Jump to content
Janika Aavamägi

Fitness.ee peatoimetaja veerg

Recommended Posts

Eestis vaktsineeritakse immuniseerimiskava raames lapsi ja noorukeid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse ja b-tüübi hemofiilusnakkuse vastu.

Tänu jumalale on Eestis veel kriitiline mass ajudega inimesi ja tänu neile ei pea sa eriti kartma, et sinu laps haigestuks neisse haigustesse!

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestis vaktsineeritakse immuniseerimiskava raames lapsi ja noorukeid tuberkuloosi, B-viirushepatiidi, difteeria, teetanuse, läkaköha, punetiste, leetrite, mumpsi, lastehalvatuse ja b-tüübi hemofiilusnakkuse vastu.

Tänu jumalale on Eestis veel kriitiline mass ajudega inimesi ja tänu neile ei pea sa eriti kartma, et sinu laps haigestuks neisse haigustesse!

Ma soovitan ka siiski arsti kuulata, nad pole kõik vabamüürlased. Nüüd kui enamus raskeid haigusi on seljatatud tänu vaktsiinidele on muidugi lihtne öelda, et neid pole enam vaja aga seda senikaua kuni on kriitilist massi, kes on vaktsineeritud. See vaktsiinihirm on üldse selline teema, mis tihedalt seotud mingi kaikausuga jne.

Muudetud kasutaja IVARK poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitan ka siiski arsti kuulata, nad pole kõik vabamüürlased. Nüüd kui enamus raskeid haigusi on seljatatud tänu vaktsiinidele on muidugi lihtne öelda, et neid pole enam vaja aga seda senikaua kuni on kriitilist massi, kes on vaktsineeritud. See vaktsiinihirm on üldse selline teema, mis tihedalt seotud mingi kaikausuga jne.

Kes maksab, tellib ka muusika.

Tava Meditsiin ehk Allopaatia on aukartustärataval kolmandal kohal surmade põhjustajatena. Juba see fakt iseenesest näitab, et alati peab ise uurima, mis ja milleks. ...ja hetkel maad võtva vaktsiinide poolt indutseeritud haiguste epideemia taustal on väga raske midagi positiivset nende kohta kosta.

Me oleme siin veel üsna heas seisus. Vaadates USA poole on vaktsiineerimiste hulk neil tunduvalt suurem ja nende väikelaste suremus on ka vastavalt sellele industrialiseeritud riikide hulgast suurim. Üleüldine eeldatav eluiga samuti.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma sugupuud uurides tuli välja selline fakt: minu vana-vanaisal oli 7 last, kellest 5 esimest suri imikuna või enne 2 aastaseks saamist ja ainult 6. ning 7. said täiskasvanuks. Olles ise varsti kaheseks saava poja isa, ei suuda ma sllist õudust isegi ette kujutada. See kõik juhtus vaktsiinivabal ajal, kus elati maal superökoloogilises ja puhtas keskkonnas!

Loomulikult on jaburus vaktsineerida pidevalt muutuva sea-, linnu-, koeragripi vastu, aga imikute raskete nakkushaiguste vastu vaktsineerimata jätmine on kuritegu.

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma sugupuud uurides tuli välja selline fakt: minu vana-vanaisal oli 7 last, kellest 5 esimest suri imikuna või enne 2 aastaseks saamist ja ainult 6. ning 7. said täiskasvanuks. Olles ise varsti kaheseks saava poja isa, ei suuda ma sllist õudust isegi ette kujutada. See kõik juhtus vaktsiinivabal ajal, kus elati maal superökoloogilises ja puhtas keskkonnas!

Loomulikult on jaburus vaktsineerida pidevalt muutuva sea-, linnu-, koeragripi vastu, aga imikute raskete nakkushaiguste vastu vaktsineerimata jätmine on kuritegu.

Kas see keskkond oli ikka tollal nii puhas kui elati loomadega koos. Ilmselt paljud surid seedesüsteemiga seotud nakkustesse.

Aga imikute vaktsineerimise osas olen sinuga sama meelt.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma sugupuud uurides tuli välja selline fakt: minu vana-vanaisal oli 7 last, kellest 5 esimest suri imikuna või enne 2 aastaseks saamist ja ainult 6. ning 7. said täiskasvanuks. Olles ise varsti kaheseks saava poja isa, ei suuda ma sllist õudust isegi ette kujutada. See kõik juhtus vaktsiinivabal ajal, kus elati maal superökoloogilises ja puhtas keskkonnas!

Loomulikult on jaburus vaktsineerida pidevalt muutuva sea-, linnu-, koeragripi vastu, aga imikute raskete nakkushaiguste vastu vaktsineerimata jätmine on kuritegu.

Väidetavalt tuli suremuse järsk langus enne vaktsineerimise algust ja vaktsineerimise tulek laste suremust pole mõjutanud... väga pole uurinud.

Kahtlustan et need "kuriteo"-meemide pildujad ka pole.

Poliomüeliiti muidugi ei tahaks.

Mõnel juhul nagu mumps võib vaktsineerimine olla negatiivne, vanemas eas põdemine pidavat märksa suuema riskiga olema kui lapsena.

(Mul on läbi põdemata :mellow: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Talvel võtan igastahes D-d juurde ja lõpuotsapool ka folaate ja magneesiumi.

Eestis tuleks aastaringselt võtta nagu Mart Kulli uuring näitas. Ükski katsealune ei olnud optimaalses vahemikus ei suvel ega talvel... ka need mitte kes Ravimiameti heakskiidetud 200 IU platseeboannuse päevas võtsid :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niikaua kui teaduslikult keegi ei töesta et igasugune vaktsineerimine tapab/ lühendab lähemas või pikemas perspektiivis inimese elu võivad igasugused vandenõuteoreetikud asjatut hirmu külvata vaktsiinide vastu. Niikaua kui vaktsiin aitab ära hoida tõsiseid haigusi, mis kindlasti lühendavad eluiga , tasub see risk ära! Vandenõuteoreetikud kõhigu aga edasi. Ise sain teada et kanna endas kroonilist HCV-d ja igapäev uurin ja loodab et varsti leiutatakse ometi vaktsiin mis päästaks paljusid, mitte et see mind aitaks! Niikaua aga kui seda pole soovitan kõigil inimestel ennast kontrollida nii HIV kui HCV. Avalikult sellest rääkides võib tunduda mõnele vöörastav aga see on kõikide tervise huvides!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina võin omast käest öelda, et sain mõned ainsad vaktsiinid mis ma sain olid mulle imikuna tehtud. Väiksest saati olen olnud suur süstifoobik, ning kooli algusest saati suudeti mulle ainult mõni üksik vaktsiin teha erinevalt teistest, kes said ma ei kujuta ette mitukümmend vaktsiini.

Samas, kui ma vaatan neid kõiki teisi, kes haiguste tõttu pidevalt koolist puudusid, juhtus minul ikka väga harva et haige olin. Pole mul olnud ei tuulerõugeid (hoolimata suurest pingutusest neid saada), põiepõletikke jm levinud haiguseid. Nohu-köha on ka väga harv nähtus. Samas ei ole ma just suurem-asi soojalt riietuja olnud ja salli-mütsi olen alles viimase aasta jooksul tunnistama hakanud.

Selles kõiges oskan tänada oma jonnakat iseloomu vaktsiinide vastu astumises ja väledaid jalgu (kooliarstilt eest ära jooksmine). Sest iga vaktsiin mida sa teed, nõrgestab immuunsüsteemi.

Me kõik ei saa ilma vaktsiinideta, sest muidu tekiksid haiguspuhangud jne, kuid need vähesed, kes elavad, ilma et neid oleks vaktsineeritud, elavad väga head ja tervet elu.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niikaua kui teaduslikult keegi ei töesta et igasugune vaktsineerimine tapab/ lühendab lähemas või pikemas perspektiivis inimese elu võivad igasugused vandenõuteoreetikud asjatut hirmu külvata vaktsiinide vastu. Niikaua kui vaktsiin aitab ära hoida tõsiseid haigusi, mis kindlasti lühendavad eluiga , tasub see risk ära! Vandenõuteoreetikud kõhigu aga edasi. Ise sain teada et kanna endas kroonilist HCV-d ja igapäev uurin ja loodab et varsti leiutatakse ometi vaktsiin mis päästaks paljusid, mitte et see mind aitaks! Niikaua aga kui seda pole soovitan kõigil inimestel ennast kontrollida nii HIV kui HCV. Avalikult sellest rääkides võib tunduda mõnele vöörastav aga see on kõikide tervise huvides!

Vaktsiinipooldajad on suuremad vandenõuteoreetikud ja enamik neist ei tea teemast midagi... usuvad lihtsalt et näevad targemad välja kui pooldavad :D

Ma pole ei pooldaja ega vastane, mõne asja vastu vaktsineeriks küll aga pimesi ei vaktsineeriks vaid uuriks iga haiguse ja vaktsiini kohta eraldi, sh komponendid ja tootja senine taust.

Näiteks neid tootjaid kes kõrvalisi viirusi ja kahtlast hästijagunevat rakumaterjali sisaldavate vaktsiinidega vahele on jäänud ja sellega midagi ette pole võtnud, pigem väldiks.

Kahjuks erilist kvaliteedikontrolli vaktsiinitootjatel üldiselt pole ja materjali bioloogilisest iseloomust tulenevalt on riskid suured.

Iga vaktsiinitüübi ja komponendi puhul uuriks autoimmuunreaktsioonide riski.

Kahjuks neutraalset asjalikku vaktsiiniteema analüüsi koos riskide suurusjärgu kaalumisega pole ühte kohta kogutuna veel kohanud.

Ja krooniline HCV pole päris lootusetu juhtum.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma sugupuud uurides tuli välja selline fakt: minu vana-vanaisal oli 7 last, kellest 5 esimest suri imikuna või enne 2 aastaseks saamist ja ainult 6. ning 7. said täiskasvanuks. Olles ise varsti kaheseks saava poja isa, ei suuda ma sllist õudust isegi ette kujutada. See kõik juhtus vaktsiinivabal ajal, kus elati maal superökoloogilises ja puhtas keskkonnas!

Loomulikult on jaburus vaktsineerida pidevalt muutuva sea-, linnu-, koeragripi vastu, aga imikute raskete nakkushaiguste vastu vaktsineerimata jätmine on kuritegu.

Kuidas sa oleksid siis tundnud ennast, kui su laps oleks surnud kohe peale vaktsineerimist? ...ja ega see surm ei ole üleüldse kerge surm.

Me kuulame arste ja me loeme teaduslikke uurimistöid.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaktsiinipooldajad on suuremad vandenõuteoreetikud ja enamik neist ei tea teemast midagi... usuvad lihtsalt et näevad targemad välja kui pooldavad :D

Ma pole ei pooldaja ega vastane, mõne asja vastu vaktsineeriks küll aga pimesi ei vaktsineeriks vaid uuriks iga haiguse ja vaktsiini kohta eraldi, sh komponendid ja tootja senine taust.

Näiteks neid tootjaid kes kõrvalisi viirusi ja kahtlast hästijagunevat rakumaterjali sisaldavate vaktsiinidega vahele on jäänud ja sellega midagi ette pole võtnud, pigem väldiks.

Kahjuks erilist kvaliteedikontrolli vaktsiinitootjatel üldiselt pole ja materjali bioloogilisest iseloomust tulenevalt on riskid suured.

Iga vaktsiinitüübi ja komponendi puhul uuriks autoimmuunreaktsioonide riski.

Kahjuks neutraalset asjalikku vaktsiiniteema analüüsi koos riskide suurusjärgu kaalumisega pole ühte kohta kogutuna veel kohanud.

Ja krooniline HCV pole päris lootusetu juhtum.

Ja järjest raskemaks läheb taoliste uuringute tegemine...ma olen paari näinud, kuid see on sama nagu suhkru vastu võitlemine...alati öeldakse, et ei ole ikka piisavalt veenev. USA s ei olegi suurt võtta sellist kontingenti (Peale amishite kogukonna...ja nemad ei ole ka haiged) , keda kogu aeg ei torgitaks. Imikud? Nende suremus on USA s arenenud riikide hulgast suurim. Miks?

Ärge võtke hoiakut, et vaktsineerimine on püha lehm. See on tegelikkuses 200 aastat elanud religioon, mida väga alatult ära kasutatakse meditsiinile krooniliste haigete juurde tootmisel ja depopulatsiooni eesmärgil (eriti Aafrikas ja Indias). Eestis on inimesi niigi vähe ja sündivus väike.

http://vaccineresearchlibrary.com/

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niikaua kui teaduslikult keegi ei töesta et igasugune vaktsineerimine tapab/ lühendab lähemas või pikemas perspektiivis inimese elu võivad igasugused vandenõuteoreetikud asjatut hirmu külvata vaktsiinide vastu. Niikaua kui vaktsiin aitab ära hoida tõsiseid haigusi, mis kindlasti lühendavad eluiga , tasub see risk ära! Vandenõuteoreetikud kõhigu aga edasi. Ise sain teada et kanna endas kroonilist HCV-d ja igapäev uurin ja loodab et varsti leiutatakse ometi vaktsiin mis päästaks paljusid, mitte et see mind aitaks! Niikaua aga kui seda pole soovitan kõigil inimestel ennast kontrollida nii HIV kui HCV. Avalikult sellest rääkides võib tunduda mõnele vöörastav aga see on kõikide tervise huvides!

Kõik on teaduslikult tõestatud, kuid see kenasti matsitakse maha.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja hea tähelepanek on see, et alla kolmeaastane beebi organism ja siseorganid ei ole valmis veel metallidest vabanema... mida just vaktsiinid sisaldavad. Tervislik toitumine on looduslik vaktsineering.

Aga ma tahan õelda, et ma ei propageeri vaktsiinidest loobumist. Ma propageerin, et kõik tulevased ja praegused lapsevanemad viiksid end kurssi vaktsiinide olemusega. Ja vastavalt sellele langetavad enda jaoks parima otsuse.

Päikest :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnel juhul nagu mumps võib vaktsineerimine olla negatiivne, vanemas eas põdemine pidavat märksa suuema riskiga olema kui lapsena.

(Mul on läbi põdemata :mellow: )

siis on sul eriti tähtis oma lapsed ära vaktsineerida, et nad midagi lasteaiast koju ei tooks.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja hea tähelepanek on see, et alla kolmeaastane beebi organism ja siseorganid ei ole valmis veel metallidest vabanema... mida just vaktsiinid sisaldavad. Tervislik toitumine on looduslik vaktsineering.

Jah... kuid samas peab ikkagi silmas pidama, et beebiga ei maksa minna rahvarohketesse kohtadesse. Tema arenev immuunsüsteem ei ole nii suureks koormuseks valmis... nagu see ei ole ka vaktsineerimiseks valmis.

Mul on su üle väga hea meel, Janika! :)

Jõudu ja jaksu ka edaspidiseks!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina võin omast käest öelda, et sain mõned ainsad vaktsiinid mis ma sain olid mulle imikuna tehtud. Väiksest saati olen olnud suur süstifoobik, ning kooli algusest saati suudeti mulle ainult mõni üksik vaktsiin teha erinevalt teistest, kes said ma ei kujuta ette mitukümmend vaktsiini.

Samas, kui ma vaatan neid kõiki teisi, kes haiguste tõttu pidevalt koolist puudusid, juhtus minul ikka väga harva et haige olin. Pole mul olnud ei tuulerõugeid (hoolimata suurest pingutusest neid saada), põiepõletikke jm levinud haiguseid. Nohu-köha on ka väga harv nähtus. Samas ei ole ma just suurem-asi soojalt riietuja olnud ja salli-mütsi olen alles viimase aasta jooksul tunnistama hakanud.

Selles kõiges oskan tänada oma jonnakat iseloomu vaktsiinide vastu astumises ja väledaid jalgu (kooliarstilt eest ära jooksmine). Sest iga vaktsiin mida sa teed, nõrgestab immuunsüsteemi.

Me kõik ei saa ilma vaktsiinideta, sest muidu tekiksid haiguspuhangud jne, kuid need vähesed, kes elavad, ilma et neid oleks vaktsineeritud, elavad väga head ja tervet elu.

Sul on siis vedanud. Kaasasündinud immuunsus ei muutu olendi eluea jooksul, nakkuse korral toimib selline immuunsus kiiresti ja moodustab esimese kaitseliini.

Siin on kirjutatud immuunsüsteemi toimimisest:

http://www.loodusajakiri.ee/eesti_loodus/index.php?artikkel=456

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah... kuid samas peab ikkagi silmas pidama, et beebiga ei maksa minna rahvarohketesse kohtadesse. Tema arenev immuunsüsteem ei ole nii suureks koormuseks valmis... nagu see ei ole ka vaktsineerimiseks valmis.

Mul on su üle väga hea meel, Janika! :)

Jõudu ja jaksu ka edaspidiseks!

Igal vorstil on kaks otsa.

http://www.elu24.ee/864358/amazonase-hoimuliikmete-immuunsusteem-on-tugev-tanu-mikroobidele-ja-parasiitidele/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või siis kähku lasteaeda minema :D Mu ema põdes mumpsi läbi. Kael oli veidi paks, muud polnudki. Tal läks hästi ;)

Ega emad veel praegugi on piisavalt asjalikud... Saadavad oma lapsed mängima koos mingit lastehaigust põdevate lastega jne. Minu ema kurtis, et ma olin enne neli korda kontaktne kui tuulerõugetesse lõpuks jäin :)

Mina sain läkaköha oma värskelt vaktsineeritud meheraasult. Ma vean kihla, et ma ei olnud ainuke, kes ei teadnud, et värskelt vaktsineeritud inimesed võivad olla ka nakkusohtlikud.

Kui nüüd keegi küsiks, mida ma eelistan...kas läkaköha või seda jubedat kolmikvaktsiini (läkaköha, difteeria, teetanus)... siis kindlasti ma eelistan läkaköha läbi põdeda (ka oma juba suhteliselt kõrges vanuses :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal vorstil on kaks otsa.

http://www.elu24.ee/...-parasiitidele/

Jah... seda küll. Kuid neil seal on päikest piiramatult. Eestlaste immuunsüsteem on tänu meie kliimale natuke sandistatud olekus.

On loomulikult uuringud, kuidas koeraga kasvanud lapsed on parema immuunsüsteemiga jne. Kuid üks asi on omada koera... ja hoopis midagi muud juba on omada kariloomi, avatud käimlat jne jne. Immuunsüsteemil on oma taluvuspiir.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×