Jump to content
pit

Minu toitumis ja teeningkava

Recommended Posts

Tere.

Olen 21. aastane mees, kaalun 92 kilo ja olen 189 cm pikk. Täitsa enamvähem vormis.

Olen terve elu suhteliselt palju liigutanud ja paar aastat tagasi natukene jõusaalis käinud.

Viimased 2 aastat peaaegu igapäev kodus kätekõverdusi, lõuatõmbeid ja kõhulihaseid teinud.

Esmaspäevast hakkan jõusaalis käima.

Ma arvan, et ma alustan sellise kavaga:

1. Päev

Rinnalt surumine kangiga 4x6

Lõuatõmbed 4x6

Hantlitega surumine istudes 4x6

Prantsuse surumine 4x6

Biitseps hantlitega vaheldumisi seistes 4x6

2. Päev

Kükk kangiga 4x6

Jalapress 4x6

Jõutõmme sirgete jalgadega 4x6

Säär 4x6

Kõhtu 10-15 kordust seerias

Saalis käiksin E,K,R

Jooksmas (6km) käiksin T,N,L

Toitumise kohapealt ei oska isegi mõelda, olen seda foorumit päris palju lugenud ja natukene kõrvataha pannud.

Kui toitumine näeb välja midagi sellist, siis mida ma peaksin muutma?

11.00. Neljavilja puder (suur kauss), 250ml kakaod, 2 juustuvõileiba

13.00. Enne trenni: 200ml kohupiim, 2 keedumuna

13:30. TRENN

15.30. Peale trenni: müsli, 250g jogurt, 2 muna, 2 juustuvõileiba

18.00. 4 muna, segasalat, roheline tee

21.00. Kana/kala/hakkliha, riis, segasalat, 250g hapukoort (dipikastmega)

23.00. 250ml kakaod

Kõik soovitused on väga teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks: Mis on Sinu eesmärk? Kaalu langetada, lihast kasvatada?

Söömise kohapealt pakun, et valke jääb väheseks. Ning miks seda kakaod öösel jood?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks: Mis on Sinu eesmärk? Kaalu langetada, lihast kasvatada?

Söömise kohapealt pakun, et valke jääb väheseks. Ning miks seda kakaod öösel jood?

Eesmärk on lihast kasvatada.

Kuidas ma seda valkude asja saaksin parandada, et mida ja millal võiks juurde süüa?

Kakaoga on nii, et mulle ei absoluutselt puhas piim ei maitse, sellepärast joongi piima kakaoga, kui see hea ei ole, siis võin selle ära jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesmärk on lihast kasvatada.

Kuidas ma seda valkude asja saaksin parandada, et mida ja millal võiks juurde süüa?

Kakaoga on nii, et mulle ei absoluutselt puhas piim ei maitse, sellepärast joongi piima kakaoga, kui see hea ei ole, siis võin selle ära jätta.

Enne magama minekut oleks kodujuust või kohupiim parem varjant :D

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiim võta juurde endale. 1 pakk võiks vabalt ollagi 1 söögikord. Praegu enne magaminekut siis.

Söögikordade juurde võid vabalt võtta ka viilu tera- seemneleiba.

Kui lihast kasvatad siis peab teadagi olema ikka positiivne kaloraaž. Söö julgelt tatart, riisi, makarone, kodujuustu, liha jne.

Soovitan ka lugeda : Indrek Otsus "Kulturism & Fitness"

Selle saad siit: http://treener.eok.ee/dokument_open.php?dokument_id=216

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohupiim võta juurde endale. 1 pakk võiks vabalt ollagi 1 söögikord. Praegu enne magaminekut siis.

Söögikordade juurde võid vabalt võtta ka viilu tera- seemneleiba.

Kui lihast kasvatad siis peab teadagi olema ikka positiivne kaloraaž. Söö julgelt tatart, riisi, makarone, kodujuustu, liha jne.

Soovitan ka lugeda : Indrek Otsus "Kulturism & Fitness"

Selle saad siit: http://treener.eok.ee/dokument_open.php?dokument_id=216

Aitäh, väga korralik lugemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nüüd umbes täpselt selle kavaga treeninud ja söönud, ning tulemused on endaarust väga head.

Jõudu tuleb ja olen 2 kilo juurde võtnud 2 nädalaga.

Plaanin sama kavaga oktoobri lõpuni panna ja siis võiks mõne targa käest korraliku toitumis ja treeningkava võtta.

Olen kuulnud, et hapukoorega kama pidavat hea olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nüüd umbes täpselt selle kavaga treeninud ja söönud, ning tulemused on endaarust väga head.

Jõudu tuleb ja olen 2 kilo juurde võtnud 2 nädalaga.

Plaanin sama kavaga oktoobri lõpuni panna ja siis võiks mõne targa käest korraliku toitumis ja treeningkava võtta.

Olen kuulnud, et hapukoorega kama pidavat hea olema?

Hea lihasmassi lisamiseks või hea maitsega?

Hapukoore küllastunud rasvad ilmselt väga kasulikult tihti söömiseks pole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea lihasmassi lisamiseks või hea maitsega?

Hapukoore küllastunud rasvad ilmselt väga kasulikult tihti söömiseks pole...

Lihasmassi lisamiseks. Eriline kama sõber ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihasmassi lisamiseks. Eriline kama sõber ei ole.

Siis pole ju väga mõtet. Mis sa ikka sellest sööd, kui väga ei meeldi? Kindlasti on palju toiduaineid, mis sulle rohkem sobivad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hapukoor sobib väga hästi. Valku mina juurde ei paneks enam, vaid tõstaks sealt 200ml kohupiima juuest 2 muna hommikusöögiks. Kohupiima juurde võtaks ma mingi puuvilja.

Hommikusöögiks võikasid süüa on enam-vähem okei, päeva teises pooles püüa see komme maha jätta. Asenda korraliku riisiga ning võimüts selle otsa. Imehea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöögiks võikasid süüa on enam-vähem okei, päeva teises pooles püüa see komme maha jätta. Asenda korraliku riisiga ning võimüts selle otsa. Imehea.

Oleneb võileivast. Aga üldiselt ei ole võileivad mingi korralik toit. See peaks tulema mingi korraliku toidu kõrvale. Kui võileibu teha, siis Jassi leib, paksul taluvõid, Jussi juust.

Hapukoore küllastunud rasvad ilmselt väga kasulikult tihti söömiseks pole...

Mis jama sa nüüd räägid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb võileivast. Aga üldiselt ei ole võileivad mingi korralik toit. See peaks tulema mingi korraliku toidu kõrvale. Kui võileibu teha, siis Jassi leib, paksul taluvõid, Jussi juust.

Mis jama sa nüüd räägid...

Palun lükka ümber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võileib võib olla väga toitev ja tervislik.

Rukki-seemneleib, peale kvaliteetne maksapasteet või taluvõi, prae/keedumuna+juust, tomatit, kurki ja voilaaa, võileib ongi valmis!

Ja sellist juttu, et hapukoort mitte tihti süüa, ei maksa rääkida :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võileib võib olla väga toitev ja tervislik.

Rukki-seemneleib, peale kvaliteetne maksapasteet või taluvõi, prae/keedumuna+juust, tomatit, kurki ja voilaaa, võileib ongi valmis!

Ja sellist juttu, et hapukoort mitte tihti süüa, ei maksa rääkida :P

Palun põhjenda ka. Tundub tühine kommentaar, kui ei ütle, miks sa nii arvad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii juba läheb. :P

Sealt lugedes saab teada, et hapukoores palju vitamiine. Tahad äkki lähemalt rääkida, miks küllastunud rasvad hapukoores kahjulikud pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii juba läheb. :P

Sealt lugedes saab teada, et hapukoores palju vitamiine. Tahad äkki lähemalt rääkida, miks küllastunud rasvad hapukoores kahjulikud pole?

Küllastunud rasvad on vajalikud testosterooni tootmiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küllastunud rasvad on vajalikud testosterooni tootmiseks.

Aga mis negatiivset sellega kaasneb? Kas küllastunud rasvad mitte ei muuda verd paksemaks, mis peaks tähendama lisakoormust südamele ja terviseprobleeme?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

The Benefits of Saturated Fats

The much-maligned saturated fats­which Americans are trying to avoid­are not the cause of our modern diseases. In fact, they play many important roles in the body chemistry:

* Saturated fatty acids constitute at least 50% of the cell membranes. They are what gives our cells necessary stiffness and integrity.

* They play a vital role in the health of our bones. For calcium to be effectively incorporated into the skeletal structure, at least 50% of the dietary fats should be saturated. (38)

* They lower Lp(a), a substance in the blood that indicates proneness to heart disease. (39) They protect the liver from alcohol and other toxins, such as Tylenol. (40)

* They enhance the immune system. (41)

* They are needed for the proper utilization of essential fatty acids.

* Elongated omega-3 fatty acids are better retained in the tissues when the diet is rich in saturated fats. (42)

* Saturated 18-carbon stearic acid and 16-carbon palmitic acid are the preferred foods for the heart, which is why the fat around the heart muscle is highly saturated. (43) The heart draws on this reserve of fat in times of stress.

* Short- and medium-chain saturated fatty acids have important antimicrobial properties. They protect us against harmful microorganisms in the digestive tract.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×