Jump to content
priitamg

Treeningu intensiivsus...palun aidake?

Recommended Posts

Tahan lihasmassi kasvatada ja hetkel teen trenni kolm korda nädalas,so. esmaspäev,kolmapäev ja reede.

Kas sellisest intensiivsusest piisab? Olen trenni teinud kaks kuud.

Minule endale tundub,et see oleks nagu vähe võitu,sest iga lihasgrupp saab ju ainult korra nädalas treenitud :D

Ning kas keegi oskab soovitada lisaks millal on parim aeg võtta valku toidulisandina? Ise võtan ma seda peale trenni veega.

Ette tänades PRIIT

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

normaalne ongi ju et nädalas korra kõik lihased saavad koormust. Ise samuti 3 korda nädalas külastan saali ja ei kurda.

valguga nii palju et peale trenni siis valk + süsivesikud muud polegi vaja, a ja see pisis asi ka et süüa tuleb kõvasti kui oovid lihast kasvatada ega muu aitagi.

jõudu ja jaksu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasmassi kasvatades tuleb tähelepanu pöörata ka sellele, mida sisse süüa. Selle kohta leiad siinsest foorumist väga palju informatsiooni. Kui 3 korda nädalas jääb väheseks, on järgmine samma minna üle neljasele jaotusele (trenn 4 korda nädalas) või jätkata 3 korda nädaldas, pannes suuremat rõhku baasharjutustele.

Muudetud kasutaja R.Thompson poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No söögi poole pealt julgen vist öelda,et see peaks korras olema.Kui trenni alustasin siis sai palju loetud netist ja peale seda muutsin söömis harjumusi (söön poole rohkem kui enne) ja rõhku panen just valku sisaldavatele toitudele. Aga kui see kolm korda nädalas treening on normaalne siis jätkan samas vaimus :rolleyes: Muide veel siinkohal tahaks küsida,et kui mul on käed natuke liiga väikesed siis kas on võimalik ka nendele rohkem koormust anda,et järgi jõuaksid? Pean siis silmas selle kolm korda nädalas treeninguga.Kas peaksin siis iga treening ka biitsepsit tegema või mida....tahaks,et käed ka järgi jõuaksid :D

Tänud!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahan lihasmassi kasvatada ja hetkel teen trenni kolm korda nädalas,so. esmaspäev,kolmapäev ja reede.

Kas sellisest intensiivsusest piisab? Olen trenni teinud kaks kuud.

Minule endale tundub,et see oleks nagu vähe võitu,sest iga lihasgrupp saab ju ainult korra nädalas treenitud :D

Ning kas keegi oskab soovitada lisaks millal on parim aeg võtta valku toidulisandina? Ise võtan ma seda peale trenni veega.

Ette tänades PRIIT

No ega kohe saagi rabelema hakata. Intensiivsust ja sagedust ja kõike muud tuleb tõsta tasa ja targu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mängin korra nädalas jalgpalli ja käin ka nii keskmiselt 3 korda jõusaalis. 4 kuud nüüd selliselt korralikult trenni teinud ja põhieesmärk on jalgade jõu, sprindikiiruse ja hüppevõime parandamine. Kava on umbes selline, et üks raske trenn on kükk/sirge seljaga jõutõmme/säär (korra kuus küki asemel jõutõmme). Teine raske trenn on plahvatuse arendamine: hang-clean, jerk (saalis pole tõstepõrandat, seega kangi maha visata ei saa, see seab mõningad piirangud). Kolmas trenn on kergem, seal teen siis vastavalt enesetundele rinnalt surumist ja seljale allatõmmet jne. Kätele pole kordagi ühtki isoleerivat harjutust teinud.

Tulemus on selline, et kaal sama, püksirihm kaks auku väiksemaks läinud ja lühikeste varrukatega suvesärgid jäävad kõik rinnust/käisest kitsaks! (jalakatrennis sprint kaasalstega võrreldes ka muidugi hoopis teisest klassist).

Seega - tahad suuri käsi - hakka kükkima!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No söögi poole pealt julgen vist öelda,et see peaks korras olema.Kui trenni alustasin siis sai palju loetud netist ja peale seda muutsin söömis harjumusi (söön poole rohkem kui enne) ja rõhku panen just valku sisaldavatele toitudele. Aga kui see kolm korda nädalas treening on normaalne siis jätkan samas vaimus :rolleyes: Muide veel siinkohal tahaks küsida,et kui mul on käed natuke liiga väikesed siis kas on võimalik ka nendele rohkem koormust anda,et järgi jõuaksid? Pean siis silmas selle kolm korda nädalas treeninguga.Kas peaksin siis iga treening ka biitsepsit tegema või mida....tahaks,et käed ka järgi jõuaksid :D

Tänud!!!

ok, kui väidad, et toit korras, siis ei hakka rohkem küsima. 3x nädalas trenni on täiesti mõistlik alustuseks. alles umbes pool aastat tagasi peale aastast trenni läksin üle 4 korra peale. Kord nädalas lihasgrupi spetsiifiline treening on mõistlik. teisi lihasgruppe tehes töötavad ka natuke muud. Näiteks kui õlg ja rind ning triitsept pole samadel päevadel (näiteks 1 päev rind ja triits, ning teisel õlg), siis saab õlatrennis koormust surumisharjutusi tehes ka triitseps uuesti.

ühe lihasgrupi tegemine 3 korda nädalas. ainus, mida soodumuse korral võib teha, on kõht, kuid siis peaks sul olema sama geneetika, mis Vend Vähil. kui hakkad biitsepsit 3 korda nädalas tegema, siis viid ta lihtsalt ületreeningusse ning ei kasva pea üldse. üks asi, mida võiks teha, on biitsepsi trenni tegemine esimesena vastaval päeval. oloed värskem ja tugevam ning saad kasutada suuremat raskust, mis omakorda viib kasvule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei näe miks peaks treeningkordade arv nädalas võrduma sellega mitu korda sa nädalas mingit lihasgruppi läbi teed. Endal on küll 3 päevane jaotus kuid satun saali 4x nädalas ehk et treenin igat lihasgruppi 4-6 päeva tagant. Lihtsalt tahan mainida ära ka sellise variandi olemasolu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui hakkad biitsepsit 3 korda nädalas tegema, siis viid ta lihtsalt ületreeningusse ning ei kasva pea üldse. üks asi, mida võiks teha, on biitsepsi trenni tegemine esimesena vastaval päeval. oloed värskem ja tugevam ning saad kasutada suuremat raskust, mis omakorda viib kasvule.

Mainiks siinkohal ära Priidule, et kui sa tahad suuri käsi, siis tuleks rohkem rõhku panna triitsepsile, kuna triitseps mängib oluliselt suuremat rolli käe suuruses. Niiet biitseps/triitseps päeval oleks siiski ehk targem alustada triitsepsist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×