Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Ilmtingimata mitte vähem jõudu, kuid kindlasti langeb intensiivsus ning pikenevad puhkepausid seeriate vahel. Isiklikult arvan, et väga väär on hakata dieedi ajal lahmima kõike 12-15 kordusega ning sellega tõsta tavapärast kogumahtu olukorras kus taastumine on raskendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmtingimata mitte vähem jõudu, kuid kindlasti langeb intensiivsus ning pikenevad puhkepausid seeriate vahel. Isiklikult arvan, et väga väär on hakata dieedi ajal lahmima kõike 12-15 kordusega ning sellega tõsta tavapärast kogumahtu olukorras kus taastumine on raskendatud.

Sa pidasid silmas intensiivuse langust kui pauside pikendamist, et taastuda ning sama raskusega treenida(mahtu ajaühikus). Arvasin, et pead intensiivust kui pingutusastet seerias, mis ka kipub vähenema, kui energiat pole.

Kui jätta kõrvale see, et dieedi ajal ei pea ainult pikki seeriaid tegema, siis mahtu korduste vallas võib ka dieedi ajal tõsta. Lihtsalt tuleb siis arvestada teiste parameetritega nagu intensiivsus ja sagedus, mida tuleks vastavalt vähendada.

Sageli tuleb aga dieedi lõpu poole käituda loogikavastaselt ja teha kõike, et kaloripõletust suurendada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pingutus ning selle mõõtmine on kindlasti igal inimesel individuaalne. Ühe jaoks ulmeline teise jaoks kerge pingutus. Kuid suurema toidukogusega suuda isiklikult küll seda maksimumilähedast piiri palju paremini kombata kui defitsiidis olles.

Seda küll, loeb ikka kogu maht mitte kindel maht seerias/harjutuses.

Kokkuvõttes on võistleva kulturisti elu raske ning kindlasti mitte üdini tervislik tegevus :D Aga jällegi ei saa ülimat tervist ka taga ajada iga sekund.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõeldakse ikkagi seda, mis iga indiviidi jaoks raske on. Ehk 100% intensiivsus on seeria suutlikkuseni. Kümnekorduselise seeria puhul 2 varuks jättes ehk 8 tehes on intensiivsus 80%.

Ja kui seeriate puhul räägitakse, et intensiivsus on 25% siis see tähendab suutlikkuseni nelja seerialise harjutuse puhul ainult viimane seeria, nagu suure mahuga massitrenni puhul tavaliselt tehaksegi. Kui langetad intensiivsust, vähendad suutlikkuseni tehtud seeriate arvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane jalatrenn ehk sellisel kujul kava viimane jalatrenn.

Säärte sirutused ette:

4x15x40,8 kg+10 naela

Oleksin pidanud seljatoe lähemale panema. Jõuõlg oli pikem kui eelmine kord.

Kükk kang turjal

4x15x100

Kole asi. Juba sirutused võtsid pehmeks. Viimase seeria 3 viimast kükki tegin poolikud, sest asi läks lihtsalt overkilliks. Lihase stimuleerimise piiridest läks asi välja, aga mulle meeldib end ka proovile panna. Noh nagu Rückenberg tegi 200 kükki. Midagi sellise eneseületuse moodi.

Jalapress

4x15x200

Varu oli isegi sees. Kui kükis poleks nii palju endast välja pannud, oleks võinud siin rohkem lisada.

Hack-kükk trenažööril

15x50

12x50

12x50

15x50

Jalg oli juba suht läbi, seega 2. ja 3. seeria tegin kergemalt. Neljandaks seeriaks leidis Marko Mölder mulle saalist Motivatsiooni ja viimane tuli isegi kerge varuga. :D

Ühe jalaga kõverdused

4x15x35

+5 kg eelmise trenniga. Hea sooritus.

Kõhuli kõverdused trenažööril

4x15x31,7+10 naela

Eelmisel korral kaks esimest seeriat kergemalt, seekord kõik +10 naelaga. Jala esiosa lammutamine hakkas energias tunda andma, aga muidu hästi.

Sirgete jalgadega jõutõmme hantlitega

3x15x23 kg

Energia hakaks otsa saama, aga siin tegin ka kerge raskusega.

Säär istudes "pedaal"

4x15x50 kg

+5 kg eelmise trenniga, aga varu jäi veel sisse. Veidi erinev oli teha, kuna muutsin asendit. Uus asend võimaldas säärt rohkem sirutada, aga kärpis veidi venitust.

Säär seistes trenažööril

4x15x50 kg

Tegin veidi mustemalt, aga see-eest 12 asemel 15sed ja kuni +10kg igal seerial.

Säär eeslil

4x15x21

Lisasin vaid ühe plaadi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna...

Kahjuks ei võimaldanud telefoni kaamera püüda minu välimust pärast seda kükki. Läikisin higist nagu oleks võistlusteks juba õli peale pannud

post-3216-0-61234500-1344188690.jpg

Seeriate vahel üritamas hingamist ja pulssi normaliseerida. Usun, et niisama seeriate vahel jutustamise asemel peaks ka see trenni eesmärki teenima. Ehk siis üritan aeglaselt hingata, et taastada eelpoolnimetatud parameetrid.

post-3216-0-47168000-1344188684.jpg

Tööhoos

post-3216-0-47817100-1344188692.jpg

Kui hingamisest jääb väheks pulsi normaliseerimisel, siis tuleb ka külg maha panna ;)

post-3216-0-03136200-1344188695.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna olen Fitshop Robocopis tööl ja teen siin superkampaaniaid. Kuigi äratus oli seega täna juba 6.30 ja uni ei tahtnud eile pärast tugevat jalatrenni kuidagi tulla, on hetkel enesetunne üpris ok. Pole (veel) sellist koomat nagu eelmine nädal. Eks ma sõin eile ka veidi rohkem: pärast trenni 30g Whey+(ei pea palju panema, sest valgu% 87) ja 40g Dextrot, 45 min pärast ca 90g pruuni riisi, 100g kanafileed, salat.

Tunne jalgades on täna kuidagi teistsugune kui nädal tagasi. Pole nii suurt paistetust ja jalg isegi joonistab kuidagi. Aga eks näeb, mis tunne homme on.

Reedel sai Spartas ka mõned trennipildid tehtud. Kvaliteet on nagu ikka telefoni oma, aga mingi aimduse hetkeseisust ja edasiminekust peaks andma. Eks õige vorm ongi siis, kui isegi kehva kvaliteediga pildilt saab aru, et "pilt terav on". :P

Talje koha pealt ebaõnnestunud pilt, aga kõhu poolest enam-vähem

post-3216-0-06055600-1344243754.jpg

Ei, mul ei ole parem rinna ülaosa puudu. See on vari. :D

post-3216-0-81747500-1344243755.jpg

post-3216-0-79670000-1344243756.jpg

post-3216-0-87438500-1344243757.jpg

Et siis kommige ja saatke kümneid või kuidas see oligi... :rolleyes:

Täna 18.30 raske rinnatrenn Reval-Spordis.

Kes peab pikad seeriad ja minutilised pausid vastu, võib liituda. Tasuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu ema ja avastasin, et ütlemata mugav on elu, kui naisterahvas söögi valmis vaaritab. :rolleyes: Peab midagi aretama.

Keda see SKT ikka huvitab.. teeme uue sarja Kirp otsib kokka!!! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keda see SKT ikka huvitab.. teeme uue sarja Kirp otsib kokka!!! :P

Enne teeme tõsieluseriaali "Kirp otsib korterit."

Aga ilma naljata:

"Soovin üürida 2toalist(toad eraldi) korterit Tallinnas esimesel võimalusel. Kesklinna läheduses(Põhja-Tallinn, Pelgulinn, Kristiine jne). Hind olenevalt kommunaalidest kuni 350€."

Edukale vahendajale annan kohe koti Herat! ;)

Saatke mulle PM või meil kristjan@fitshop.ee või postitage siisamasse teemasse või saatke minupärast kasvõi suitsusõnumeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu ema.

Mulle meenub kohe selle peale Roelly Winklaar, kelle dieeti ja kavasid tegi "Vanaema" :D

25hmz9f.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne teeme tõsieluseriaali "Kirp otsib korterit."

Aga ilma naljata:

"Soovin üürida 2toalist(toad eraldi) korterit Tallinnas esimesel võimalusel. Kesklinna läheduses(Põhja-Tallinn, Pelgulinn, Kristiine jne). Hind olenevalt kommunaalidest kuni 350€."

Edukale vahendajale annan kohe koti Herat! ;)

Saatke mulle PM või meil kristjan@fitshop.ee või postitage siisamasse teemasse või saatke minupärast kasvõi suitsusõnumeid.

Mul üks tuttav leidis mõned aastad tagasi talveks ühe laheda Tallinna hotellikese või oli see hostel, kus saavutas kokkuleppe, et saab seal elada sept-mai umbes samas hinnaklassis. Vanal vahetati pesu ja koristati ning elu nagu hernes! Nüüd on mees Eestist kaugel, aga võin uurida, kus ta seal täpselt elutses. Suvel on arusaadavalt kõik majutuskohad täis, aga talvel püüavad väikesed kohakesed äraelamiseks kasvõi tavalisi üürilisi sisse saada pikemaks ajaks, et ära majandada.Tasub uurida igal juhul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp, kiidusõnad kaelaketi kaotamise eest.

Trennis või? :D See on jah rohkem selline douchebagide värk, mis trenni ei sobi. ;)

Noh et kui muud näidata pole ja trenn pole töö, vaid väljanäitus.

Eile nägin saalis nokkmütsidega dünaamilist duot, kes hoomasid juba korralikke raskusi, aga nägid välja nagu puravikud.

Ära minnes kohtasin vapsee valgete kingalaadsete tossude ja sonimütsiga tüüpi, kes loomulikult oma telefoni näppis.

post-3216-0-25450500-1344418952.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nüüd 3 väga kõva trenni teinud ja hetkel "lakun haavu". Jalad valutavad sedavõrd, et käimine on väga vaevaline. Jalg tahab vägisi alt ära minna. Pole ammu nii rasket jalatrenni teinud. Iga kord ei saagi teha, aga "panen selle kirja" kui too üks-kord-kuus, mil abiga korduseid lihaste ehmatamiseks kasutada võib. Liiga sageli kasutades tekib taastumisega probleeme.

Esmaspäeval sattusin Revalisse samal ajal sõjaväekaaslasega ja kuna ma talle ise samalaadse jaotusega kava tegin, oli meil mõlemad rind-õlg-triitseps trenn.

Trennijumal oli ka tol päeval minuga ning kiiresti meenus, kui hea on kellegagi kahasse trenni teha. Inspireerituna tollest supertrennist leppisime eilseks selg-trapets-biitseps trenniks aja kokku ja lammutasime taaskord. Kuigi mõlemad trennid kiskusid lõpuks sinna 2 tunni lähedale, siis ei saaks öelda, et intensiivsus madal oli. Pause küll sedapuhku stopperiga ei mõõtnud, kuid mõnel harjutusel kiskus paus minuti asemel sinna 35-45 sek vahele. Nii kui üks lõpetas, teine alustas.

Kogu see üksteise ergutamine, raskuste vahetamisel aitamine ja muidugi ka üle trumpamine soodustas suurepärase töökeskkonna teket.

Eilsest seljatrennist panin kokku ka video, mille siia esimesel võimalusel üles riputan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad kiiremini taastuda, siis hakka jooksma ja nädalasi jalavalusid ei ole enam olemas.... ;) Taastumine kiireneb tunduvalt.

Aeroobset pole paar päeva jõudnud teha ja olen täitsa kogenud, et aitab taastuda. Ka taastav trenn ise on jalavalu nagu pühitult ära võtnud. Täna tegin sõudmist+crosstrainerit pea tund, pärast seda kiired venitused Powerplatel ja vähemalt korraks võttis Powerplate jala täitsa normaalseks. Õhtul taaskord venitused Powerplatel+saunaringid taastumise kiirendamiseks. Paar aeroobset sessiooni see nädal ikka tuleb. Järgmisel nädalal rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin see siis on. Videojäädvustus minu tavalisest seljatrennist. Mingit suurepärast kvaliteeti oodata ei tasu: video on filmitud telefoni kaameraga. Mõnes kohas sõi valgus loodetud efekti täiesti ära, kuid mõte saab edastatud. Samuti ei tasu loota Kai Greene Overkilli sarnast süžeed. :D

Suurepärase treeningvideo saamiseks peaks loomulikult olema eraldi kaameramees, kes kõike jäädvustab. Ka seda, mis tavaliselt kaamerasilmast välja jääb. Kuigi nagu Mike Pulcinella on öelnud "dokumentaalkaadrite" kohta: kaamera juuresolek muudab kõike. Väga raske on saada täiesti autentseid kaadreid, sest protsess mõjutab rohkemal või vähemal määral, teadlikult või alateadlikult filmitavat.

Rääkimata sellest, et viimase dieedi ajal oleks ma tahtnud protsessi jäädvustada, kuid a) mul polnud selle organiseerimiseks energiat b ) ma ei tahtnud trenni mingeid segavaid faktoreid kui niigi töötasin puhta tahtejõu peal.

Kunagi tahaksin teieni aga ühe korraliku šedöövri kulturimisvõistlusteks valmistumisest tuua. Aga see on tulevikumuusika...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Särk läbis video jooksul muutumise T-särk -> varrukateta särk -> maika ^_^

Aga muidu jah muusika korralik, ei tea kas tuleb musale vastav vabakava ka :D

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Särk läbis video jooksul muutumise T-särk -> varrukateta särk -> maika ^_^

Vägi oli nii suur et särk muudkui äärest rebenes pihuks ja põrmuks.

5:45, kui ema helistas, tuli päris murelik nägu ette aga seeriat pooleli ei jätnud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×