Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

huviga ootan järgmist peatükki toitumisharjumustest. keep it up!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PS! Rohkem närvi ajab see, kui praen hommikul mune ja mõni munakollane kipub katki minema. :D #¤%&(!!!

hahaha, mul sama keiss, mured missugused :DDDD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natukene treeningutest ka. Sain just valmis Olimpi uute toodete tõlked: tulemas on palju uusi toredaid tooteid. Nüüd aju jahutamiseks ka veidi blogijuttu.

Eile sai tehtud teine korralik seljatrenn pärast jõutõstevõistlusi.

Jõud pole veel endisel tasemel, aga energiat oli ja seetõttu otsustasin teha puhtalt vabade raskustega harjutusi. Kui kõrvalepõikena rääkida ka natukene üldisest treeningmetoodikast, siis usun kindlalt, et baasharjutusi tuleks eelistada igasugustele trenazööridele ja isoleeritud harjutustele. Need peaksid treeningust moodustama enamiku. Lihaskasv lihtsalt ei ole mingi lokaalne protsess, mis leiab aset, sest "lihases on hull pumbatus". Ma ei mäleta nüüd jälle täpset mehhanismi, aga füsioloogias sai õpitud, et a la erinev treening põhjustab kehas erinevaid vastusreaktsioone ja sellele vastavalt vallandatakse hormoone, mis siis kasvatavad lihasmassi või arendavad keha mingis muus suunas. Iseenesest ju loogiline, aga küsimus oli umbes selles, et kuidas keha teab, millist kehalist võimet arendada(mass, kiirus, vastupidavus vms). Think about it. Rasked baasharjutused põhjustavad kindlasti suuremat vastusreaktsiooni kehas ja vajadust tugevamaks muutumise järele kui lokaalsed pumpamisharjutused. Kas keegi üldse käib jõusaalis nö pumpamas?

Teine asi, mida rakendan on, et ekstsentriline faas on alati pidurdusega. Ehk siis raskust langetan alati aeglaselt. Mõnikord isegi tempos 4 sek alla ja 2 sek üles. Üldiselt peaks raskust muidugi tõstma võimalikult kiiresti, aga ma ei taha ka tunnetust kaotada ega inertsiga liigutust sooritada. Selle kohta ütleks nii palju, et tegelikult nagu kõiki treeningmetoodikaid, peaks ka seda varieerima. Kõiki harjutusi üliaeglaselt tehes ei pruugi ka tulemus parim olla. Ikka on hea kasutada plahvatuslikku harjutusi ja mõnda v-o ka veidi suuremate raskustega ja rohkem jõu peale, kui ülipuhta tehnika peale.

Näiteks tegin kord Spartas rinda kui Koovit soovitas, et tee trosside ristamist, mis mul viimane harjutus oli, kiirema tempoga. Pidevalt nii aeglase negatiiviga treenimine pidavat lihast väga kurnama. No eks see ongi selle mõte, et pidurdusega raskust langetades tekib rohkem lihaste mikrotraumasid, mis on lihaskasvu eelduseks. Aga tuleb kasuks ka liigutuste kiirust arendada, sest suuri raskuseid aeglaselt ei liiguta nagu ütlevad vist Westside Barbelli mehed. Ja suuremad raskused stimuleerivad omakorda ka lihasmassi kasvu. Siit järgmine punkt et...

Trennides peab progresseeruma. S.t. et ka lihasmassi jaoks treenides peab juurde tulema kordusi või suurenema treeningvahendi raskus. Kui ikka aastast aastasse samade raskustega sama palju korduseid teha, siis sa ei kasva. Olen isegi ühe siukse perioodi üle elanud. KÄISIN trennis. Mitte et tehnika peaks must olema, aga ega iseenesest jõudu juurde tule kui iga kord sama raskusega ilusad 10 kordust teha. Keha peab sundima arenema. Lihas kasvabki ju seetõttu, et rasketes tingimustes ellu jääda. Keha ei jaga moest ega kehailust, reageerib vaid koormusele. Teine äärmus on iga trenn igal seerial suutlikkuseni minna, niiet viimaseks seeriaks on lihas juba nii läbi, et maksimaalse raskusega seda kõige tugevamat stimulatsiooni ei suudagi anda. Kuidas mina lihase uuesti kasvama sain? 2 nädalat pausi. Seejärel loogilise ülesehitusega kava, kus esimesel nädalal x raskusega seeriad: 6x, 6x, 6x. Ja need seeriad peavad olema kerged, tegelt jõuaksid selle raskusega v-o 3x8 teha. Järgmisel nädalal 6x, 6x, 7x ja nii igal nädalal 1 kordus rohkem kuni mõne kuu pärast ongi need nii võimatuna tundunud rekordid ületatud. Kannatust peab olema ja normaalse ülesehitusega kava. Võid ju ka kohe järgmisel trennil a la 20 kg kangile juurde visata, aga selge see, et kaua niimoodi 20 kg kaupa edasi minna ei õnnestu, jookseb kinni. Mis siis viga, kui biitsepsi kangile iga nädal 20 kg juurde saaks panna. Muidugi on ka teisi progresseerumise mooduseid.

Vot kus kadus mõttejärg ära...

Igatahes seljatrenn oli selline:

Rippes laia pealthaardega kätekõverdamine(e lõuatõmme) lisaraskuseta(nö soojenduseks)4x8

Kangi otsa tõmbed käepidemega 12, 10, 8, 8

Kangi tõmbed ettekallutatult 12, 10, 10, 10?

Hantli tõmme küljele 12, 10, 8, 8

Trapetsile õlakehtitused kangiga 4x10-12

Viimasel ajal suudan trennid ~ tunni ja 15 kuni pooleteise tunni vahel hoida. Vanasti venisid ikka alati 2 tunnisteks, aga seda me ju ei taha, sest KATABOLISM EI MAGA!

Gmasterile, leidsin pildi üles: :)

post-3216-1305822085_thumb.jpg

Aitab kah, kommentaarid on oodatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kommentaari tuleb niipalju et

krdi pika teksti siitsisid kirja panna

homses trennis keskendun negatiivsele faasile prooviks

lisatud pilt on puhtakujuline VÕIT

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kommentaari tuleb niipalju et

krdi pika teksti siitsisid kirja panna

homses trennis keskendun negatiivsele faasile prooviks

lisatud pilt on puhtakujuline VÕIT

On jah antud seda va kirjaoskust, mis teha. :)

Ei jõudnudki veel rääkida harjutuste duubeldamisest, baasharjutuste ja isoleeritud harjutuste äravahetatud tehnikast ja muudest minu silma riivanud saalis levinud vigadest. Loodan, et püsib meeles.

Raskust langeta jah aeglaselt, mingi 2 sek ikka. Arvatavasti pead raskust veidi vähemaks võtma, kui "vabalangemist" ei tee.

Meenub, kui Revalisse Oti juurde minnes õpetas mulle õiget liigutuse tempot: biitseps oli järgmisel päeval nii valus kui valus(tavaliselt mul biits eriti valusaks ei jää).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai minu elus täidetud üks suur eesmärk. Kui Janika läks maijooksule või Ott valmistub MMiks, siis minu elu üks enimoodatud sündmusi oli kohtumine ühe minu iidoli ;), maailma stiilseima mehe ženja Fokiniga!

Elusaatus andis mulle selle võimaluse täna, kui ta Eedeni kaubanduskeskuses soojamaareisi välja käis loosimas.

Oijah... kui nüüd Ott Sepaga ka veel kohtuda õnnestuks ja seeläbi Eesti televisiooni ukse vahele jala saaks, hakkaks elu juba ilmet võtma. :)

post-3216-1305980215_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna sai minu elus täidetud üks suur eesmärk. Kui Janika läks maijooksule või Ott valmistub MMiks, siis minu elu üks enimoodatud sündmusi oli kohtumine ühe minu iidoli ;), maailma stiilseima mehe ženja Fokiniga!

Elusaatus andis mulle selle võimaluse täna, kui ta Eedeni kaubanduskeskuses soojamaareisi välja käis loosimas.

Oijah... kui nüüd Ott Sepaga ka veel kohtuda õnnestuks ja seeläbi Eesti televisiooni ukse vahele jala saaks, hakkaks elu juba ilmet võtma. :)

post-3216-1305980215_thumb.jpg

Tule meile liblikasse külla ta käib meil päris tihti, äkki saategi ühe dringi kahekesi võtta:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen niipalju kuulnud, et kui kei paaridel on kaks poolt, üks naine ja teine mees, siis fokin esindab seda nõrgema soo esindajat:)

Veel olen kuulnud, et seda asja ei otsustata mitte voodis vaid pidavat juba suhtlemise käigus selguma, kumb on pano mies :) Üks tuttav neiu rääkis, kes paari sellisega lähemalt suhelnud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...ja kuidas tunne oli? Nii trennis kui järgmisel päeval?

Vasta kui lõpuks jalad alla saad. :)

ah jaa, tahtsingi selle kohta kirjutada. sai proovitud, kõige paremin oli vahet tunda kangi tõstimsel püsti seistes (biitsepsile, kuid triitseps sai ka oma). hooooopis teine asi, mõjus palju tugevama pumbaefektiga. samas mõne harjutuse puhul tundsin, et tavalise kiirusega tehes (lühem neg. faas) on tunne kuidagi õigem kui pika neg. faasiga. kindlasti katsetan edasi.

aga jalad on tõesti surnud mul praegu. mitte otseselt trennist (sellest ka), aga viiamsed kaks päeva on päris mehiselt kõnnitud. homme ja ülehomme ka - helsinkit ei saa ju jätta kasutamata, kui juba siin olen! jõusaal on selline nagu ta on aga saab tehtud oma asjad. jalatreeninguga seoses - proovida kükki teha aeglase neg. faasiga...? vot see oleks karm. praegu küll ei taha, kunagi kui energiat üle on peaks perverssest huvist vist sedagi proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ah jaa, tahtsingi selle kohta kirjutada. sai proovitud, kõige paremin oli vahet tunda kangi tõstimsel püsti seistes (biitsepsile, kuid triitseps sai ka oma). hooooopis teine asi, mõjus palju tugevama pumbaefektiga. samas mõne harjutuse puhul tundsin, et tavalise kiirusega tehes (lühem neg. faas) on tunne kuidagi õigem kui pika neg. faasiga. kindlasti katsetan edasi.

aga jalad on tõesti surnud mul praegu. mitte otseselt trennist (sellest ka), aga viiamsed kaks päeva on päris mehiselt kõnnitud. homme ja ülehomme ka - helsinkit ei saa ju jätta kasutamata, kui juba siin olen! jõusaal on selline nagu ta on aga saab tehtud oma asjad. jalatreeninguga seoses - proovida kükki teha aeglase neg. faasiga...? vot see oleks karm. praegu küll ei taha, kunagi kui energiat üle on peaks perverssest huvist vist sedagi proovima.

Kükki võid küll proovida. Ma proovin ka kiirenevalt alla lasta ja lõpus põrke teha, seega 2 sek kulub vist ikka aega alla jõudmiseks. Massitsükli ajal võiks ka aeglasemalt proovida. Kui see liiga kergeks jääb, võid teha all pausiga kükke. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli see päev, kui sain ka lõpuks trennis proovida Olimpi uut trennieelset ergutit ja verevarustuse parandajat NOPreload!

Trenni olin sunnitud minema pärast hommikusööki, mida ma võimalusel väldin, et trennis mitte unine olla. Täna sõin hommikusöögi, tund hiljem võtsin 4 NOPreloadi kapslit ja omakorda 30 min hiljem olin TÜASKi saalis. Kavas oli rinna ja biitsepsi trenn.

Täna tegin:

Lamades surumine:

12x50

10x65

8x80

6x95...

Viimaseks tahtsin teha 100 kgga 6-8x, sest eelmisel trennil oli lagi 6x95 vist, siis vist 4x110 ja 2x130.

AGA MUL EI ÕNNESTUNUD SEE! Trennis oli üks TÜASKi suurimaid jõmme, kes ergutas mind enne seeriat mõttega, et võtaksin Jokeri endale personaaltreeneriks. Siis võtaksin iga trenniga kilo juurde.

See mõte peas vasardamas ja sooned NOPreloadi täis panin 100 kangile ja hakaksin tegema. Tegin 6 ära. Mõtlesin, et teen siis 8. Tegin 8 ära. No teeme siis kümme. Tegin kümme ära: *****-proovime siis veel! Lõppskooriks jäigi 11x100kg ja 12le jäi poole peale. :D Tehnika oli päris hea: surumisasend oli sees ja kui oli kerge põrge, siis seeria lõpu poole. See vist mu parim tulemus ever...

Järgmisena võtsin ette kaldpingil hantlite surumise.

Esimesed seeriad tegin kergemalt, sest polnud veel taastunud.

12x 25 kg, 10x 30 kg, 8x 35 kg... viimaseks seeriaks olin aga juba taastunud. Tahtsin suruda 6x 40 kg. AGA see ei õnnestunud mul ka! Surusin hoopis 8x40kg. Tempot saaks veidi aeglasemaks ja tehnikat ilusamaks, aga vähemalt oli lihas suht koguaeg töös.

Ahjaa, mis ma tahtisn öelda: kaldpingil rinda surudes hoian kalde alal 45 kraadi, et õlg liiga töösse ei rakenduks. Muidugi tuleb siin keha hoida, et õlad ette ei vajuks, vaid rind töötaks.

Järgmisena kaldpingil hantlitega lendamine.

Seda nagu ikka mitte nii väga suurte raskuste ja madalate kordustega.

15, 12, 10, 10.

Lõppu trosside ristamine 15x, 12x, 15x.

post-3216-1306167842_thumb.jpg

Kokkuvõte: pumpefekt oli tõesti hea, nagu Ott omast kogemusest NOPreloadiga mainis. Mõtlesin, et ehk mulle nii suurt mõju ei avalda, sest just lõpetasin Pump+ kuuri ja keha on nö harjunud juba arginiinitoodetega, aga võta näpust.

Seejärel biitseps:

EZ-kangiga biitsepstõste

12x20+kang(mingi 7,5 kg?)

10x30+kang

8x50+kang

...ja käsi juba täis.

post-3216-1306167847_thumb.jpg

Siin oli teema, et mis on hardcore? No hardcore on see, kui biitsa tehes on raskus 50kg+kang, sa teed 7 kordust ja tunned, et kui ühe veel teed, tabab sind migreenihoog. ...aga sa ei saa ju ühte kordust tegemata jätta. :lol: Selline juhus mul juba oli eelmisel nädalal jalapressil. Seega topelt haardkoor!

Trennikaaslane kiitis, et kehaga lõpus aitamisest hoolimata püsisid õlavarred biitsa tehes liikumatult, s.t ei läinud õla esiosa trenniks.

Seejärel vahelduseks kaldpingil lamades biitseps hantlitega. Kui kangiga rohkem jõu peale, siis siin tehnika peale.

12x15

10x17,5

9x17,5

Lõppu proovisin selili põrandal lamades ülalt plokiga biitsepstõstet teha 3 seeriat.

Ei olnud nii hea kui lootsin. Vana hea trossidega topeltbiitseps mõjub ikka paremini.

Kokkuvõte: ka biits sai väga hea pumbatuse. Parema kui viimasel ajal teiste toodetega ja see püsis üpris pikka aega. Käisin kodus söömas ja pärast korvpalli minnes oli ikka veel pumbatus tunda.

NOPreloadi ergutav efekt? No tundus, et hommiku kohta oli trennis päris hea olla küll ning mis tavapärasest erinev: ka pärast korvpalli praktikumi minnes energiat jagus. See ei olnud selline äkiline ja tugev energialaks nagu mõnel tugevamal ergutil, aga samas on ka hea, sest need kipuvad teinekord südame nii puperdama panema, et efekt on hoopis negatiivne ja seeriatevaheline taastumine kehvem. Psühhedeelset kogemust ei olnud, pigem tegu sellise mõõduka ergutiga, mida võib enne igat trenni võtta. Kangemaid ma ei soovitaks iga trenn tarbida kasvõi sellepärast, et need lüpsavad väga energiast tühjaks...

Ühesõnaga väga hea trenn arvestades veel seda, et pikemaid seeriaid on hetkel veel raske teha jõukava pealt tulnuna.

Püsige stiilsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×