Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Kirp, kas teed yoyo-dieeti või ainult ühe dieediringi?

Teen Naistelehest leitud kapsasupidieeti ja jätsi-pitsadieeti. Ainult et kapsasupi ja jätsi-pitsata.

Ma kavatsen võtta normaalsele tasemele, kust VAIKSELT juurde hakata võtma. Näiteks 3 kuud juurde, 1 maha tsükkel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga isuäratav hommikusöök!! ja mainin, et sinu dieedi blogi on väga motiveeriv. Eelmist postitust lugesin eile mitu korda- iga kord kui magusa isu tuli :rolleyes: Ma lihtsalt alati harjunud end premeerima magusaga :D Lugesin aga jälle su juttu ja lõikasin endale värsket kurki sokolaadi asemel :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga isuäratav hommikusöök!! ja mainin, et sinu dieedi blogi on väga motiveeriv. Eelmist postitust lugesin eile mitu korda- iga kord kui magusa isu tuli :rolleyes: Ma lihtsalt alati harjunud end premeerima magusaga :D Lugesin aga jälle su juttu ja lõikasin endale värsket kurki sokolaadi asemel :rolleyes:

Silme ette tuli pilt, kuidas Egle kurki lõikab, nagu omal ajal rehielamus talu peremees leiba. Pere on pika söögilaua ääres, Egle uhkelt selle otsas. Ühes käes suur seatapunuga, teises kurk, mis pikk nagu prantsuse sai ja aina lõikab pereliikmetele vanuse järgi parajaid viilakaid. :D

Tore kuulda, et mu blogist kellelegi kasu on. Eriti kui need söömata jäänud šokolaadid kasvõi 0,01% bikiini Euroopa meistritiitlile kaasa annavad. ;)

Hommikusöögi kohta nii palju, et vähemalt näeb hea välja! Üldiselt ei viitisi toidu maitsele väga rõhku panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seal on tibake kortisoolireaktsiooni allareguleerijat sees, vähevõitu muidugi.

Aga kilpnääre, millest?

Mõtlesin, laksust, et L-türosiin äkki... aga nüüd jah mõistan, et see on aminohape ja olgugi, et selle puudumine võib põhjustada alatalitlust, siis üleannustamise korral vist negatiivset tagasisidemehhanismi ei teki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, täpselt õige pilt minust :D

Ja kasu on väga palju olnud. Tõesti hea tõmmata paralleele. Kuigi ma ise ei taha end igal hommikul kaaluda. Hakkan liialt analüüsima igat sammu ja suutäit. Et äkki see ja teine ei sobi. Pigem paari päeva tagant- lootes positiivset üllatust. :D Minu "MIhklipäev" on homme kui pean Natalja ette astuma bikiinides :D

Ma loodan väga, et kasu kajastub ka minu hooaja Bikini fitnessi vormis :) KIndlasti on see protsent suurem kui 0,01 :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, täpselt õige pilt minust :D

Ja kasu on väga palju olnud. Tõesti hea tõmmata paralleele. Kuigi ma ise ei taha end igal hommikul kaaluda. Hakkan liialt analüüsima igat sammu ja suutäit. Et äkki see ja teine ei sobi. Pigem paari päeva tagant- lootes positiivset üllatust. :D Minu "MIhklipäev" on homme kui pean Natalja ette astuma bikiinides :D

Ma loodan väga, et kasu kajastub ka minu hooaja Bikini fitnessi vormis :) KIndlasti on see protsent suurem kui 0,01 :D

Sinu ala ma väga ei jaga ja ei oska öelda, kas sul oleks vaja areneda just vormi või pigem lihasmassi suhtes. Vormile annab libastumiste vältimine kindlasti kaasa, lihasmassi dieedi ajal niikuinii ei kasvata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen Naistelehest leitud kapsasupidieeti ja jätsi-pitsadieeti. Ainult et kapsasupi ja jätsi-pitsata.

Ma kavatsen võtta normaalsele tasemele, kust VAIKSELT juurde hakata võtma. Näiteks 3 kuud juurde, 1 maha tsükkel.

Ma yoyo all mõtlesin seda vaheldumisi lõikamiste + 3-nädalaste kasvutsüklitega asja mis ma kunagi rääkisin... aga tont teab kas selline töötab ka.

Idee selles et kogu kasv jääks lihase kõrgenenud insuliinitundikkuse ja kasvupotentsiaali alasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma yoyo all mõtlesin seda vaheldumisi lõikamiste + 3-nädalaste kasvutsüklitega asja mis ma kunagi rääkisin... aga tont teab kas selline töötab ka.

Idee selles et kogu kasv jääks lihase kõrgenenud insuliinitundikkuse ja kasvupotentsiaali alasse.

Ah see "pärast dieeti läheb kõik õgitud toit otse kasutusse ja kasvab vaid lihas"?

Mõni väidab midagi sellist ka tavapärase 2x aastas võistlushooaja puhul. V-o seal killuke tõtt on ja oma koht ka insuliinitundlikkusel, kuid kas see, mis pärast võistlusi mühinaga juurde tuleb, isegi kui peki lisandumist väga ei tähelda, on ikkagi kasvav lihas või kõigest taastuv? Kas see on üldse lihas või on see lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine?

Kui ma nüüd suudan(jumal teab, kuidas mott on), siis hetkel on plaan proovida Indrek Otsuse bulkimismeetodit. Ehk nt 3 kuud võtad juurde 1 kg kuus, neljandal võtad 1 kg maha jne. See peaks tagama, et lisandunud kaal on maksimaalselt lihas ja samuti ei paisu kaal väga kaugele võistluskaalust. Lihtsam teha vahepeal väikseid kuuajaseid dieete, kuid korraga enne võistlust üks pikk 6 kuune dieet 10 kg maha saamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni väidab midagi sellist ka tavapärase 2x aastas võistlushooaja puhul. V-o seal killuke tõtt on ja oma koht ka insuliinitundlikkusel, kuid kas see, mis pärast võistlusi mühinaga juurde tuleb, isegi kui peki lisandumist väga ei tähelda, on ikkagi kasvav lihas või kõigest taastuv? Kas see on üldse lihas või on see lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine?

Vastan su küsimustele:

1. Taastuv lihas.

2. Lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine.

Selline asi võib juhtuda ka niisama kui näiteks oled mitu päeva tööd teinud ja toitumine on kesiseks jäänud. On näha kohe, et lihas on olemas, aga tühi ja paistab väike (mõne jaoks kadunud). Hiljem kui vabal päeval saad paar päeva korralikult süüa, muutud kohe suuremaks.

Viimane võistlushooaeg tegin jalatrenne kolmapäeval kui võistlused leidsid aset laupäeval.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah see "pärast dieeti läheb kõik õgitud toit otse kasutusse ja kasvab vaid lihas"?

Mõni väidab midagi sellist ka tavapärase 2x aastas võistlushooaja puhul. V-o seal killuke tõtt on ja oma koht ka insuliinitundlikkusel, kuid kas see, mis pärast võistlusi mühinaga juurde tuleb, isegi kui peki lisandumist väga ei tähelda, on ikkagi kasvav lihas või kõigest taastuv? Kas see on üldse lihas või on see lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine?

Kui ma nüüd suudan(jumal teab, kuidas mott on), siis hetkel on plaan proovida Indrek Otsuse bulkimismeetodit. Ehk nt 3 kuud võtad juurde 1 kg kuus, neljandal võtad 1 kg maha jne. See peaks tagama, et lisandunud kaal on maksimaalselt lihas ja samuti ei paisu kaal väga kaugele võistluskaalust. Lihtsam teha vahepeal väikseid kuuajaseid dieete, kuid korraga enne võistlust üks pikk 6 kuune dieet 10 kg maha saamiseks.

Minul on Otsuse programmidega karmid kokkupuuted. Maestro on ise erakordselt kiire ainevahetusega ning tema 2001 aastal koostatud dieetprogrammis oli toitu rohkem kui minu hooajavälisel toidulaual. Alguses ei saanud ma sellest aru, et mis värk on, aga hiljem koondisega ringi liikudes märkasin mehe ainevahetuse masinavärgi õlitatud töökoormust. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilsest jalatrennist.

Enesetunne oli juba päeval hea. Ilmselt nii pika une kui tundub ikka, et ka Burneri tõttu. Isu igatahes ei vaevanud. Liiga suur ja rasvasem hommikusöök tekitas pigem selle, et kõht ei tahtnud enne järgmist toidukorda tühjaks minna. Kerge näljatunne võiks dieedi ajal ikka olla, sest kui tunne on liiga hea, et olla tõsi...siis ta tavaliselt ongi.

Eile istus isegi trennieelne kodujuust ilusti kõhtu ja ei hakanud sealt välja tõrjuma Workout Shocki, nagu tavaliselt. Eile jõin viimase ka varem: ca 45 min enne saali jõudmist, et see seeduda jõuaks.

Vaevalt olin jõudnud ära teha 10 min soojendust rattal kui juba kattis higi õlgu nagu pruudiloor. Eks ilm oli ju ka "super" jalatrenniks.

Trenn ise selline:

Säärte sirutused ette:

4x15x40,8 kg

Suht keeruline on leida raskust, millega jõuaks suutlikkuseni täpselt viiamase seeria viimastel kordustel. Sest lihas hakkab "põlema" juba esimese seeria viimastel kordustel. Et viimane seeria siiski raske oleks, hoidsin negatiivse faasi aeglasema ning rakendasin tippkontraktsioonis staatilist hoidmist. Võttis reie pehmeks küll.

Kükk kang turjal

4x15x90

Olen iga trenn 10 kg lisanud ja seekord siis selline väljakutse. Kui juba esimesel seerial tundus, et see oli big mistake, siis kui lihas tööle läks, õnnestus eesmärk täita. Viimane seeria nägi välja umbes selline, et kui 8 kordust tehtud, läks juba väga raskeks. Aga olgem mureta: pool seeriat alles ees! Nii ma siis kogusin end ja hingasin ka korduste vahel piisavalt, et ülesanne täita. Raskeks tegi asja ka see, et mul polnud tõstevööd kaasas. Ütleme nii, et alaseljatrenn on selleks nädalaks tehtud: 15x seeria võtab tolle väga läbi.

Harjutuse lõppedes sõna otseses mõttes tilkusin higist. Järgmine kord tahaks teha 4x15x100. :wacko:

Jalapress

3x15x170

1x15x180

Jalapressis oli varu sees. Usun, et järgmine kord võib vabalt 200ga teha.

Hack-kükk trenažööril

15x50

15x40

15x40

15x50

Alguses ladusin peale 50 kui meenus, et viimati tegin 30 kg. Kinnitasin endale, et ma ei mäleta seda ning jätkasin. Tegin seeria ära, kuid tundus, et 4 seeriat sellega läheks raskeks. 2. ja 3. tegin kergemalt kuid viimasel tahtsin ikkagi proovida ja õnnestus. Kui hästi läheb, siis järgmine kord 4x15x50.

Ühe jalaga kõverdused

4x15x30

Kasutades Revali ainulaadset trenažööri. Väga hästi mõjus harjutus eile. Viimase seeria viimased kordused läksid raskeks nagu tellitult, liikudes vaikselt kuid kindlalt.

Kõhuli kõverdused trenažööril

2x15x31,7(?) kg

2x15x31,7+10 naela

Hea.

Sirgete jalgadega jõutõmme hantlitega

3x15x21 kg

Lõppu kerge pump veelkord. Vastavalt tundele seeriate arv.

Säär istudes "pedaal"

4x15x45 kg

Säär seistes trenažööril

4x12x40-50 kg

Siin läks säärel ootamatult raskeks, kuid 12 kordust on ka igati norm arv selles kavas.

Säär eeslil

4x15x20 plaat

Ants Varblane keelas ära istudes sääreharjutused. Nii ma siis tegin põhimõtteliselt ühe ja sama liigutuse erinevaid variatsioone.

Kohe trenni lõppu 1 annus Amino Rushi.

Lõppu 8 min taastavat sörki. Ehk aitab jääkaineid lihastest ära kanda ja taastumist kiirendada.

Põhjalikud venitused.

Taastusjook: 30g Whey+ ja 40g Malto6.

Kuna ilm oli palav, läks trenni ajal lausa 2 sheikeritätit vett segatuna Amino Rushiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastan su küsimustele:

1. Taastuv lihas.

2. Lihaste paisumine lihtsalt enne nullis olnud glükogeenivarude taastumine.

Selline asi võib juhtuda ka niisama kui näiteks oled mitu päeva tööd teinud ja toitumine on kesiseks jäänud. On näha kohe, et lihas on olemas, aga tühi ja paistab väike (mõne jaoks kadunud). Hiljem kui vabal päeval saad paar päeva korralikult süüa, muutud kohe suuremaks.

Viimane võistlushooaeg tegin jalatrenne kolmapäeval kui võistlused leidsid aset laupäeval.

Need olidki retoorilised küsimused, mille vallas meie arvamused ühtivad.

Lihtsalt kunagi oli üks "uurimus", kus keegi mees väitis, et a la kui teha koguaeg dieedi ja massi perioode, siis pärast seda dieeti võib massi ajal süüa nii palju kui tahad ja kõik läheb ainult lihaskasvu... Ma võisin nüüd veidi liialdada, aga põhimõte oli selline.

Sama hästi, et kui enne võistlusi ennast glükogeenist ja vees tühjendad ja siis täis laed, on olemas suur efekt!

Eino mõnikord tõesti on, aga eks sa näedki ühtäkki parem välja, kui enne sihilikult välimuse kehvemaks teed. Kontrast on suurem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on Otsuse programmidega karmid kokkupuuted. Maestro on ise erakordselt kiire ainevahetusega ning tema 2001 aastal koostatud dieetprogrammis oli toitu rohkem kui minu hooajavälisel toidulaual. Alguses ei saanud ma sellest aru, et mis värk on, aga hiljem koondisega ringi liikudes märkasin mehe ainevahetuse masinavärgi õlitatud töökoormust. :P

Kas tal nüüd nii väga kiire ainevahetus on. Pigem kulutab palju kaloreid jõusaalile oma rattasõitu veel kõrvale tehes.

Olen veendunud,et tema tasemega treener arvutas sulle sinu aktiivsusega sobiva kaloraaži välja.

Ütlesid, et ta pani sulle dieedimenüüsse rohkem süüa kui massimenüüsse. Aga kas sa üldse PROOVISID selle järgi toituda? Teistel sportlastel ongi dieedimenüüs mitu korda rohkem toitu, sest nad ei piina end ega jooksuta ainevahetust kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks?

Sest kuna ma pole kõige peenema luustikuga mees, siis tekitamaks suuremat kontrasti lihase ja liigese vahel, peaks ma vähendama rõhku soleusele ja suurendama gastrocnemiusele. Kas see nüüd olulist muutust annab, aga proovida võib, miks mitte. Tõsi ta on, et olen seni püüelnud keha mitmekülgse, proportsionaalse arengu poole ja usinasti treeninud ka soleust, kuigi suurema efekti annab hästiarenenud gastrocnemius. Kulturism pole ju ka lihtsalt kõigi võimalike lihaste võimalikult suur arendamine. Nt mitte keegi ei pane rõhku kõhulihase massi kasvatamisele, et keskkohta laiemaks saada. Oluline on illusioon, V-kuju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kavas on veel arutleda kaalukõikumise teemal ja ka teemal, miks ma üldse dieedi ajal nii palju arutlen. Huvitavad mõttelennud, aga nendest hiljem.

EDIT: endale meeldetuletuseks veel teema, "mis mõjutab söögiisu".

Täna 17.30 ajal Team Kiivikase ühistrenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tal nüüd nii väga kiire ainevahetus on. Pigem kulutab palju kaloreid jõusaalile oma rattasõitu veel kõrvale tehes.

Olen veendunud,et tema tasemega treener arvutas sulle sinu aktiivsusega sobiva kaloraaži välja.

Ütlesid, et ta pani sulle dieedimenüüsse rohkem süüa kui massimenüüsse. Aga kas sa üldse PROOVISID selle järgi toituda? Teistel sportlastel ongi dieedimenüüs mitu korda rohkem toitu, sest nad ei piina end ega jooksuta ainevahetust kinni.

Jep, see süsteem kipub tõepoolest nõnda töötavat. Kui ma laagris nägin 5 minutiks kaalunumbri 84 ära (toidust oli täiega siiber juba), siis kodus ma üritan hädaga seda 82+ hoida - numbrid tahavad ainult kaduda :S (samas ei saa kurta, sest jõudu tuleb ainult juurde, sealjuures pekki mitte).

Ma ise panekski selle igasugu dieetide tulemuslikkuse kapsaaeda, kui ei saada enam palju süüa ja igasugune toit on kärme nahavahele minema :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina üldse ei mõõda vormi kaalu ega ümbermõõtude järgi.

Olen mitmeid kordi ennast näiteks toonud. Et eelmine aasta Eesti karikal oli mul kaal 78(?)kg (off-season 84-85kg) ja sel aastal Eesti karikal 77kg (enne laadimist) ja off-season 82-83kg. Kaalu vähem, jõudu rohkem ja pilt ilusam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina üldse ei mõõda vormi kaalu ega ümbermõõtude järgi.

Olen mitmeid kordi ennast näiteks toonud. Et eelmine aasta Eesti karikal oli mul kaal 78(?)kg (off-season 84-85kg) ja sel aastal Eesti karikal 77kg (enne laadimist) ja off-season 82-83kg. Kaalu vähem, jõudu rohkem ja pilt ilusam.

No nüüd on sul vähemalt mingi vorm, millega end võrrelda.

Loomulikult on peegelpilt oluline, sest laval ei küsi keegi su kaalunumbrit.

Kaal on orientiir, mille järgi tegutseda. Kui kaal ikka ei lange, siis muutu väga ka vorm.

Loomulikult võid sama kaalu juures näha välja nagu öö ja päev. Ma kaalusin ka esimesel võistlusel 66 kg ja teisel kõigest 67, aga lihamassi oli märatavalt rohkem ja rasva vähem.

Või kui sa arvad, et kaalu järgi ei saa üldse vormi hinnata, ütle seda kurgi-Alekseile. :D

Pärast on terve Eesti täis noori, kes usuvad, et võtsid poole aastaga 10 kg lihast juurde. Sest ega kaalunumber pole ju oluline. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nüüd on sul vähemalt mingi vorm, millega end võrrelda.

Loomulikult on peegelpilt oluline, sest laval ei küsi keegi su kaalunumbrit.

Kaal on orientiir, mille järgi tegutseda. Kui kaal ikka ei lange, siis muutu väga ka vorm.

Loomulikult võid sama kaalu juures näha välja nagu öö ja päev. Ma kaalusin ka esimesel võistlusel 66 kg ja teisel kõigest 67, aga lihamassi oli märatavalt rohkem ja rasva vähem.

Või kui sa arvad, et kaalu järgi ei saa üldse vormi hinnata, ütle seda kurgi-Alekseile. :D

Pärast on terve Eesti täis noori, kes usuvad, et võtsid poole aastaga 10 kg lihast juurde. Sest ega kaalunumber pole ju oluline. :rolleyes:

Oh mis sa nüüd :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah see "pärast dieeti läheb kõik õgitud toit otse kasutusse ja kasvab vaid lihas"?

Tegelikult teadus toetaks pigem seda arusaamist, et peale dieeti on just rasva-salvestus kõrgem. Ning koheselt peale dieeti õgima hakkamine on viimane lollus. Pole väga süviti uurinud muidugi aga loogiliselt võttes ei kõla valesti.

Võistlusdieedi ajal saavutatud rasvaprotsent pole keha jaoks normaalne seisukord ning seetõttu peale dieeti üritab keha taastada ennekõike normaalsemat kaalu ja rasvamassi taset.

Kui jääb ka mulje, et lihasmassi areng on tol hetkel kõige kiirem siis on arvatavasti tegu lihtlabase taastumisega dieedist, kus keha lisaks rasvamassi taastamisele saab edukalt ja kiiresti taastatud ka varasem lihasmass.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult teadus toetaks pigem seda arusaamist, et peale dieeti on just rasva-salvestus kõrgem. Ning koheselt peale dieeti õgima hakkamine on viimane lollus. Pole väga süviti uurinud muidugi aga loogiliselt võttes ei kõla valesti.

Võistlusdieedi ajal saavutatud rasvaprotsent pole keha jaoks normaalne seisukord ning seetõttu peale dieeti üritab keha taastada ennekõike normaalsemat kaalu ja rasvamassi taset.

Kui jääb ka mulje, et lihasmassi areng on tol hetkel kõige kiirem siis on arvatavasti tegu lihtlabase taastumisega dieedist, kus keha lisaks rasvamassi taastamisele saab edukalt ja kiiresti taastatud ka varasem lihasmass.

Jep. Seda olen ka lugenud ja eks igal vorstil ole kaks otsa.

Nagu mõni ütleb, et liigselt aeroobset tehes on küll aeroobse ajal rasvapõletus suurem, kuid muul ajal päeva jooksul üritab keha see-eest rasva, kui ellujäämiseks vajalikku tagavara seda rohkem säilitada. Samas ei saa eitada, et aeroobne aitab vormi saada.

Alati tuleb vaadata suurt pilti ja arvesse võtta kõiki muutujaid.

Õgimise kohta niipalju, et eks sa katsu ennast keelata, kui tiitel käes, hooaeg läbi ja lõpuks ometi pingelangus. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×