Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Marjas peaks nüüd ainult logistika olema, 1. jalaväebrigaad on Paldiskis ja siin ma olengi. Eile hilisõhtul oli esimene nö ööhäire moodi asi kui öörahu rikkumise tõttu pidime voodist kiiresti õue rivvi jõudma. Ülesandeks koristada uuesti põrand, peldikud ning õues suitsunurk ja kõik kõnniteed. Armas. Tilk tõrva rikub ikka meepoti. Üheks probleemiks on muulased, kes ei tee vahet, kumb on vasak, kumb parem jalg. Muidugi on mõnel distsipliin üsna käest. Mulle meenutab kaitsevägi üht pikka dieeti, kus peab end distsiplineerima. Mõni ei saa aga aru, et kui oled valvel seisus, siis kui tuleb kasvõi sääsk ja hakkab su nina otsast verd imema, ei liiguta sa rohkem kui ainult silmamunasid. Täna sain kinnitust, et kuigi kuivaineid võib kapis olla 500g, siis kuna toidulisand pole toit, võib seda praktiliselt lõputult varuda. Pange kõrva taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marjas peaks nüüd ainult logistika olema, 1. jalaväebrigaad on Paldiskis ja siin ma olengi. Eile hilisõhtul oli esimene nö ööhäire moodi asi kui öörahu rikkumise tõttu pidime voodist kiiresti õue rivvi jõudma. Ülesandeks koristada uuesti põrand, peldikud ning õues suitsunurk ja kõik kõnniteed. Armas. Tilk tõrva rikub ikka meepoti. Üheks probleemiks on muulased, kes ei tee vahet, kumb on vasak, kumb parem jalg. Muidugi on mõnel distsipliin üsna käest. Mulle meenutab kaitsevägi üht pikka dieeti, kus peab end distsiplineerima. Mõni ei saa aga aru, et kui oled valvel seisus, siis kui tuleb kasvõi sääsk ja hakkab su nina otsast verd imema, ei liiguta sa rohkem kui ainult silmamunasid. Täna sain kinnitust, et kuigi kuivaineid võib kapis olla 500g, siis kuna toidulisand pole toit, võib seda praktiliselt lõputult varuda. Pange kõrva taha.

Kirp!

Sa teed meile ainult rõõmu! Sa oled meheks saamas kui enam sääsest nina otsas välja ei tee! Kindlasti vahva kui saab ka netis fitnessi rahvast oma tegemistest valgustada ja seda juba esimestel päevadel! 1997 aastal ei tohtinud sõduritel olla ei telefone ega muud segavat varustust muu maailmaga suhtlemiseks. Aeg on edasi läinud. Kapid on ka ilmselt suuremaks läinud või on varustust vähem kui sõdurikappi nii palju toidulisandeid mahub! Varsti peaks Kirbule külla tulema ja kommi tooma :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marjas peaks nüüd ainult logistika olema, 1. jalaväebrigaad on Paldiskis ja siin ma olengi. Eile hilisõhtul oli esimene nö ööhäire moodi asi kui öörahu rikkumise tõttu pidime voodist kiiresti õue rivvi jõudma. Ülesandeks koristada uuesti põrand, peldikud ning õues suitsunurk ja kõik kõnniteed. Armas. Tilk tõrva rikub ikka meepoti. Üheks probleemiks on muulased, kes ei tee vahet, kumb on vasak, kumb parem jalg. Muidugi on mõnel distsipliin üsna käest. Mulle meenutab kaitsevägi üht pikka dieeti, kus peab end distsiplineerima. Mõni ei saa aga aru, et kui oled valvel seisus, siis kui tuleb kasvõi sääsk ja hakkab su nina otsast verd imema, ei liiguta sa rohkem kui ainult silmamunasid. Täna sain kinnitust, et kuigi kuivaineid võib kapis olla 500g, siis kuna toidulisand pole toit, võib seda praktiliselt lõputult varuda. Pange kõrva taha.

Milline luksus on olla kümme aastat hiljem sõjaväes.

Meil ei lubatud esimesel kolmel kuul internetis üldse olla. Korra nädalas saime helistada 5 minutit. :D taksofonist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline luksus on olla kümme aastat hiljem sõjaväes.

Meil ei lubatud esimesel kolmel kuul internetis üldse olla. Korra nädalas saime helistada 5 minutit. :D taksofonist.

Jah, kujutan ette, et 10 aasta pärast Kirp vastab foorumis mõnele ajateenijale nii: "Loen ja imestan. Teie kurdate, et erootilist massaaži teevad tüdrukud teile seal kasarmus ainult 2 korda päevas ning õlu ei ole liiga külm, aga minul omal ajal oli hea päev, kui sain paar tundi netis passida" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirp, ole ettevaatlik ja ära kuula mis qmaster süsikate kohta räägib, tegu on karbohüdraadiperverdiga :D

Seesama karbohüdraadiperv soovitas sõjaväkke pulbrilisi süsivesikuid mitte kaasa võtta, süsikaid saab seal küll :)

P.S. see on g, mitte q

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirp tahtis puid metsa kaasa võtta? :D

Tükk aega otsisin seda väljendit oma ajusoppides aga ei leidnud, ühesõnaga just nii :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi kui tore, et siin teemaks läks. Vahepeal keelati meil jh, telefonid ära. Ja toolil istumine. Ja istudes söömine. Arvutisse ei saa, aga aeg läheb edasi ja nüüd on ju nutitelefonid. Kes saaks siis internetti keelata. Mõtlesin, et toon teile näiteks ühe päeva menüü:

Hommikusöök:

Makaronisalat

3 viilu keeduvorsti

2 viilu musta leiba

Klaas jogurtit

Kausike kellogseid

Must kohv

Lõuna:

Supp

Spagetid köögiviljadega

Mannavaht

Klaas piima

Klaas morssi

Õhtusöök:

Makaronid köögiviljade ja lihaga

Toorsalat

Lion šokolaadibatoon

Klaas morssi

Leib

Vot tak. Siuke süskarilaks tõmbab keset päeva silma kinni küll, aga õnneks on siin ka parajalt liikumist. Tundub, et olen isegi veidi alla võtnud. Trenni saab teha keharaskusega, "pumbad", kätelseisus surumised, lõuatõmbed jms, kuigi ega ma ei hellitagi lootust praegust lihasmassi kaua hoida. Pärast SBKd saab jõusaali, see tundub siin päris korralik. Toakaaslased pugivad ka juba Herat ja Muscle+ ning annavad pumpadele valu.

Täna oli esimene külastajatepäev, aga kahjuks pidid külalised lõpuks lahkuma. Te räägite siin netist: suur osa sai sel nv-l juba linnaloale! "Tublimad" nagu sõdurileht kirjutas. Tegelt pigem need, kes riigilt vähem raha saanud.

Sain külalistelt mõne raamatu ja saan end nüüd üle pika aja selles vallas harida. Goethe ootab.

Järgmine nädal peaks ka juba teravmoonaga lasta saama: Hollywood vajab uut Schwarzeneggerit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp!

Kui saladus ei ole, siis mis kell te tavaliselt seal spordilaagris ärkate? Vedela tsivilistina oli sul küll raskuseid varavalges(kl 10:00) ärkamisega B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mismõttes "vähem raha saanud". Kuidas teil see sõduripalga jagamine seal käib siis? Kes ees, see mees?

Palju te seal pappi saate, sajane kuks tasku iga kuu ja pärast mingi reservipapp ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirp!

Kui saladus ei ole, siis mis kell te tavaliselt seal spordilaagris ärkate? Vedela tsivilistina oli sul küll raskuseid varavalges(kl 10:00) ärkamisega B)

No kui see kell 6 ei ole, siis oleks küll väga imelik. Imre, sina ju peaksid seda küll teadma. Või on midagi muutunud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui see kell 6 ei ole, siis oleks küll väga imelik. Imre, sina ju peaksid seda küll teadma. Või on midagi muutunud?

Jah, natuke isegi enne 06:00-i, aga ma oleksin tahtnud seda Kirbult endalt kuulda...selles suhtes et tema kannatustest rõõmu tunda B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, natuke isegi enne 06:00-i, aga ma oleksin tahtnud seda Kirbult endalt kuulda...selles suhtes et tema kannatustest rõõmu tunda B)

haha. Sry, et su rõõmu seekord ära võtsin :D. Küll tuleb veel võimalusi. Enne 6 tõusevad vaid jaoülemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah, tahaks ka teada palju laagris palka saab?

Kirp on nüüd suurepalgaline ja varsti ostab Hummeri B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõdurilehes oli kunagi kirjas, et ajateenijana 1 miljon krooni teenimiseks võtab umbes 66 aastat :D

Edu selle Hummeriga :P

Vähemalt ühe velje saab omale varsti lubada osta.ee-st B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reamees Konsapi käekäik ei jäta meid külmaks ja just sellepärast meenutame, miks Krissukene aega teenima läks. Värbajate kihutustööle lisaks sai võitleja Kirp inspiratsiooni just nendest piltidest:

post-50-1311079357_thumb.jpg post-50-1311079362_thumb.jpg

post-50-1311079371_thumb.jpg

post-50-1311079381_thumb.jpg

post-50-1311079388_thumb.jpg

B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismõttes "vähem raha saanud". Kuidas teil see sõduripalga jagamine seal käib siis? Kes ees, see mees?

Palju te seal pappi saate, sajane kuks tasku iga kuu ja pärast mingi reservipapp ka?

Pidasin silmas väeosade eelarvet. Jutud käivad, et raha kokku hoidmiseks lasti ajateenijaid koju. Meie kolossaalne sõduripalk, mis võimaldab ära elada aasta ja veel pärast sedagi on 74 eurot kuus. B)

Härra veeblile veel nii palju, et äratus on loomulikult 06.00 ja ei ole see mulle nii võõras midagi: ülikoolis pidin ka 8ks koolis olema, aga tol ajal sai õnneks nädalavahetustel unevõlga taastada.

Eile olin päevnik, st 4 tundi und ja 20 tundi postil.

Reedeks usaldati ülemustelt minu kätte selline ülesanne kui "lihaste hoolduse" läbiviimine. Ei, massaaži me vist üksteisele tegema ei hakka ja veekeskusest võime ainult unistada, aga küll ma midagi välja mõtlen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidasin silmas väeosade eelarvet. Jutud käivad, et raha kokku hoidmiseks lasti ajateenijaid koju. Meie kolossaalne sõduripalk, mis võimaldab ära elada aasta ja veel pärast sedagi on 74 eurot kuus. B)

Härra veeblile veel nii palju, et äratus on loomulikult 06.00 ja ei ole see mulle nii võõras midagi: ülikoolis pidin ka 8ks koolis olema, aga tol ajal sai õnneks nädalavahetustel unevõlga taastada.

Eile olin päevnik, st 4 tundi und ja 20 tundi postil.

Reedeks usaldati ülemustelt minu kätte selline ülesanne kui "lihaste hoolduse" läbiviimine. Ei, massaaži me vist üksteisele tegema ei hakka ja veekeskusest võime ainult unistada, aga küll ma midagi välja mõtlen.

Ajateenijal ei ole sobilik kuulujutte levitada. 74 eurot on viisakas sõduripalk. 1997 aastal oli 110 krooni ning selle eest sai osta asju umbes sama palju kui praegu 15 euro eest. Asju? Selles suhtes, et habemeajamisvarustus maksis juba mingi 100 eek. Õnneks alguses oli raha kõvasti alles, sest 2 esimest kuud elasime metsas ja noored sõdurikodusse ei pääsenud. Mäletan, et esimest korda poodi sattudes ostsin mingi 7 x 100 grammi šokolaadi ja sõin kõik korraga ära- täielik magusadefitsiit ja energiapuudus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi tsau, raffas! Veedan endiselt mõnusalt aega 11 kuulisel tasustatud puhkusel looduskaunis Paldiski mereäärses kuurortlinnas. Kliima on siin lausa Vahemereline, samas vaheldusrikas: ilmataat žongleerib vaheldumisi ilusaid soojasid suvepäevi ja värskendavaid vihmapahmakaid. Tegevust on siin palju: küll lasketiirukülastusi kuumaverelistele kui ka etlemis- ja taidlusringe hotelli puhketoas.

Muidugi olen saanud ka palju uusi sõpru, kellest igaüks annab oma ainulaadsusega uue maitsenüansi sellele rahvuste- ja kultuuride pizzale nimega tagalapataljoni õppekompanii.

Puhkelaagri personal on kõrgel tasemel ja hingega asja juures. Sellest omakasupüüdmatust altruismist annab märku nende 24/7 kestev väsimatu püüd meie siinolekut maruvahvate, ootamatute ja alati uuenduslike seiklustega täita. Hoolitsetakse keha kui hinge templi sitkuse eest, kuid ei unustata ka intellektuaalset stimulatsiooni. Viimast erinevate õpetlike ja praktiliste kursuste näol, millest saadavate EAPdega liiguks EAPde jõul liikuv automobiil peaaegu nagu igiliikur, kui selline masinavärk peaks kunagi leiutatama, muidugi...

Jah, paljude puhkuste mure on see, et aeg on sisustamata ja see lihtsalt magatakse maha. Kallid inimesed: 1/3 oma elust kaotate selle alla niigi. Täiesti raisatud aeg!

Kui veel detailsemalt, kuid täiesti loomutruult ja liialdamata, loomulikult, antud asutust kiita, siis selle pisku eest, mis teie palgast iga kuu maha läheb, saate siin oi kui palju. Näiteks ei tule siin olles pähegi lahkuda sellest "Eesti Las Vegasest". Nagu kolleegium isegi sõnastanud: "Keegi teid siin kinni ei hoia, aiad on võõraste väljas hoidmiseks." Njah. Siin on kõik eluks vajalik käe-jala juures ühel suurel kompleksil. Mingi aeg käisid ju jutud, et ehitame Naissaarele või kuhu saarele kasiinolinna. Tundub, et see on juba tehtud ja asukohaks suurepärane, Ameerika mängupõrgupealinnale vastanduv, vastukaaluks hommikumaa stiili poole kiskuv палдиски.

Oh... mis siin ikka pikalt jahuda. Võin sellele terve nädalavahetuse kulutada, aga ikka selle koha täit ilu sõnadesse vorbituna edasi anda ei suuda. Gotta see it to believe it.

post-3216-1312043633_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×