui üks paks tükk, aga definitsioon ning Gastro esiletõusmine on kehva. Visuaalselt ei ole see ideaalne säär. Gastro peab saama eelis-arenduse. Seda aga ei saa, kui Soleust liialt eraldi treenitakse. See pole vajalik. Treenid piisavalt Gastrot ja soleus läheb piisavalt kaasa, et ilus olla.

Võtame aga Arnoldi sääred, kes oli väga tuntud Donkey raiside ja muidu seistes pöiatõusude tegija.

Arnold_Schwarzenegger_442.jpg

Näha kohe, kuidas Gastro on hiiglaslik ja soleus on niipalju kaasa tulnud, et säär tundub komplektne ja ilus.

Muidugi Arnold treenis ka soleust, lisaks oli ta ka regulaarne jalgrattaga sõitja, kõik panustas sääre-ala arengusse. Kuid põhiline tähtsus oli siinkohal see, et ta pani palju rõhku sellele, et kavas oleks sirgete jalgadega pöiatõusud ning seega Gastro ei jäänud kunagi tagaplaanile. Ning kuigi ma detaile ei tea, siis tundub, et ka tema tehnika oli siinkohal piisavalt hea.

Kindlasti geneetika ja lihaskinnitused mängivad rolli - kuid kindel on ka see, et paljude jaoks on säärte treenimine vähe-tähtsal kohal ning ei olda kursis, kuidas säärelihas töötab.

Tehakse ekstra palju tööd harjutustega, et saada mingidki arengut. Tehnika on lihase jaoks vale ning kasutatakse valesid harjutusi.

Seetõttu on tavapärane lugeda treeningkavadest, et säärtele soovitatakse 20+ kordustega seeriaid teha, kuna muidu ei arene. No ilmselgelt vähemate kordustega ei arene, kui lükkad peale nii suure raskuse, et ainult põrgatad ja kõõlused teevad enamiku tööd, või siis teed täiesti valet harjutust ning pm. treenidki ainult vastupidavus lihast Soleust, nii, et Gastro ei tulegi praktiliselt kaasa.

Soleuse kasv visuaalselt säärt oluliselt võimsamaks ei tee. Kui Gastro kaasa ei tule siis jääbki säärest mulje nagu ei areneks.

Enda näitena võiksin ka tuua. Aeg, kus ainult istudes säärt sai tehtud. Areng pm. 0. Gastro täiesti märkamatu ja ainult soleuse ääred väljas.

seucd3.jpg

Paar kuud Dieedi ajal "õigesti" treenimist ja laksust 2cm säärele juurde ning ilmselgelt enamus kõik Gastro sisse. Olgugi, et mu sääred on endiselt kehvad ja ka poseerimine imeb, siis asi mõjus väga hästi. Pm. üle aasta rasket trenni istudes säärtele (No läksin 100+ kiloni välja suhteliselt raske ülekandega masinal) ja ei muhvigi. Paar kuud seistes kangiga ja donkey raise tehes kohe mitu senti juurde. Olgugi, et raskused olid alla 50kg. Tunnetus ja tehnika aga ideaalne.

33dkw9u.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah see "pärast dieeti läheb kõik õgitud toit otse kasutusse ja kasvab vaid lihas"?

Mõni väidab midagi sellist ka tavapärase 2x aastas võistlushooaja puhul. V-o seal killuke tõtt on ja oma koht ka insuliinitundlikkusel, kuid kas see, mis pärast võistlusi mühinaga juurde tuleb, isegi kui peki lisandumist väga ei tähelda, on ikkagi kasvav lihas või kõigest taastuv? Kas see on üldse lihas või on see lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine?

Jah, seesama. Pärast kõva dieeti tuleb juurdekasv mõnda aega põhiliselt lihase arvelt. Pidevalt selle laine peal surfida võiks hea tulemuse anda.

Kui ma nüüd suudan(jumal teab, kuidas mott on), siis hetkel on plaan proovida Indrek Otsuse bulkimismeetodit. Ehk nt 3 kuud võtad juurde 1 kg kuus, neljandal võtad 1 kg maha jne. See peaks tagama, et lisandunud kaal on maksimaalselt lihas ja samuti ei paisu kaal väga kaugele võistluskaalust. Lihtsam teha vahepeal väikseid kuuajaseid dieete, kuid korraga enne võistlust üks pikk 6 kuune dieet 10 kg maha saamiseks.

Sa ei ole Indrek Otsusega absoluutselt sarnane nii et tema meetodeid ega menüüsid ei ole mõtet kasutada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt kunagi oli üks "uurimus", kus keegi mees väitis, et a la kui teha koguaeg dieedi ja massi perioode, siis pärast seda dieeti võib massi ajal süüa nii palju kui tahad ja kõik läheb ainult lihaskasvu... Ma võisin nüüd veidi liialdada, aga põhimõte oli selline.

Oli. Aga see kasvuperiood kestis tal 2-3 nädalat, niikaua vast glükogeen ei paisu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult teadus toetaks pigem seda arusaamist, et peale dieeti on just rasva-salvestus kõrgem. Ning koheselt peale dieeti õgima hakkamine on viimane lollus. Pole väga süviti uurinud muidugi aga loogiliselt võttes ei kõla valesti.

Võistlusdieedi ajal saavutatud rasvaprotsent pole keha jaoks normaalne seisukord ning seetõttu peale dieeti üritab keha taastada ennekõike normaalsemat kaalu ja rasvamassi taset.

Ma olen vastupidist lugenud mitmest kohast. Et dieedijärgne massiperiood kasvatab eelistatult lihast. Viiteid ei kaeva praegu.

Seda varianti et dieedi järel massi tehes eelistatult rasv vohaks pole veel kusagilt lugeda õnnestunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen vastupidist lugenud mitmest kohast. Et dieedijärgne massiperiood kasvatab eelistatult lihast. Viiteid ei kaeva praegu.

Seda varianti et dieedi järel massi tehes eelistatult rasv vohaks pole veel kusagilt lugeda õnnestunud.

Lyle arutleb sellel teemal omajagu:

http://www.bodyrecom...on-changes.html

The Problem: Naturally Lean People vs. Dieted Down People

The problem with the above analysis, exciting as it sounds, is that there are significant differences between folks who are naturally lean (on whom the original overfeeding research was done) and subjects who have been dieted to leanness.

Let’s consider, for a second the likely physiology of those folks who stay naturally lean. Based on the Geneticcs Hypothesis (3), we’d expect them to have pretty good hormonal status in terms of thyroid levels, low or normal cortisol, maybe decent levels of testosterone, GH and IGF-1. They probably also show a normal nervous system output and an ability to increase fat oxidation when calories are raised as well.

We’d probably expect them to exhibit a spendthrift metabolism (6), one that cranks up in response to overfeeding to burn off excess calories. It wouldn’t be surprising if they were the ones who showed a great deal of Non-Exercise Activity Thermogenesis (NEAT, 7) which is what allows them to burn off excess calories without getting fat. All of this, almost certainly with other factors would all contribute to their general lack of fat gain during overfeeding. Of course, if fat gain is limited during overfeeding, that would tend to mean that any weight gain will tend to be LBM, as the P-ratio data described above indicates.

The problem is that the above physiological profile in no way describes individuals who have dieted down to a low body fat percentage. Rather, dieted individuals typically show a biology that is absolutely not geared towards anything except packing the body fat back on. Typically, the metabolic consequences of dieting include a lowered metabolism, decreased fat oxidation, decreased HSL activity, increased LPL activity impaired hormonal status (including lowered testosterone and raised cortisol), decreased thermogenesis from a reduction in both thyroid levels and nervous system output and a host of other metabolic defects. All of these serve to both slow fat loss during the diet and ensure rapid fat regain when food is reintroduced.

For example, in the classic starvation study (the Minnesota Semi-Starvation study) men were dieted for 6 solid months reaching 4-5% body fat at the end of the study. Then they were refed and body composition was tracked. By the theory being advocated, they should have gained lots of LBM and little fat during refeeding, they were clearly super lean to start out with. But this is absolutely not what happened.

As would be expected based on the metabolic adaptations to dieting, their bodies were mainly primed to replenish fat stores. Reductions in metabolic rate, fat oxidation and thermogenesis all contributed to a preferential gain of body fat and these systems didn’t reset themselves until all of the body fat lost had been regained (8). Quite in fact, signals from body fat (i.e. leptin and the rest) are the mechanism behind this physiology (9).

The bottom line is that, in dieted down individuals, the body is primed to gain body fat at the expense of LBM to replenish what was lost during the diet. Again, this is fundamentally different than looking at genetically lean individuals (for whom a low body fat percentage is their normal level) in terms of what happens when they are overfed.

And even without this research available, anybody who’s dieted to a low body fat percentage can attest to the above. Regardless of the theories being advocated by the individuals looking just at Forbes’ data on P-ratio, the end of the diet is a time when you gain body fat the most easily. Even a brief look at the real world should have pointed out why the theory was incorrect in the first place.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õnneks ei pea sääre pärast pead valutama.... :D

Sul on tõesti ühed eeskujulikumad sääred, pane mõned pildid, vbl räägid veidi nende treenimisest ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et Otil on sünnist peale sellised sääred, tahad öelda? ^_^

Muidugi mitte. Sina oma haridusega peaksid teadma, et see on võimatu.

Mõtle nüüd ise kui raske sünnitus see oleks. Väike Ott on juba peadpidi uues ilmas. Väikses Eestis, mis ükskord tema omaks saab. Karjub ja tahab oma esimest anaboolset rinnapiimaannust. Kui ühtäkki jõuab järg poolemeetriste säärteni...

Igaks juhuks mainin ära, et see oli nali. Et feministid turja ei kargaks.

Säärte puhul on aegade algusest peale räägitud, et kui looduse poolt on need antud, siis on. Ja kui pole antud, pole midagi teha. Eks mingil määral on nii iga lihasega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oli. Aga see kasvuperiood kestis tal 2-3 nädalat, niikaua vast glükogeen ei paisu :D

Niikaua kui glükogeen ei paisu ja lihased vett jälle täis :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei jõua praegu pikalt arutleda, aga päevad pole vennad ja tänane seljatrenn oli taaskord väga hea.

Hommikul tegin lisaks päris tugeva aeroobse(tavapärase 500+ asemel 575 kcal).

Osalt tuli tänane energia kindlasti ka sellest, et suurendasin veits söögikoguseid. Avastasin, et lisaks vanuse ja pikkuse silma järgi hindamisele olen kehv ka süsivesikukoguste hindamises. Kaal näitas palju rõõmsamat kogust.

Aga suurem kaloraaž läks kindlasti asja ette, kuna rasked trennid lüpsid nii tühjaks, et kuigi jalad olid trennist paistes ja jämedad, siis ülakeha oli täiesti flat nagu välismaa kulturistid ütlevad.Täna jõudsamalt vanade eestlaste jõuallikat, kruubiputru, laadides tõmbas õhtuseks trenniks juba lihase normaalselt täis ja sooned välja.

Seljale tegin:

Hantli tõmbed 4x15x48 kg (51kgga 12 kordust on ikka palju kergem kui 1 min pausiga 15 kordust)

Traktor 4x15x40 kg(ühel käel) (polnud üldse kehvem tunnetus kui uuel moodsal traktoril)

T-kang trenažööril 4x15x40 (selja ülaosale)

Pullover trossil 5x15x~18-25 kg (Proovisin alguses ka Sparta pulloveritrenažööri, aga see on ikka jama mis jama. Seal tegemiseks peavad vist orangutangi käed olema. Siis proovisin plokil kolmnurga käepidemega, aga lõpuks jäin köite juurde)

Trapetsile õlakehitused smithil kang seljataga 4x15x50(+viimasel 15x kang ees) (Kerge raskusega, ei osanud hinnata, palju panna)

Biitsepsile kaldpingil lamades hantlitega kõverdused 3x12-15x12 kg, 1x15x11 kg (esimesel trennil tegin 10kgga kõik seeriad ja pisarad tahtsid silma tulla. 12 kg oli siiski liiga suur hüpe puhtalt tegemiseks)

Biitseps scottpingi trenažööril ühe käega 4x15x20 plaat (Tahtsin teha puhtalt pumpamist ca poole väiksema raskusega, aga Uku Suviste tegi kahe käega 40ga, seega kus ma sain alla jääda.)

Kõht trenazööril 4-5 seeriat

Eilset rinnapäeva häiris lisaks närvisüsteemi kurnatusele ja energiapuudusele ka ajaline piir(pidin 75 min ära tegema) ning ka see, et proovin vastavalt saalile erinevaid harjutusi, millel ei oska hinnata tööraskuseid. Ka tänases seljatrennis läksin mõnel juhul uutel harjutustel tööraskusega alt, kuid selle kompenseeris suurepärane energiatase.

Ahjaa. Trenni lõpus tulin "geniaalsele" ideele lisada sheigile tavapärane 1g beeta-alaniini otse purgist kallates. Ei olnud hea mõte. Veits keerab sees ja kihelen juba kaks tundi.

Ööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ajalool on kombeks end korrata.

Ehk täpselt nagu päev pärast rasket jalatrenni oli ka täna ehk päev pärast rasket seljatrenni kett jumala maas. Ka unetunde tuli veidi liiga vähe ning nii ma siis tiksusin selle päeva mööda. Juba hommikul aeroobset tehes oli energiat nii vähe et jäta või pooleli. Väsimus avaldus nii kehas kui vaimus. Üks, mis kindel, kui samasuguse jaotusega jätkan. Ei tee mitte 3 tugevat+1 puhkus, 3 kerget+1 puhkus vaid tugev-kerge-tugev+1 puhkus, kerge-tugev-kerge+1puhkus. Siim Kelner, kes teeb sama jaotust, leidis selle samuti hea mõtte olevat.

Iseasi, kui raskelt on vaja dieedi ajal treenida. No nii raskelt, et lihas kaduma ei hakkaks, kuid piisavalt kergelt, et vältida ülekoormusest tekkivaid vigastusi. Arvestada tuleb sellega, et alakaloraažis ning tihtipeale veel suurenenud intensiivsuse, mahu ja sageduse juures on taastumine aeglasem.

Veel üks pull asi, mida võistlejad tunnetavad. Dieedi ajal mõjuvad kõik lisandid paremini. Nii olen ma tavalise Workout Shockiga teinud need mõlemad trennid, mis järgmises päevaks nii kooma tõmmanud. Samuti on Shocki mõju trennis rohkem tunda.

Sama on ka toiduga. Anna defitsiidis kulturistile paar viilu leiba rohkem ja ta möllab nagu Duracelli jänes. Täna sõin ära ühe Caesari salati ja krt kus andis energiat päris mitmeks tunniks.

Kaal oli täna eilse söömise tõttu ja ilmselt ka veepeetuse tõttu veidi suurem. Hommikusele aeroobsele lisaks tegin õhtul taastumiseks Powerplatel venitusi ning saunaringid. Homme on õnneks tööst vaba, kuigi pean andma ühe personaaltrenni. Üritan seega kõigi muude ammu tegemist ootavate asjade kõrval ka mõne taastumisprotsessi ette võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähese unega tasub alati megakogus C-d, tauriini, kakaod ja muid tugiaineid sisse keerata. C-d kuni 5 g.

Eks C-d võib ikka võtta. Kasulikke omadusi on tal palju. Aga iga kord kui mõtlen selle ostmisele, hakkan mõtlema kõikidele teistele vitamiinidele/mineraalidele, mida samuti vaja oleks. Siis tasuks võtta juba multivitamiin, aga sellist, millist ma tahan, meil enam ei müüda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et Otil on sünnist peale sellised sääred, tahad öelda? ^_^

Mis seal ikka enne trenni Workout Shock ja trenni ajal Amino Rush.... ;) Sul peaks peale nende esmakordset kasutamist ilmnema juba esimesed kasvu sümptomid... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis seal ikka enne trenni Workout Shock ja trenni ajal Amino Rush.... ;) Sul peaks peale nende esmakordset kasutamist ilmnema juba esimesed kasvu sümptomid... ;)

Seda sai tõesti proovitud.

Aga minust vist ikka õiget kulturisti ei saa, Amino Rush oli minu jaoks trennis joomiseks liiga spetsiifilise maitsega, jään oma segu juurde ^_^

Aga noh, mis ma oskan öelda, mõnes seerias andis Workout shock tuntavalt paar kordust ja üldisele intensiivsusele juurde küll (huvitavalt kombel ka trennikaaslasel samades seeriates, trenni keskel ja lõpupoole) ja praegu on seljas tunda, et justkui midagi oleks tehtud ja õhtul oli ka korralik rammestus ^_^. Aga eks see võis olla ka sellest, et Maestro kiivikas pidevalt jälgis ja ei saanud viilida :D.

Mingi "rämedat laksu" ja psühhedeelset kogemust vähemalt minul polnud. Eks proovin Amoki ka ära, mille kapslid kuskilt nurgast leiti.

Küll aga kasutan juba viimased kuud kunagi sinu poolt tehtud kava (üks nädal ühed, teine nädal teised harjutused) ja see laksab küll ^_^

Mul on tegelikult suurem huvi atsetüülkarnitiini neuroloogilistele mõjude ja õppimise mõjutamise vastu. Aga praegu pole kahjuks aega seda teemat sügavamalt lahata, homsest algab töö uues kohas. Kui kellelgi siinsetest veel selle teema vastu huvi on, siis andke tuld.

gmaster out! B)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp, kui juba sellele lainele jutt läks, siis võrdle v kirjelda subjektiivselt oma tarbitud erguteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×