Jump to content
martin1333

Viisteist aastat treeningukogemusi...IV osa

Recommended Posts

http://www.fitness.ee/?act=article&art...D=1200〈=1

*** Vince Gironda: „Mida suuremad on teadmised inimkeha anatoomiast ja harjutuste olemusest ning toimest, seda väiksemat inventari te harjutamiseks vajate.“ Selle on välja öelnud väga paljud respekteeritud treenerid ja treenijad. Ma nõustun nendega täielikult

Mulle väga meeldib see artikkel.Kordumatud tõed , mida tuleb endale aeg-ajalt meelde tuletada :reaalsete eesmärkide püstitamine ja nende ellu viimine,pingutamine millegi nimel , usk harjutuste mõjusse ( kükk,jõutõmme suurendab hüpet ,kuid keegi ei tea miks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*** Kuidas ja miks kükk, jõutõmme ning klassikalised tõsted annavad kiirust, jõudu, plahvatust ning hüppevõimet...sellest ei saa tegelikult enamus inimestest aru.

Hüppevõime on jumala poolt antud anne nagu lauluoskus või maalimisoskus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
*** Kuidas ja miks kükk, jõutõmme ning klassikalised tõsted annavad kiirust, jõudu, plahvatust ning hüppevõimet...sellest ei saa tegelikult enamus inimestest aru.

Hüppevõime on jumala poolt antud anne nagu lauluoskus või maalimisoskus.

Ka hüppevõimet on võimalik tugevalt arendada. Ise olen elav näide :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
*** Kuidas ja miks kükk, jõutõmme ning klassikalised tõsted annavad kiirust, jõudu, plahvatust ning hüppevõimet...sellest ei saa tegelikult enamus inimestest aru.

Hüppevõime on jumala poolt antud anne nagu lauluoskus või maalimisoskus.

Laulmisega on nii, et tänapäeva laulustaaridest küllaltki suur protsent tegelikult ju ei oska laulda ja maalimisega on võimalik samuti teised ära petta kui omandad kunstikoolis vajalikud põhitõed :P Hüppevõimega on nii, et kõik sõltub sellest, kui palju sind ehmatatakse :)

Usun, et oma elu kõige kiiremad 100 meetrit jooksin noorena maal raiesmikul kui suurele herilasepesale peale astusin, mitte spordisaalis. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka hüppevõimet on võimalik tugevalt arendada. Ise olen elav näide :)

Loomulikult on kõik anded arendatavad, aga kui paljudest on saanud pavarottid või picassod?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loomulikult on kõik anded arendatavad, aga kui paljudest on saanud pavarottid või picassod?

...et siis, kui ikka pavarotistumist loota ei ole, peaks laulmise lõpetama? :) ...jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...et siis, kui ikka pavarotistumist loota ei ole, peaks laulmise lõpetama? :P ...jne jne

Kui ise aru ei saa ja märku antakse, siis kindlasti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära Rotter hakka nüüd tähte närima ja jama ajama :), loomulikult talendid on talendid ja hüppevõime on suuresti geneetikaga kaasa tulnud. Arvan, et saad väga hästi aru millest räägime...räägime keskmisest inimesest, kel soovi hüppevõimet parandada...sellisel juhul on raske kükk, tõmme ja rinnale võtmine üks kolmest võimalusest, kui soovime oma hüpet parandada. Teine oluline nüanss on hüppe tehnika, keha ja kehaosade kinemaatika hüppamisel ja kolmas oluline aspekt on spetsiaalsed hüppeharjutused (plüomeetria), mida tehes õpetame lihaseid, kõõluseid ja sidemeid nende struktuuride väljavenitamisel vabanevat energiat ära kasutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga milline oleks ideaalne vastupanu, maht ja treeningsagedus ntx. p6lveliigese v6i m6ne muu liigese raskustele vastupidavamaks muutmiseks.???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et 100 kg kükib ikka ära. Olen näinud TÜ Spordihoones, kuidas kergejõustiku naised tohutuid raskusi rinnale võtavad ja kükivad ning poolkükist üleshüppeid teevad.

Edit:

Lisan juurde, et kõik asjad on kaasasündinud. Näiteks ka rasvaprotsent ja seda saab samamoodi mõjutada nagu kõiki teisi asju.

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1192

"Kui te ennast jälgite, siis näete, et teie organismil on mingi „lemmikrasvaprotsent“ või konditsioon, mille poole kisub siis, kui te küll treenite ja toitute enam vähem normaalselt (enam vähem kvaliteetselt), kuid dieedis siiski ka väga erilisi pingutusi ei tee. Näiteks kui te olete olnud dieedil ja rasvaprotsent on olnud 7% peal ja kui te nüüd lasete vähe lõdvemaks, siis tõuseb rasvaprotsent mõnusalt ja kergelt kohe 10% - ni ja püsib seal. See ongi see punkt, mis organismile meeldib."

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

küsimus artiklist, mille vastust isegi tahaks siin lugeda...

Kas teie teate mis vahe on kas teha kõik seeriad sama raskusega või püramiidida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et püramiiditud seeriate ja sama raskusega tehtavate seeriate erinevuseks ei ole ka rekruteerunud motoorsete ühikute arv, kuna motoorsete üksuste arv, mis töösse tuleb suureneb seeria seerialt mõlemalt juhul. Kui suruda 120 kg - ga 5 x 5, siis raskus igal seerial on küll sama, kuid seeria seerialt suureneb tahteline pingutus, mis mobiliseerib ikkagi enam motoorseid üksusi töösse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et kasutatakse ära seda suurenenud rekruteerunud motoorsete ühikute arvu :)

Näiteks ka rasvaprotsent ja seda saab samamoodi mõjutada nagu kõiki teisi asju.

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=1192

"Kui te ennast jälgite, siis näete, et teie organismil on mingi „lemmikrasvaprotsent“ või konditsioon, mille poole kisub siis, kui te küll treenite ja toitute enam vähem normaalselt (enam vähem kvaliteetselt), kuid dieedis siiski ka väga erilisi pingutusi ei tee. Näiteks kui te olete olnud dieedil ja rasvaprotsent on olnud 7% peal ja kui te nüüd lasete vähe lõdvemaks, siis tõuseb rasvaprotsent mõnusalt ja kergelt kohe 10% - ni ja püsib seal. See ongi see punkt, mis organismile meeldib."

Sellest tasakaalupunktist räägitakse palju. Et tõenäoliselt töödeldud toiduained nihutavad seda tagasisidemehhanisme paigast ära keerates püsivalt ülespoole. Sünnihetkel külma vette viskamine allapoole. Ja on hulk teooriaid mis seda eluajal võiks alla nihutada :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvan, et püramiiditud seeriate ja sama raskusega tehtavate seeriate erinevuseks ei ole ka rekruteerunud motoorsete ühikute arv, kuna motoorsete üksuste arv, mis töösse tuleb suureneb seeria seerialt mõlemalt juhul. Kui suruda 120 kg - ga 5 x 5, siis raskus igal seerial on küll sama, kuid seeria seerialt suureneb tahteline pingutus, mis mobiliseerib ikkagi enam motoorseid üksusi töösse.

Põhimõtteliselt ei ole siis suurt vahet kumba moodi treenida? Olen siiani arengu nimel teinud püramiiditud seeriaid. Kui teha sama raskustega seeriaid, siis on areng sama? Vahet ei tohiks ju olla, või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhimõtteliselt ei ole siis suurt vahet kumba moodi treenida? Olen siiani arengu nimel teinud püramiiditud seeriaid. Kui teha sama raskustega seeriaid, siis on areng sama? Vahet ei tohiks ju olla, või?

Kui tahad pidevalt progresseeruda siis 5x5 sama raskusega on minu arust vaimselt raskem. Sest kui hakkad jõudma oma potentsiaali lähedale, siis läheb 5x5 väga raskeks. Mõtle, kui esimene viiene seeria võtab juba tudisema, siis ülejäänud 4x5 on päris hullumaja. Püramiidimisega 5x5 lihtsalt erineb selle poolest, et lõpus saad kasutada suuremat tööraskust kui tavalise 5x5-ga. Mida see annab? Võibolla rohkem jõudu...

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla on kellelgi oma kogemusi rääkida 5x5-st. Sattusin kord ületreeningusse, kuna tegin samaaegselt kükis ja tõmbes 5x5-t.

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad pidevalt progresseeruda siis 5x5 sama raskusega on minu arust vaimselt raskem. Sest kui hakkad jõudma oma potentsiaali lähedale, siis läheb 5x5 väga raskeks. Mõtle, kui esimene viiene seeria võtab juba tudisema, siis ülejäänud 4x5 on päris hullumaja. Püramiidimisega 5x5 lihtsalt erineb selle poolest, et lõpus saad kasutada suuremat tööraskust kui tavalise 5x5-ga. Mida see annab? Võibolla rohkem jõudu...

seda ma ka ise mõtlesin, et vaimselt sama raskusega raskem treenida...

olen varem lühikest aega nii treeninud...a see oli tingitud vigastusest taastumisega. peaks uuesti ette võtma ja proovima, kuidas arengule mõjub

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×