Jump to content
Char27

Lõuatõmbamine

Recommended Posts

selline küsimus, et nüüd suvel jõusaalis ei käi, aga mul seina peal lõuatõmbe post .. ma muud trenni ei tee suvel, vb ainult aeroobset..

kas võin vabalt iga päev näiteks teatud arvu korra lõuga tõmmata..mingi 50-100 korda iga päev

preagu ma eriti palju ei tõmba lõuga(~5) , et tahaks selga natuke arendada.

ega see kehale liiga tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selline küsimus, et nüüd suvel jõusaalis ei käi, aga mul seina peal lõuatõmbe post .. ma muud trenni ei tee suvel, vb ainult aeroobset..

kas võin vabalt iga päev näiteks teatud arvu korra lõuga tõmmata..mingi 50-100 korda iga päev

preagu ma eriti palju ei tõmba lõuga(~5) , et tahaks selga natuke arendada.

ega see kehale liiga tee?

Liiga see kindlasti ei tee. Vast ei tasu ka iga päev teha nii kõva trenni(100 kordust). Tee 3-4 korda nädalas ja proovi leida veel midagi, millega treenida teisigi lihaseid. Näiteks jõutõmmet pole ju tegelikult raske mingite kolkaritega teha ja ka kükki ühe jalaga ja keharaskusega on juba päris raske teha jne. OLE LOOV! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selline küsimus, et nüüd suvel jõusaalis ei käi, aga mul seina peal lõuatõmbe post .. ma muud trenni ei tee suvel, vb ainult aeroobset..

kas võin vabalt iga päev näiteks teatud arvu korra lõuga tõmmata..mingi 50-100 korda iga päev

preagu ma eriti palju ei tõmba lõuga(~5) , et tahaks selga natuke arendada.

ega see kehale liiga tee?

no kui sa praegu teed ~5 lõuatõmmet, siis proovi teha päeva jooksul 50 - 100 kordust ja kui isegi sellega hakkama saad, siis proovi järgmine päev seda korrata ja saadki oma vastuse kätte :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga päev ei ole tõesti mõtet teha. Seljalihas on igavene suur pirakas ning kui sa ta korralikult läbu kurnad siis taastub ta vähemalt ühe päeva. Soovitaks pigem kaks päeva puhata lasta peale väga rasket trenni. Paljud puhkavad isegi kauem.

Alusta sellest, et tee pealthaardes väga rahulikus ning kontrollitud liigutustega nii mitu kordust kui jõuad. Ära kiigu ning ära jõnksuta - sest muidu ei saa selg õiget koormust.

Kui leiad oma maksimumi siis saad paika panna ka juba esialgse plaani, kuidas tegema hakata.

Soovitan teha püramiidi - tee mõni kordus soenduseks ning siis alusta juba pikemate seeriatega. Ise jõuan oma 102kg raskuse juures teha 12x lõuga. Trenn ise näeb välja aga selline, et teen paar korda soenduseks + venitan ja soendan üldiselt keha. Ning siis teen 5x,6x,7x,8x seeria. Viimase seeria viimane kordus on absoluutne pingutus.

Vaikselt üritan korduste arvu kasvatada. Näiteks peale nädal aega tegemist vaatan kas suudan viimases seerias ühe korduse rohkem teha. Ja nii ta vaikselt areneb.

Kui jõuad juba väga suurte numbriteni nagu 20x siis tasuks mõelda lisaraskuste peale kuna enda keharaskus jääb seljale ilmselgelt väikseks.

Usun, et sügiseks on su selg nähtavalt laiem ja tugevam. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma arvan, et enamikel väsib enne lattissimus dorsit ikka käe kakspealihas ära :D

Eriti veel kui pikad jäsemed kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kahjuks ei jõua ühtegi lõuatõmmet teha, mis harjutusi tuleks teha et parandada seda võimet?

Mul umbes 10kg ülekaalu ka :D

Võid teha näiteks nii:

Lisaks negatiivseid: Ronid tooli otsa, haarad kangist kinni ja siis lased ennast lõuatõmbe asendis hästi aeglaselt alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×