Jump to content
JanK

Toitumine ja lihasmass

Recommended Posts

Tere! Olen nüüd kuu aega intensiivselt trenni teinud, kordusi vähendanud ja raskust lisanud, et rohkem lihast kurnaks ja massi selle arvelt kasvataks. Probleem aga selles, et olen iga hommik kaalul käinud (meil mingi statistiline kaal, arvutab igast asju välja) ja ma olen kaalust alla võtnud ligi 1.5 kg. Kaalun vähe - 65,3 kg tänase hommiku seisuga, pikkus 187, toitumine on vägagi hea (minu arust) - söön vaid valgurikkaid tooteid, nt kohupiim, kodujuust, loomaliha, kaerahelbed, banaanid jne. Kas praegu pidingi kaalust kaotama, et nüüd saaks hakata juurde võtma? Ma täitsa mures.

Päikest,

Jan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on treenerit vaja, toitumis spetsialistiga konsulteerida, rohkem kaloreid süüa ja toitumine korda teha, siin lehel foorumis kolada ja artikleid lugeda, ja mõistust, et kõik selle oma eesmärgi nimel suudaksid ära teha.

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMHO on alguses vaja suurendada massi kasvatamiseks just süsivesikute osakaalu ja valk on üsna ebaoluline. Mina pistsin mingi aeg päevas 200g valku pintslisse ja mingeid tulemusi polnud märgata, ilmselt sellepärast, et süsivesikuid oli kõigest sama palju. :) Kohupiim, kodujuustud ja selline on kõhtu täitev, ent väga kalorivaene toit.

Öelda tahan ma seda, et minu arust peaksid sa lõpetama söödava valgukoguse jälgimise ja keskenduma sellele, et süsivesikuid ja häid rasvu (hapukoor!) saaks juurde. Minu jaoks oli hea idee vähemalt ühel suurel söögikorral päevas piim välja vahetada mahla või joogijogurti vastu, sealt sain ma juba tubli 50g süsivesikuid juurde.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IMHO on alguses vaja suurendada massi kasvatamiseks just süsivesikute osakaalu ja valk on üsna ebaoluline. Mina pistsin mingi aeg päevas 200g valku pintslisse ja mingeid tulemusi polnud märgata, ilmselt sellepärast, et süsivesikuid oli kõigest sama palju. :) Kohupiim, kodujuustud ja selline on kõhtu täitev, ent väga kalorivaene toit.

Öelda tahan ma seda, et minu arust peaksid sa lõpetama söödava valgukoguse jälgimise ja keskenduma sellele, et süsivesikuid ja häid rasvu (hapukoor!) saaks juurde. Minu jaoks oli hea idee vähemalt ühel suurel söögikorral päevas piim välja vahetada mahla või joogijogurti vastu, sealt sain ma juba tubli 50g süsivesikuid juurde.

Kõik peavad olema tasakaalus, süsivesikud rasvad ja proteiinid e. valgud, süsivesikute osakaal võiks jääda 50 protsendi juurde ja valkude oma umbes 30 .protsenti päevasest toiduga saadavast energia hulgast. sellest on siin foorumis juba tuhandeid kordi räägitud ka.

Ei soovitaks küll algajatele meeletus koguses süsivesikuid tarbida kuna see võib viia kiire rasvumiseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@ eelmine

minu arust hapukoor küll mingi hea rasv pole

aga teema algatajale: kõige parem vahend kaalu tõstmiseks on juua palju jogurtit. 1kg kohta 1Mcal on päris korralik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
@ eelmine

minu arust hapukoor küll mingi hea rasv pole

aga teema algatajale: kõige parem vahend kaalu tõstmiseks on juua palju jogurtit. 1kg kohta 1Mcal on päris korralik.

Miks hapukoor häid rasvu siis ei sisalda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IMHO on alguses vaja suurendada massi kasvatamiseks just süsivesikute osakaalu ja valk on üsna ebaoluline.

Lihasmassi kasvatamise juures on valk ebaoluline? Tutvusta mille põhjal selline seletus??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sadist, tavaliselt ollakse alakaalus mitte sellepärast, et süüa ei saa, vaid sellepärast, et süüa ei taha. Magu on väike, saab kiiresti täis. Näiteks mina, olles samasuguses situatsioonis olnud, ei oleks eluilmas kilogrammi jogurtit külmalt korraga alla kulistada suutnud. Las sellised energia saamise viisid jäävad juba vanadele kaladele, kelle magu harjunud on äärmiselt suure energiavajaduse rahuldamisega.

Valku loen vähem oluliseks enda või ka teemaalgataja näite põhjal, mina tarbisin mingi aeg päevas ca 200 grammi süsivesikuid, 200 grammi valku ja ~125 grammi rasva. Ja täiesti paigalseis - massi ei tule, kui toidust saadav energia kõik ära tarvitatakse. Ka teema algataja väitis, et ta sööb VAID valgurikkaid tooteid, mis kipuvad ühtlasi ka madala kilokalorsusega olema, ning nagu ta ka ütles, võttis ta kaalus hoopis alla. Kiire ainevahetusega inimesed üldjuhul kergesti ei rasvu ja seetõttu ei näe põhjust, miks peaks üliaeglase tempoga lihaseid kasvatama valgudieedil olles.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitu toidukorda sul päeva lõikes tuleb ning kuidas näeb välja sinu intensiivne treening?

Osta näiteks fitshopist serious mass ja 2x päevas sheik ,see teeb ligi 2500kcal päevasele kaloraazile lisa. Ma ei tea hetkel ,mis harjutusi teed ,kuid mina soovitaks sul alustada baasharjutustega (kui veel ei tee neid)ja trenazoorid mõneks ajaks kõrvale jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitu toidukorda sul päeva lõikes tuleb ning kuidas näeb välja sinu intensiivne treening?

Osta näiteks fitshopist serious mass ja 2x päevas sheik ,see teeb ligi 2500kcal päevasele kaloraazile lisa. Ma ei tea hetkel ,mis harjutusi teed ,kuid mina soovitaks sul alustada baasharjutustega (kui veel ei tee neid)ja trenazoorid mõneks ajaks kõrvale jätta.

4-5 toidukorda on.

Mismõttes näeb välja? võibolla sõnastasin valesti.

Teen küll baasharjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik peavad olema tasakaalus, süsivesikud rasvad ja proteiinid e. valgud, süsivesikute osakaal võiks jääda 50 protsendi juurde ja valkude oma umbes 30 .protsenti päevasest toiduga saadavast energia hulgast. sellest on siin foorumis juba tuhandeid kordi räägitud ka.

Ei soovitaks küll algajatele meeletus koguses süsivesikuid tarbida kuna see võib viia kiire rasvumiseni.

Sellest tuhandeid kordi? :)

Et siis kui sv on 50%, valgud 30%, siis rasvad on 20%? Loogiliselt võttes? Arvestades seda, et 1 gramm rasva annab poole rohkem energiat kui 1 gramm valku või 1 gramm süsivesikuid, siis peab rasvu tarbima niigi vähe.. st ainult 30%. Aga tasakaalustatud on, kui vähendada seda nüüd 20% peale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtis on see et üldine kaloraaž oleks plussis et kehakaal hakkaks tõusma. Ma panen küll rõhku valgule oma dieedis kuid üldiselt ei ütle ära ühetki toidust vaid lihtsalt söön võimalikult palju (mitte muidugi igasugust jama- korraliku toitu ainult kuid ikkagi palju). Kui sa oled füüsiliselt aktiivne ning sellele lisaks soovid veel kehakaalu tõsta, siis sa võid suhteliselt süüdimatult süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõin just kokku oma saalitrennipäeva kaloraazhi. selleks on 3600 kcal. antud kaloraaži juures püsib minu kaal stabiilsena ning pigem liigub allapoole mõnisada grammi nädalas nagu mul ka eesmärk on. mitte trennipäeval on kaloraaž 3250 kcal.

kokkuvõtvalt on treeningkoormus järgnev - 5 korda nädalas hommikuti 30 minutit aeroobset. 4 korda nädalas saal, keskmiselt 50 minutit ning peale saali 30 minutit aeroobset (vaid peale jalapäeva ei tee aeroobset)

toidukordade arv - kui arvesse võtta kõik vahepalead ja hommikuse aeroobse eelne 15g vadaku manustamist on saalitrennipäeval neid 9 ning mittesaalipäeval 8.

minu kehakaal on 90kg ning pikkust 183cm.

sinule soovituseks - hakka rohkem sööma. nagu näed, on vaja ikka väga jõhkralt süüa, et kaal stabiilselt vähehaaval kukuks. kehakaalu kg kohta tarbin keskmiselt siis energiat 38 kcal. Selleks, et oleks massi (sealhulgas tuleb paraku juurde nii pekki kui lihast) juurdetulekut, peab päevane keskmine kalorihulk ulatuma vähemalt 40 kcal juurde keha kilogrammi kohta.

Sinu puhul siis järgnevad kogused - vähemalt 2680 kcal päevas. valgud, kui lihase ehitusmaterjal, 2g kehakaalu kg kohta - 134g ehk siis 540kcal ümardades - moodustab 20% energiavajadusest. rasvad - 90g päevas umbes, see teeb siis 810 kcal ning umbes 30% energiavajadusest. ülejäänud 50% katta süsivesikutega.

kui tahad massi saamiseks veel nõu saada, siis palun pane iga söögikorra ajal tarbitava toidu kogus kuivaines/valmistamata kirja, võta tööriistade alt (siinsamas portaalis olemas) kaloriarvuti ning toksi sinna andmed sisse ning vaata, kas saad vähemalt 2680 kcal päevas kätte.

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimalik, aga ma rõhutan et see on minu arvamus

Kui keegi küsib nõu, siis ei ole ju otstarbekas enda arvamust väljs pakkuda, kui kindlaid fakte ei tea, siis võiks ju rääkida need kes teavad :P See nüüd muidugi minu arvamus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimalik, aga ma rõhutan et see on minu arvamus

Sa oled millestki valesti aru saanud.

Siin küsiti NÕU,mitte sinu arvamust.

Ma saaks veel aru,et kui sa esitad taolise väite,põhjendad seda - no äkki on olemas mingid uusimad revolutsioonilised uurimused,mis su väidet kinnitaks - tood viited ...

ja siis on igalühel õigus sinu seisukohad ümbe lükata või nendega nõustada ...

aga niisama midagi arvata ja seda soovituse pähe välja pakkuda - nii ei lähe mitte.

Siin saab kehtida ainult üks põhimõte :neminem laede.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest tuhandeid kordi? :)

Et siis kui sv on 50%, valgud 30%, siis rasvad on 20%? Loogiliselt võttes? Arvestades seda, et 1 gramm rasva annab poole rohkem energiat kui 1 gramm valku või 1 gramm süsivesikuid, siis peab rasvu tarbima niigi vähe.. st ainult 30%. Aga tasakaalustatud on, kui vähendada seda nüüd 20% peale?

natukene võiks olla selgem jutt. Väga keeruliselt sõnastatud see viimane lause?

Muudetud kasutaja zon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle küsimuse oleksid võinud esitada enne oma väidet ja otsingule, :)

no googeldades sain sellise tulemuse nagu ma ise eeldasin - hapukoores on piisavalt palju küllastunud rasvu, mis ei tee sellest "head rasva"

ma muidugi tean, et üks hapukoor on teisest tervislikum, aga ise pean ma hetkel silmas seda tavalist 20% hapukoort, mis poodides on saadaval 10 krooniga

aga leppida tuleb sellega, et tõelist tõde ei saagi teada, sest:

1)Ühed räägivad fakti poolt

2)Teised selle vastu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no googeldades sain sellise tulemuse nagu ma ise eeldasin - hapukoores on piisavalt palju küllastunud rasvu, mis ei tee sellest "head rasva"

ma muidugi tean, et üks hapukoor on teisest tervislikum, aga ise pean ma hetkel silmas seda tavalist 20% hapukoort, mis poodides on saadaval 10 krooniga

aga leppida tuleb sellega, et tõelist tõde ei saagi teada, sest:

1)Ühed räägivad fakti poolt

2)Teised selle vastu

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=266709

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

poisid, kas teemast natuke välja juba ei lähe? küsimus oli lihasmassi saamises, mitte väitluses, kas hapukoor on kasulik või mitte. tehke uus teema ja arutlege seal. kui teemaalgataja on saanud oma küsimusele vastuse, siis on tore.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no googeldades sain sellise tulemuse nagu ma ise eeldasin - hapukoores on piisavalt palju küllastunud rasvu, mis ei tee sellest "head rasva"

ma muidugi tean, et üks hapukoor on teisest tervislikum, aga ise pean ma hetkel silmas seda tavalist 20% hapukoort, mis poodides on saadaval 10 krooniga

aga leppida tuleb sellega, et tõelist tõde ei saagi teada, sest:

1)Ühed räägivad fakti poolt

2)Teised selle vastu

Mis mõttes ei tee "head rasva" ? :)

Kes räägib vastu ? Sina ? :(

Võitarbimine on ntx korrelatsioonis südameatakkide vähesusega ja võis on seesama piimarasv.

Piimarasv piimas parandas vist ühes uuringus valgusünteesi vms rasvata piimaga võrreldes... vbl oli natuke ebaselgem tulemus aga hea oli ta igal juhul.

Üks hapukoor on jah tervislikum - karjamaal peetavate lehmade piimast tehtud hapukoor. Eestis seda eraldi vist ei müüda.

(Kui keegi viitsib, võib koore teema siit välja splittida, aga lihtsam vist pealkirja muuta)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×