Jump to content
M-L

hommikusöök

Recommended Posts

Tere!

Olen siin foorumis mõnda aega ringi tuulanud ja tahan oma toitumist paremini jälgida, kuna on kõrvu jäänud lause, et kõik algab köögist.

Niisiis olen veel märganud, et soovitatakse hommikuks süüa putru (ja mune).Kurb on aga see, et mulle ei maitse puder. Ma võiksin sundida end seda sööma, ma saaksin sellega hakkama. Aga teatavasti tekitab sundimine halbu emotsioone ja kuna ma tahaksin siiski ju pikemaajaliselt sedasi hästi toituda, siis ma ei tahaks endale pikemaajalist halba emotsiooni pudrukausist, seepärast küsingi, et kas oleks mõeldav, et ma küpsetan kaerahelvestest hoopiski kaerahelbepätsikesi ja söön siis neid? Mõistagi mitte siis hommikuks, vaid oodetena. Neid on hea ka kaasa võtta välja minnes, et kõhu tühjenedes saiakesi vms sööma ei kipuks vaid oleks omal amps käepärast võtta.

Plaaditäie ehk umbes 20 kaerapätsikese jaoks läheb mul 100g võid, 200g kaerahelbeid (neid suuri, mitte peenestatud), 2 muna, 2 spl suhkrut, 100g purustatud pähkleid või päevalilleseemneid.

Kas tasub sellega arvestada või ei asenda sellised asjad pudrust saadavaid aineid? Mitu tk umbes päeva jooksul asendaksid hommikust pudrukaussi? Ja veel tahtsin ma küsida, et kui ma paneksin nendesse pätsikestesse purustatud mandleid ja pähkleid, siis kas need on osaks minu päevasest Heade rasvade arvestuses või kuumutatud pähklites enam neid monoküllastamata häid rasvu pole?

Tänan juba ette kõiki vastajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega sa ei pea tingimata hommikul putru sööma. Võid ka lihtsalt teha suure omleti ja sinna juurde paar viilu täistera/seemneleiba. Päeva jooksul on muidugi mingi kogus süsivesikuid ka vaja ja puder on selleks üks paremaid variante. Samas putre on ju erinevaid: kaerahelbe, neljavilja jne. Tatar, pruun riis jms on ka head süsivesikuteallikad, makaronid ja kartul on ka süsivesikuallikad, kuigi need pole enam nii hea variant.

Need sinu pätsikesed on nii ja naa: margariini või mingi võisegu võid küll ära unustada, puhas suhkur pole muidugi ka hea. Päevalilleseemned pole head, mõningad pähklid aga küll.

Kaasa on hea võtta nt kodujuustu/kohupiima, needsamad pähklid võid sinna juurde segada ja puuvilja/viilu leiba kõrvale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, kirp2 vastuse eest :D

Täna see siis juhtuski. Eile oli küll 2 muna külmkapis ilusti olemas aga elukaaslasel tuli vist öösel muna isu või ma ka ei tea, igatahes hommikuks mune enam ei olnud. Niisiis tegin putru. Neljaviljaputru seekord. Mul on veel riisihelbeid ka, aga need ei tundunud nii hea variant (kuigi maitsevad mulle rohkem). Esimene dilemma oli kohe see, et kas keeta putru piimaga või veega või kohvikoore ja veega. Keetsin veega. Igaks juhuks. Kuna on meelde jäänud, et sool on paha ja ega suhkurgi hea pole, siis ei pannud kumbatki. See, mis sealt potist vastu vaatas oli tõeliselt õudne asi. Selle söömiseks pidin appi võtma 2 tl õuna-tikrimoosi.

Nüüd siis küsiksingi, et kuidas oleks õige seda putru teha ja kas/millega maitsestada?

Tänan juba vastuse eest ette :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasel ajal piirdun ise suhteliselt lihtsa toiduga hommikuti.

5 muna + 50g juustu + veidi piima. Pannil kenaks munapudruks. Siis klaas mahla kõrvale ja läheb.

See, et hommikune süsivesikute doos jääb sinna 10-20g kanti ei ole veel kuskilt otsast tunda andnud. Niiet ei näe põhjust hommikuti mingi 100g süskareid endale kohe sisse keerata.

Ma mõtlen, et kui keha tahab energiat siis töödelgu mu keharasva. Kaua ma talle ikka neid lihtsalt omistatavaid süsivesikuid ette söödan :D

Varem sõin helbeid, kuid vormile ei aidanud see midagi kaasa. Nüüd kui hommikune eine on Pm ainult valgud ja rasvad on kõhu ümbert 5cm läinud, samas kui kaal on sama. Eks mõned muutused tegin veel. Päevaseks ooteks maitsestamata jogurt marjadega.

Muu jäi samaks nagu varem, lõuna ja õhtu 250g liha ning enne magamaminekut kohupiim.

Seega tundub, et hommikusööki tuleb mul kõige rohkem tänada vormi muutuse pärast. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh, kirp2 vastuse eest :D

Täna see siis juhtuski. Eile oli küll 2 muna külmkapis ilusti olemas aga elukaaslasel tuli vist öösel muna isu või ma ka ei tea, igatahes hommikuks mune enam ei olnud. Niisiis tegin putru. Neljaviljaputru seekord. Mul on veel riisihelbeid ka, aga need ei tundunud nii hea variant (kuigi maitsevad mulle rohkem). Esimene dilemma oli kohe see, et kas keeta putru piimaga või veega või kohvikoore ja veega. Keetsin veega. Igaks juhuks. Kuna on meelde jäänud, et sool on paha ja ega suhkurgi hea pole, siis ei pannud kumbatki. See, mis sealt potist vastu vaatas oli tõeliselt õudne asi. Selle söömiseks pidin appi võtma 2 tl õuna-tikrimoosi.

Nüüd siis küsiksingi, et kuidas oleks õige seda putru teha ja kas/millega maitsestada?

Tänan juba vastuse eest ette :D

Edaspidi ürita ikka täisväärtuslik hommikusöök süüa, mis annaks õiges koguses kõiki vajalikke toitaineid, mitte ainult süsivesikuid. Kui mune pole, söö kodujusutu vms. Ainuüksi pudrust jääb väheks.

Kui suhkur on halb, siis mida sinuarust moosi sisse pannakse? Inimesed keeravad vindi üle: jätavad mingi asja ära, mis kulu järgi olevat kahjulik, samas söövad iga päev palju kahjulikemaid asju või kompenseerivad saamata jäänud maitseelamust millegi veel räigemaga.

Tee putru nt piimaga, minu arust tuleb nii väga hea. Soola on ka inimesel vaja, muidugi mõistlikus koguses. Paljud lisavad vabalt moosi või jogurtitki pudrule-eks oleneb su eesmärkidest ja ülejäänud toitumisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh, kirp2 vastuse eest :D

Täna see siis juhtuski. Eile oli küll 2 muna külmkapis ilusti olemas aga elukaaslasel tuli vist öösel muna isu või ma ka ei tea, igatahes hommikuks mune enam ei olnud. Niisiis tegin putru. Neljaviljaputru seekord. Mul on veel riisihelbeid ka, aga need ei tundunud nii hea variant (kuigi maitsevad mulle rohkem). Esimene dilemma oli kohe see, et kas keeta putru piimaga või veega või kohvikoore ja veega. Keetsin veega. Igaks juhuks. Kuna on meelde jäänud, et sool on paha ja ega suhkurgi hea pole, siis ei pannud kumbatki. See, mis sealt potist vastu vaatas oli tõeliselt õudne asi. Selle söömiseks pidin appi võtma 2 tl õuna-tikrimoosi.

Nüüd siis küsiksingi, et kuidas oleks õige seda putru teha ja kas/millega maitsestada?

Tänan juba vastuse eest ette :D

Soola on väikese koguses meile kõigile vaja. Kasuta looduslikke, nendes on ka teisi vajalikke mineraalaineid. Mägisoolad, nagu Rose jne. Meresool.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimasel ajal piirdun ise suhteliselt lihtsa toiduga hommikuti.

5 muna + 50g juustu + veidi piima. Pannil kenaks munapudruks. Siis klaas mahla kõrvale ja läheb.

See, et hommikune süsivesikute doos jääb sinna 10-20g kanti ei ole veel kuskilt otsast tunda andnud. Niiet ei näe põhjust hommikuti mingi 100g süskareid endale kohe sisse keerata.

Ma mõtlen, et kui keha tahab energiat siis töödelgu mu keharasva. Kaua ma talle ikka neid lihtsalt omistatavaid süsivesikuid ette söödan B)

Varem sõin helbeid, kuid vormile ei aidanud see midagi kaasa. Nüüd kui hommikune eine on Pm ainult valgud ja rasvad on kõhu ümbert 5cm läinud, samas kui kaal on sama. Eks mõned muutused tegin veel. Päevaseks ooteks maitsestamata jogurt marjadega.

Muu jäi samaks nagu varem, lõuna ja õhtu 250g liha ning enne magamaminekut kohupiim.

Seega tundub, et hommikusööki tuleb mul kõige rohkem tänada vormi muutuse pärast. :D

Hommikusöök on paigas, aga mõtle kuidas keha siis reageeriks, kui marjad ja jogurti kaotad...sixpac time :D))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök on paigas, aga mõtle kuidas keha siis reageeriks, kui marjad ja jogurti kaotad...sixpac time :D))

Jogurt jogurtiks...

Mina teen sikspäkki suure hulga marjade ja puuviljadega menüüs... Ma olen vist tulnukas... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök on paigas, aga mõtle kuidas keha siis reageeriks, kui marjad ja jogurti kaotad...sixpac time :D))

Vot ei tea... Kui sõin päevas 2500kcal siis kaal langes nädalas 0,5kg, kuid ümbermõõdud suurt midagi. Nüüd kui söön 3000-3300kcal siis kaal püsib ning cm kukuvad.

Kuid jah, võibolla on sul õigus. Mingi aeg on täieliku sixpacki jaoks vaja siiski ka veidi kaalu kaotada.

Kuid ega ma päris nii ahne ka ei ole. 100kg-selt näen niigi väike välja, parema meelega kaalu eriti ei kaotaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah, ega ma tegelt söönudki ainult putru. Sõin sinna kõrvale 2 viilu leiba tuunikala ja värske kurgiga ja jõin ühe tassitäie rohelist teed ka (suhkruta). Lihtsalt kuna nende kohta küsimust ei olnud, siis seda ei öelnud. Kuigi oleks vist pidanud.

Pudru peale panin moosi seetõttu, et ma arvasin enda loogika järgi, et 2tl moosi sisaldab vähem suhkrut kui 1tl suhkrut. Aga kui see nii räige on, siis enam seda viga muidugi ei tee.. KUI ma peaksin hädakorral jälle putru tegema hommikuks, kuna nagu juba öeldud mulle see ei maitsegi ja tegin seda ainult seetõttu, et munad olid minema jalutanud külmkapist öösel.

Muidu teengi tavaliselt munaputru tilli ja/või tomatiga. Tegin ka enne seda kui oma söögile rohkem tähelepanu hakkasin pöörama, sest see tõesti maitseb mulle ja on ka lihtne teha. Kohvi ma ei eriti ei joo, enne ei joonudki hommikusöögi kõrvale vist midagi, nüüd joon rohelist teed (suhkruta) ja kohe päris maitseb.

Kuigi kui ma pean aus olema, siis päevane tasakaal on ikkagi kõvasti paigast ära kuigi ma tunnen end lausa suurepäraselt varemase tihti raske tunde asemel.

Eks ma pean veel ringi tuulama siin ja tarka nõu kõrva taha panema. Aga asjad liiguvad ja see on hea!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot ei tea... Kui sõin päevas 2500kcal siis kaal langes nädalas 0,5kg, kuid ümbermõõdud suurt midagi. Nüüd kui söön 3000-3300kcal siis kaal püsib ning cm kukuvad.

Kuid jah, võibolla on sul õigus. Mingi aeg on täieliku sixpacki jaoks vaja siiski ka veidi kaalu kaotada.

Kuid ega ma päris nii ahne ka ei ole. 100kg-selt näen niigi väike välja, parema meelega kaalu eriti ei kaotaks :D

Ma söön oma 61 kg juures pea sama palju... 3000 kcal ümber, vahest rohkem vahest vähem, kuidas isu on.

Täiesti lubamatu on meie kliimas praegusel aastaajal anda nõu värskete metsa- ja aiasaaduste piiramise osas so töötlemata köögiviljad, puuviljad, marjad jms. Neid tuleb süüa nii palju kui on jaksu ja võimalusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma söön oma 61 kg juures pea sama palju... 3000 kcal ümber, vahest rohkem vahest vähem, kuidas isu on.

Täiesti lubamatu on meie kliimas praegusel aastaajal anda nõu värskete metsa- ja aiasaaduste piiramise osas so töötlemata köögiviljad, puuviljad, marjad jms. Neid tuleb süüa nii palju kui on jaksu ja võimalusi.

Fruktoos on kõige probleemsem süsivesik.

Edasi loe siit:

http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/mi...ga.d?id=3797793

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Otsustage nüüd juba ära, võib neid marju süüa või mitte. Ma tahan teada, kas võin hakata oma tänase porgandi-rabarberi-punase-mustasõstra-tilli-peterselli smuuti pärast ahastama või mitte :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsustage nüüd juba ära, võib neid marju süüa või mitte. Ma tahan teada, kas võin hakata oma tänase porgandi-rabarberi-punase-mustasõstra-tilli-peterselli smuuti pärast ahastama või mitte :D

Ma ei usu, et me jõuame kokkuleppele, et liidetavad eraldi võttes erinevad summast.

Kuid minu soovitus. M66da oma marjade hulk 2ra, vaata yle sisaldus, arvuta v2lja erinevate toitainete kogus, leia, kas see on vastavuses sinu keha jaoks vajaliku hulgaga.

...v6i siis, meil on k2put2is professoreid, kes tegelevadki ainult toitumisega. M Zilmer n2iteks ja kysi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×