Jump to content
samuil

Hommikusöök

Recommended Posts

VOL 1:

Täisväärtuslik hommikusöök võib mõjutada päeva meeleolu, kui sööme isuga, soovides olla sale ja terve. Pärast ärkamist on inimene kõige vastuvõtlikum ja emotsionaalselt tundlikum. Keha pole veel päriselt ärganud ja alles loob tasakaalu. Paljudel ei olegi hommikuti isu (võibolla hilisõhtuse söömise pärast).

http://www.terviseleht.ee/200016/16_hommikusook.php

VOL 2:

Piimaga putrusid on tülikas valmistada. Mõne imepotiga saaks tehnoloogiliselt probleemist jagu, kuid ülekuumutatud piimavalgud läbivad organismi jääkainetena. Jahust, kliidest, helvestest, täisteradest ja kaunviljadest pudrud võib teha ka veega. Ettevalmistustöö võiks ära teha juba õhtul.

http://www.terviseleht.ee/200017/17_hommikutoit.php

Mida arvate? Eriti sellest teisest osast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu tujud küll ei sõltu sellest, mida ma hommikul sõin. Aga seda olen küll tähele pannud, et kui ma hommikul lisaks tavapärasele hommikusöögile putru söön ( vahepeal pole kahjuks aega ), siis on terve ülejäänud päev kõvasti reipam tunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma söön hommikuti kaerahelbe putru. kunagi tegin piimaga, a see võttis tükk maad kauem aega. nüüd teen veega, 3-5min ja valmis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöögi puhul pidavat jadastus ehk järjestus, süsivesikute ja proteiini tarbimises, olema oluline:

NASA did some studies on the neurotransmitters a long time ago and found that eating protein rich foods before carbs increased dopamine more which was recommended early in the day, while carbs before protein was shown to increase serotonin more and recommended later in the evening before sleep.

http://forum.bodybuilding.com/showpost.php...mp;postcount=23

Et kui see uuringuke tõene on, siis loeb hommiku kohta sealt, et lihatükk peaks ennem suhu jõudma kui saiatükk vist? Või kuidas te tõlgiksite?

Selle Nasa uuringu kohta võiks keegi lingi tuua, või lingi mõnele artiklile, mis sama väidab nagu see tsitaat, siis oleks vähe usutavam. Muidu huvitav fakt igaljuhul, et justnagu oleks mingi võidujooks toitainete vahel kehas, poel varem sellist asja kuulnud, keegi miskit veel teab selle ("jadastamise-teema") kohta, siis lisage, haakub ju käesoleva hommiku-teemaga küll.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võib teha veega ja siis lihtsalt piima kõrvale juua.. aga seda olen tähele pannud et kui putru süüa siis max 2 tundi ja kõht täitsa tühi..seedib kiirelt..

mida keegi toiteväärtuse kohta öelda oskab ? kuna ma panen helbeid tassitäie + 2 tassi piima/vett, tassitäiest helvestest (5-vilja) ei saa ju eriti palju toitaineid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöögi puhul pidavat jadastus ehk järjestus, süsivesikute ja proteiini tarbimises, olema oluline:

http://forum.bodybuilding.com/showpost.php...mp;postcount=23

Et kui see uuringuke tõene on, siis loeb hommiku kohta sealt, et lihatükk peaks ennem suhu jõudma kui saiatükk vist? Või kuidas te tõlgiksite?

Selle Nasa uuringu kohta võiks keegi lingi tuua, või lingi mõnele artiklile, mis sama väidab nagu see tsitaat, siis oleks vähe usutavam. Muidu huvitav fakt igaljuhul, et justnagu oleks mingi võidujooks toitainete vahel kehas, poel varem sellist asja kuulnud, keegi miskit veel teab selle ("jadastamise-teema") kohta, siis lisage, haakub ju käesoleva hommiku-teemaga küll.

njaa. huvitav. mul jõuab küll hommikusöögil süsivesik enne suhu kui valk. et jada vale pidi siis :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöögi puhul pidavat jadastus ehk järjestus, süsivesikute ja proteiini tarbimises, olema oluline:

http://forum.bodybuilding.com/showpost.php...mp;postcount=23

Et kui see uuringuke tõene on, siis loeb hommiku kohta sealt, et lihatükk peaks ennem suhu jõudma kui saiatükk vist? Või kuidas te tõlgiksite?

Selle Nasa uuringu kohta võiks keegi lingi tuua, või lingi mõnele artiklile, mis sama väidab nagu see tsitaat, siis oleks vähe usutavam. Muidu huvitav fakt igaljuhul, et justnagu oleks mingi võidujooks toitainete vahel kehas, poel varem sellist asja kuulnud, keegi miskit veel teab selle ("jadastamise-teema") kohta, siis lisage, haakub ju käesoleva hommiku-teemaga küll.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas siis polnud jutt, et puder pole eriti hea hommikusöögiks? Et nagu liiga palju süsikat? Ma ka enne sõin putru või võileibu, aga igaltpoolt lugesin, et hommikul hea valk. Ma nüüd siis proovin hommikul muna, kodujuustu, tomati jne-ga või omleti. Tõsi ta on, kõhu teeb pikaks ajaks täis ja isud kah väiksemad, magusa järele jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöök peabki olema süsikate rikas, et anda energiat pikaks ja tegusaks päevaks. Mida õhtupoole seda vastupidisemaks peaks süsikate ja valgu suhe muutuma. Mina olen vähemalt nii aru saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök peabki olema süsikate rikas, et anda energiat pikaks ja tegusaks päevaks. Mida õhtupoole seda vastupidisemaks peaks süsikate ja valgu suhe muutuma. Mina olen vähemalt nii aru saanud.

monkeymon

Vaata kasutaja profiili

Leia kasutaja postitused 25 Nov 2009, 14:57 Postitus #31

Tegija

Grupp: Kasutajad

Postitusi: 245

Liitunud: 5 September 08

Asukoht: International Space Station

Kasutaja nr.: 16 092

TSITAAT(samuil @ 25 Nov 2009, 14:32)

Praegu saan aru nii, et enne lõunat tarbitud süsikad ladestatakse depoorasvana ja enne magama minekut ei. Kui süsikatega hirmutama hakate tuleks küsijale selgeks teha - mida tähendab üleliigsed süsikad ja mis on lihtsüsivesik ning mis liitsüsivesik. Millal midagi tarbida ja kui palju?

Süsivesikuid vajab keha energiaks. Süsivesikud lõhustatakse organismi poolt glükoosiks, mis on omakorda kütuseks igasugusel liikumisel.

sinu enda postituses on artiklis sellinee lõik :

"Suurte koguste lihtsüsivesikute söömisel tõuseb veresuhkru tase organismis kiiresti. Kehale on see signaal, et rasvade kulutamise asemel tuleb neid säilitama hakata. Seepärast muudab veresuhkru taset reguleeriv insuliin talle üleliigsena tunduva suhkru rasvaks ja ladestab selle otsekohe rasvarakkudesse."

süsikad ladestatakse depoorasvana siis kui maksa glükogeeni varud on täis. Maksa mahub ~100g glükogeeni, kui see on kulutatud, siis hakatakse kulutama energiaks keharasva. Lihastesse salvestunud lihasglükogeeni (olenevalt inimese lihasmassi suurusest 200-500g glükogeeni) kulutatakse AINULT vastava lihase töö ajal, treenimisel.

exercise

glycogen

seega kui on trenn hommikul, söö peale trenni vajalik kogus süsikad, et taastada lihaste glükogeeni varud, kui on trenn õhtul (nagu enamus inimestel) siis söö õhtul, peale trenni.

aga ükskõik millal sa sööd rohkem kui lihastes oleva glükogeeni varude taastamiseks ja maksa glükogeeni taastamiseks vajalik olev kogus, läheb ülejäänud rasvaks.

ja kui neid sekretar.ee artikleid nüüd lugeda, siis on seal küll suht üldsõnaliselt lubatud nii (kuivatatud) puuvilja, jogurteid, müslisid, riisi, kartulit , pastat (ükskõik kui TÄISTERA nad on) kõik kiired, veresuhkrut äkiliselt tõstvad ained süüa.

nuumtoit teile. palju edu rasva kaotamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikusöök peabki olema süsikate rikas, et anda energiat pikaks ja tegusaks päevaks. Mida õhtupoole seda vastupidisemaks peaks süsikate ja valgu suhe muutuma. Mina olen vähemalt nii aru saanud.

Õigesti oled aru saanud. Päeva tähtsaim söögikord on hommikusöök.

Öösel me küll magame, kuid meie orgamism tegutseb. Eluliste funktsioonide - ihutemperatuuri, hingamise, vereringe - toimimiseks tarbib organism päeva jooksul kogutud energiat. Hommikul vajavad "patareid" uuesti laadimist. Korralikust hommikueinest saab organism kätte kõik vajalikud toitained - proteiinid, süsivesikud, rasvad, vitamiinid ja mineraalained. Hommikul tarbitud süsivesikud taastavad normaalse veresuhkru taseme ja annavad energiat. Süsivesikuid vajab keha energiaks. Süsivesikud lõhustatakse organismi poolt glükoosiks, mis on omakorda kütuseks igasugusel liikumisel.

http://www.ut.ee/tervis/aastateema/artikli...ortlasetoit.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas siis polnud jutt, et puder pole eriti hea hommikusöögiks? Et nagu liiga palju süsikat? Ma ka enne sõin putru või võileibu, aga igaltpoolt lugesin, et hommikul hea valk. Ma nüüd siis proovin hommikul muna, kodujuustu, tomati jne-ga või omleti. Tõsi ta on, kõhu teeb pikaks ajaks täis ja isud kah väiksemad, magusa järele jne

Kui tahad oma magusaisusid tagasi, siis palun, kuula neid, kes räägivad, et vajad hommikul ilmtingimata ilget laksu süsivesikuid.

Kõik oleneb sellest, milline on Su päev. Kui lähed pärast hommikusööki füüsilisele tööle või kestvusspordialaga tegelema, on süsikad omal kohal, kui aga istud kontoris/koolis, soovitan jääda omleti juurde.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul polnud täna hommikul midagi süia, sõin seda mida oli:

10:30-10:40 - 300gr keedukana, peale jõin vett.

Kella 14+ ajal algas kerge uimasus, enen seda oli väga virk ja hea olek. Praegu (15:00) nälga ei tunne. Et võta nüüd kinni, kas tõesti hea reipa tunde annab süsivesikute vältimine või on põhjus muus, aga igatahes katsetada nii tasub oma menüüdega, nagu mina äsja kirjeldasin, et ütlesin mida sõin, ja kuidas tundsin. Siis mõni hommik võib proovida teistsugusemat menüüd ja testida kuidas mõjub. Eks see selline omamoodi loterii testimine ole, sest minetea mis põhjusel mingi meeleolu või olek tekib, aga huvitav testida ise, samas huvitav muidugi ka erinevaid teooriaid lugeda kirjasõna näol, siis ongi hea testida neid praktikas.

Mis puutub "valk-versus-süsivesik hommik-versus-õhtu" teemale, siis selle teema eesmärk on rääkida reipusest ja ei milelstki muust. Ma olen nii aru saanud. Seal temaatikas ei ole eesmärgiks rääkida tervislikkusest või maksimaal-jõust või muust, seal on eesmärgiks vaid uimasus ja erksus. Et seda on oliline silmas pidada, mis eesmärgil mida räägitakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on mul täna näiteks sama energiline olek kui eile. eiel sõin hommikul ainult valku, täna proovisin vastupidiselt, sama tunne keskpäevaks.

Menüü selline:

1. 2 kartulit (2.50kr/kg), kuubistada pannile.

2. peakapsast mingi 100gr (1.50kr/kg), kartulite peale raputada.

3. meresoola natuke (8kr/kg)

4. 1.cm vett pannile (palju kraani-vee liiter maksab?), hautada kuni kartul valmis.

5. 2 muna (12.90kr/10tk), otse kapsaste peale, elekter pannilt maha, kaas peale, 6 min. pärast valmis.

Juua kõrvale jäävett. Selline süsivesiku-hommik siis. Tunne sama, mis ka eilse valgu hommikusöögiga. Pakun, et pole suurt oluline, mida ja millal süia, pea-asi, et õiges koguses sööd ja psüühilist stressi ei viljele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh .. pmst korrektne. Oleks võinud ju mainida ühtlasi, et inimesed kes hommikuks enne SÜSIVESIKUID lahmisid said edaspidi selle asemel väärtuslikke rasvasid/valke - sealt ka võib-olla suurim "kaalulanguse" faktor. Ise talitan juba mõnda aega nii, et hommikusöök on 4 muna ( munapuder / omlett)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavainimesed tõesti ehk ei suuda enda isu päeva jooksul kontrollida, sportlased suudavad aga küll. Ise söön mune õhtul ja olen neid aastaid ka hommikul söönud - ei tundnud küll mingit vahet. Oluline on ikka ära tabada ööpäeva lõikes palju sisse sööd ja kui suur kulutus on. Sellega nõustun küll, et muna puhul on tegemist väga väärtuliku toiduainega ja iga enda tervisest lugupidava inimese toidulaual peaks tal olema kindel koht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavainimesed tõesti ehk ei suuda enda isu päeva jooksul kontrollida, sportlased suudavad aga küll. Ise söön mune õhtul ja olen neid aastaid ka hommikul söönud - ei tundnud küll mingit vahet. Oluline on ikka ära tabada ööpäeva lõikes palju sisse sööd ja kui suur kulutus on. Sellega nõustun küll, et muna puhul on tegemist väga väärtuliku toiduainega ja iga enda tervisest lugupidava inimese toidulaual peaks tal olema kindel koht.

Mina loen ka välja ainult ühte, et suur nisujahust kukkel poole supilusikatäie väherasvase sulatatud juustuga ja topsitäie väherasvase jogurtiga on olnud vilets hommikusöök ja munapudru söömine oli etem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavainimesed tõesti ehk ei suuda enda isu päeva jooksul kontrollida, sportlased suudavad aga küll. Ise söön mune õhtul ja olen neid aastaid ka hommikul söönud - ei tundnud küll mingit vahet. Oluline on ikka ära tabada ööpäeva lõikes palju sisse sööd ja kui suur kulutus on. Sellega nõustun küll, et muna puhul on tegemist väga väärtuliku toiduainega ja iga enda tervisest lugupidava inimese toidulaual peaks tal olema kindel koht.

Ok, vahest ei saa mind nimetada sportlaseks ja vahest pole ma lõplikult selgeks saanud, kui suur on mul energiakulu iga päev, kuid siiski. Kui mingil põhjusel on hommikusöögist munad ära jäänud, siis tekib mul õhtul söömasööst, mida küll suudan kontrollida. Sama asi ka siis, kui olenevalt põhjusest on näiteks lõunasöök olnud väheke kesisem.

sellegipoolest, mune võib inimene tarvitada vabalt rohkem, kui kunagine a´la 1 muna päevas jutt. sellist head ja soodsat ning kvaliteetset toiduainet oleks patt oma menüüst välja jätta. kahju neist inimestest, kellel munavalgu vastu allergia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm, huvitav igatahes. Paar päeva tagasi ei saanud ma enam aru, mis minuga toimub. Ma ei suutnud pealt vaadata, kuidas mu "külje luu" soolapähkleid pistis ja jäätist sõi (varem võisin seda vabalt pealt vaadata). Nüüd tagant järele mõeldes ja peale seda artiklit tuli mul meelde, et tõepoolest paar päeva jäi hommikune muna praadimata, sest ma polnud kodus ja munapraadimiseks polnud lihtsalt võimalust. Võimalik, et see on taas mingi imelik juhus...tavaliselt söön 1 muna hommikuti ja vaevalt, et nii väikse koguse ära jätmine nüüd söömasööstu peaks tekitama? Või siiski? Igastahes minul nii oli :D Sportlane ma ka muidugi pole ja kuulun tavainimeste sekka, kellel võib olla küll raske oma isusid kontrollida teatud situatsioonides...

Teinekord kui satund kohta, kus muna praadida ei saa, siis võtan keedukad kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, vahest ei saa mind nimetada sportlaseks ja vahest pole ma lõplikult selgeks saanud, kui suur on mul energiakulu iga päev, kuid siiski. Kui mingil põhjusel on hommikusöögist munad ära jäänud, siis tekib mul õhtul söömasööst, mida küll suudan kontrollida. Sama asi ka siis, kui olenevalt põhjusest on näiteks lõunasöök olnud väheke kesisem.

sellegipoolest, mune võib inimene tarvitada vabalt rohkem, kui kunagine a´la 1 muna päevas jutt. sellist head ja soodsat ning kvaliteetset toiduainet oleks patt oma menüüst välja jätta. kahju neist inimestest, kellel munavalgu vastu allergia.

Arvan ,et siin on ikkagi asi tingitud sellest, et nagu ka mainid, et kas hommikul või päeval on olnud natuke kesisem (ehk siis väiksem) toiduhulk mille oled ära söönud ja selge on see, et õhtul annab organism märku, et kulutatud on rohkem kui tagasi söödud.

Sama ka neile, kellel öösel nälg tuleb - selge viide sellele, et päeval ei ole toitumisega tegeletud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures, kuna ma olen päästetöötaja ja tööl ka öösiti, siis ma söön muna isegi öösel. Leian, et see on parim, mida pakkuda saan. Vahel olen laisk ja teen valmis valgusheigi, kuid üldjuhul keedan alati päevaks valmis 20 muna ja söön 5-e kaupa. ei ole täheldanud mitte mingeid kõrvalmõjusid- ehk ala kõht kinni või kol. tase kõrge.

Muudetud kasutaja younger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×