Jump to content
13

New in bodyweight training

Recommended Posts

tippkiirus igast keharaskusega treenijast pole neil kindlasti parem.vend jooksnud mul 10.68 ning pole kunagi saalis treeninud.

samuti on start võimsam kui paljudel kes saalis kangi trenni teinud.

tippkiirus sõltub paljudest muudest asjadest kui ainult jõud.tehnika,painduvus,elastsus,nö fast-recovery ning muud omadused.

kiireks saadakse tartaanil õiget trenni tehes.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tippkiirus igast keharaskusega treenijast pole neil kindlasti parem.vend jooksnud mul 10.68 ning pole kunagi saalis treeninud

Miks ma küll seda ei usu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast ei usugi,et enamustele on sisse juurutatud see arvamus ,et saalis AINULT saab kiireks,saalis AINULT saalis saab tugevaks.

alates sellest kui hakkasin omaend keharaskuseg trennima on näiteks hoota kaugus suurenenud 2.10 pealt 3m peale.samamoodi on suurenenud ka vertikaal hüppe võime jne.

paljud usuvad,et ka selliste tagasihoidlike tulemuse nimel peab saalis kükkima või tont teab mida tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sorry , tõesti ei usu , et vend on jooksnud 10:68 ainult oma keharaskusega trenni tehes . Sellisel juhul äkki tegu noore eesti tulevikulootusega ? Siis pole ehk kahju ka nime avaldada , et saaks mehe tegudele ka tulevikus kaasa elada ja vaadata mis tulemused siis tulema hakkavad , kui lisaraskusega harjutused ka kavva lülitatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole ainult saal või ainult keharaskusega trenn. Mõlemat tuleb teha.

ühel jalal kükk, polümeetria,sprint - tõesti need on efektiivsed harjutused , kuid MIKS raisata jõusaali kasutegurit ?(kükk,jõutõmme,klassikaline tõstmine)

keharaskusega treening + kangitreening = garanteeritud hea tulemus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult mitmekülgne treening on parim.

Siiski arvan,et algul tuleks tehniline pool tasemele viia ning hiljem kui vajadus tekib siis võib ka jõusaali trenni sisse viia.

Otsest vajlikust selleks aga esialgu ei näe.

Teades kuidas Eesti parimad treenivd siis arvan,et realne vajadus kangi trenni teha neil hetkel küll ei ole.

Tehnika arvelt annab veel palju paranda ning ongi parem kui suudetakse tehnikat kohe hästi tunnetada ning hiljem siis vajaduse korral jõudu juurde treenida.

Lihtsalt,et olen näinud sprintereid kes küll kõvasti kükivad ja möllavad aga ei suuda ega oska seda jõudu kuhugi suunata sprintides.

Minu arvamus on,et esialgu tehniline pool tugevaks ning siis alles jõudu juurde.

Venna nimi on Mart Muru ning tal on samuti fitnessis kasutaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni teebki nõrk inimene sest soov on ju tugevamaks saada.kui sportlne arvab,et ta on NÜÜD piisavalt tugev siis puudub vajadus edasi treenida.

Tegeikult pidasin silmas seda,et tipptasemel on saali treening väga vajalik kuid sprindiga alustades tuleks tähelepanu pöörata rohkem tehnilisele poolele ning üleüldse füüsiline põhi alla teha.

ilmselt siin on erinevad treening põhimõtted ka mängus,sest iga treeneril on oma nägemus kuidas peaks,võiks sprindi treeningutega alustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trenni teebki nõrk inimene sest soov on ju tugevamaks saada.kui sportlne arvab,et ta on NÜÜD piisavalt tugev siis puudub vajadus edasi treenida.

Tegeikult pidasin silmas seda,et tipptasemel on saali treening väga vajalik kuid sprindiga alustades tuleks tähelepanu pöörata rohkem tehnilisele poolele ning üleüldse füüsiline põhi alla teha.

ilmselt siin on erinevad treening põhimõtted ka mängus,sest iga treeneril on oma nägemus kuidas peaks,võiks sprindi treeningutega alustada.

Üks ei välista teist. Näide - mul tütar pöördus üle pika aja kergejõustiku juurde tagasi, olles teinud ca 3..4 aastase pausi. Vormitaastamist alustas minu juures jõusaalis, kusjuures tema kergejõustikutreener oli väga selle vastu. Tema väide oli (kaugushüppe kohta), et enne peaks ikka 5m täis hüppama, siis võiks alles jõusaali minna! Kuskohast see 5m pidi tulema? Puhtalt korraliku tehnika pealt ei tule midagi, kui kehas jõud puudub! Saatsin tolle treeneri viisakalt kukele ja tegime oma programmi edasi. Tolle treeneri juures käis ta tehnikat lihvimas, kuid 2-3x nädalas oli jõusaal. Tulemus - 2 kuud pärast pausilt naasmist võttis maakonna meistrikatelt medalid nii kaugushüppes kui sprindis.

Nüüd ta jälle on kahjuks muidugi alast loobunud ... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõsi,kuid üldjuhul need kes konkretselt sprindiga alustavad on tavainimestest juba geneetiliselt tugevamad,kiiremad...on ka mõned erandid.

paljud neist on lapsest saadik aktiivsed olnud ning erinevate aladega tegeledes nö põhja alla teinud.

sama näite võiksin tuua oma venna või isegi enda näol.alustasime mõlemad parkouriga.aastatega kasvasid füüsilised võimed ning suurenesid jõu näitajad.

ainuüksi parkouriga tegeledes suutsin suruda rinnalt 120kg ning kükkida umb 140-150kg raskusega.maxi pole kahjuks proovinud.

tahan öelda ,et viise on erinevaid ning mitte,et ma oleks saali vastu..oh ei,vaid,et kummutada arvamus,et ainult saalis saab tugevaks ja kiireks.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

matroxx - mis toob meid tagasi selle juurde, et keharaskus on ka raskus:) Treeningefekt ei sõltu sellest, kas kasutame raskusena kangi, sangpommi või 95% kehamassist (lõuatõmbe puhul nt.) või 70% kehamassist ( korrektse kätekõverduse puhul).

Me peame lähtuma - nagu ka pkwild ütles - eesmärkidest ja vajadustest. Ja ka võimalustest.

Mina isiklikult arvan, et kui võimalused on olemas, siis jõutreeninguks on otstarbekas (ja otstarbekust hindan ma siinkohal läbi ajakulu ja vigastusteriski) kasutada enamike lihasgruppide treenimisel lisaraskuseid. Kui on lisaks erialale + ÜKEle veel aega midagi oma kehaga teha, siis see võiks olla lihashooldus ja osa tasakaalustavast treeningust (vnoh seda peaks niikuinii kogu aeg tegema).

Argumendid stiilis "mina saavutasin sellised numbrid Parkouriga" või samahästi ka "Tyson Gay kükib kaks tonni!" on nn. "anekdootlik tõendusmaterjal", need võivad anda infot, ent ei näita põhjuslikkust. Loomulikult enda subjektiivne kogemus on enda nahale kõige lähem:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma räägingi enda kogemustest.samas olen veendunud,et need tulemused mida ma saalis proovinud olen saavutatud Parkouriga tegeledes.

konkreetsemalt siis lugematu kordi sooritatud hoota kaugus,kui ka vertikaal hüpped.sageli maksimum pingitust nõudvad hüpped.

ilmselt mõju on olnud suurem kuna need on tehtud sageli raske nurga alt või hoopealt mis on oluliselt sooritust raskendanud.

see ongi see mis on jõudu ja kiirust vähemalt minupuhul oluliselt juurde andnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eee...ooo...uuu..phhhh...tore et ma nii populaarse teema algatasin :D Aitäh ka lingi eest musmus. Ma ei viitsinud tegelikult lugeda millest jutt käis aga püstitan siia uue küsimuse, kuna juba asjaosalisi nii palju on. Nimelt proovisin ma mõned kuud tagasi basseinis käte peal seista. Kuna mulle see nii väga meeldis siis tegin seda pidevalt. Hiljem kui proovisin sama kuival maal, märkasin et minu tasakaal on oluliselt paranenud ja suutsin isegi kätel veidike püsti püsida. Toas olles igapäevatoimetusi ajades proovisin ma samuti vahel käte peal seista. Nüüdseks lõpetasin selle niisama juhuslikult kätepealseismise ära sest peaks ennem ikka liigesed korralikult soojaks tegema jne. Selline on minu praegune kogemus käte peal seismisega. Mind huvitab kas käte peal seismine/kõndimine on harjutus mida võiks teha peaaegu et iga päev. Tunda on et suurt koormust saavad randmed, küünarnukid ja selg. Kas ma peaksin hetkel asja rahulikult võtma ja harjutama iga päev vaid veidikene või niikaua kuni enam lihtsalt ei suuda. Ise tunnen et võiks pidevalt teha aga ehk pole kehale hea?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soojendust tuleks kohe kindlasti teha,eriti arvestades sellega,et ilmselt su käed ei ole veel piisavalt tugevad,et muuseas nende peal suudaksid seista.

ise harjutasin samuti igapäev kuni tundsin,et enam ei jaksa.kui lihas on liigselt väsinud siis tasakaalu sa enam ei leia ning treenib pigem vastupidavust kui jõudu ja tasakaalu.

samuti suureneb oluliselt vigastuste oht.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma räägingi enda kogemustest.samas olen veendunud,et need tulemused mida ma saalis proovinud olen saavutatud Parkouriga tegeledes.

konkreetsemalt siis lugematu kordi sooritatud hoota kaugus,kui ka vertikaal hüpped.sageli maksimum pingitust nõudvad hüpped.

ilmselt mõju on olnud suurem kuna need on tehtud sageli raske nurga alt või hoopealt mis on oluliselt sooritust raskendanud.

see ongi see mis on jõudu ja kiirust vähemalt minupuhul oluliselt juurde andnud.

Efektiivsusest oled midagi kuulnud - milleks teha 7-tundi päevas trenni kui saab hakkama ka 70-minutiga.

Sportlase kõige suurem sõber ja vaenlane on aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma naudin trenni tegemist.minujaoks ei ole alati oluline aja kokkuhoid või suurim kasutegur.

liigun eesmärkide poole enda valitud meetoditega ning siiamaani on need toiminud.

samas loomulikult ei välista see näiteks seda,et lülitan oma trenni näiteks ka kangi treeningu mida ma muuseas olengi vaikselt plaaninud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma naudin trenni tegemist.minujaoks ei ole alati oluline aja kokkuhoid või suurim kasutegur.

liigun eesmärkide poole enda valitud meetoditega ning siiamaani on need toiminud.

samas loomulikult ei välista see näiteks seda,et lülitan oma trenni näiteks ka kangi treeningu mida ma muuseas olengi vaikselt plaaninud. :D

Ühel momendil avastad, et nende tulemuste jõudmiseni oleks võinud kuluda poole vähem aega ja ressursse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ressursse kui sellist pole kulunud absoluutselt mitte midagi.kuna ma niikuinii calisthenicsiga tegel siis ma naudin igat trenni ja tulemusi mida oleks ehk võinud saalis treenides kiiremini kätte saada.

kui rääkida konkreetselt sprindis mis on võistlussport siis tõsi siin peab teatud muutused sisse tooma.

olen otsustanud cali ning sprindi kõrvalt ka saalis jõutrenni teha.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×