Jump to content
--raina--

Aidake palun!!:)

Recommended Posts

Luude ja hammaste tervis, pikkus jne käis alla ~3000 aasta eest koos teravilja tulekuga, siis vaevalt mingit fäänsit töötlemist tehti <_<

Iseasi et mis luudele hea ei pruugi olla ajule hea jne.

On mingi jutt et gluteeni seedimisel tekivad opioidiretseptoreid aktiveerivad ained. Aga piima kaseiini seedimisel tekivad ka ja piimasõltlasi ma ei tea eriti :(

Lapsi pannakse magama küll saia ja sooja piimaga.

Mis jutt! Sama nagu sukrugagi... Armastavad piima ja tegelikult ei tohiks seda tarbida. Mul ei ole vaja kaugelt näidet otsida... mu oma meheraas...ja minu isal on sama probleem (meie peres joodi 3 l päevas... )

Kui sa nüüd ajalukku tagasi vaatad siis 10 000 kuni 12 000 aastat tagasi hakkasid inimesed põldu harima...vanem kiviaeg.

Gluteeniprobleem on puhtalt inimese enese tekitatud probleem... see, et ta nii teravaks on läinud. Siia hulka kuulub ka uute "sobilike" sortide aretamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jutt! Sama nagu sukrugagi... Armastavad piima ja tegelikult ei tohiks seda tarbida. Mul ei ole vaja kaugelt näidet otsida... mu oma meheraas...ja minu isal on sama probleem (meie peres joodi 3 l päevas... )

Miks ei tohiks piima tarbida? Mul kulub vähemalt pakk 3,5% piima päevas. Ise arvan küll, tuleb ainult kasuks. Isegi toitumisguru Fred Antson joob rahus piima. Kõik räägivad, et peame toitumanagu toitusime tuhandeid aastaid tagasi. Piim oli tol hetkel väga levinud "toiduaine".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ei tohiks piima tarbida? Mul kulub vähemalt pakk 3,5% piima päevas. Ise arvan küll, tuleb ainult kasuks. Isegi toitumisguru Fred Antson joob rahus piima. Kõik räägivad, et peame toitumanagu toitusime tuhandeid aastaid tagasi. Piim oli tol hetkel väga levinud "toiduaine".

...ega keegi ei olegi teie piimatarbimist keelata üritanud <_< Teie vabadus, jooge rahus.

Asi, mida võib kindlalt öelda, on fakt, et me kuulume imetajate klassi. ...ja et me muutume kasvamise ja arenemise ja lõpuks nn taandarenemise käigus.

Seda aega, kus meil on supermarketid, mis on täis pastöriseeritud, homogeniseeritud ja suhkrustatud kraami, ei ole küll pikalt olnud.

Ma usun, et tiitel "toitumisguru" on teie enese ettekujutuse vili. Ei ole küll kunagi kuulnud, et Fred ennast selle tiitliga kaunistaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Masaid olid piimatoidul minu teada väga hea tervisega, ka hambad olid korras ehkki närimist ei olnud. Nüüd olevat jahutoidu peal hambad puseriti läinud. Nad jõid muidugi naturaalset töötlemata piima.

Mingi uuring ütles et piimavasikad on õnnelikumad, no see võib sellesama opioidiretseptoriga seotud olla <_<

Aga guru ongi tiitel, mida ei võeta vaid antakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Masaid olid piimatoidul minu teada väga hea tervisega, ka hambad olid korras ehkki närimist ei olnud. Nüüd olevat jahutoidu peal hambad puseriti läinud. Nad jõid muidugi naturaalset töötlemata piima.

Mingi uuring ütles et piimavasikad on õnnelikumad, no see võib sellesama opioidiretseptoriga seotud olla <_<

Aga guru ongi tiitel, mida ei võeta vaid antakse.

Ma usun, et igasugune GURUTAMINE paneb ainult isiku enese arengu kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AlanBStard - ma ei olegi väitnud, et vahepeal magusat ei tohi süüa, enda eest hooltkanda(st. tervislik ja mitmekülgne toitumine, liikumine).

Kui kui ta on ikka normaalkaalus ja kindlasti on ta 100% KASVAV TÜDRUK, kel puusaümbermõõt jm ei jää raduselt samaks, vaid muutub naiselikumaks, siis ei pea kardinaalseid muutusi oma ellu tooma. See, et kaal muutub ja keha proportsioonid veidi, on normaalne. Ei pea langema stressi, et talle ei lähe enam püksid jalga. Pigem jälgida oma KMI(keha rasva %) ja konsulteerida arstiga. Mina leian, et riisis(s.h ka valges) ei ole midagi paha(no jah kui seda igapäev meeletus koguses ei söö) ja samuti teraviljatoodetes. Et tuleb leida kuldne kesktee.

Võib olla fitnessi maailmas on asjad ranged,ei tohi seda süüa ja seda. Ja mida tänapäeval uuringud ei avasta. :D Minu teada ei ole teemaalgataja veel seal maal. :D

Me ei tea ju üldse, kui tõsised probleemid tal on.

Põhiline soovitus minu meelest ongi, et söö regulaarselt(sh. koolis lõunasöök), mitmekülgselt. Võta osa kehalisetundidest, käi vabalajal jalutamas, jooksmas vm. liigutamas. Et siin jahuda kui kahjulikud on nisukliid jm ja mis uuring, mida avastas. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard - ma ei olegi väitnud, et vahepeal magusat ei tohi süüa, enda eest hooltkanda(st. tervislik ja mitmekülgne toitumine, liikumine).

Kui kui ta on ikka normaalkaalus ja kindlasti on ta 100% KASVAV TÜDRUK, kel puusaümbermõõt jm ei jää raduselt samaks, vaid muutub naiselikumaks, siis ei pea kardinaalseid muutusi oma ellu tooma. See, et kaal muutub ja keha proportsioonid veidi, on normaalne. Ei pea langema stressi, et talle ei lähe enam püksid jalga. Pigem jälgida oma KMI(keha rasva %) ja konsulteerida arstiga. Mina leian, et riisis(s.h ka valges) ei ole midagi paha(no jah kui seda igapäev meeletus koguses ei söö) ja samuti teraviljatoodetes. Et tuleb leida kuldne kesktee.

Võib olla fitnessi maailmas on asjad ranged,ei tohi seda süüa ja seda. Ja mida tänapäeval uuringud ei avasta. :D Minu teada ei ole teemaalgataja veel seal maal. :P

Me ei tea ju üldse, kui tõsised probleemid tal on.

Põhiline soovitus minu meelest ongi, et söö regulaarselt(sh. koolis lõunasöök), mitmekülgselt. Võta osa kehalisetundidest, käi vabalajal jalutamas, jooksmas vm. liigutamas. Et siin jahuda kui kahjulikud on nisukliid jm ja mis uuring, mida avastas. :unsure:

Ahsoo ...

nii et stressi tekitab normaalne toitumine,mitte ülekaal, :D

Kui jämedaks sa kavatsed inimese nisukuklite ja valge riisiga nuumata,enne kui oled nõus tunnistama,et kaalu jälgitakse ja alandatakse eelkõige köögis,mitte jalutades?

offtopic tibindus-kurud ründavad.Ühe jaoks on inimese füsioloogia tema arvamusest erinev seisukoht,teise jaoks ei ole uuringutel,mis inimesel end mõnusalt nuumamast segavad,mingit väärtust ..., :D

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tiburott, ma ei räägi siin mitte puusaümbermõõdust, rasvaprotsendist ja fitnessist, vaid üldisest tervisest. aga nad kipuvad käima korrelatsioonis. On teatavaid kahtlusi, et teravili ja valge riis kummalegi vähemalt midagi head ei tee. Teravili on minu silmis praegu suurema kahtluse alla aga see on praegu mu enda arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium - teraviljatooted ei tähenda ainult saiatooteid, kukkleid.... Minu meelest leib, müsli(mitte hommikuhelbed), pudrud jne. on samuti teraviljast. Ma ei hirmuta inimest eemale teraviljatoodetes(st. sinna kuulub ju ka riis). Ja äkki loed mu jutu uuesti läbi. :D

Ja sry, ma ei saa aru millisest lausest sa loed välja selle, et tuled sellisele järeldusele. Siis ma parandaksin ennast.. :unsure:

Ahsoo ...

nii et stressi tekitab normaalne toitumine,mitte ülekaal, :D

Stressi ei tasugi minna kui kasvav tüdruk ükspäev avastab, et püksid, mis 2 aastat tagasi ostis enam jalga ei lähe, see on normaalne(siin ei mõtle ma selle all ülekaalu vaid normaalset kehalist arengut).

Vot, eks igal inimesel ongi väga erinev mõtlemine ja arusaam tervislikust toitumisest. Neid nn. kaalulangetamis viise on ju palju. Mõni vähem parem, mõni vähe halvem. :P Uus toitumispüramiid ju keelab kartuli, riisi ja punaseliha söömise. :P Et ma usun, kui praegu tuleb siia inimene, kes on 100% selle uue toitumispüramiidiga seotud, siis...:) Sõda! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
daemonium - teraviljatooted ei tähenda ainult saiatooteid, kukkleid.... Minu meelest leib, müsli(mitte hommikuhelbed), pudrud jne. on samuti teraviljast.

Mul on teatavaid kahtlusi et leib, müsli ja puder pole ka väga head asjad, eriti luudele ja hammastele. Oleneb ka, millest ja kuidas nad tehtud on. Riis ei ole teiste teraviljadega eriti lähedane sugulane, kaer on ka nisust erinev.

Vot, eks igal inimesel ongi väga erinev mõtlemine ja arusaam tervislikust toitumisest. Neid nn. kaalulangetamis viise on ju palju. Mõni vähem parem, mõni vähe halvem. :unsure: Uus toitumispüramiid ju keelab kartuli, riisi ja punaseliha söömise. :D

See "uus" püramiid on kahtlane, aga veidi parem kui Mai Maseri põlvkonna oma. Ja mis uus püramiid ta on, mingi erafirma tehtud, püramiidi võib joonistada igaüks, siin foorumis on ka Paintiga ketogeenseid püramiide joonistatud. Riiklik meditsiin ajab ikka oma vana joru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×