Jump to content
LauraL

Jõutõstjate viievõistlus

Recommended Posts

Juba sel neljapäeval, 8. juulil, leiab aset Reval Sport Powerliftingu Team´i suvine kergejõustiku viievõistlus.

Asukoht:Jüri Gümnaasiumi staadionil, Laste tänav 3.

Ürituse läbiviijad ja kohtunikud: endised tippkümnevõistlejad Sven Simuste ja Madis Kallas.

Võistlusalad: 60m, kaugushüpe, kuul, ketas ja 1000m.

Võistlejaid saab olema orienteeruvalt 20 inimest.

Ajakava:

09:30-10:00 - Kogunemine, lahti venitamine;

10:15 - Avamine, kohtunike-reeglite tutvustus;

10:30 - 60m;

11:00 - Kaugushüpe;

12:30 - Kuulitõuge (meestel 7,260kg, naistel 4kg);

13:30 - Kettaheide (meestel 2kg, naistel 1kg);

15:00 - 800m (naistel)

15:15 - 1000m (meestel);

15:30-16:00 - Punktide kokku löömine, lõpetamine.

Punktiarvestus ametliku IAAF`i (Rahvusvahelise Kergejõustiku Liidu) mitmevõistluse punktitabelite alusel.

Kindasti ootame tulihingelisi fänne raja äärde ergutama, kuna võistlus tõotab tulla vägagi pingeline ja emotsionaalne, arvestades seda, millise tõsidusega on nädal aega trennides arutatud erinevaid tehnikaid ja strateegiaid :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistluste kohtunikeks ja läbiviijateks on endised tippkümnevõistlejad Madis Kallas ja Sven Simuste.

Loodame, et ilm tuleb ilus ja kõik sujub!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstjatest keegi 1000 meetrit alla 3 minuti ei jookse.

Ülla-ülla. Arvan, et eesmärgiks tuleb pigem seada elusalt kohale jõudmine enne autasustamist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore ettevõtmine - peaasi, et keegi vigastada ei saaks! Ise lihtsalt viimasel ajal tegelenud traumade ravimisega, mis ei ole saadud jõusaalist, seega peaasi ,et tervis vastu peab, seda eriti plahvatust nõudvatel aladel. Ja Siimule tunnen kaasa 1000m jooksus.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Martin lubas meile, et Sven Simuste ja Madis Kallas teevad meile hea koolituse ning õpetavad ka seda kuidas ennast mitte vigastada.

60m pidi vist kõige ohtlikum olema.

Aga 1000m on jõutõstjatele hea distants, see hoiab meid maapeal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sau,

kas keegi saab mind homme oma auto peale võtta?

Timo

Kell 09:00 on kogunemine Sikupilli Prismas ja autode peale jagunemine. Kui sa selleks kella ajaks kohale tuled, sobitatakse sind kindlasti ka mõne auto peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstjatest keegi 1000 meetrit alla 3 minuti ei jookse.

Kui sa tahtsid oma lause lõppu küsimärgi panna, siis tõesti, alla 3 minuti meist keegi ei jookse. Kui aga mõtlesidki nii, nagu kirjutasid, ehk siis punktiga lause lõpus, ütlen, et selle jaoks ei pea olema geenius. Alla 3 minuti vaevalt, et keegi raskejõustiklastest üldse jookseb, Eesti praeguste tipp-kümnevõistlejate Pahapilli ja Raja ajad 100-s meetris jäävad 2.45-e kanti.

Ei usu, et väga palju on ka neid kümnevõistlejaid, kes puhtalt rinnalt rohkem kui 100kg suruvad!

Nii et see 3-e minuti võrdlus on küll tiba kohatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud tõesti ei suru kuid tippu pürgivad või lausa tipus sportlased suruvad kindlasti ja üsna vabalt ma usun.

hmm ei tea midagi mõni jõutõstja võib isegi alla 3 minuti joosta.arvan,et üsna reaalne isegi.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti rekord peaks olema 1000 m - 2,20,49, autoriks Urmet Uusorg. Ei jookse seda jõutõstjatest alla 3 minuti keegi ja ei peagi jooksma muidugi, see tähendaks seda, et 250 meetrit tuleks joosta 45 sekundiga. Jõutõstjate kohta häid aegu võib ehk kindlasti näha, kuid alla 3 minuti vaevalt aega näha saab. Ise jooksnud sõjaväes 2.58, see oli aegadel, kui kaalusin 80 kg ja sai metsikult USA Testiks valmistutud. Põnevust pakuvad ka teiste alade tulemused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen alla 3 min. jooksnud mitu korda. Parim oli 2.57-2.58.

Kaal oli siis 84-86kg. Viimati käisin regulaarselt jooksmas 99-2000.

Proovisin siis eelmine nädal üle aastate 1000m, alla 5 min. ikka sain :D

Egas me võtame seda üritust rohkem rõõmuga. Martin on ainuke, kes sinna lammutama läheb. Ta on meie suurfavoriit ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlus siis selleks korraks läbi. Nagu ühel korralikul viievõistlusel ei saa ka ilma vigastusteta, siis kahjuks läks sedasi ka meil.Muidu oli üritus väga hästi korraldatud ja kõik sujus kiiresti ja kenasti. Algsest ajakavast olime tubli 1.5h ees. Minu enda jaoks oli kõige hullem asi nagu arvata võis 1000m jooks :D . Aga üritasin kannatada nii palju kui võimalik, sest seisma jäämine oleks olnud juba allaandmine.Muud alad läksid nagu nad läksid. Ketas ja kuul on ikka vägagi tehnilised alad ja seal toore jõuga pole suurt midagi teha, eriti just kettas. 60m ja kaugus olid sellised mõnusad mitte midagi hullu alad õnneks ;) .

Kokkuvõtteks võib öelda,et väga tore ettevõtmine ning suur tänu kohtunikele kes meile olid lahkelt nõus õpetussõnu jagama ning tehnikaid selgitama. Ühesõnaga väga mõnus vahepala jõutõstmisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üritus tõesti oli väga lahe ja meid soosis ka ilm, vaid teatud hetkedel oli päike tõeliselt pähe kuid tahest tahtmata sai ka korraliku 'parmu päevituse' peale selle ajaga. Kohtunikud olid tõesti kihvtid ja korralike õpetussõnu jagasid ja tõesti, tõeliselt mõnus vahepala oli olgugi, et endal õige paremini ei läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodan ,et Laura saab nüüd pilte ka lisada - idee poolest peaksid kõik kasutajad saama, all on selline browse kast ja sealt peaksite saama oma kataloogidest pilte alla laadida. (andke teada kui ei õnnestu) - peaasi, et pildid liiga suuremahulised ei ole, üle 200 kb ei ole mõtet panna, kiiresti laeb maha netiformaadi 50 - 100kb.

Loodan ,et avalikustate õige pea ka tulemused. Kes ja kus viga sai?

Vahva ettevõtmine igaljuhul

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõmbasin 60 jooksul mõlemad reie tagaosad ära, kukkusin ja väänasin jala. Olin küll korralikult sooja teinud ja ennast sisse määrinud.

Nüüd istun jääkottide peal :D Loodan, et vigastused ei piira võistluste ettevalmistust.

Aga mitmevõistlus oli muidu põnev ja pinge säilis kuni viimaste meetriteni. Kokkuvõttes võitis Martin Taanieli ja Jürgeni ees.

Martini ja Taanieli vahe jäi 1000m jooksu lõpuks ümberarvestatuna 3 sek. ajad vastavalt 3.32 (T) ja 4.34 (M).

6 parema vahed olid päris väikesed.

Naistest ruulis Laura!

Aga kõik kohaletulnud olid tublid!

Eriti oleks pidanud nägema meeste 1000m pingutust ;) Anti kõik endast!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga äge üritus oli. Korralduse pool oli väga hea, selle eest tahan tänada tänaseid kohtunikke/treenereid ning kogu ürituse ideemeest Martinit.

Ma olen enda katsetega suhteliselt rahul, kuigi osad tänastest tulemustest jäid keska ajal tehtud markidele alla. Aga pole hullu, vähemalt elasin päeva üle.

NB! Kaido, ära muretse, mul on ilusasti uperpallitamine lindil ning ka palju teiste huvitavaid stiilinäiteid. Kahjuks on mu arvuti kompromiteerivate materjalidega hetkel ravil, aga kohe, kui ta tagasi saan, teen väikese videomontaazi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõmbasin 60 jooksul mõlemad reie tagaosad ära, kukkusin ja väänasin jala. Olin küll korralikult sooja teinud ja ennast sisse määrinud.

Nüüd istun jääkottide peal :D Loodan, et vigastused ei piira võistluste ettevalmistust.

Aga mitmevõistlus oli muidu põnev ja pinge säilis kuni viimaste meetriteni. Kokkuvõttes võitis Martin Taanieli ja Jürgeni ees.

Martini ja Taanieli vahe jäi 1000m jooksu lõpuks ümberarvestatuna 3 sek. ajad vastavalt 3.32 (T) ja 4.34 (M).

6 parema vahed olid päris väikesed.

Naistest ruulis Laura!

Aga kõik kohaletulnud olid tublid!

Eriti oleks pidanud nägema meeste 1000m pingutust ;) Anti kõik endast!!!

Ma kujutan ette, mis tunne sul olla võib - passi peab tihedamini hakkama vaatama, enne kui poegadega võidu jooksma lähed ;)

Positiivne on see, et su rind ja käed viga ei saanud, lamades saab suruda ka rebestatud tagareitega.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga äge üritus oli. Korralduse pool oli väga hea, selle eest tahan tänada tänaseid kohtunikke/treenereid ning kogu ürituse ideemeest Martinit.

Ma olen enda katsetega suhteliselt rahul, kuigi osad tänastest tulemustest jäid keska ajal tehtud markidele alla. Aga pole hullu, vähemalt elasin päeva üle.

NB! Kaido, ära muretse, mul on ilusasti uperpallitamine lindil ning ka palju teiste huvitavaid stiilinäiteid. Kahjuks on mu arvuti kompromiteerivate materjalidega hetkel ravil, aga kohe, kui ta tagasi saan, teen väikese videomontaazi. :D

Jääme ootama reportaazi kohapealt....loodan ,et sa saad nüüd pilte panna, kui mingi jama on kirjuta otse rebane@fitness.ee ja toitumiskava proovin ka homme ära saata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×