Jump to content
Bulletproof

Milline aminohape võtta?

Recommended Posts

Tere

Võtan hetkel peale treeningut proteiini, kus sees:

Aminohappesisaldus mg /100g pulbris

* Isoleutsiin 5270

* Leutsiin 8110

* Metioniin 1520

* Fenüülalaniin 2640

* Treoniin 5310

* Trüptofaan 1380

* Valiin 4810

* Lüsiin 7130

Tsüsteiin 1960

Türosiin 2470

Arginiin 1900

Histidiin 1460

Alaniin 3930

Glütsiin 1470

Proliin 4760

Seriin 4100

Asparagiinhape 8710

Glutamiinhape 14010

* Asendamatud aminohapped

Ise olen vaadanud arenguks aminohapetest tauriini ja arginiini.

Kuid kui proteiinis on arginiini juba sees, kas on mõtet võtta eraldi lisaks? Annab see midagi juurde või on lihtsalt kallim piss...

Ja kas tauriini on lisaks mõtet võtta?

Andke nõu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asendamatute aminohapete sisaldus 100g ideaalvalgus:

Isoleutsiin: 4000

Leutsiin: 7000

Metioniin: 3500

Fenüülalaniin: 6000

Treoniin: 4000

Trüptofaan: 1000

Valiin: 5000

Lüsiin: 5500

Selle leidsin 11.klassi Keemia õpikust.

Defineerin ka mõistet Ideaalvalk - Selline valkude aminohappeline koostis, mis on organismile sobivaim.

Tauriini kohta ütleks, et see puhtalt energia jaoks. Kui ei siis parandage.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tauriini kohta ütleks, et see puhtalt energia jaoks. Kui ei siis parandage.

Energiat ta nüüd küll ei anna, ma ütleks et rahustab :D

Annab hea une.

Mingeid vihjeid on et osaleb süsivesikute partitsioneerimises ja aitab keharasva alandada. Ja muidugi kaitseb maksa ja südant ja aju jne mitmesuguse jama eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mis suuri tulemusi see ikka andma peaks? See ei ole niimoodi mõõdetav. Proteiinilisandid ja muu kergem kraam minuteada mingeid selgelt (visuaalselt) tajutavaid tulemusi ei anna; kui pole sitemaks läinud, on paremaks läinud :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis suuri tulemusi see ikka andma peaks? See ei ole niimoodi mõõdetav. Proteiinilisandid ja muu kergem kraam minuteada mingeid selgelt (visuaalselt) tajutavaid tulemusi ei anna; kui pole sitemaks läinud, on paremaks läinud :D .

Pump efekti ntx. Pidi kaasa aitama kasvuhormooni vabastamisele öö jooksul.

On kellelgi kogemusi arginiiniga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pump efekti ntx. Pidi kaasa aitama kasvuhormooni vabastamisele öö jooksul.

On kellelgi kogemusi arginiiniga?

Mul on arginiini ja glütsiiniga positiivsed kogemused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rotid lähevad arginiiniga küll lihastesse ja kaotavad rasva aga rottidel on üldse lihtne elu.

Kas arginiin on PUHTALT VAID lihastele? Mõtlen, et ega see liigset massi anna ometi?

Olen ka tükk aega vaadanud Fast Pump+ toodet.

Mina ei taha massi koguda, aga tahan suuri lihaseid. Imelik jah, aga siiski...

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks, mis üldse eesmärgiks on? Taastumist kiirendada? Verevarustust parandada? Rasva põletada?

Üldiselt soovitaksin kasutata BCAAd, glutamiini, arginiini. Minu jaoks on need kõige elementaarsemad aminohapped.

Ise kasutan hetkel tauriini ka just rasvapõletuse pärast. Tauriin peaks sarnaselt kreatiinile ka lihasrakkude vedelikusisaldust tõstma, südame tööd ja seega ka treeningtulemusi parandama. Energiajookides on see samuti sees.

@Kuuliks

Milline aminohape või toidulisand üldse paneb lihase metsikult vohama?

Kuidas saab üks aminohape anda vastumeelselt massi? Massi annab pigem suur kaloraaz.

Arginiin parandab verevarustust: rohkem toitaineid ja hapnikku lihastesse, rohkem jääkaineid ära ning suurendab ka kasvuhormooni taset.

Pump+ on hea kre-alkalyn kreatiin, arginiini eri vormide, tauriini jms segu. Lihase kasvule võib küll vastavates tingimustes kaasa aidata, aga vaevalt kaalu lihtsalt õhu arvelt tõusma paneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt soovitaksin kasutata BCAAd, glutamiini, arginiini. Minu jaoks on need kõige elementaarsemad aminohapped.

Ise kasutan hetkel tauriini ka just rasvapõletuse pärast. Tauriin peaks sarnaselt kreatiinile ka lihasrakkude vedelikusisaldust tõstma, südame tööd ja seega ka treeningtulemusi parandama.

Kas kasutad tauriini kõrvale kreatiini/proteiini ikka ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks, mis üldse eesmärgiks on? Taastumist kiirendada? Verevarustust parandada? Rasva põletada?

Üldiselt soovitaksin kasutata BCAAd, glutamiini, arginiini. Minu jaoks on need kõige elementaarsemad aminohapped.

Ise kasutan hetkel tauriini ka just rasvapõletuse pärast. Tauriin peaks sarnaselt kreatiinile ka lihasrakkude vedelikusisaldust tõstma, südame tööd ja seega ka treeningtulemusi parandama. Energiajookides on see samuti sees.

@Kuuliks

Milline aminohape või toidulisand üldse paneb lihase metsikult vohama?

Kuidas saab üks aminohape anda vastumeelselt massi? Massi annab pigem suur kaloraaz.

Arginiin parandab verevarustust: rohkem toitaineid ja hapnikku lihastesse, rohkem jääkaineid ära ning suurendab ka kasvuhormooni taset.

Pump+ on hea kre-alkalyn kreatiin, arginiini eri vormide, tauriini jms segu. Lihase kasvule võib küll vastavates tingimustes kaasa aidata, aga vaevalt kaalu lihtsalt õhu arvelt tõusma paneb.

No arusaadav, et kaal tuleb sellest, mis suhu pannakse. On lihtsalt olemas ka massilisajaid, sestap küsisingi. Lihast pumpaksin heameelega päris julmalt+ sööksin ka lisandit juurde, aga toitumise jätaksin samaks, et kaalu ei lisanduks. Tänan :huh:

BCAA'st on küll pos. kogemus, aitab ikka kaasa päris ilusti trennile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kasutad tauriini kõrvale kreatiini/proteiini ikka ka?

Ikka-ikka, kuidas siis muidu. Egas siis vundament saa puudu olla. Minu lisandite järjekord tähtsuselt on umbes selline: taastusjook, kreatiin, BCAA, glutamiin, arginiin jne jne. Tähendab, et taastusjook on alati olemas ja teised asjad lisanduvad sinna siis riburadamisi kui eelmine asi olemas on.

Leutsiin (BCAA sees) natuke midagi paneb... eriti abiks vanuses 35+.

No siis on hea, et ma BCAAd suht aastaringselt söön. Ja sellepärast siis Mr.Mesi omal ajal Reval-Spordis salamisi vihjaski, et Fred käskis leutsiini süüa! :huh:

No arusaadav, et kaal tuleb sellest, mis suhu pannakse. On lihtsalt olemas ka massilisajaid, sestap küsisingi. Lihast pumpaksin heameelega päris julmalt+ sööksin ka lisandit juurde, aga toitumise jätaksin samaks, et kaalu ei lisanduks. Tänan smile.gif

BCAA'st on küll pos. kogemus, aitab ikka kaasa päris ilusti trennile.

Massilisajad on ikka ja alati valgu+süsivesiku segud. Samas ega Mass2 pane ka tingimata kaalu vohama, sest hoolimata nimest sisaldab mõõdukalt kaloreid. Pole ju kaloraazi poolest vahet, kas segan kokku 40g herat ja 50 g dextrot ning nimetan seda taastusjoogiks või võtan kohe 100g mass2.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×