Jump to content
matjusm

Juhiloa vahetus

Recommended Posts

Selline küsimus:

Mul sai otsa esmase juhiloa kehtivusaeg ning täna sai ARKi uue jaoks avaldus viidud. Nemad siis ütlesid et saan uue dokumendi kätte kolmapäeval. Ma tahaks aga teada, kas ma tohin enne seda autot juhtida (oletades et mõni muu isikuttõendav dokument nagu ID kaart on kaasas) kuna taotlus on sisse viidud ja andmed peaksid nagu ARKi andmebaasis olemas olema?

Ma logisin paberivabasse ARKi sisse ning seal on mul "Juhtimisõiguse ajaloo" all kirjas et tänasest hakkab kehtima uus juhiluba ja kõik on nagu korras. Kuid samal leheküljel kui ma lähen "Juhtimisõigus ja juhiload" lehele, siis on kirjas et kehtiv juhiluba puudub.

Need kaks lehekülge e-ARKis räägivad üksteisele vastu nii et kas keegi oskab selle kohta mingit selgitust anda? Kas tohin sõita või mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiklusseadus ja minu arusaamad ütlevad, et sa oleks pidanud saama ajutise juhiloa. Vb oleks seda pidanud eraldi küsima?

Ee, see vist maksab ka, päris palju, nüüd sain teada.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus:

Mul sai otsa esmase juhiloa kehtivusaeg ning täna sai ARKi uue jaoks avaldus viidud. Nemad siis ütlesid et saan uue dokumendi kätte kolmapäeval. Ma tahaks aga teada, kas ma tohin enne seda autot juhtida (oletades et mõni muu isikuttõendav dokument nagu ID kaart on kaasas) kuna taotlus on sisse viidud ja andmed peaksid nagu ARKi andmebaasis olemas olema?

Ma logisin paberivabasse ARKi sisse ning seal on mul "Juhtimisõiguse ajaloo" all kirjas et tänasest hakkab kehtima uus juhiluba ja kõik on nagu korras. Kuid samal leheküljel kui ma lähen "Juhtimisõigus ja juhiload" lehele, siis on kirjas et kehtiv juhiluba puudub.

Need kaks lehekülge e-ARKis räägivad üksteisele vastu nii et kas keegi oskab selle kohta mingit selgitust anda? Kas tohin sõita või mitte?

Kas sind huvitab see, mida siinne rahvas asjast ARVAB või soovid sa teada, kuidas asjad tegelikult on? ARKi infotelefoni kaudu ei üritanud oma murele lahendust saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada ei või sõita.

Läksin ka umbes aasta tagasi ARKI et uusi lube taotleda.Tegin kõik vajaliku arkis ära ja öeldi et nädala pärast võite lubadele järgi tulla ja siis küsisin et kas tohin sõita seni? Vastus oli EITAV :]

Aga sõitsin ikka edasi,kaasas kandsin ID kaarti ja Autokooli tunnistus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu teada ei või sõita.

Läksin ka umbes aasta tagasi ARKI et uusi lube taotleda.Tegin kõik vajaliku arkis ära ja öeldi et nädala pärast võite lubadele järgi tulla ja siis küsisin et kas tohin sõita seni? Vastus oli EITAV :]

Tänan, vot sellist vastust ootasin.

Kuigi tobe et juhiload on juba kaks aastat olnud ning nüüd ei tohi pea nädal aega ma sõita kuna ARKil läheb aega et valmis teha üks roosa plastmassjurakas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siin pole ju eriti midagi kigiseda. Sinu enda rida ju vaadata millal dokumendid aeguvad. Stiilist lähen Ameerikasse aga lennujaamas märkan, et pass on aasta tagasi kehtivuse kaotanud. Või siis auto ülevaatus on eelmise aasta märtsi tähtajaga.

Ma kujutan ette, et kui palgapäev on, siis kõik refreshivad oma pangakontot ja kui papp pole peal, tõmmatakse kohe raamatupidajale traati et KUS ON.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siin pole ju eriti midagi kigiseda. Sinu enda rida ju vaadata millal dokumendid aeguvad. Stiilist lähen Ameerikasse aga lennujaamas märkan, et pass on aasta tagasi kehtivuse kaotanud. Või siis auto ülevaatus on eelmise aasta märtsi tähtajaga.

Ma kujutan ette, et kui palgapäev on, siis kõik refreshivad oma pangakontot ja kui papp pole peal, tõmmatakse kohe raamatupidajale traati et KUS ON.

Ma tean küll millal dokumendid aeguvad, asi on selles et veedan suurema osa aastast välismaal ning juhiload aegusid siis kui viibisin kodumaast eemal ning seeag polnud võimalik uusi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean küll millal dokumendid aeguvad, asi on selles et veedan suurema osa aastast välismaal ning juhiload aegusid siis kui viibisin kodumaast eemal ning seeag polnud võimalik uusi saada.

kuid ikka pole selles ark süüdi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuid ikka pole selles ark süüdi.

Mis asja sa ajad? Milles ei ole ARK süüdi? Ei süüdista seda organisatsiooni millesgi.

Ainus asi mille üle ma kurdan on see, et pärast taotluse sisse viimist sisestatakse mu andmed kohe nende andmebaasi ehk et elektrooniliselt olen juba autojuht olemas, lihtsalt puudub üks väike roosat värvi plastmassitükk ning selle ootamise tõttu ei saa ma mitu päeva autot juhtida. Vot see on see punkt mis mulle veidi absurdne tundub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ARK-ist on võimalik taodelda mingi tõend või kaart mille alusel võib niikaua sõita.

See oligi see ajutine juhiluba, millest ma rääkisin ja mis ei olnud ilmselt vastus, mida ta ootas.

Maksab see vist 250 krooni - riigilõiv, ja kehtib 2 kuud. Poole nädala pärast pole väga mõtekas seda küsida vist, kui just tööl ei vajata autot.

Niiet seaduste järgi on kõik õige, võimalus on ju olemas sõitmiseks. Lihtsalt see 250 krooni... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine naljakas nähtus täisloa taotlemisel on, et tuleb esitada autokoolist saadud mootorsõidukijuhitunnistus. Sinna lüüakse tempel. Kaks aastat on roolis oldud ja siis hakka mingeid autokooli paberilipikuid taga otsima. Mul oli see ammu kadunud, kartsin juba, et olin ära visanud, aga õnneks tuli õigeks ajaks kuskilt kapinurgast välja. Mitmel sõbral see jäigi kadunuks ja järgneva bürokraatia tõttu pidid nad kohati mitu kuud bussiga sõitma.

Kõik on elektrooniline, kuid ometi on vaja mingeid templeid ja roosasid kaarte. Stagnatsioon.

Muudetud kasutaja s4nder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×