Jump to content
Ott Kiivikas

Palavus - kuidas mõjub?

Recommended Posts

otseselt ära jäänud veel pole, aga trennis mõjutab küll. olenevalt harjutusest 5-15% raskuste vähenemine, kuna ikka jube palav on ja veekaotus läbi higistamise on suurem, kui keha poolt omistatav vee hulk, mida trenni ajal joon (2L tunni jooksul).

muidugi eile jäi lapsega aktiivne mäng ära, kuna kodus lihtsalt ei tahtnud palavuse tõttu liikuda - piisab vaid mõnest sammust, kui higi juba lahti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama , mis Rainil . Niisiis otsustasin 2nädalat trennist puhata ( ei mäletagi millal see veel juhtus) ja ujuda,päikest võtta ,tsillida grillida :)

Selle palavusega häirib mind natukene magamine , üles ärgates lina märg (mitte märjad unenäod)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Öösel ei saa korralikult magada ning saalis on samuti liiga palav ja veekadu suur. Magamatuse ja veepuuduse tõttu jätsin jalatreeningu pooleli peale kükki ja jalapressi... Ei olnud võimeline enam jätkama.

Muudetud kasutaja Alar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on reeglina kylm... st hetkel ei ole kylm...v2ga m6nus. Ei pea ennast v2ga paksult riidesse toppima.

Koertega on raskem jalutada, minu v2ike paksuke ei talu eriti kuuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn ära ei ole jäänud. Õue väga ka ei kipu. Täna öösel kolisin alla korrusele elutuppa diivanile magama, kuna paekiviseinte vahel on väheke jahedam. :)

Vett läheb päevas mingi 4-5 liitrit vist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli plaanis Selg,triitseps ja kõht.Palavuse tõttu tegin hommikul ainult selja ja õhtul sai tehtud teise trennina triitseps ja kõht, sest lihtsalt pärast selga oli kumm nii tühi, kuigi midagi ulmelist ja enneolematut seal ei juhtunud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Midagi hullu õnneks pole, kordused on madalad seega kannatab ära. Kuigi särke peab küll trennis rohkem kui üks igakord kaasas olema, sest peale esimest harjutust on särk lihtsalt läbimärg. Muidu üldises plaanis on see kuumus juba ära tüüdanud, vihma võiks tulla :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõudu minul küll ei võta see palavus ära, vastupidi näitajad taastuvad iga trenniga. Magamise kohta soovitus - käige enne magamaminekut külma vee alt läbi - vähemalt minule mõjub hästi, laseb rahulikult uinuda ja ka öösel ei ole nii palav olla.

Peale trenni aga hüpake revalis olevasse külma basseini (meeste poole peal alumises dušširuumis on see olemas) - sealt tulles on ikka mitmeks tunniks normaalne olla, kannatab lausa seal tükk aega sees olla, rahustab keha maha. Andsin šefile täna ka palve, vesi ära vahetada, loodetavasti seda ka tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu pole probleemi, kui vaid öösel magades - hommikul on pea padja küljes ja muud kehaosad lina küljes kinni. Trennides ei ole muutusi täheldanud ... Kui, siis vast veidi rohkem higistan, kuid mitte olulisel määral, veetarve on sama. Ja kuna töötan kodus, siis saab mitu korda päevas ennast jahutamas käia. Samas pole 30+ temperatuur üldiselt mulle meelepärane. Aga nagu ütles üks kuulus suusalendur, siis "Elämä on laiffi!" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palavus on mõjutanud nii, et kui maja taga varjus näitab temperatuur 33 kraadi, siis toas on ca 30-31. Mis tähendab seda, et väga palju enam liigutada ei viitsi ja kogu see palavus väsitab suhteliselt ära. Ongi 2 võimalust, kas olla rannas või keldris jahedas. Üldiselt see temperatuur mõjub veetarbimisele ja higistamisele meeletult ning viimased 3 päeva olen maganud põrandal parketi peal ja vaid patja on magamiseks vaja olnud. Ainuke viis, kuidas üldse und veidigi tuleb. Trennis on väike jõu langus, kuna jõusaal on suhteliselt seotud väliskeskkonnaga mul, siis on seal sama soe kui väljas ja vett ei jõua niii palju juua kui kulutan =).

Aga täname jumalat, et töölt puhkus sai õigeks ajaks võetud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järgmisest trennist alates vean kaasa ühe lisarätiku mis võtta higi pühkimiseks kuna seda tuleb eriti palju, kui särk läbimärjaks läheb elab veel üle, aga higi suus vms on küll eriti tapja combo. Kodus magan jätkuvalt tekiga mis on mul rohkem kuidagi rinna & kõhu peal ja jalgevahelt läheb vms, et natukenegi keha hingata saaks. Ülejäänud pere magab vaid lina peal..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline saal kõlbaks hetkel treenimiseks koos basseiniga, milles helesinine vesi :) Pildistatud juunis Itaalias kämpinus Alba d`Oro Veneetsia ligidal :P

post-1758-1279121533_thumb.jpg

post-1758-1279121546_thumb.jpg

post-1758-1279121558_thumb.jpg

post-1758-1279121567_thumb.jpg

post-1758-1279121577_thumb.jpg

post-1758-1279121584_thumb.jpg

post-1758-1279121594_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tööl on OK olla, kuna jahutus töötab ning lisaks tõime tuppa ventilaatori. Kodus on toas 30 kraadi kuuma, peale minu mõjutab see ka minu kassi, kes roomab vaid mööda põrandaid ja keeldub kategooriliselt isegi jahedast rätikust...veekartlik:)

Peale selle on mul veel kurgupõletik, mille sain arvatavasti suurest temp. kõikumisest - kordamööda Prisma jääkülm vorstilett + õuetemp.

Kuum ilm mõjutab küll tegemisi, sellise ilmaga ikka õue trenni tegema ei suuda minna ja kodus ei saa midagi teha, kuna on nii palav ja lämbe. Ootan juba järgmist nädalat, siis pidi veidi jahedamaks minema. Spordiklubi jätan mõned päevad vahele, kuna tõbine niikuinii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sobib mulle - oii sobib.

Kui sääsed ei inise ja ei nõela ja saab magada siis on supper.

Kuigi surumine kukkus ühe korduse võrra, siis sealt tulnud vihaga sikutasin jõutõmbesse 1 korduse juurde. Seega olen tasa.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalis on soojenduse lõppedes särk läbimärg, aga muidu treeningut otseselt ei mõjuta. Isegi parem tunne, kuna keha soe.

Mis aga annab tunda, on jalkas jooksmine. Suht kiiresti vajub ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otseselt ei ole kuidagi mõjutanud. Rattaga sõites ei saa arugi et palav on kuna tuul tuleb koguaeg vastu :)

Haha, just just! Konks ongi selles, et seisma ei tohi jääda, sest nii kui seisma jääd oled läbimärg :P

Muidu enda sooritusvõimet on kuumus ikka päris tublisti kahandanud, õues ei jaksaks küll midagi teha. Trenni suunas hakkan ka alles kuskil 8 paiku liikuma ja kui 9-11 trenn siis polegi kõige hullem. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×