Jump to content
SANDERSANDER

Pupillid erineva suurusega

Recommended Posts

Olen pikapeale täheldanud, et pupillid on silmas erineva suurusega. Kord on üks pupill suurem, teinekord aga teine.

Kas selline kurioosum liigitatakse haiguse või lihtsalt sünnipärase defekti alla?

Kord paistab valgus yhe nurga alt kord teise, kord on valgus eredam kord n6rgem..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen pikapeale täheldanud, et pupillid on silmas erineva suurusega. Kord on üks pupill suurem, teinekord aga teine.

Kas selline kurioosum liigitatakse haiguse või lihtsalt sünnipärase defekti alla?

nägemine on korras?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Video hea :D

Kui üks pupill on ka liiga väike, siis valguse muutumise puhul see ei laiene ehk defekt on sümpaatilises kius.

Kui aga üks pupillidest on hoopis liiga suur, siis see ei tõmbu kokku valguse muutumisel, suurendades tõenäosust "parasümpaatilise närvi" defektile, tõenäoliselt silmanärvi halvatus.

Pöörduda arsti poole. Kui pole midagi hullu, siis tõenäoliselt midagi erilist pole vaja teha, aga sümptomite esinemisel võib ka operatsioon olla vajalik.

Võib esineda vaimset segadust, nõrgenenud vaimne staatus, tugev peavalu. Võib olla märk, et veri, kasvaja või muu patoloogia ajus surub alla mõnele närvile.

Ära kohe ära ehmu, tõenäoliselt see pole üks nendest viimastest, eelviimasel real. Pigem üks nendest esimestest, tõenäoliselt ütleb arst sulle, et pole midagi hullu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei taha hästi uskuda, et sümpaatilise/paras. kiu vigastus, kuna seda oleks tunda väga paljude eluavalduste puhul nagu salivatsioon, seedimised jne. Muidugi pead ei anna, spekuleerin, ent arstile tasuks minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on terve elu olnud 1 pupill suurem kui teine, kohati on see erinevus väga suur... Samas see ei häiri mu silmanägemist ega midagi, lihtsalt sünnidefekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×