Jump to content
päikesesõõr

Toitumine

Recommended Posts

Ütlen ausalt, et olen paksuks läinud. Õudne. Olen küll proovinud, et nüüd kuu aega magusat (saia, võid, juustu) ei söö, kuid edutult. Pean vastu kuskil nädala. Kaotan kuskil 1kg, aga kahe nädala pärast kaalun juba 2 kg rohkem. Seega täiesti mõttetu.

Olen endale siin koostanud igasuguseid toitumiskavu ja leppeid teinud vmt. Aga tahtejõudu on vähe.

Hetkel siis 176 cm, 67 kg. Ideaalne oleks 60kg.

Ja ärge soovitage mulle eratreenereid ja asju:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa juustu ei söö? Minu meelest liiga oluline asi, et sellest loobuda. Ja lisaks sellele, et sa magust ei söö, on oluline jälgida veel muidki asju. Selleks loe sit foorumist rohkem teemasi.

Peeter Karask pidas 3 kuud blogi, millest võid häid ideid saada. Blogi siin. Aga näiteks kalapulgad jmt jätaks mina tema blogi jälgija asemel välja. :D

EDIT: ja see tahtejõu puudumine on sinu viga, kuidas sellekohapealt sind aitama peab? Mõni ehk ei viitsigi nõu anda peljates, et niikuinii sa seda ei viitsi kuulata ja vaevaks võtta. Tobe vabandus! See on esimene asi, mida enda puhul muutma pead.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega pelgalt toitumisega ikka ei kaota midagi.

Ma niigi kergekaaluline, aga võin ühe päevaga kaotada 2 kg vabalt kui teen intensiivset trenni või sporti.

Nii et hakka ennast liigutama ka, siis kaovad kilod ruttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega pelgalt toitumisega ikka ei kaota midagi.

Ma niigi kergekaaluline, aga võin ühe päevaga kaotada 2 kg vabalt kui teen intensiivset trenni või sporti.

Nii et hakka ennast liigutama ka, siis kaovad kilod ruttu.

Loll jutt. Toitumine on tähtsaim faktor kaalu reguleerimisel, loogiline. Jutt käib arvatavasti rasva põletamisest ja kaalu kaotamisest pikas plaanis, kas tõesti arvad, et suudad päevaga 2 kilo rasva kaotada? See mis sa kaotad kõik vee arvelt ja järgmiseks päevaks on see tagasi. Tee oma intensiivsete trennidega nädalane dieet ja võtad ~15 kilo alla?

Teemaalgatajale: Juust sind küll paksuks ei tee, saia ja või söömist tasuks tõesti piirata. Keegi sind maagiliselt kaalu kaotama panna ei saa, pead ise kindlameelne olema. Pane kindel päevamenüü kokku, lisa valgurikkaid toite ja tee vähemalt 5 toidukorda. Su vanust, kaalu ja pikkust arvestades, on kaalu kaotamiseks vajalik kaloraaž umbes 1800-2100 kalorit. Siin lehel on tööriistade all kaloriarvuti, kus saad välja arvutada palju su päevane toit kaloreid sisaldab. Sihi siis, et tuleks õige kaloraaž ja, et valgud moodustaksid vähemalt 40%, rasvad siis umbes 10-20% (kasulikud rasvad nagu pähklid, oliiviõli jms, mitte viinerid ja või), ülejäänud 40-50% süsivesikud (pruun riis, teraleib; mitte šhokolaad ja cocacola. Kaalu langetamiseks hakka järjest süsivesikute kogust vähendama. Protsendid on umbkaudsed ja nendega võib kergelt mängida, kuid peaks andma ettekujutuse, et kaalu langetamiseks on hea, kui menüü sisaldab suurel hulgal valku. Kui kaloraaži liiga järsult langetada juhtub nii, et kilod kaovad aeglaselt ja tulevad hiljem tagasi, langetamine peab olema aeglasem. Rohkem nagu midagi öelda pole, mõtle kui kindel sa oled, et sa kaalu langetada tahad ja kui kahtled, siis see sul ka vaevalt õnnestub. Võta kokku ennast, edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sihi siis, et tuleks õige kaloraaž ja, et valgud moodustaksid vähemalt 40%, rasvad siis umbes 10-20% (kasulikud rasvad nagu pähklid, oliiviõli jms, mitte viinerid ja või), ülejäänud 40-50% süsivesikud (pruun riis, teraleib; mitte šhokolaad ja cocacola. Kaalu langetamiseks hakka järjest süsivesikute kogust vähendama. Protsendid on umbkaudsed ja nendega võib kergelt mängida, kuid peaks andma ettekujutuse, et kaalu langetamiseks on hea, kui menüü sisaldab suurel hulgal valku.

Rasvad 10 - 20 %.

Kus selliseid "tarkusi" õpetatakse? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega pelgalt toitumisega ikka ei kaota midagi.

Ma niigi kergekaaluline, aga võin ühe päevaga kaotada 2 kg vabalt kui teen intensiivset trenni või sporti.

Nii et hakka ennast liigutama ka, siis kaovad kilod ruttu.

Loll jutt. Toitumine on tähtsaim faktor kaalu reguleerimisel, loogiline. Jutt käib arvatavasti rasva põletamisest ja kaalu kaotamisest pikas plaanis, kas tõesti arvad, et suudad päevaga 2 kilo rasva Sihi siis, et tuleks õige kaloraaž ja, et valgud moodustaksid vähemalt 40%, rasvad siis umbes 10-20% ,ülejäänud 40-50% süsivesikud

Mnjah.

e-ee ...

mis oleks,kui moderaatorid edaspidi abivajajate tervist kahjustavat lauslollust kustutama hakkaksid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega pelgalt toitumisega ikka ei kaota midagi.

Ma niigi kergekaaluline, aga võin ühe päevaga kaotada 2 kg vabalt kui teen intensiivset trenni või sporti.

Nii et hakka ennast liigutama ka, siis kaovad kilod ruttu.

Pelgalt toitumisega kaotab küll. Nõus, et treeningud aitavad tublisti kaasa soovitud eesmärkideni jõudmisele, + hea välimus ja tervis jne.

2kg mida ?? Rasva :D:D

Sihi siis, et tuleks õige kaloraaž ja, et valgud moodustaksid vähemalt 40%, rasvad siis umbes 10-20% (kasulikud rasvad nagu pähklid, oliiviõli jms, mitte viinerid ja või), ülejäänud 40-50% süsivesikud

http://www.trimm.ee/article/tervisesportlase-toitumine

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, rasva jah 10-20% asemel pigem 20-30%, vabandust :D . Tervise kahjustamise kohta: ma arvan, et ta viskab kindlasti kohe sussid püsti kui 25% rasvasisalduse asemel tarbib 20% :D

Mnjah.

e-ee ...

mis oleks,kui moderaatorid edaspidi abivajajate tervist kahjustavat lauslollust kustutama hakkaksid?

Miks quotedes mu lauseid kokku lõikad ja kontekstist välja viid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Okei, rasva jah 10-20% asemel pigem 20-30%, vabandust :D . Tervise kahjustamise kohta: ma arvan, et ta viskab kindlasti kohe sussid püsti kui 25% rasvasisalduse asemel tarbib 20% :D

Miks quotedes mu lauseid kokku lõikad ja kontekstist välja viid?

Millisest kontekstist on välja rebitud sinu soovitus nuumsea-dieediks - tohutult süsivesikuid ja praktiliselt rasvavaba menüü?

Abivaja soovis kaalu vähendada,mitte ei vajanud soovitusi massiperioodiks.

Mis susside püsti ajamisse puutub - no vii rasvade osakaal oma menüüs sinu poolt algselt soovitatud tasemele ...

ja aasta pärast jätkame samal teemal, :D

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EDIT: ja see tahtejõu puudumine on sinu viga, kuidas sellekohapealt sind aitama peab?

Tahaks ka teada.

Miks peaks keegi sulle tasuta toitumiskava koostama, kui sul pole tahtejõudu et seda jälgida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki püüaks siis paar julgustavat ja innustavat sõna öelda, aga ei...

Minu arvates on mingi kindla kava jälgimine võib-olla mõnevõrra lihtsam, kui pelgalt tervislikult toitumine. Sest niisama tervisliku toitumisega tehakse liialt palju nö erandeid:)

Aga no kava keegi mulle ei tee. Siin nagu näha süüakse 10 muna hommikuks ja tervis tuleb:D (nali)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga tead, mina ei jälgi ühtegi kindlat kava ja ei ütleks, et ma nüüd raudse iseloomuga olen toitumise kohapealt. Pigem muudan oma toitumisharjumusi ajaga, tasapisi järjest tervisklikumaks. Ammutan siit foorumist ja mujaltki niipalju tarkusi, kui jaksan ja ühel hetkel kui võimalust on.. võtan nad kohe kasutusele. Lähtun umbes sellest, et inimkeha harjub muutusega 21 päeva: iga väiksem asi, mis ma muudan enda toitumises, saab üsna pea mulle loomulikuks. Mul on neist teadmistest kordades rohkem kasu, kui kavast mida järgin, aga ei mõista.

Milleks sulle julgustvad ja innustvad sõnad? Selleks oled sa ise, ehk sinu lähedased, sõbrad, perekonnaliikmed.. (eelkõige ikka ise!). Siin annavad vist kõik objektiivset nõu, sa said seda üsna palju, aga see ei meeldi sulle, kuna nõuab päris palju tahtejõudu. Sinu porisemine on suht nõme, kas sa ei leia?

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki püüaks siis paar julgustavat ja innustavat sõna öelda, aga ei...

Minu arvates on mingi kindla kava jälgimine võib-olla mõnevõrra lihtsam, kui pelgalt tervislikult toitumine. Sest niisama tervisliku toitumisega tehakse liialt palju nö erandeid:)

Aga no kava keegi mulle ei tee. Siin nagu näha süüakse 10 muna hommikuks ja tervis tuleb:D (nali)

Sa pole siin ainuke nõrga tahtejõuga,on teisigi ..., :D

Tahad motivaatorit?

No söö end ~200kg,no nii,et on kaks varianti - ülekaalust vabaneda või ülekaalust kõngeda ...

motivatsiooni kohe nii et tapab,tahtejõudu kah ...

kontrollitud värk, :D

Tahad proovida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki püüaks siis paar julgustavat ja innustavat sõna öelda, aga ei...

Minu arvates on mingi kindla kava jälgimine võib-olla mõnevõrra lihtsam, kui pelgalt tervislikult toitumine. Sest niisama tervisliku toitumisega tehakse liialt palju nö erandeid:)

Aga no kava keegi mulle ei tee. Siin nagu näha süüakse 10 muna hommikuks ja tervis tuleb:D (nali)

Väga raske Sind innustada millekski, kuna numbrite järgi ei ole Sul ülekaalu.

Kava Sulle keegi kindlasti tegema ei hakka tasuta, kuna nii mõnedki inimesed teenivad sellega elatist :D

Aga loe, katseta ja hari ennast, siis saad ise endale koostada kava kunagi ehk, nagu mina olen teinud :D

Aga edu igal juhul ülekaalust vabanemiseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×