Jump to content
Sadist2

Aju ja selle töö

Recommended Posts

Tervist!

Teema on selline, et kuidas parandada aju funktsioneerimist ?

Nimelt probleem on selles, et viimane aeg ei taha üldse mõelda, aju on nagu läbipõlenud. (selline tuim tunne on, kui loen midagi teaduslikku)

Millest võiks olla see tingitud ?

Ise arvan, et asi peitub järgmistes tegurites:

-stress

-pubekas

-äsja lõppenud põhikool

-halb toitumine

-lähen hilja magama

Kuidas teie, kallid treenijad, oma aju töös hoiate ? (nipid, võtted)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alkoholi tarbid? üle pika aja joomine teeb mõituse korda + munadddddddddddddddddddddddd hoiava ka aju korras

Samas läbi pika aja joomine rikub mõistuse ikka üsna ära;) Rääkimata kõikidest muudest halbadest asjadest.

Uni ja toitumine on ikka ülitähtis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Teema on selline, et kuidas parandada aju funktsioneerimist ?

Nimelt probleem on selles, et viimane aeg ei taha üldse mõelda, aju on nagu läbipõlenud. (selline tuim tunne on, kui loen midagi teaduslikku)

Millest võiks olla see tingitud ?

Ise arvan, et asi peitub järgmistes tegurites:

-stress

-pubekas

-äsja lõppenud põhikool

-halb toitumine

-lähen hilja magama

Kuidas teie, kallid treenijad, oma aju töös hoiate ? (nipid, võtted)

Õnnelik pead olema, kui aju ei taha mõelda. Just vähem mõeldes kasutad aju maksimaalseid võimeid ja suudad keskenduda. Ära mõtle, mõtle siis kui seda vaja on. Proovi näiteks lihtsalt istuda ja olla, mitte midagi tehes, samal ajal ole teadlik oma peas toimuvast. Peagi märkad kuidas mõtte hüppab ühelt mõttelt teisele ja koos sellega kaasneb sisemine dialoog, hinnangud ja arvamused. Hullumeelsus. Aga ära muretse, see on enamike inimeste probleem. Mõtle vähem ja naudi seda mis on praegusel hetkel, tulevikku-minevikku pole olemas, aega pole olemas, on ainult praegune hetk ja iga hetk annab täpselt nii palju mõtlemist kui vaja. Seda kogedes kaob igasugune stress jne ning midagi teadusliku lugemine ei ole mingi probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Teema on selline, et kuidas parandada aju funktsioneerimist ?

Nimelt probleem on selles, et viimane aeg ei taha üldse mõelda, aju on nagu läbipõlenud. (selline tuim tunne on, kui loen midagi teaduslikku)

Millest võiks olla see tingitud ?

Ise arvan, et asi peitub järgmistes tegurites:

-stress

-pubekas

-äsja lõppenud põhikool

-halb toitumine

-lähen hilja magama

Kuidas teie, kallid treenijad, oma aju töös hoiate ? (nipid, võtted)

Keskendumisraskused. Otsi internetist erinevate keskendumismeetodite kohta. Samas vähene uneaeg ja halb toitumine on selgelt pärssivateks teguriteks.

Mis puutub õppimisse/keerukamate tekstide lugemisse, siis minu hinnangul on parimaks abiliseks visualiseerimine, st püüa loetavat visuaalselt piltidena ette kujutada ja konstrueeri piltide põhjal nn. film, mis adapteerub sinu loogikaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Teema on selline, et kuidas parandada aju funktsioneerimist ?

Nimelt probleem on selles, et viimane aeg ei taha üldse mõelda, aju on nagu läbipõlenud. (selline tuim tunne on, kui loen midagi teaduslikku)

Millest võiks olla see tingitud ?

Ise arvan, et asi peitub järgmistes tegurites:

-stress

-pubekas

-äsja lõppenud põhikool

-halb toitumine

-lähen hilja magama

Kuidas teie, kallid treenijad, oma aju töös hoiate ? (nipid, võtted)

Stabiilne veresuhkur st head süsivesikute allikad piisavas koguses.

Head rasvad.

Piisavalt und.

Alkoholi jne mittetarbimine.

Kõige parem puhkus õppimisest on kas siis füüsiline töö või raske treening.

Kui ma nopiks siit välja ühe.. siis oleks see stabiilne veresuhkur. (alkohol on kuidagi nii iseenesestki mõistetavalt ajusurm)

Üks "pilvisust" tekitav ainete grupp on kunstlikud magustajad nagu aspartaam jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, aga milline oleks näidismenüü, hoidmaks stabiilset veresuhkrut ?

Muidu ma vaatan, et kuidagi vähesed toidud sisaldavad väikest GI-d (süsivesikute allikad)

GI ei ole dogma. N2itena v6ib tuua arbuusi ja porgandi...k6rge GI ga.

Unustasin mainimata veel yhe v2ga t2htsa elemendi... vesi. Mina kasutan 6ppimise soodustamiseks V2rska Originaali.

Hetkel ma l6petan oma kooli ja lisaks veel muud tegemised ning ma ei ole alustanud tegelemist klientide personaalse n6ustamisega...poolikult midagi teha ei tasu.

Kuid ma annan sulle k2tte niididotsa, kust sa saad edasi googeldada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on vahepeal selline tunne, et ma mõtlen isegi unes....ärkan öösel üles, et wc-sse minna ja ka siis on mitu mõtet peas

Ja hommikuti ärgates juba mõtted keerlevad, ilgelt kopp on ees sellest. Tahaks pead kuidagi tühjaks saada....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on vahepeal selline tunne, et ma mõtlen isegi unes....ärkan öösel üles, et wc-sse minna ja ka siis on mitu mõtet peas

Ja hommikuti ärgates juba mõtted keerlevad, ilgelt kopp on ees sellest. Tahaks pead kuidagi tühjaks saada....

Müts peas, mõte sees! :D

Ei mäleta enam, kes nii ütles, kuid kõlas see umbes nii, et me ainult arvame, et me mõtleme, tegelikult me lihtsalt tõstame omaenda eelarvamusi siia-sinna. St tegelikku konstruktiivset sünteesi ei toimu...

Võitlema peaks kõige negatiivsega, mis pähe tekib, see sööb teid ennast. Positiivseid mõtteid võiks ikka olla ja rohkem.

Füüsiline töö ja puhastus missugune... Üsna tühjaks võtab pea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keskendumisraskused. Otsi internetist erinevate keskendumismeetodite kohta. Samas vähene uneaeg ja halb toitumine on selgelt pärssivateks teguriteks.

Mis puutub õppimisse/keerukamate tekstide lugemisse, siis minu hinnangul on parimaks abiliseks visualiseerimine, st püüa loetavat visuaalselt piltidena ette kujutada ja konstrueeri piltide põhjal nn. film, mis adapteerub sinu loogikaga.

No, eks Sa püüa siis näiteks füsioloogiat visualiseerida :D Mina näiteks sellega hakkama ei saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, eks Sa püüa siis näiteks füsioloogiat visualiseerida :D Mina näiteks sellega hakkama ei saanud.

Patujuttu ajate... :D

Yks huvitavamaid aineid.

Mida v2hem on teil teadmisi, seda raskem on teil 6ppida. Mida rohkem 6pite ja teate...seda rohkem olete v6imeline juurde 6ppima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... seda enam aru saate, et midagi ei tea. :D

...jah, ka see on v2ga kasulik teadmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puhtalt nö aju toitmiseks läheb ööpäevas üle 100g süsivesikuid, seega tuleks sellega arvestada oma toitumises.

ajule on vaja vähemalt 100-150 g GLÜKOOSI päevas.

loomulikult ei tähenda see seda, et süsivesikud peaksid ainult glükoos olema, kuid glükoos nt viinamarjadest, parendab aju tööd väga hästi. Samuti Kreeka pähklid, lõhe jms omega 3 allikad.

Muudetud kasutaja Madis232 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui juba filosofeerimiseks läks, siis tark vähmalt teab, mida ta ei tea :D

...ma ütleks, et suudab hoomata oma piiratust. Kuid see on juba ülim tase... et selleni jõuda peab väga palju õppima ja väga sügavalt pühenduma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ajule on vaja vähemalt 100-150 g GLÜKOOSI päevas.

loomulikult ei tähenda see seda, et süsivesikud peaksid ainult glükoos olema, kuid glükoos nt viinamarjadest, parendab aju tööd väga hästi. Samuti Kreeka pähklid, lõhe jms omega 3 allikad.

Õige tähelepanek... kuid ma ei poolda sellist makrotoitainetesse armumist ja oksendamiseni lihtsustamist.

Viinamari...meie kliimas ei ole toiduaine, mida soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, eks Sa püüa siis näiteks füsioloogiat visualiseerida :D Mina näiteks sellega hakkama ei saanud.

Oi, sõbrad, ka tunduvalt keerukamaid asju on edukalt võimalik visualiseerida. Veidi pealehakkamist ja kujutlusvõimet on lihtsalt vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ajule on vaja vähemalt 100-150 g GLÜKOOSI päevas.

loomulikult ei tähenda see seda, et süsivesikud peaksid ainult glükoos olema, kuid glükoos nt viinamarjadest, parendab aju tööd väga hästi. Samuti Kreeka pähklid, lõhe jms omega 3 allikad.

Pole erilist vahet, milliseid süsivesikuid sa toidust saad. Seedides lõhustatakse nad niikuinii glükoosiks, välja arvatud laktoos, mille lõhustumisel tekib galaktoos ja glükoos ning sahharoos, mille lõhustumisel tekib fruktoos ja glükoos.

Pealegi saab ka aminohapetest ja lipiididest toota glükoosi ning organismi glükogeenivarudes on ka üsna palju glükoosi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi, sõbrad, ka tunduvalt keerukamaid asju on edukalt võimalik visualiseerida. Veidi pealehakkamist ja kujutlusvõimet on lihtsalt vaja.

selleks on vaja omada ka eelteadmisi ?

aga kui nad puuduvad ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×