Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Vara erutuda naised!

Krip õppis minult mõned photoshopi nipid lihtsalt ära. Originaal on siin:

post-22113-0-60515300-1321297686.jpg

Mul on üks sarnane pilt kus kirp (küll palju valgem ja noorem) on samas poosis jõuluvana ees :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuhu sa sattunud oled? See küll sõjavägi pole, rohkem spaa moodi.

Liialdad. 2x nädalas toimuvad sporditunnid väljaspool pataljoni. Kohapeal pole selleks lihtsalt tingimusi. Ujumine on Arte gümnaasiumis. Suurepärane idee iseenesest.

Kes tahab jõhkramat kogemust, siis soovitan minna Jõhvi, Viru jalaväepataljoni. Või Kuperjanovisse, seal peaks ka suht suur tamp taga olema.

Minu jaos on ka üks "supersõdur", kes nimelt külma ilmaga kampsunit alla ei pane ja vastukarva habet ajab, et siis kõvatada saaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin lõpuks jalatrenni, mille oleks pidanud ideaalis juba reedel tegema, aga väsimus oli sees ja ka nädalavahetusel ei jõudnud trenni. Väsimus seetõttu, et mul on juba eelmise nädala algusest RÄME köha, mis ei lase uinuda ning mille tõttu keset ööd tugeva köhahooga ärkan. Haigeks lubamist ei saa aga endale lubada, sest haiged meil nädalavahetusel linnaloale ei saa. Linnaloale saamist oli aga väga vaja.

Anti mulle küll siit Neo-Angini ja Brontexit, aga reedel välja saades läksin otse apteeki ja ostsin endale ise kangemat rohtu, mis ka suht kähku aitas. Kahjuks unustasin selle pataljoni tulles maha, aga tundub, et annab juba järele.

Tänase trenni tegin kergema, sest eelmine oli mäletavasti üpris tugev.

Säärte sirutused ette: 4x 15 (natuke tugevamalt kui lihtsalt soojenduseks, igal seerial 2 plaati juurde)

Kükk kang rinnal 6x 12-6 (Ott kunagi küsis, et kas ma seda teen ja soovitas soojalt. Pole ammu regulaarselt teinud, aga võttis päris hästi. Teatavasti suunab rohkem koormust reie nelipeale ja võtab koormust maha jala tagaosalt ja seljalt)

Käärkükk puuris, kang turjal 3x 15(astumisi ei teinud, sest analoogselt tsiviilsaalidele on ka pataljoni saal esmaspäeviti "weekend warrioreid" täis)

Kõhuli jalgade kõverdused 4x 12-15

Säärele ühe jalaga pöia sirutused 6x 10-15

Kerepainutused 4x 15-15

Keretõsted pukil, kettaga 3x 12

Trenn kokku 1 tund, 13 min(suht hea aeg minu jaoks).

Mahu tegin suht tagasihoidliku, sest uus jalatrenn on plaanitud juba reedeks.

See nädal on meil logistika teooriat täis: isegi pataljoniväliseid sporditunde pole. Samas loodan, et seetõttu jääb ka reservaeg puutumatuks ja trenni jõuab.

Vormiga olen suht-koht rahul juba: lihas on uuesti täis läinud ja klubisärgis ei pea silmi maha lööma. :rolleyes:

"Küsimusi, probleeme, ettepanekuid, muresid?"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan! :)

1314898691.jpg

http://www.tervisepy.../0/readmore/93/

1 tablett sisaldab 500mg toimeainet ning on kõigest muust jamast puhas.

Hind on ka inimlik, kuhugi ~8,3€ kanti jäi.

Njaa. Eks C-vitamiin ole üks põhilisi, mida stressi- ja haigusterohkel ajal võtta. Eraldi hetkel C-vitamiini ei võta, kuna tarbin a la üle päeva Ultralife vitamiine, millel on ka väga suur erinevate vitamiinide/mineraalide/ja muude tervist toetavate ainete sisaldus. Ja mis on samuti organismi poolt kergesti omastatavas vormis, sellepärast neid usaldan.

Eraldi C-vitamiini olen ostnud apteegist Vita-C vms nime all. Samuti 500 mg tabletid(kuigi ei tea, kui hea imendumisega).

Lisaks jätkub mul ka endiselt punase päevakübara tablette, mida tarbin 2 tk päevas, aga iga päev pole meeles võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa. Eks C-vitamiin ole üks põhilisi, mida stressi- ja haigusterohkel ajal võtta. Eraldi hetkel C-vitamiini ei võta, kuna tarbin a la üle päeva Ultralife vitamiine, millel on ka väga suur erinevate vitamiinide/mineraalide/ja muude tervist toetavate ainete sisaldus. Ja mis on samuti organismi poolt kergesti omastatavas vormis, sellepärast neid usaldan.

Eraldi C-vitamiini olen ostnud apteegist Vita-C vms nime all. Samuti 500 mg tabletid(kuigi ei tea, kui hea imendumisega).

Lisaks jätkub mul ka endiselt punase päevakübara tablette, mida tarbin 2 tk päevas, aga iga päev pole meeles võtta.

Mõtled seda?

%5Cdata%5Cassets%5Cvita%20c%20tbl%20500mg%20n200.jpg

Olen vaadanud selle "e-ainete" nimekirja ja selle põhjal väga ei soovitaks seda. Otsisin iga aine kohta eraldi infot ja potentsiaalselt päris karme asju oli sisse pandud. Allikaks oli raamat “Saladuslikud E-ained meie igapäevatoidus”.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtled seda?

%5Cdata%5Cassets%5Cvita%20c%20tbl%20500mg%20n200.jpg

Olen vaadanud selle "e-ainete" nimekirja ja selle põhjal väga ei soovitaks seda. Otsisin iga aine kohta eraldi infot ja potentsiaalselt päris karme asju oli sisse pandud. Allikaks oli raamat “Saladuslikud E-ained meie igapäevatoidus”.

Seda jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka varem tarbinud seda Vita-C-d, aga see on viimasel ajal apteekidest kadunud. 500 mg on mul õnnestunud hankida ainult närimistablette (ei mäleta nime). Närin neid 2-3 korda päevas olenevalt enesetundest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas mõnel purgil kirjas, et 60mg C-vitamiini (nt 1 tablett) ei tohiks ületada, noh, et pole mõtet. Netiski leidub laialt arvamusi, et kasvõi grammides lasta, nagu eelnev postitaja teeb. Kumb siis "õige" on? Rollimängivaid faktoreid on kindlasti mitu, et kas peaks vähem/rohkem võtma, aga kuidas/miks C-vitamiini sisalduses nii suur erinevus on? Osades tablettides 60mg, teistes 500.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas mõnel purgil kirjas, et 60mg C-vitamiini (nt 1 tablett) ei tohiks ületada, noh, et pole mõtet. Netiski leidub laialt arvamusi, et kasvõi grammides lasta, nagu eelnev postitaja teeb. Kumb siis "õige" on? Rollimängivaid faktoreid on kindlasti mitu, et kas peaks vähem/rohkem võtma, aga kuidas/miks C-vitamiini sisalduses nii suur erinevus on? Osades tablettides 60mg, teistes 500.

Kui uskuda viimaseid väiteid, siis 60 mg on tegelt selline minimaalne doos. Mäletan ikka, et Ronnie Coleman sõi omal ajal 3000 mg päevas. Nii suuri mehi meil siin Eesti pole, kuid mingi 1 g päevas ei tohiks midagi paha teha, sest C-vitamiin on teatavasti vesilahustuv ja ülejäägid viiakse kehast välja. Kallist uriini pole jh mõtet toota, aga on väidetud, et C-vitamiini suurtel annustel on nii mõnigi positiivne efekt. Ei ole aega hetkel viiteid välja otsida, aga nt Alan B'Stard oskaks kindlasti midagi tarka lisada.

See, et päevast annust ületada ei tohi on igal jumala purgil kirjas ja see on tavaline stamp-lause. C-vitamiin on suht odav ka, niiet kui on raskem treeningperiood või gripihooaeg, siis miks mitte seda veidi rohkem tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane seljatrenn. Tänane trenn oli korralik võrreldes viimase seljatrenniga, kus ajanappuse tõttu pidin mahtu vähendama ja minimaalsete puhkepausidega selja läbi treenima. Kuigi väsimus oli sees nõudlikust korrapidajast tingitud hilise magamamineku tõttu, siis kui Workout Shock kuskil keset esimest harjutust mõjuma hakkas, olid vähemalt keskendumine, trennimeeleolu ja pumbatus tasemel.

Kasutasin taaskord harjutusi, mis endale enim meeldivad:

Ettekallutatult kangi tõmbed: 15x 40, 12x60, 10x 80, 8x100

Traktor kahe käega(nii oli tunnetus isegi parem, seega tegin täna nii): 12x30, 10x 40, 8x50, 8x70(raskused siis ühe poole omad)

Ploki tõmme ülalt laia haardega: 15x60, 12x70, 10x85, 10x100(2-l viimasel lõpus abiga)

Ploki tõmme ülalt kitsa althaardega: 15x50, 12x65, 10x80, 9x90 (Mõtlesin veel ühe laiusele suunatud harjutuse teha. Nii Indrek Otsue kui ka Dorian Yatesi repertuaaris olnud harjutus peaks lailihasele eriti hästi mõjuma, sest arvestades seda, kust lailihas algab ja kuhu kinnitub, siis antud käte asendi juures on selg eriti suure venituse all. Ja mida suurem amplituut, seda parem harjutus Yatesile tuginedes)

Õlakehitused kangiga 15, 12, 10, 9

Biitsepstõste sirge kangiga: 12x 24,7, 10x 29,7, 8x 34,7, 6x 44,7 kg

Biitseps ühe käega scottpingil: 10, 8, 12

Sain teada, et järgmisel nädalal ootab mind 4 päeva metsa, s.t. 4 päeva trennita. Kuid eks ma praegu treeningi suurema eesmärgita, end viimasele piirile sundimata. Ei saa seda endale lihtsalt lubada. Nagu juba maininud olen, siis juba trennijärgne enesetunne on trenni väärt. See on tõesti "narkootikum", mis hetkel mu elust puudu. Aga varsti saab juba pool ajateenistusest läbi. :D

Mõttetera:

Mõtlesin täna ka profikulturist Victor Martinezi sõnadele. Algajana kehvasti toitutes pidi ta mõnda lihast lausa kahe nädala tagant treenima, sest keha lihtsalt ei taastunud ära. Tundub, et sama teema on ka mul hetkel(üks päev trenni ja järgmisel on juba vähem energiat). Õige toitumine kiirendab taastumist. Samal eesmärgil on ju ka toidulisandid välja mõeldud.

PS! Aga võrreldes raskusi 2 trenni tagustega, oli täna kangil ca 10-20 kg rohkem. Rõõmustav :)

Videotõestus, et ikka trennis käin:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaua sa neid Ultralife vitamiine kasutad ?

No võistlusdieedi ajal sõin neid mitu kuud järjest: ei saanud midagi ära anda. :D

Kuna praegu võtan aga a la ülepäeviti kokkuhoiu eesmärgil, siis on tavalisest kuuajasest pakist jätkunud ca kaheks kuuks. :)

Kui on väsinum päev, võtan hommikul sisse(kindlasti pärast toitu), kui on tõveoht, võtan sisse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

K, 30 1709 B NOV 11- 30 1831 B NOV 11

Romeo-Õnne-Tango e Rind-õlg-triitseps

Terasem lugeja märkab, et vahetasin biitsepsi ja triitsepsi päeva ära. Seda lihtsal põhjusel, et enne rinnatrenni triitsa treenida pole hea mõte. Isegi seljatrenn vahetult enne rinnatrenni mõjutab teatud harjutuste puhul. Tavaliselt jätan õla-triitsa ja rinnatrenni vahele vähemalt 2 puhkepäeva.

Uni oli öösel väga sügav, ei tea kas kaks järjestikust trenni avaldasid mõju? Enesetunne oli täna so-so, aga Workout Shocki võtsin ikka sisse, sest plaanis tugev trenn.

Lamades kangi surumine: 12x41,5, 10x 61,5, 8x81,5, 6x101,5, 6x121,5 (proovisin vahelduseks pikkadele seeriatele jõu olukorda)

Kaldpinnal hantlite surumine: 12x16,2 10x21, 8x30, 12x32,5(saali raskeim hantlipaar :rolleyes:, esimesed seeriad -nagu raskustest näha- kõikidel rinnaharjutustel soojendava eesmärgiga )

Lamades hantlitega lendamine: 12x11,9, 10x16,2, 10x21 (rohkem pumpamise suunitlusega)

Kaldpinnal hantlitega lendamine: 12x16,2, 10x21 (samuti puhtalt, tehnika peale)

Istudes kangi surumine: 12x30, 10x40, 8x50 (järgmisel trennil plaanin alustada õlast, et ka sellele rõhku panna)

Ketastega lendamine istudes kõrvale: 12x, 15x, 20x(suutlikkuseni, kuni käed enam ei tõusnud)

Ettekallutatult lendamine ketastega: 15x, 15x, 15x (keha ca 50 kraadi all)

Nosebreaker e prantsuse surumine, kang nina kohale: 8x 31,5, 8x31,5, 8x36,5 (triitseps rohkem puhtuse peale, põhienergia ikka suurtele lihastele)

Pea tagant seistes ploki surumine: 15x, 15x, 15x

Ploki alla surumine: 10x, 12x (aeg hakkas otsa lõppema, seepärast tegin vaid kaks, kuid see-eest tugevat seeriat)

Homme plaanitud puhkus, kui reedel õhtul veel vähegi rammu on, siis jalatrenn mõnes Tallinna klubis, kuhu aga end sisse õnnestub sebida(eeldusel, et saan linnaloale :P).

Videotõestus:

Maxi kalkulaator lubaks rekordit sinna 140 lähedale, mis ongi minu saalis surumise rekord.

Nagu videost näha, treenime nagu Dorian Yatesi Dungeon Gym'is. Jahedamal päeval võib saalis oma sooja hingeauru näha...

If there's a will - there's a way...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin mõtlema, et kas Workout Shocki pidev kasutamine hiljem trennieelse erguti ära jätmisel negatiivset efekti ei avalda? A'la et kaks nädalat on uimasem trennis ja ei jaksa veduri moodi paugutada enam. Ma tarbisin kofeiini vahepeal enne trenni, ja kas kujutasin ette, või oli see tõesti nii, aga mingit sellist efekti tajusin :S .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin mõtlema, et kas Workout Shocki pidev kasutamine hiljem trennieelse erguti ära jätmisel negatiivset efekti ei avalda? A'la et kaks nädalat on uimasem trennis ja ei jaksa veduri moodi paugutada enam. Ma tarbisin kofeiini vahepeal enne trenni, ja kas kujutasin ette, või oli see tõesti nii, aga mingit sellist efekti tajusin :S .

Platseebo... :D

Tegelt kofeiinisõltuvuseks nimetatakse antud olukorda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin mõtlema, et kas Workout Shocki pidev kasutamine hiljem trennieelse erguti ära jätmisel negatiivset efekti ei avalda? A'la et kaks nädalat on uimasem trennis ja ei jaksa veduri moodi paugutada enam. Ma tarbisin kofeiini vahepeal enne trenni, ja kas kujutasin ette, või oli see tõesti nii, aga mingit sellist efekti tajusin :S .

Eks mõõdukus ole siingi omal kohal. Päris enne igat trenni ma ei soovita võtta. ERITI veel, kui end seetõttu iga trenn ribadeks tõmbad. Sellega võib end läbi kurnata ja seeläbi töövõime langeb. Ma võtan küll suht tihti pelgalt enesetunde pärast, aga hoian trennis mõõdukat intensiivsust.

Teine ja tavalisem asi oleks jah kofeiiniga ära harjumine. Oleks ma tsiviilis, siis võtaks küll tassi kohvi enne trenni. Kofeiini ja kofeiini sisaldavate lisanditega on tõesti nii, et üha uuesti ja uuesti "laksu" saamiseks, peaksid kogust suurendama. Või harvemini tarbima.

Kuidas kofeiini tarvitamine või ära jätmine üht või teist inimest mõjutab- eks see ole erinev.

Mida suurem kofeiiniannus või tugevam erguti, eks seda suurem ole ka oht end ära kurnata ja võimalik tagasilangus. Tavalise kohviga/kofeiinitablettidega pole ma ise väga märgatavat tagasilangust täheldanud. Ergutitega küll(sest juba energia jäävuse seadus ütleb, et kuskilt peab see lisajõud ju tulema), aga nagu juba ütlesin: ei peagi iga trenn tarbima ja end täiesti ribadeks tõmbama. Raskematel päevadel: jalad, selg, rind nt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsau.

REEDEL...

tegin vaheldusrikka jalatrenni sellises huvitavas kohas nagu Tulbi Spordiklubi.

Jõusaalitreeneriks on seal mees-nagu-mägi, jõutõstja Rene Poljakov.

Olen juba ammu mõelnud see spordiklubi ära proovida ning inventaris ei tulnud pettuda. Korralikud, mugavad, heas korras masinad.

Soojenduseks säärte sirutused ette. Masin on praktiline ses suhtes, et lisaks plokile on seal ka mugav lisaketaste kasutamise võimalus.

post-3216-0-21553900-1323018382.jpg

Jalapress. Väga huvitava ehitusega, kus plaat liigub hoopis teistpidi kui tavaliselt, suunates allfaasis koormuse jala tagaosale ja tuharale, tehes harjutuse VÄGA raskeks. Max raskus oli mul seega vaid 180 kg.

post-3216-0-95191800-1323018394.jpg

Video:

Reite eemaldamine ja lähendamine. Kuna hack-küki trenažöör oli ainuke, millest seal saalis puudust tundsin, proovisin neid "naistekaid" vahelduseks. Polnud paha konstruktsiooniga.

post-3216-0-25371400-1323018396.jpg

Reie tagaosa masin. Väga hea konstruktsiooniga. koormus ei kadunud ära ka harjutuse lõppfaasis. Tegin kohe rohkem seeriaid kui plaanitud, sest nii hästi töötas.

post-3216-0-17008300-1323018397.jpg

Reie tagaosale lisaks paar seeriat Ben Johnsonit, mille ma vahepeal teenimatult unustusse olin jätnud.

Lõppu säärtele istudes trenažööril, alaselg alaseljapukil ja kerepainutused.

Treener ise venitas trenni vältel kummi:

post-3216-0-11393900-1323018398.jpg

LAUPÄEVAL...

käisin taastumas Kalev Spa veekeskuses, sest selja taga on piimhappefestivali täis trennid ja ees metsalaagrid ja 70 km lõpurännak, mis lihasele just lõdvestavalt ei mõju. Pärlivann ja sealse osa laiemalt on taas avatud, mis mulle ainult headmeelt valmistas. Tavaline soe mullivann on küll hea, kuid suuremat lihasmassi ikka "läbi" ei võta. Pärlivann on ses suhtes veekeskuse parim.

Pärast Spad käisime vaatamas Twilighti saaga uusimat osa. Jah, julgen tunnistada. Oli päris hea.

TÄNA...

käisin oma lisanditevaru täiendamas Sparta Fitshopis. Ostukorvi sattusid taas klassikud: Prode90 päeva jooksul ja enne trenni võtmiseks, Amino Rush enne/trenni ajal/pärast trenni võtmiseks, Olimpi vitamiinid, sest Ultralife omad said otsa. Suurim summa läks paratamatult Pro Fx batoonide peale, kuna sheiki pole alati võimalik tasku pista, batooni on aga lihtne vahetunni jooksul või ka eelseisva metsalaagri/rännaku ajal tarbida. Maksakaste konservist ei taha möeldagi...öäk. :wacko:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihopsti.

Olen metsast tagasi ja chillin kasarmus, sest meie lemmikülemus ei lase ka pärast metsa sõduritel jalga sirgeks lasta. Võitlejad on seetõttu muidugi "ülimalt motiveeritud" :D

Esmaspäeval seisab ees viimane katsumus, milleks on 70 km lõpurännak. Eelnevale tuginedes saab see olema paras väljakutse. Seks puhuks üritan nii endale kui kaasvõitlejatele Fitshopi valikust erinevaid batoone, energiageele ja stimulaatoreid sebida. Konserve ei viitsi tassida ja nende söömisele mõeldagi. Pigem midagi kerget ja kiiret hamba alla.

Mis veel ära kulub? Kindlasti ohtralt vett, sest viimane kord oli mul hommikul hullem tuumapohmakas dehüdratsiooni tõttu. Lemmikülemus pakkus mulle selle vastu kaks tankitõrjemiini "tabletti" :D. Siia lisandub ka magneesium krampide vastu.

Paratsetamool on samuti üks parimaid sõpru, kellega tuleb sama mõistvalt ümber käia.

Talk, sokid, unetus, niiskus ja kaks triipu rinnal on teemas.

Siia sobib väike kirjatükk, mille suvisest rännakust inspireerituna lõin:

Ei teadnudki...(Või lihtsalt eimäletanud? ) Ei mäletanudki, et aeglaselt, ähvardavalt loivavate pilvede tagant vargsi ilmuv täiskuu võib särama lüüa terve öö. Mustad pilved katavad kadedalt taevakuplit su ümber. Varjavad nad endas vihmapahmakat, et sind parajal hetkel nuhelda? Äikest? Kõue? Oled kui kass puuris, musta presendi all. Enda arvates ohutus kohas. Sind on terve puur täis ja sina selle isand. Seda vaid hetkeni kui juhuslik maantee auk või omaniku käsi

sind vappuma paneb. Mehed sammuvad vaikselt rivis, seljad kaardus, pead norus- aeg on hiline. Kes silmitseb oma saapaninasid, mõtleb kodust ja mõlgutab helgeid mälestusi. Kes surub valust hambaid kokku ja siunab mõttes õlgadesse soonivat kotti. Kes vaatab tuimalt tühjusesse ja mõtleb eesootavast söögist ja puhkusest... Kuulda on vaid saabaste

rütmilist rühkimist läbi öise metsa ja rohutirtsude siristamist. Kogu mets on unelev, passiivne, loid. Isegi taldade alt

aeg-ajalt lendu tõusev kruus ei viitsi kaugele veereda. Saapad on rasked, kuid tempo peab püsima. Juba mitmendat päeva sind narrinud hoovihmad on mülkaks muutnud metsaalused viljakad mullad. Ei sibli seal enam ükski mardikas. Muidu nii eesrindlikult läikiv saabas on kaetud juba mitme kihi kuivanud poriga, kuid loodus ei halasta nüüdki. Nagu

võõrkeha hävitada püüdes üritab ta sind soppa uputada. Mülgas on liimjas, keeldub teda muljunud saabast

vabastamast. Üritab sindki salakavalalt igaveseks uneleva metsa rüppe kahmata. Juba hommikul kiirgaks päike

siin rohulibledel süütult sillerdavatel kastepiiskadel nagu poleks sind kunagi olnudki... Kuid koit on veel kaugel ja

samuti ka sihtpunkt. Ennist veel asfalti raudse soomuse all hiilanud tee vahetas nahka, põgenes metsa vahele

ning moondus kruusa- ning lõpuks mustaks muldteeks, loogeldes tihniku vahel kui ähvardavalt sisisev uss. Ja sina

tornad talle järele. Pahaaimamatult nagu Aadam maole. Samm on monotoonne ja tüütav. Ja nii juba tunde. Kaua oleme olnud teel ja kaua veel- keegi ei tea. Mustade kujude kogu väljub taas ühest metsatukast, et õige pea siseneda järgmisesse. Sihvakad, vanad puud kõrgusid ähvardavalt mõlemal pool teed, laiad oksad tihedalt läbi põimunud, ladvad meeste peade kohale kaardunud, otsekui salga viimset kui põgenemisteed ära lõigates. Kuid nüüd on see möödas. Ees avaneb väike lagendik. Palju siin vaadata ei ole:taamal metsaviirg, teepervel kõrge rohi, siin-seal mõni üksik kivi puhmast

välja upitumas. Ees terendab järgmine tume metsatukk. Kõik mõtlevad: "Kaua veel?" Kiikaks juba üle mustavate

puulatvade mõni orientiir. Korsten, mida on ladunud sajad käed. Telefonimast, mis viitaks, et sind pole unustatud. Majakene mäekingul? Ent siis jätavad sind ringkaitsena ümbritsevad pilved hooletult ühe koha valveta ning kuu pääseb mõjule. Vaikselt heidab ta selja tagant lagendikule valgusvihu, otsekui sind hellalt tagant tõugates ja eesseisvaid

vaenlasi pimestades. Pilukil monotoonsusest tuimad silmad elustuvad ühtäkki, kiivrist väsinud kael tõstab pea ja keerab selle refleksist üle õla läbitud tee poole: kas äkki auto? Aga ei: taevas särab võimsalt majesteetlik pilvedest vabaks rabelenud kuu kui okupatsioonist hoolimata oma aristokraatlikkuse säilitanud riigipea. Täna eriti suur ja kuldne. Ööst

pimedad silmad harjuvad valgusega ja hakkavad ühtäkki märkama muudki kui vaid tumedaid siluette. Ennäe:

varemed! Ennäe: põldmarjapõõsad! Paarisaja meetri kaugusel on kuusik, ees ootab padrikusse suunduv kurv...

Ennekõike aga märkavad väsinud silmad ees marssivat meest. Ka tema on valgusest elavnenud justkui ergastunud

aatom. Valgus, nii tühine kui see ka igapäevaelus ei tundu, on suur vaheldus sellele tundidepikkusele

rutiinsele tammumisele. Kui piksenool murrab see meeste teadvusesse ja viib korrakski mõtted eemale maisest

ebamugavusest. Öö on jahe ja putukad tungivad higinõredega võidu krae vahelt alla, kuid hetkeks ei märka seda

keegi. On isegi märgata ees kõndiva mehe varju, kui see diagonaalselt üle lookleva tee venib...

Thank you and good night.

Wish me luck!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See saab olema ikka karm katsumus, edu sulle! :)

Muidu, huvi pärast võid kaalunumbreid enne ja pärast fikseerida, kui on võimalik.

Aga jah, motivatsioon on ajateenistuses suunatud pika-pika perspektiivi peale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See saab olema ikka karm katsumus, edu sulle! :)

Muidu, huvi pärast võid kaalunumbreid enne ja pärast fikseerida, kui on võimalik.

Aga jah, motivatsioon on ajateenistuses suunatud pika-pika perspektiivi peale :D

Kaaluda pole eriti võimalik, aga võin öelda, et trenniga tõusis vahepeal kaal ca 87 pealt isegi 91,8 peale. Eks paar head kilo vee arvelt võib rännakuga maha minna, aga ma ei tähtsusta seda üle, sest see on ajutine ja kindlasti mitte rasva arvelt.

"Huvitav" kindlasti hakkab, sest magamispause pole meil ette nähtud. Eelmise 3 päevase patrullaagri tipuks olid magamatusest tingitud kuulmishallutsinatsioonid, kui varitsuspostil nokkisin. Mõni nägi ka kivi asemel kiivrit jne. :P

Motiveerib mind see, et nädala lõpuga peaks enam-vähem pool ajateenistusest möödas olema. Küll ikka aeg lendab, kui on hea olla... :rolleyes:

Paratsetamooli ja NSAIDidega ei tasu jamada dehüdratsiooni riskiga tingimustes.

NSAID on mis?

Stimulaatorid viivad ka kehast vett välja, aga üritan seekord vett piisavalt tarbida ja soolast süüa.

Eesmärk pühitseb abinõud?

Aga jah: niidisokid ja nende peal villased on jalas(et hõõrdumist vähendada), talki on kõik praod täis, saapad hülgerasvaga üle tõmmatud, et vesi pragudest sisse ei imbuks, kott halvaast punnis ja metalit täis playlist telefonis.

See ya in about 36 hours.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui Kirp ära ei ole surnud, siis müttab ta oma seljakotiga kusagil emakese Eestimaa metsade vahel siiani :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×