Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Kõik kehaehitajad peaksid maksa ja spinatit austama! Proovi omletti,spinat,senned,sibul jne!

Aamen selle peale! :D

Omletti seeni, sibulat, sinki ja juustu kasutades olen teinud(väga hea asja annab kokku keerata), spinatiga mitte.

PS! Maks oli seekord päris hõrgu maitsega. Ma ei mäleta, kas see oli Talleggi või Rannamõisa oma, aga igatahes parem kui poes müüdavad sügavkülmutatud maksad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane trenn pakkus nii positiivset kui negatiivset.

Negatiivset kahjuks suurimate panustega harjutusel: kaldpinnal surumisel.

Igatahes võtsin suurelt ette, et panen taaskord 5 kg kangile juurde. Juba esimesest seeriast tundus kang raske.

10 kg sammuga minnes oli viimane seeria 4x105, millest 2 pidi Silbaum aitama.

Passipildid :D

post-3216-0-55870700-1341003920.jpg

post-3216-0-56501700-1341003921.jpg

Kas tõesti oli täna väga palju asju valesti või lihtsalt polnud minu päev. Aga üks tähelepanek. Spartas tegin täna kaldpinki lahtise pingiga kükipuuris. Sealne kaldpink on liiga suure kalde all ja ebamugav. Revalis on kaldpink statsionaarne ja väga ok ehitusega. Üks, mis kindel, et kui ma omal ajal Tartu Planetspordis kaldpinki tegin ja seal max seerial paigalt nihkuma pingiga võitlema pidin, siis tol ajal Revalis sama harjutust tehes, oli suurem raskus kangil garanteeritud.

Nüüd ongi 2 varianti: kas pushin järgmine kord sama raskusega, kuni selle realiseerin või "astun sammu tagasi, et minna kaks edasi" ja teen järgmise trenni veidi kergema raskusega.

Lamades hantlitega lendamine oli enam-vähem, kuigi siinkohal osutus takistuseks huvitav asjaolu, et ma ei suutnud leida nii prestiižsest saalist kui Sparta kaht 18 kg hantlit. :D

Peata ratsanik

post-3216-0-20822200-1341003998.jpg

Õla tagaosa raskused jätsin plaanitult samaks, mis eelmisel trennil.

Istudes kangi surumisel suutsin aga eelmisest piiril trennist hoolimata 2,5 kg igal seerial lisada. Viimasel seerial seega 6x70 kg, esimest ülessurumist ma ei lugenud, kuigi Revaliga on see vahe ka.

Kangi tõmmetel lõua alla plaanisin raskuseid hoida, sest vimasel seerial andis õlg eelmine kord tunda. Lisasin aga siiski 2,5 kg igal seerial ja õlg õnneks tunda ei andnud.

post-3216-0-47497200-1341003923.jpg

Prantsuse surumisel samuti +2,5 kg igal seerial.

Homme olen Kohilas Eestimaa Rammumees 2012 üritusel.

Kellel plaanid tegemata, sõitke kohale!

Sõna sponsoritel :D

post-3216-0-39292300-1341003922.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa. Igal saalil peab olema ju oma maskott. Spartas segab meeste trenni üks tüüp, kes näeb sarnaneb hirmsasti ühe maailmameistriga.

Siit võite leida vihje, et tegu on vabamüürlasega. Võrdluseks Schwarzeneggeri vabamüürlust paljastav pilt.

post-3216-0-23160100-1341004513.jpg post-3216-0-05599000-1341004526.jpg

Suur ja väike Peeter kulturistide esitluses.

"Enne sööme sinu kotikese tühjaks ja siis sööb iga üks enda oma"

post-3216-0-98169400-1341004627.jpg

"Las mina proovin siis ka"

post-3216-0-96507700-1341004628.jpg

post-3216-0-02882500-1341004630.jpg

Perspektiivis tundub mitte ainult käsi suur...

post-3216-0-94763300-1341004630.jpg

...aga küsisin maskotilt ühe legendi kohta

post-3216-0-87631900-1341004631.jpg

Selline päev võttis läbi

post-3216-0-66744400-1341004632.jpg'

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli pikk päev Kohilas, Eestimaa Rammumees 2012 üritusel.

Tegevust oli seal palju, rahvas mõõtis huviga rasvaprotsenti ja degusteerimisel oli FAST Pro sari(mida kasutavad ka rammumehed) ning batoonid jne.

Vahepeal ei jõudnud õigesti süüagi, kuigi teadsin, et õhtul tuleb kõva seljatrenn. Seega üritasin siiski kaloreid laadida.

14.00 Receovey Feed sheik, 16.00 200g kodujuustu, õun, juurviljad, 18.00 100g kanaliha, aedoad, tatar. Koju jõudsin alles 20.00, mil läks veel veidi täisteraküpsiseid ja piima, trennieelsed lisandid sisse ning kiirelt Spartasse.

Kell tiksus halastamatult ja mu närv läks aina mustemaks, sest teadsin, et laupäeval pannakse Sparta kinni 22.00. Kell 14 alanud üritus venis pikemaks kui arvatud ja kuna mul omal transporti polnud, pidin ära ootama viimased korraldajad.

Esimene tõmbeseeria oli veidi raske ja meenus, et ka viimasel 90% päeval oli tõmme raske, kuid edasi läks ilusti.

Jõutõmme

12x110

10x130

8x150

6x170 +10kg igal seerial

Viimasel seerial panin vöö peale. Tehnika lagunes veidi, kuid seeria on paljulubav.

Lõuatõmbed kitsa althaardega

4x10 s.t +4 kordust viimase trenniga

Ettekallutatult kangi tõmbed

12x60 +10 kg

10x75 +5 kg

8x90 +5 kg

6x105 +5 kg viimase trenniga.

Jõutõmme võttis päris läbi, seega pidin igal seerial vööd kasutama, aga oma tegin ikka ära.

Õlakehitused

10x100

8x120

6x140

Siin panin +15 kg igal seerial juurde, sest tegutsesin mälu järgi. Veidi mustaks kiskus ja jõutõmme oli energiat söönud, aga paras pingutus siiski.

Biitseps kangiga

12x35 +5 kg

10x40 +5 kg

8x45 +5 kg

6x50

Alustasin veidi kõrgemalt, aga seda harj tegema hakates oli mul mingi 6 min aega sulgemiseni.

Seega oli seeriatevaheline paus põhimõtteliselt ainult nii pikk, et raskust jõuaks lisada ja mingit rekordit nii lühikese taastumisaja tõttu taga ei hakanud ajama.

Homme üritan lõpuks Spartas rasvaprotsendi ära mõõta ja õhtul vist Team Kiivika trenni: kükkides oleks julgestajat vaja küll.

Kuigi selg hakkab juba nii kangeks jääma, et ei tea, kas homme voodist välja ja trenni saangi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tubli, asi edeneb. Kas sa ilma paelteta ei jaksa kinni hoida kui vahelduv haarde võtad? Pealthaardes pikka seeriat sellist raskust ilma käepaelteta naljalt ei hoia, kuid vahelduvhaardes küll.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et meil jõunäitajad enam-vähem samasse auku, mul kükk ehk veidi parem, kuid sul jällegi see-eest surumine. Vaatame kumb kiiremini kosub, kes võistlusdieedist; kes rambo süsikadieedist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tubli, asi edeneb. Kas sa ilma paelteta ei jaksa kinni hoida kui vahelduv haarde võtad? Pealthaardes pikka seeriat sellist raskust ilma käepaelteta naljalt ei hoia, kuid vahelduvhaardes küll.... ;)

Teadsin, et keegi seda varsti küsib, kui julgeb. Jõuaksin hoida küll vahelduvhaardega, aga kuna mul on (sellest) parem kehapool tugevam, siis ma ei taha seda ebasümmeetrilisust veelgi rõhutada. Teise käega on jälle ebamugav althaardega võtta, ei paindu nii hästi. Seega olen pigem mitte nii kõva haardega mees kui et ohverdan enda põhiala huvid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et meil jõunäitajad enam-vähem samasse auku, mul kükk ehk veidi parem, kuid sul jällegi see-eest surumine. Vaatame kumb kiiremini kosub, kes võistlusdieedist; kes rambo süsikadieedist :D

Kas sul on siis hetke jõunäitajad veel madalamad kui tipptulemused? Ja mis need rekordid on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 nädalat treeninguid seljataga, aeg teha esimesed kokkuvõtted.

Täna hommikul õnnestus lõpuks ära mõõta hetke rasvaprotsent Sparta Spordiklubi masinaga.

Masin prindib välja sellise lehe, mis on päris hea kompaktne juhtnööride allikas tavainimesele.

Mis eriti hea, masina arvutab kohe välja ka vajaliku kaloraaži ja kui palju peaks olema kaalukaotus ning nädalane langus, et saavutada ideaalmõõtmed.

post-3216-0-19884100-1341235380.jpg

post-3216-0-05063900-1341235381.jpg

post-3216-0-89696600-1341239160.jpg

Meeldetuletuseks, täpselt 5 nädalat tagasi Mustamäe haiglas oli mõõtmisaegne kaal 86 kg ja rasvaprotsent 17,9%, rasva kilodes 14,877!

Tänahommikune kaal mõõtmise ajal 84,1 kg ja rasvaprotsent...trummipõrin...12%! Rasva kilodes 10,1!

Mõõtmised on muidugi tehtud erinevate masinatega ja veaprotsent võib esineda, kuid edasiminek on märgatav.

Kui nende numbrite järgi võtta, siis olen kaotanud 5 nädala korraliku trenni ja toitumisega 4,7 kg rasva ja taastanud 1,9 kg lihast!

Mis veel huvitavat, sisemise rasva protsent on mul hetkel 4%, mis on üpris madal.

Paremate ja vasakute jäsemete rasvaprotsent on suht võrdne.

Kuna "ülekaalust" hoolimata oli mul rasvaprotsent normis, siis mulle masin mingeid juhtnööre ei andnud.

Aga plaan on, nagu olen juba maininud, kaalu langetada 80 peale sügiseks. Kuigi mine tea, ehk tuleb siis hull mõte, et kui juba nii madalale võetud, võtaks viieka veel ja läheks lavale. :D Loodame, et seda ei juhtu. Kulturismis vähemalt.

Kui nüüd Ott ülevaatuse korraldaks ja uued vormipildid ka saaksin, võib esimese etapi lõppenuks lugeda.

Täna hommikul seljataga 35 min intervalli. Kui tahan septembriks 80 olla, peaksin 9 nädala jooksul iga nädal alla võtma ca 400g, mis oleks ok tempo. Kuna on jõusaalivaba päev ja kaal kipub niigi vahepeal 83,8 peale, üritasin täna vähem süüa. Kõht on poole päeva peal juba nii tühi, et anna alla. :D Kui on mingi tähtis eesmärk, kannatab selle ära, aga muidu kiputakse ikka libastuma. Tänases isus on vist süüdi ka eilne raske trenn. Olen märganud, et pärast väga suure kulutusega rasket trenni on keha ehitusmaterjali vajadus sedavõrd suurem, et avaldub ka suuremas isus.

Õhtul veel saun ja muud lõdvestusprotsessid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa: kui ma muidu arvasin, et olen 172 cm pikk, siis laser mõõtis täna täpselt 174 cm. Järeldus: FAST lisandid ei pane mitte ainult laiusesse, vaid ka pikkusesse vohama. :D

Palu õnne :P

sirutasid 2cm rohkem varbaid kui eelmine kord? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kehaehitajad peaksid maksa ja spinatit austama! Proovi omletti,spinat,senned,sibul jne!

Nüüd ma siis lõpuks tean, mis on Zenka jämedate käte saladus:

popeye-5343.jpgpopeye1.jpg

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennid on vahepeal möödunud nagu ikka 3+1 süsteemis veel viimaseid nädalaid.

Viimasel tugeval jalapäeval Reval-Spordis tegin vajalikud 6x130 enam-vähem ära, kuid järgmine kord panen ikka sidemed peale ja üritan märgatavalt suuremaid numbreid. Aitab naljast.

Järgnesid kerged trennid, kus viimased tugevad trennid ikka korralikult tunda andsid. Olen praegu "tuuninud" oma lisandivalikut: Hera80+Malto6 asemel hakkasin tarbima Whey+ ja Dextro, mis on mõlemad märgatavalt kiirema imendumisega.

Samuti on endiselt nii enne kui pärast trenni menüüs BCAA ja nüüd ka 10g FAST glutamiini päevas.

Taastumise kiirendamiseks olen viimasel ajal üha enam kasutanud Powerplate. Silbaumi sõnul annab see pea sama efekti kui massaaž. Trennijärgsed põhjalikud venitused teen nüüd Powerplatel. Pärast seda külma duši-kuuma sauna tsüklid.

Täna seljataga 45 min kergemat aeroobset. Plaanis sel nädalavahetusel ka veidi laadida, sest ees ootavad ühed viimased rasked trennid selle kavaga.

Kaal on langenud 83,5-83,8 pealt 83 peale. Vorm läheb nii heaks, et paha hakkab. Enne ei tahtnud trennis särki ära võttagi, nüüd valmistab peegelpilt juba rõõmu. Loodan, et jõud ja lihas säilivad.

Tähelepanekuid.

Hommikupudruna proovisin kasutada kaerakliisid ja üllatusin, kui suure koguse annab 100g kuivainet valminuna. Täidab kõhu ära veidike väiksema süsivesikuannusega kui teised pudrud.

post-3216-0-06410900-1341573346.jpg

Nii lihatooted kui hommikused munad praen kookosrasvaga.

post-3216-0-84239500-1341573550.jpg

Küsimus suurele ringile.

Millega sööte teie oma kodujuustu?

Mina segan sinna juurde sellist pruuni pulbrit.

post-3216-0-04657700-1341574707.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise pruuni pulbriga.. no väga salapärane härra Konsap. :D

Ma söön tavaliselt kodujuustu juurviljadega ja mingit ürdisoola olen vahel juurde pannud. Vahepeal sõin banaani ja mandlitega, aga magus kodujuust pole just minu cup of protein!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise pruuni pulbriga.. no väga salapärane härra Konsap. :D

Ma söön tavaliselt kodujuustu juurviljadega ja mingit ürdisoola olen vahel juurde pannud. Vahepeal sõin banaani ja mandlitega, aga magus kodujuust pole just minu cup of protein!

Juurviljadega ma võimalusel ei söö. Pole väga ahvatlev. Juurviljade juurde käib ikka korralik tükk liha!

Kusjuures kodujuustust, mis on ju iseenesest soolane, annab minu arvates teha palju parema magusa roa kui kohupiimast.

Dieedi ajal sõin kodujuustu lahja ketšupiga: siis tundus ka see jumalik! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodujuust "ekstra"(4%) on niivõrd suurepärase maitsega, et pole tarvis millegagi kombineerida :)

Muudeks, 100g kuivana kaalutud kaerakliid annavad sellise koguse, mida nt. ma küll ühe korraga ära süüa ei suuda. Veel vägevama koguse annab 100g kuivainena kaalutud täisterakaerahelbed (Veski Mati). Ideaalis võiks neid kombineerida, üks annab kogust ja teine seob hästi.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×