Jump to content
Janika Aavamägi

Fitness.ee peatoimetaja veerg

Recommended Posts

Tahaks midagi...

Tahaks midagi head...

Kes meist ei oleks tundnud seda,

mõelnud nõnda külmkappi jõllitades,

mõelnud seda isegi pärast toekat praadi.

AGA MIDA? Ei tea.

post-18819-1288463719_thumb.jpg

Selline väike iha meie igapäevaelust nõuab eraldi käsitlemist, kuna selle mõttega puututakse kokku pea igas päeva osas.

Üldjuhul on sellise iha põhjustajaks kaks aspekti- janu ja süsivesikute puudus. Sel hetkel ei tasu arvata, et kui pärast söömist tõsta endale ka teine ports, see iha kaob. Insuliini tase veres on madal, aju karjub lausa magusa järele. Seda tuleb arvestada muidugi juhul, kui ollakse veendunud, et pole üleüldist nälga, pole söödud korralikult päev otsa. Kuidas tulla toime selle ihaga, eriti juhul, kui hoolitakse enda figuurist?

#1- kalla endale klaas vett, soovi korral maitsesta seda sidrunimahlaga. Kui oleks abiks ma veidikene erksust, võid teha endale kohvi, kui kohvi ei soovi, aitab janu kustutada loomulikult ka tee. Igaüks valigu endale sobivaim variant. Kergem mahl pole ka halb variant. Täismahlad sisaldavad süsivesikuid ja klaasist näiteks apelsinimahlast saab aju süsivesikuid, keha vedeliku, lisaks väärtuslikku C-vitamiini.

#2- Pole vaja süüa ära külmkapist leiduvat koogitükk või hordidega magusat. Piisab vähesest, piisab natukesest, et enesetunne paraneks, iha saaks rahuldatud. Soovitan meesõpradel võtta teelusikas mett ja seda vaikselt nautida. Kes mett ei taha, neil leida just endale sobivaim kiire süsivesik- tükk šokolaadi/šokolaadikomm/karamellikomm. Sobib midagi pisikest, ei soovita pagaritooteid. Magus olgu midagi puhast, olgu midagi just Sulle meeltmööda. Naudi seda mett/kompvekki. Põhiline on, et Sa seda vaikselt naudiksid. Perfektne, kui pisikeste lonksudega ka vedelikku kõrvale jooksid. Ma ei soovita siin kohal mett segada tee sisse, ei saa seda täit naudingut, kuid jällekord- igaüks valigu endale sobivaim variant.

Proovi neid kahte nippi ning võid avastada, et see tõesti toimibki. Sa pääsesid enda mao vaevamisest mingi saia seedimisega või liigse toidu töötlemisega. Piisab vähesest, tuleb asja vaid läbi mõelda. Õpi saama naudingut pisiasjadest.

Lisa: Millega asendada söömisnaudingut-

-naudi lõhnasid: soeta endale koju lõhnaküünlaid, meeldivalt lõhnavaid kujusid, toalõhnu. Katseta, ning imestad, kuidas lõhnanauding seljatab söömisiha, eriti kõledatel sügisõhtutel

-naudi maitseid, mis ei anna kaloreid: Tee, kohv, maitseveed.

Ära hoia kokku teepakki ostes. Rahulda enda maitsemeeli ning paku endale kvaliteetset ning täidlast teed, otsi parimaid.

Maitseveed: Pane külmpakki kann veega, lisa kurki, sidrunit, suvekõrvitsat, porgandit- kõike mida fantaasia lubab(ka kvaliteetne tee külmana maitseb imehästi, lisamata magustajat). Nõnda luues endale alati käepärast oleva maitsva vee, mis annab sulle vaid üksikuid kaloreid, hoiad kokku kindlasti nii mitmete kalorite näol.

-hoia end soojas: külma tundes kiputakse sööma, kuna söögist saadud energia kasutab keha keha soojas hoidmiseks, aga suur oht on üleliia end laadida.

-õhtuti mine ennatlikult varem magama: analoogne külmaga, keha paneb Sind haarama söögi järgi, et väsimust seljaga, kuigi igatahes kasulikum oleks magama minna. Lepi endaga kokku, et nüüdsest magan igal öösel vähemalt 8 tundi. Hommikuse äratuse järgi saad välja arvutada, millal magama pead minema. Abiks ka kaalu langetamisel.

Kuid neid nippe toidust loobumiseks rakendada vaid siis, kui olete veendunud, et päevane menüü katab keha vajadused.

Janika nippe

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui just võistlusvormi taga ei aja, siis ei tee tavainimesel küll üks "laadimispäev" nädalas mitte midagi halba, oluline on et iga päev sünnipäeva ei peaks.

Aga need nipid Janika mis sa tõid on päris asjalikud ja kindlasti on neist abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seal külmkapis ei peaks tegelikult seda koogitükki olema, kui seda süüa ei taha/tohi. ;)

Jah, aga siin on see nüans, et mitte üldse suur osa inimesi ei ela üksinda :D

Aga muidugi, oeab laskma enda kehal ja vaimul puhata ning "puhkepäevad" peavad ikka olema, see ongi lausa käsk, muidu on lõpuks asi hapu. Kuid kui piiri ei oska panna, siis lõpuks ongi iga päev sünnipäev. Eks see keha katsetab ka ise- mõnel rohkem, mõnel vähem ning kehvad harjumused, kasvõi perekonnasisesed, mängivad samuti rolli.

Kui terve kodune seltskond toitub ühtviisi ja teistsugust viisi ei kujutataks ettegi, mis siis viga, kuid me alles siin tuleme muistsete-eestlaste harjumustest välja, kus süüakse suured portsud, mitu korda päevas. Kahju see on, kuid VÄGA PALJUD ei kujutagi ette, kui vähe tegelikult me vajame. Eks iga päev loodetavasti harime vähemalt üht inimest- treening-toitumiskavad erinevate treenerite poolt, jõusaalitreenerite juhendused, loodetavasti ühiskond muutub ning jõuame ette rämpstoidu revolutsioonist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei kujutaks ette, kuidas ma üht väikest šokolaariruutu või kommi 10-15min ,,naudiksin'' :D. Isiklikult jätan pigem üldse siis võtmata. Õnneks on mul selles mõttes kergem ka, et mu kodus ei leidugi mingeid ahvatlusi niisama, ainult siis, kui külalised tulevad kellelegi või mingi sündmuse puhul.

Ma poleks arvanudki, aga minul töötas asjade kappi ära panemine küll. Kui ebavajalikku kraami kogu aeg silma all ei olnud, siis ununes selle olemasolu ka täiesti ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kujutaks ette, kuidas ma üht väikest šokolaariruutu või kommi 10-15min ,,naudiksin'' ;). Isiklikult jätan pigem üldse siis võtmata. Õnneks on mul selles mõttes kergem ka, et mu kodus ei leidugi mingeid ahvatlusi niisama, ainult siis, kui külalised tulevad kellelegi või mingi sündmuse puhul.

Ma poleks arvanudki, aga minul töötas asjade kappi ära panemine küll. Kui ebavajalikku kraami kogu aeg silma all ei olnud, siis ununes selle olemasolu ka täiesti :).

Jah, kui terve kommi korraga suhu panna, siis 10-15 minutit tõesti raske seda lutsutada seal. Kuid jaa, silmealt ära panemine on tõesti tõhus! Ning loomulikult hea, kui kodus ahvatlusi polegi :D

On Sul veel mingeid nippe varuks? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks ma veel mõtlen mitu korda üle, enne kui võtan, ning siis teen endale hoopis suure tassi rohelist teed. Kõht vedelikku täis ja polegi enam isu. Emal olen ma keelanud juba ebatervisliku kraami koju toomise ära ja õnneks ta ei punni vastu ka :D.

Ma ei tea, kas mul on mingi kiiks selles osas, kuid minul võtab isu ära toidupiltide vaatamine. Teiste puhul võib-olla tekitaks see just suurema isu, kuid kui ma vaatan hästi tehtud toidu pilte, mis näevad head/isuäratavad välja, siis kaob mul varsti isu. Nagu oleks nende vaatamine kõhtutäitev ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga siin on see nüans, et mitte üldse suur osa inimesi ei ela üksinda :D

Aga muidugi, oeab laskma enda kehal ja vaimul puhata ning "puhkepäevad" peavad ikka olema, see ongi lausa käsk, muidu on lõpuks asi hapu. Kuid kui piiri ei oska panna, siis lõpuks ongi iga päev sünnipäev. Eks see keha katsetab ka ise- mõnel rohkem, mõnel vähem ning kehvad harjumused, kasvõi perekonnasisesed, mängivad samuti rolli.

Kui terve kodune seltskond toitub ühtviisi ja teistsugust viisi ei kujutataks ettegi, mis siis viga, kuid me alles siin tuleme muistsete-eestlaste harjumustest välja, kus süüakse suured portsud, mitu korda päevas. Kahju see on, kuid VÄGA PALJUD ei kujutagi ette, kui vähe tegelikult me vajame. Eks iga päev loodetavasti harime vähemalt üht inimest- treening-toitumiskavad erinevate treenerite poolt, jõusaalitreenerite juhendused, loodetavasti ühiskond muutub ning jõuame ette rämpstoidu revolutsioonist.

Täitsa õigus, unustasin selle punkti ära. Ma lihtsalt harjunud sellega, et ma ei tolereeri rämpsu vedelemist kodus. Kui tüdruk tahab aeg-ajalt mingit "jama" süüa, siis ma lihtsalt palun talt, et see minu silme ette eriti ei satuks. Kuigi mul pole põhimõtteliselt mingit probleemi eemale hoida rämpsust ka siis, kui ta on nähtaval, on ikkagi parem kui teda ei ole.

Loodame, et meie ja kõigi teiste sarnaselt mõtlevate inimeste mõju on piisavalt suur ja, et tervislik eluviis muutub aina populaarsemaks. Täna oli eriti valus oma vanaema ja ema külastada ning näha, kuidas tehti pannkooke rafineeritud rapsiõliga ja külmkapis vedelesid margariin ja muud hüdrogeenitud taimeõlisid ja säilitusaineid täis määrded. Paneb kohe südame valutama. :)

Jah, kui terve kommi korraga suhu panna, siis 10-15 minutit tõesti raske seda lutsutada seal. Kuid jaa, silmealt ära panemine on tõesti tõhus! Ning loomulikult hea, kui kodus ahvatlusi polegi :D

On Sul veel mingeid nippe varuks? :D

Pärast seda, kui olen hakanud sööma kaerahelbeputru mee ja kakaoga, pole mingit isu rämpsmagusa vastu. Kui enne võisin paari nädala peale ühe "cheat" toidukorra teha, siis nüüd pole selleks põhjustki. Ma arvan, et peale trenni magus banaani-kodujuustu-piimashake on aidanud ka sellele kaasa. ;)

Ma ka tunnen, et kui sul on näiteks terve kommipakk, siis inimene, kellel võib ülesöömine tulla probleemiks, ühe kommiga ikka naljalt piirduda ei süüa. Reaalsem tundub, et see pakk läheb ikka korraga. Võib-olla on mõistlikum osta siis mingi pisike šokolaad?

Lisaks ma veel mõtlen mitu korda üle, enne kui võtan, ning siis teen endale hoopis suure tassi rohelist teed. Kõht vedelikku täis ja polegi enam isu. Emal olen ma keelanud juba ebatervisliku kraami koju toomise ära ja õnneks ta ei punni vastu ka :D.

Täiesti õige. Täiesti kindla peale minek on iga isutamise korral vett või teed juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pärast seda, kui olen hakanud sööma kaerahelbeputru mee ja kakaoga, pole mingit isu rämpsmagusa vastu. Kui enne võisin paari nädala peale ühe "cheat" toidukorra teha, siis nüüd pole selleks põhjustki. Ma arvan, et peale trenni magus banaani-kodujuustu-piimashake on aidanud ka sellele kaasa. ;)

Ma ka tunnen, et kui sul on näiteks terve kommipakk, siis inimene, kellel võib ülesöömine tulla probleemiks, ühe kommiga ikka naljalt piirduda ei süüa. Reaalsem tundub, et see pakk läheb ikka korraga. Võib-olla on mõistlikum osta siis mingi pisike šokolaad?

Kaalukomme poes kõik on näinud. Ma olen päris tihti ostnud vaid ühe kommi ning pannud selle ülejäänud toidukorvis olevate asjade sekka. Letis on ikka päris erinevaid kommentaare kuulda saanud:

"Kus see siia sai?"

"Seda ei saa kaaluda üksi"

Kuid alati on saanud ja ostangi selle ühe kommi ja süda rahul :)

post-18819-1288550246_thumb.jpg

Ning lisaks meeldib mulle enda aju petta :D

Tegemist õhtusöögiga:

post-18819-1288550227_thumb.jpg

Retsept:

Whey3 vanilje + vesi

Kate:

Dietmix maasikas + vesi

Mustikad

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalukomme poes kõik on näinud. Ma olen päris tihti ostnud vaid ühe kommi ning pannud selle ülejäänud toidukorvis olevate asjade sekka. Letis on ikka päris erinevaid kommentaare kuulda saanud:

"Kus see siia sai?"

"Seda ei saa kaaluda üksi"

Kuid alati on saanud ja ostangi selle ühe kommi ja süda rahul ;)

post-18819-1288550246_thumb.jpg

Ning lisaks meeldib mulle enda aju petta :D

Tegemist õhtusöögiga:

post-18819-1288550227_thumb.jpg

Retsept:

Whey3 vanilje + vesi

Kate:

Dietmix maasikas + vesi

Mustikad

:D

Ootmissss?! :) Kas tegid valgupulbrist koogi? Saab seda siis tõesti kuumutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ootmissss?! :D Kas tegid valgupulbrist koogi? Saab seda siis tõesti kuumutada?

Just, just ;) Kerge veega, et jääks kreemine, siis kuumale pannile. Kusagil minut-kaks ja valma.

Kui mustikaid või mõnd muud marja ei pane, siis kipub siiski kergelt kuivaks jääma, kuid mulle siiski maitseb.

Üleüldse mulle meeldib magustoite valgupulbritest teha :D

Proovi järele :D , on ju erinevate maitsetega valgupulbreid, saab erinevaid kooke, kreeme, pudinguid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just, just :D Kerge veega, et jääks kreemine, siis kuumale pannile. Kusagil minut-kaks ja valma.

Kui mustikaid või mõnd muud marja ei pane, siis kipub siiski kergelt kuivaks jääma, kuid mulle siiski maitseb.

Üleüldse mulle meeldib magustoite valgupulbritest teha :D

Proovi järele :D , on ju erinevate maitsetega valgupulbreid, saab erinevaid kooke, kreeme, pudinguid ;)

Olen isegi banaanimaitselist kohupiima, jogurtit ja ka jäätist prooviks teinud :) Aga olin seni miskipärast arvamusel, et valgupulber kuumutamist ei talu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, täpselt! Mullegi meeldib selliselt end ,,petta'' aeg-ajalt. Teen näiteks maitsestamata 0,1% kohupiimaga segu, kuhu panen valgupulbrit juurde ja mandlid, kookoshelbed ja mingid marjad vm.. Nagu oleks magustoit, aga samas kõik väga tervislik :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, täpselt! Mullegi meeldib selliselt end ,,petta'' aeg-ajalt. Teen näiteks maitsestamata 0,1% kohupiimaga segu, kuhu panen valgupulbrit juurde ja mandlid, kookoshelbed ja mingid marjad vm.. Nagu oleks magustoit, aga samas kõik väga tervislik ;).

Ma loodan, et te vabandate mind, kui ma teie vaimustust valgupulbri magustoitude osas ei jaga... :D

Loodus ise pakub meile nii maitsvaid ja tervislikke asju.

Ka üks natuke haakuv link...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma loodan, et te vabandate mind, kui ma teie vaimustust valgupulbri magustoitude osas ei jaga... :D

Loodus ise pakub meile nii maitsvaid ja tervislikke asju.

Ka üks natuke haakuv link...

Mina vabandan. ;) Ole mureta.

Mina, kui kompija iseloomuga, olen aldis uutele kooslustele, kuid ehedad maitsed on siiski ülekaalukalt parimad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina vabandan. :rolleyes: Ole mureta.

Mina, kui kompija iseloomuga, olen aldis uutele kooslustele, kuid ehedad maitsed on siiski ülekaalukalt parimad.

Ma loodan, et me oleme nö kompija iseloomuga nii kaua kui võimalik. Eesti katoliku kirikus on üks preester...isa Vello Salo ja tema ütles kord, et vaat öeldakse, et inimene õpib kuni elab, kuid see tähendab ju, et enamus meist on juba ammu surnud. :D

Samas...mingi moment tuleks vahet tegema hakata, kus on kompimine ja kus on lihtsalt "sarvede mahajooksmine". :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma loodan, et me oleme nö kompija iseloomuga nii kaua kui võimalik. Eesti katoliku kirikus on üks preester...isa Vello Salo ja tema ütles kord, et vaat öeldakse, et inimene õpib kuni elab, kuid see tähendab ju, et enamus meist on juba ammu surnud. :rolleyes:

Samas...mingi moment tuleks vahet tegema hakata, kus on kompimine ja kus on lihtsalt "sarvede mahajooksmine". :P

No kohati ei suuda kuidagi ühte rida ajada. Tulevad hullud ideed pähe ja kohe soov ikka neid järele proovida või kusagile pea ees vette hüpata.

Kuid:

Tõeline oht peitub riskivabas elus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa ei arva, et magusaisu esinemine on põhjustatud valest toitumisest ?

Siinkohal peaksin ehk vabandama enese väljendamist. Nimelt magusaisu kui selline polegi mulle sugugi tüliks.

Pigem tahaks mõni kord terve pätsi leiba nahka panna. Musta FAZERi seemneleiba :rolleyes:

Ja kui on jäänud mulje, et nüüd iga päev olen kimpus mingite isudega, siis nii see kohe kindlasti ei ole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal peaksin ehk vabandama enese väljendamist. Nimelt magusaisu kui selline polegi mulle sugugi tüliks.

Pigem tahaks mõni kord terve pätsi leiba nahka panna. Musta FAZERi seemneleiba :rolleyes:

Ja kui on jäänud mulje, et nüüd iga päev olen kimpus mingite isudega, siis nii see kohe kindlasti ei ole :D

Sorry my bad, pole teemat otsast lõpuni läbi lugenud ja sellepärast ka mu küsimus. Ongi hea kui kõik on OK ja edu ! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sorry my bad, pole teemat otsast lõpuni läbi lugenud ja sellepärast ka mu küsimus. Ongi hea kui kõik on OK ja edu ! :rolleyes:

:D

Aga eks nagu ennist ka mainitud sai, siis olen kompija iseloomuga ja enese peal ka katsetusi teinud ja pm toitumist paigast ära viinud ja eks siis on küll tunda, et tahaks kõike kähku hästi palju :P

Hetkel ongi mul käsil enese tasakaalu viimine: Keha ja hing kooskülastada.

Kuna ma olen aasta otsa nõnda palju trenni teinud ja siin hea, kui nädalas kaks saalivaba päeva olid, oli tunda ilmselget ületreeningut ning olen pärast Nordicut jõusaalist puhanud. Peab minema tagasi, et minna edasi..

Olen vägagi liikuva iseloomuga, sellegipoolest. Kõnnin jala tööle või koju või linna ja seda eriti hetkel, kui jõusaalist hoian end pea vägisi eemale. Vägisi jah, kuid tean, et tulevikus tänan end selle eest. Kergelt teha on raske!

Puhake inimesed, õppige puhkama, et minna uue hooga edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×