Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Laupäeval sain jälle aasta vanemaks. Selle puhul lubasin endale ühe korraliku peo.

 

Muidu lubasin rääkida oma trennidest. Novembris käisin puhkamas, detsembris alustasin tõsisemate trennidega.

1. Detsembri motivaatoriks oli võistlemine oma kliendi ja relvavennaga ajateenistusest, kes tahtis aasta lõpuks 150 ära suruda. Modifitseerisin siis endale ka Smolovi kükikava surumise jaoks ja tegin intensiivse trennikuu. Tulemuseks surumine tolle hetke rekordi 130 pealt 140 peale ja väga kehva tehnikaga ka 145kg. See kui vana rekordi 140 ületamine kergema kaalu juures andis kõvasti motti.

2. Jaanuar-märts võtsin aluseks vana hea 5x5 kava. Kunagi töötas see nii hästi, et liikusin noorte klassi 67kg pealt juuniorite 74kg peale. Tahtsin proovida, kas mõjub ka vanas eas.

Tulemusega võis rahule jääda ka praeguse taseme juures. Suutsin esimest korda suurendada kaldpingil surumise rekordit 5x100kg pealt 5x112,5kg peale. Need 9 nädalat olid vahepeal küll ilgelt tüütud ja lõpus väga rasked, aga krt tulemust andsid. :)  Tavalist surumist õnnestus ka veidi suurendada, aga muidugi mitte enam väga palju. Viimasel trennil jõudsin teha 140x4. Kui muud ei ole, siis selle sama 145kg peaks sellise seeria juures vähemalt ilusamini jõudma ära suruda.

3. Märts-aprill

Viimasel 6 nädalal olen jõu arendamisele vähem keskendunud. Rohkem korduseid ja suurem maht. Rohkem lihasgrupid laiali jaganud. Laiem kordusvahemik. Seni nagu on töötanud. Lõplik otsus selgub kava lõpus. Teen järgmise, kuuenda nädala ka ära, siis vaatan edasi. Ehk oleks aeg taastavamaks tsükliks. Ei taha ennast ära lõhkuda.

 

Võistlusplaanid on mul ka. I know, right. Minu staaži juures on areng minimaalne, seega need jäävad kindlasti järgmisesse aastasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, sõbrad.

 

Cколько лет, сколько зим?

 

Siinsetele tõsisematele fitnesshuvilistele on kindlasti rõõmustav uudis, et lõpuks ometi sai valmis minu 2014. a võistlushooajast rääkiv kulturismidokumentaal. Montaaži tegi Karl Markus Antson. Nimeks sai "Igavene teine" (pun intended), sest pärast 2006. aasta karikavõitja ja meistritiitlit läks mul 8 aastat enne kui uuesti kategooria ja võistluse võidu sain. Aastatel 2007-2010 olin neli korda järjest teine, 3 erineva mehe järel, kellest ükski enam ei võistle. See oli väga demotiveeriv periood.

Ja noh viimane piisk karikasse nime valikul oli muidugi see, et mu film oleks pidanud olema Eesti esimene kulturismidokumentaal, aga kaotasin selle kõlava slogani Aestheticu poistele.

Aga nagu ehk filmist näeb, siis "igavene teine" olla ei pruugi olla halb. Samuti aitas Aestheticu kogemus mul prognoosida, kui suurelt üritust ette võtta jne. Eks ma üritan ikka neist veidi erineda ja teen oma asja.

 

Aita üritust reklaamida ja attendi siin: FB Event

 

Üritus toimub sellises stiilses kohas nagu KUMU 28. aprillil 18:00.

Saalis on 245 kohta, pärast kutseid jääb müüki 226 kohta!

Kohad on nummerdatud huviliste soovil, seega kiirematel on parem valik!

Piletid ja VIP-piletid tulevad Piletilevisse müüki juba homme, kolmapäeval 11. aprillil!

 

Üritust toetavad NOCCO, Lohilo, Njie, Valio.

 

Loodan teid kõiki KUMUs kohata!

IGAVENE TEINE poster (1).jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
11 hours ago, Kristjan-Johannes Konsap said:

Saalis on 245 kohta, pärast kutseid jääb müüki 226 kohta!

 

Sul on vähe sõpru....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
17 hours ago, Kristjan-Johannes Konsap said:

Enne linastust tekib neid õige palju, aga ei saa heategevust teha. :D

 

Eks sa siis anna teada kui sa selle filmi ka internetti paned. Minusugused vaesed mehed saavad ka siis vaadata (ja arvamust avaldada [loe: kritiseerida]).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, sõbrad.

 

Filmilinastusest on juba kuu möödas ja see oli üks väga vinge päev. :)

Film esilinastus täismajale!

26895455267_7b6e2c8f5c_o.thumb.jpg.58576c4f4226393f6a75f5782c657785.jpg

Emotsioonid olid ülevad. Tore oli kõiki teid näha. Üritus sujus ilusti ja rahvas jäi rahule.

Eesti kulturismi ja fitnessi liit autasustas tänuplaadiga spordiala edendamise eest.

OT-4279.thumb.jpg.8070e12964f0e76a26077141dcb15b9c.jpg

 

Uurisin vahepeal veel igasuguseid võimalusi, aga kooli lõpetamine vajas oma tähelepanu.

Seega panin filmi Patreoni lehele üles, kus teil kõigil, kes KUMUsse ei mahtunud, on seda võimalik vaadata jõukohase toetuse eest. Aitäh!

https://www.patreon.com/Kjkonsap

 

Pärast vaatamist andke teada, kuidas meeldis. Küsimustele saan samuti vastata sealsamal Patreoni "foorumis".

 

Kui kooliga täiesti ühel pool, hakkan tihedamalt treenima. Ott lubas nõu ja jõuga aidata, kui soovin järgmisel aastal võistelda.

 

Püsige moodsad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, sõbrad!

 

Mida vanemaks, seda kiiremini aeg lendab. Üllatusega avastasin et täna, mu õe ja vennakese sünnipäeval, täitub mul 14 aastat treeninguid!

Mäletan hästi, et olime linnas, õe peika juures tähistamas. Kui teised lobisesid, siis mina istusin arvutis, tegin Amazon.ee-sse enda konto ja lugesin artikleid. Trenniga tegin tutvust aastakese varemgi, aga ebaregulaarselt ja ebaefektiivselt.

Capture.JPG.13533f17e6310f1d1a8b4811756aebf0.JPG

Kevadel saan 30 aastat vanaks ehk siis saab trenni tehtud täpselt pool elu. :)

 

Võrreldes viimase postitusega on kool läbi. Lõpetasin Tallinna Ülikooli Reklaami ja imagoloogia eriala. Aega võttis, aga asja sai. Praegu ma pole veel erialast tööd lisaks võtnud. Naudin, et on rohkem aega trenni teha.

 

Suve lõpus võtsin taaskord ette väljaastete väljakutse. Staadioniringijagu väljaasteid olen teinud 4 korral, 2x üksi ja 2x Sander Saarega. Eelmisel aastal ei olnud ettevalmistus nii hea ja sattus suve palavaim päev, seega ajaks jäi 42min.

Sel aastal valmistusin korralikult, treenitus oli väga hea. Kui veel võistlusmomendi adrenaliin ka juurde tuli, õnnestuski teha 400m väljaasteid 50kgse kangiga alla 30 min! See las jääb mu tippmargiks, praegu küll ei kutsu seda ületama. :D Hea näide treenitusest oli, et kuigi lõpp oli raske nagu ikka, siis juba 10min pärast finišit oli enesetunne päris hea.

 

Mitte et mul jalgu eelisarendada oleks vaja, aga selline raske väljakutse annab treeningutele hea sihi. ;)

 

 

Trennidest rääkides, siis viimased ca 2 aastat olen suht hästi treeninud. Selles suhtes, et ei käi lihtsalt vormi hoidmas saalis, vaid teen endale kavad, mille eesmärk on areneda. Kavõi 6 nädalat korraga, et fookus püsiks ja iga kava eesmärk oleks mingis parameetris areneda. 

Uue kaldpingil surumise rekordi video ma siia panin. Lamades surumises tuli ka natukene juurde, eriti arvestades väiksemat kehakaalu. Lamades hantlite surumises tegin ka uue rekordi 3x8 50kgga.

Ikka on ette tulnud laisemaid perioode, aga usun, et suures plaanis pole viga. 

 

Mõned vormipildid ka. See eelmisest suvest, kui hoolsamalt kaloreid lugesin ja vorm vastavalt muutus. Kaal kuskil 80kg juures.

20170603_124846.thumb.jpg.9ca3f9e1c7150bbb130c1a5f046f8146.jpg

 

Praegu loen ka kaloreid ja võtan vaikselt alla. Pärast 14 aastat ikka õpetlik kogemus.

Täna hommikul olen 80,5kg, sel pildil nädal tagasi ca 81kg. Eesmärk on detsembriks, Aasia puhkusereisiks 79kgni võtta.

Praegu on selline norm vorm, mis juba ennast rõõmustab ja mis ka keskmisele inimesele imponeerib. Liiga veenilised pildid hirmutavad kliente.

5bd58fecc86ab_w7318.thumb.jpg.032444dbf783737212df98e8e5b0c7e3.jpg

 

79kg on selline min kaal/max vorm, mida hea enesetundega hoida suudan. 79kg juures tegin ka need enda parimad pildid Jüri Kartuliga.

2.thumb.png.6c65537a3ff6b94854a166034a945aa0.png

 

Praegu, dieedi ajal teen trenni enesetunde järgi. Kava küll endale paika panin, aga pingutan vastavalt enesetundele, vahetan harjutusi. Aeg-ajalt meenutan enda filmist Oti sõnu, et ei pea 110% välja andma. 

 

Teeme trenni edasi ja vaatame, mis saab. :D

Kes mu progressi operatiivsemalt soovib jälgida, siis endiselt olen sotsiaalmeedias väga aktiivne.

Muudetud kasutaja Kristjan-Johannes Konsap poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 5/13/2011 at 8:19 PM, jõuents said:

Väga hüvä postitus, sain päris hulga huvitavat teada. B) Ainuke asi mis kergelt kripeldama jäi on see happe aluse värk.(et ikka saaks teemat edasi arendada) :D

On teada, et kui veres saavad ülekaalu leeliselised ained siis tekib alkaloos ja kui saavad ülekaalu siis atsidoos. Ja on ka fakt, et pidev väga kõrge veresuhkur (areneva 1. tüübi diabeedi puhul), põhjustab vere liighappesust. Ja ka neerude funktsioonihäired põhjustavad probleeme vere aluse/happe tasakaalus. Naised saunas räägivad, et see pidavat olema kehas väga täpselt reguleeritud mehansim mille imepisikesed muutused ei mängi erilist rolli. Märkimisväärsed kõikumised peaksid esinema suurte füsiloogiliste probleemide puhul: arenev 1. diabeet, või pikalt ravimata 2. diabeet või neerude probleemid.

Allikad: Inimese Füsioloogia Peet-Henn Kingisepp ja muidugi ka internet. :)

Diabeedi põhjuste ja diabeedikute toitumise kohta leiab infot lehel diabeet.ee

Muudetud kasutaja Taraa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

 

Kaotasin oma konto andmed nii lootusetult ära, et isegi Fitness.ee webmaster ei suutnud aidata. Ei tea, kas see on ühe ajastu lõpp? ;)

Fitness.ee on nii vaikseks jäänud - kõik on vist sotsiaalmeediasse ümber kolinud. Huvitav näha, kuidas tekivad ja kaovad nii trendid kui brändid, millega harjunud oleme.

 

Mis siis vahepealse 3 aastaga on juhtunud?

 

2019. aastal teatavasti võistlesin üle pika aja ja võin nüüd kindlalt öelda, et ka viimast korda kulturismis. Ei hakka kogu võistlushooaega ümber kirjutama, võtsin selle kokku oma kodulehe blogipostituses: Võistlushooaja kokkuvõte

 

2,5 aastat olen ka erialast tööd teinud ehk töötanud kontoris turundusspetsialistina. Vaadates koroona mõju jõusaalidele, siis jumal tänatud, et kontoritöö lisaks võtsin.

 

Samas töötan õhtuti ikka ka personaaltreenerina. Personaaltreeninguid annan ikka Tallinna kesklinna MyFitnessites: põhiliselt Postimaja ja Balti Jaama turu klubides. Lisaks muidugi teen toitumisnõustamist, toitumiskavasid ja treeningkavasid jne. Sel sügisel on juba ka mitmesse ettevõttesse tervisepäeva raames kutsutud loengut pidama.

 

Kuulsin, et huvi personaaltreeneri koolituste vastu pidavat isegi koroonaaastatel kõrge olema. Seetõttu kirjutasin personaaltreeneri tööst blogipostituse ning treenerite tagasiside põhjal tundub, et rääkisin õigust. Ka seda postitust saab lugeda mu kodulehe blogist: Personaaltreeneri tööst

 

Katsun kodulehele vaikselt ka muud kasulikku sisu lisada, näiteks kirjutasin kolmest jõukavast, mis mulle kõige paremaid tulemusi on andnud: 3 jõusaali treeningkava, mida soovitan 

 

Ise teen trenni vaikselt, 2-4 korda nädalas jõusaali ja katsun ka paar tundi kardiot teha. Mingit kindlat treeningkava ei jälgi, vaatan vastavalt sellele, kui palju on tööd ja mida keha ütleb.

 

Lisan siis illustreeriva materjalina ka ühe video, mida pole veel siia postitanud. Kuna ma enam kulturismis ei kavatse võistelda, siis selle video üks mõte oligi lihtsalt ajaloo jaoks vorm jäädvustada. Muidu lapselapsed ei usu, et papa Johannes kunagi sporti tegi.

 

Tänaseks kõik, paar projekti on veel töös, neist siis kui detailid paigas.

 

Ühendust saate minuga ikka sotsiaalmeedia või mu kodulehe kaudu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

 

Korraldan RAASIKU VALLA AVATUD VÕISTLUSED KLASSIKALISES LAMADES SURUMISES

Minu kodukohas on nüüd korralik spordihoone, mis on ühtlasi lausa Baltikumi suurim koolivõimla.

Pallimängud on seal populaarsed, aga üritan nüüd ka raskejõustikku promoda. Tule võistlema!

 

Tegu on sellise väikse sõbraliku võistlusega, kuhu on oodatud kõik harrastajad, aga saavad võistelda ka jõutõstjad, sest võistlus on ametlikult Eesti Jõutõsteliidu kalendris. Katseid tulema hindama Eesti Jõutõsteliidu kohtunik, niiet saad ühtlasi ka tipptasemel tagasisidet oma tehnikale ning võrrelda seda Eesti ja maailma tippudega.

 

Juba on registreerunud inimesi, kelle jaoks see saab olema elu esimene jõutõstevõistlus ja see on tore. :) Samuti on registreerunud jõutõstjaid, kes tulevad trenni mõttes osalema. Paremusjärjestus selgub ikka koefitsendi põhjal ehk lisaks raskusele läheb ka suruja kehakaal arvesse, niiet võimalus on ka kergematel.

 

Ka sponsoreid on juba kogunenud omajagu: Njom.ee, Norr, Nick's, Fit360, Nocco, Barebells, IconFit, Raasiku Õlletehas. Sümboolse osalustasu saad auhindade näol kindlasti tagasi ja rohkemgi veel. :)

 

Võistlustele saab registreeruda kuni 3. november 2021.

Registreerimiseks saada enda andmed (nimi, sünnikuupäev, kaalukategooria, Raasiku valla registrijärgne elanik või mitte, klubi või asula, kontakttelefon) meilile: kristjan.konsap@gmail.com

 

Pealkirjaks võiks panna: “Raasiku lamades surumise võistlus 2021”.

 

Võistlusjuhendi leiad ka ürituse Facebooki sündmuse alt või minu kodulehelt: RAASIKU VALLA AVATUD VÕISTLUSED KLASSIKALISES LAMADES SURUMISES 2021 – JUHEND

 

Pane Facebooki üritusele "osalen" ja tule võistlema või kaasa elama! 

 

MG_9984-1024x410.thumb.jpg.1b208abf78ac1a714c2d6b013750239e.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×