Jump to content
Rebane

Saun - spordina on nüüd asi niikaugele viidud

Recommended Posts

120 on minu jaoks suts palju, kuid 110 kraadi on olnud koduses puuküttega saunas üsna tavatemperatuur. 110 saab ka vihelda... Aega ei ole küll võtnud, kui kaua ma seal passin.

120 suurt enam ei vihtle ja parem on istuda kägaras, muidu on valus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
120 on minu jaoks suts palju, kuid 110 kraadi on olnud koduses puuküttega saunas üsna tavatemperatuur. 110 saab ka vihelda... Aega ei ole küll võtnud, kui kaua ma seal passin.

120 suurt enam ei vihtle ja parem on istuda kägaras, muidu on valus.

Need saunad tiba erinevad. Tavalises mõnusas eesti maasaunas on niiskuse ja kuumuse suhe selline.... hea.

Seal on need niiskused ja muud detailid ette antud. Nii et ma kujutan ette et seal kuskil 80-90 istuda on umbes samakuum kui kodus 110ga. Samas, võistlustel pole käinud ja pead panti anda ei saa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need saunad tiba erinevad. Tavalises mõnusas eesti maasaunas on niiskuse ja kuumuse suhe selline.... hea.

Seal on need niiskused ja muud detailid ette antud. Nii et ma kujutan ette et seal kuskil 80-90 istuda on umbes samakuum kui kodus 110ga. Samas, võistlustel pole käinud ja pead panti anda ei saa :D

Puuküttega sauna kuumus on tõesti tunduvalt mõnusam kui elektriküttega saunadel .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seal visatakse iga 30 sekundi tagant leili - pool liitrit vett.

Ei ole selle peale kunagi mõtelnud kui spordile... :D Kuid seda trenni on tehtud väiksest peale iga nädal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellised saunas olemise võistlused on ju baltikumi ja ka skandinaavia riikides väga levinud ja toredad ajaviitmis viisid, aga kahjuks kui inimesed lähevad üle piiri selliste asjadega ja võtavad seda kui võistlust siis juhtuvadki sellised asjad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on saunatamine spordialana sarnane hinge vee all kinni hoidmisega (selles peetakse ka võistlusi).

Tugeva tahtejõuga mehed ei taha eriti murduda (eriti mees-mehe vastu võisteldes) ning rasked tervisekahjustused on kerged tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
120 on minu jaoks suts palju, kuid 110 kraadi on olnud koduses puuküttega saunas üsna tavatemperatuur. 110 saab ka vihelda... Aega ei ole küll võtnud, kui kaua ma seal passin.

120 suurt enam ei vihtle ja parem on istuda kägaras, muidu on valus.

Miks peaks sauna üldse 120-kraadiseks kütma? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igas spordis on selliseid asju juhtunud, et keegi kukub kokku. Et vahet eriti pole, millega tegeled - juhtuda võib kõike.

Onu on juba aastaid Soomes elanud ja ütles, et soomlased ei oska korralikku sauna teha.Kõik oleneb siiski ju leiliruumist, kividest, puudest jne, kuidas see leil ja kuumus sulle mõjuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline vaatepilt tekitab õõvastust küll, kuid kui mõelda ikkagi meeste endi vaimu peale, siis nemad on nõus seda valu ju kannatama - seekord muidugi ühe mehe jaoks kurvemalt. Iga spordiala tipud teavad, millesse on end pühendanud ning selles mõttes vaid kiitust neile. Kahju tõesti, et tänavu nõnda läks. Olen isegi 120 kraadises leili visanud ning käekarvad olid mõne sekundiga läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal asjal on piir. Loodame, et amatöörspordi kulturismis keegi suure dieediga saba ei anna :huh: Siis paksukesed kisendavad kooris, et sport on kahjulik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks peaks sauna üldse 120-kraadiseks kütma? :huh:

Kui laod puid ikka hoolega alla, kes seda niiväga grammitab.

Vanemad käivad ära, siis on saunauks pikalt kinni, puud värskelt alla pandud, selleks ajaks, kui mina sauna saan on tihti 120 ees.

Igal asjal on piir. Loodame, et amatöörspordi kulturismis keegi suure dieediga saba ei anna :) Siis paksukesed kisendavad kooris, et sport on kahjulik!

Oeh, ega te seal oma vormiga tõesti kaugel ei ole... Sind Taavit ja Otti peaks tippmomentidel suisa uurima, millised need nö tervisenäidud on.

Natalja on ka põnev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus mul saun, kuid üle 80..90 pole ise seda kunagi kütnud. Siis vähemalt kannatab seal istuda ... Samas üks sõber läks kord hoogu ja küttis oma sauna 110-115 peale (esimest korda küttis). No ei olnud seal mugav ega hea olla, võttis karva kärssama ja üle minuti-paari ei kannatanud küll laval istuda :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga kuiva õhuga pole tõesti probleem ka 110 või 120 C käes istuda, aga see ülikuiv kuumus on mõttetu. Suurema niiskusega u. 80 C (kuni 90) on ikka palju mõnusam, tunned et saun mitte lihtsalt ei kuumuta sind, vaid saun vaikselt "töötleb" sind. :huh:

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×