Jump to content
Estland

Dieet ja trenn.

Recommended Posts

Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

1.Lõpeta lollused ja tee söömine korda.

2.Lõpeta sahmimine ja hakka trenni tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.Lõpeta lollused ja tee söömine korda.

2.Lõpeta sahmimine ja hakka trenni tegema.

Mis selles lollust on, et ma tahan kaalust alla saada ja teen trenni nii nagu tean kuids ja mida teha?

Ma küsisingi nõu, sest ma olen ülekaalus ja sellepärast hakkasingi ma trenni tegema ja dieeti pidama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

Ainult juurviljad? Kus kohast sa valke saad? Ning ainult juurikatest toitudes pead sa neid ikka kilode kaupa sööma et korraliku kalorikoguse (isegi siis kui üritad alla võtta) kätte saada.

Treeningplaan on üpris kehv. Teadmata mis varustus sul jõutreeninguks olemas on, on raske selle kohta nõu täpsemalt anda kuid 350 "kõhulihast" päevas on minu meelest hullumeelne ning 150 "biitsepsit" pole kuigi parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

Sellise toitumise juures(valgu-rasvavaba) tee trenni ükskõik kuidas, suure tõenäosusega kaotad kaalu kenast ja seda suuremas jaos lihasmassi arvelt :( Toitumine korda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Amarillo:

mina nt toitusin täna nii : 7.15 5 muna 3 kollasega, kohv , puder - ilma piimata

11.30 1spl linaseseemneid, 1tk brokkoli, 200g kodujuustu, 2 porgandit, 1/2 greipi

15.00 200g sinki,porgand,400g maitsestamata jogurtit, 1 spl oliiviõli

20.00 praetud seafilee 200-300g ,1spl kalaõli, spinatit, tatar , tass kohvi

23.00 300g maitsestamata kohupiima

see mingi näidiskava,mille kiiresti leidsin , et näeksid , mis on kasulik ja ka , et kindlad kellaajad on olemas , klõpsi endale pärast mingi kava kokku ja postita siia , et saaksime vastukaja anda . ( loe siin foorumis teisi teemasid , otsi artikleid toiutumise ja treenimise kohta )

lugemist : http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=974

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=904

kui lugeda ei viitsi , siis http://www.youtube.com/watch?v=KNzhx4fHp-s 7:10 kuula eriti

hoolega , see käib sinu aedvilja dieedi kohta

kuna sa jõusaalis ei käi , siis joutuubist saad otsida harjutusi ,mida kodus teha nt. lõuatõmbed on väga hea

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis selles lollust on, et ma tahan kaalust alla saada ja teen trenni nii nagu tean kuids ja mida teha?

Ma küsisingi nõu, sest ma olen ülekaalus ja sellepärast hakkasingi ma trenni tegema ja dieeti pidama.

Järjekord oli vale.

Enne peab küsima,siis tegutsema.

Kui kaua sa juurikate peal istuda kavatsed?2 nädalat?

Ja siis?

Saabub Ajaloo Lõpp?Et kaotad oma paar kilo - nagu siin juba öeldi,lihaste arvelt - astud kaalule,ja oled endaga rahul?

Ja sööd edasi,nagu enne?

Ja kuu pärast oled veel raskem,kui enne;ainult lihas on asendunud pekiga.Jo-jo effekt.

Ütled,et küsid nõu ...

aga too siis ära pikkus,vanus,kaal,oma menüü !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

Küsiks nii, et mida tähendab Sinu jaoks dieet? Ning mis on sinu treeningu eesmärgid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen viimased 3 kuud kõvasty dieeti pidanud ja hetke 2 nädalane juurvilja diiet käsil.

Söön aind kas keedetud juurvilju või teen salateid.

Küsimus oleks, et kas tasub teha trenni nii nagu mina.

Ma teen iga päev vähemalt 300-400 kõhulihst, samuti vahetasin hantlitel raskust, teen nüüd väiksema raskusega, aga rohke ning käin ka ülepäeviti jooksmas.

Põhiliselt teen käärkükke vähemalt 100; 150 bitsepsi kui ka tritsepsi, 100-200 trapetsit ja teen ka vähemalt 150 kätekõverdust.

Oleks huvitatud väga asjatundjate nõust, kas tasub nii treenida.

Meil BodyPump'i treenerilt üks paksuke naisterahvas küsis, et kust ta oma musklid on saanud. Ta on super ilusate lihastega ja sale naine ning ta vastas, et sööb rohkelt valku ja kogu lugu.

Siit on mida õppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järjekord oli vale.

Enne peab küsima,siis tegutsema.

Kui kaua sa juurikate peal istuda kavatsed?2 nädalat?

Ja siis?

Saabub Ajaloo Lõpp?Et kaotad oma paar kilo - nagu siin juba öeldi,lihaste arvelt - astud kaalule,ja oled endaga rahul?

Ja sööd edasi,nagu enne?

Ja kuu pärast oled veel raskem,kui enne;ainult lihas on asendunud pekiga.Jo-jo effekt.

Ütled,et küsid nõu ...

aga too siis ära pikkus,vanus,kaal,oma menüü !

Pikkus 170cm

Vanus 19a.

Kaal 78kg

Tavaline menüü: Hommikul- tass kohvi ja kaks viilu röstitud rukkileiba.

Lõunal- riis või makaron salatiga või keedetud juurviljadega.

Õhtusöök- Riis/makaron kas keedetud või praetud kana või kala lihaga. Kõrvale tass vett, piima või mõnda mahla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikkus 170cm

Vanus 19a.

Kaal 78kg

Tavaline menüü: Hommikul- tass kohvi ja kaks viilu röstitud rukkileiba.

Lõunal- riis või makaron salatiga või keedetud juurviljadega.

Õhtusöök- Riis/makaron kas keedetud või praetud kana või kala lihaga. Kõrvale tass vett, piima või mõnda mahla.

esiteks - siin link, millelt saad teada, palju sul päevas energiat vaja on, et lihtsalt elus püsida ja su ainevahetus üldse toimiks normaalsel kiirusel:

http://www.fitness.ee/?act=calculators&amp...=bav〈=1

teiseks: siin link, millelt saad teada, palju sa tegelikult päevas tarbid: http://www.fitness.ee/?act=calculators〈=1

kolmandaks: tee väike tehe ning saad aru, et oled keha pannud tööle näljarezhiimis ning niipea, kui su keha toitu saab, hakkab ta seda salvestama, sest krt, nälg ju majas.

neljandaks: kui oled aru saanud, et sööd liiga vähe, siis koosta omale menüü, milles vähemalt 5 toidukorda, hommik, oode, lõuna, oode ja õhtusöök

viiendaks: jaota toitained umbes selliselt energiaväärtuse järgi valgud: umbes 1,5g keha kg kohta, rasvad umbes 1 g keha kg kohta,ülejäänu kata süsivesikutega. eelistatud on täisteratooted. energiavajadus on BAV+ natuke rohkem. kindlasti ei tohi tarbida vähem, kui BAV (vaata punkt esiteks)

viiendaks alampunkt 1 - 1g valku ja 1 g süsivesikuid annab 4,5 kcal energiat, 1g rasvu 9 kcal energiat. kalkuleerida oskad vahest ise.

kuuendaks, kui soovid teada mõne toitaine kalorsust ning toitainete sisaldust grammides, kasuta punktis teiseks toodud linki

seitsmendaks - treeningus peab olema nädalas minimaalselt 1,5 tundi aeroobset tegevust (jooks, ujumine, kepikõnd, ratas jmt.), jõutreeningus - parem oleks hakata saalis käima ning saad siis kasutada algajate kava siit lingilt: http://www.fitness.ee/?act=trainingplan〈=1, esimesed 2-3 kuud sealt valitud kava järgi. kui ei oska mõnda harjutust, siis link: http://www.fitness.ee/?act=excercises〈=1

edu

Rain

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks veel Raini jutule nii palju, et karmile dieedile üleminek ei ole lahendus kehakaalu vähendamiseks, vaid söögi hulka tuleb vähendada järk-järgult. Kokkuvõttes tervislik toitumine ning õige trenn viib kõige paremini sihini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikkus 170cm

Vanus 19a.

Kaal 78kg

Tavaline menüü: Hommikul- tass kohvi ja kaks viilu röstitud rukkileiba.

Lõunal- riis või makaron salatiga või keedetud juurviljadega.

Õhtusöök- Riis/makaron kas keedetud või praetud kana või kala lihaga. Kõrvale tass vett, piima või mõnda mahla.

Sellest tulnuks ka alustada, ;)

1.Sinu mõõtude juures pole sul mingit dieeti vaja - söömine korda,tee trenni ja sellest peaks piisama.

2.Praegune menüü on muidugi jama.Valku väga vähe,taimsed rasvad puudu,süsivesikuid paljuvõitu.

Makaron unusta esialgu üldse ära.Riisi asendaks vast tatraga.

Hommikusöök kah vaid sümboolne - nii ei lähe mitte.Seal võikski olla ntx omlett singiga või tatrapuder.

Kanaliha söö oma juurviljade juurde lõunaks.Kohupiim(kodujuust) lisa kah kindlasti - no peale trenni ntx.

Õhtul - kala juurikatega.

(btw - vaata voorumis ringi;siin peaks olema kaasvoorumlase ROtter'i nn klassikaline päevamenüü kusagil)

Menüüsse lisa kindlasti kalaõli,avogado,kookoshelbed,hapukoor.

Ja otsingusse Fred Antson ja loe tema artiklid läbi.

3.Praeguse trenniga sa muidugi erilist lihast ei kasvata;samas on iga liigutamine parem kui mitteliigutamine.

Jooks on hea - anlt jaksad sa joosta ~45min järjest?

Kui füüsiline vorm lubab,hakka tegema HIIT'i(uuri ise,mis see on).

Sul jõusaalivõimalust pole?

Tglt on täiesti võimalik treenida ka oma keharaskusega,anlt vajab veidi teadmisi ja võtab rohkem aega.Ka siin voorumis on sellest juttu olnud - kasuta otsingut.

Lisaks soovitaks soojalt osta paarkümmend meetrit kummilinti ja espandrid - nende abil on võimalik asendada praktiliselt kõiki trenazhööre.

Üldiselt - kui asja mõistlikult käsile võtad(ei mingeid igasugu imedieete),siis juba ~4 kuu pärast peaks sulle peeglist vastu vaatama tunduvalt meeldivama välimusega kodanik ..., :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Menüüsse lisa kindlasti kalaõli,avogado,kookoshelbed,hapukoor.

Küsimus kookoshelveste kohta. Kas poes müüdavad kookoshelbed on suhkruvabad või on neid erinevaid? Kookoslaastud on küll suhkruga...ise sattusin helveste otsa, kus pakendi peal polnud mitte midagi (!) kirjas, ei sv, rasva ega valku ka, energiast rääkimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus kookoshelveste kohta. Kas poes müüdavad kookoshelbed on suhkruvabad või on neid erinevaid? Kookoslaastud on küll suhkruga...ise sattusin helveste otsa, kus pakendi peal polnud mitte midagi (!) kirjas, ei sv, rasva ega valku ka, energiast rääkimata.

Mina siiani veel suhkruga helbeid ei ole kohanud ..., :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole nüüd mõtet äärmustesse ka laskuda :( Poes müüdavad kookosehelbed kõlbavad vägagi, kui just ise omal pole soovi hakata kookosest helbeid jahvatama või laastusid lõikama ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus kookoshelveste kohta. Kas poes müüdavad kookoshelbed on suhkruvabad või on neid erinevaid? Kookoslaastud on küll suhkruga...ise sattusin helveste otsa, kus pakendi peal polnud mitte midagi (!) kirjas, ei sv, rasva ega valku ka, energiast rääkimata.

Väga tubli, et pakendit uurid! :(

Kui ei ole kirjutatud, et on suhkruga, ju siis on ilma suhkruta.

Ise kasutan Mogyi riivitud kookost ja sellel pakendil on koostis kirjas.

Meil on siin veel suhteliselt hästi, üsna suur hulk pähkleid kaubandusvõrgus ei sisalda säilitusaineid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga tubli, et pakendit uurid! :(

Kui ei ole kirjutatud, et on suhkruga, ju siis on ilma suhkruta.

Ise kasutan Mogyi riivitud kookost ja sellel pakendil on koostis kirjas.

Meil on siin veel suhteliselt hästi, üsna suur hulk pähkleid kaubandusvõrgus ei sisalda säilitusaineid.

sorry offtopicu pärast, aga küsiks sult kiirelt, mis ained on parimad praadimisel nt muna,liha - maitse eriti ei huvita peaasi et kasulik, äitähh

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorry offtopicu pärast, aga küsiks sult kiirelt, mis ained on parimad praadimisel nt muna,liha - maitse eriti ei huvita peaasi et kasulik, äitähh

Sa mõtled rasvainet?

Ökopoodides müüakse palmirasva. Ise kasutan kookosrasva.

Kookosrasva valige lõhna ja maitse järgi. Meie kaubandusvõrgus on üks parimaid Thai Pure Neitsi kookosõli.

Sobiv temperatuur on kuni suitsemiseni. Lasete õlil pannil suitsema minna...kindel märk, et olete üle kuumutanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorry offtopicu pärast, aga küsiks sult kiirelt, mis ained on parimad praadimisel nt muna,liha - maitse eriti ei huvita peaasi et kasulik, äitähh

Searasv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorry offtopicu pärast, aga küsiks sult kiirelt, mis ained on parimad praadimisel nt muna,liha - maitse eriti ei huvita peaasi et kasulik, äitähh

Ma kasutan ka kookosrasva(õli, kuidas iganes nimetada). Peremarketitest seda väga ei leia, ökopoodidest küll.

Tartus ostan seda Lõuna-Eesti Ökokeskusesest, Oa tänav 1.

http://okokeskus.ee/

Tallinna ökopoodidega pole kursis, aga seal on neid kindlasti rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
viiendaks: jaota toitained umbes selliselt energiaväärtuse järgi valgud: umbes 1,5g keha kg kohta, rasvad umbes 1 g keha kg kohta,ülejäänu kata süsivesikutega.

Nii ekstreemne soovitus inimsele, kes jõusaalis ei käi, või üldse.. keskmisele inimesele. Ma arvutasin välja, et (vähemalt minu puhul) teeb see suhteks süsivesikud 30%, rasvad 40% ja valgud 30%.

Mina näiteks tegin asja endale nii lihtsaks, et võtsin exceli ja tegin tabeli, piisab ainult kui toksin näiteks iga nädal oma vähenenud/suurenenud kaalu sisse ja ta viskab mulle kõik arvud ette (mitu g ma mida sööma peaks BAV põhjal ja mis suhtes on see mu kehakaaluga jne jne). Oleks ma ainult nii hoolas ja viitsiks seda kasutada ka. :(

Aga suhteks võtsin süsivesikud 50%, rasvad 30% ja valgud 20% ja mulle annab ta hoopis teised suhted, mis on mulle palju sobivamad. Mina usaldan sedapidist meetodit ja tavalisele inimesele on see vist mugavam ka - ma usun.

Aga muidu nii hea postitus, mida aluseks võtta ja loota, et kõik sellise murega inimesed ka seda märkaks.

Mina isiklikult arvasin, et igasugused ekstreemsed juurvilja ja 13. päeva dieedid jmt on ammu unustatud - niipalju on räägitud nende kahjulikkusest ja mittetoimimisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ekstreemne soovitus inimsele, kes jõusaalis ei käi, või üldse.. keskmisele inimesele. Ma arvutasin välja, et (vähemalt minu puhul) teeb see suhteks süsivesikud 30%, rasvad 40% ja valgud 30%.

Mina näiteks tegin asja endale nii lihtsaks, et võtsin exceli ja tegin tabeli, piisab ainult kui toksin näiteks iga nädal oma vähenenud/suurenenud kaalu sisse ja ta viskab mulle kõik arvud ette (mitu g ma mida sööma peaks BAV põhjal ja mis suhtes on see mu kehakaaluga jne jne). Oleks ma ainult nii hoolas ja viitsiks seda kasutada ka. :(

Aga suhteks võtsin süsivesikud 50%, rasvad 30% ja valgud 20% ja mulle annab ta hoopis teised suhted, mis on mulle palju sobivamad. Mina usaldan sedapidist meetodit ja tavalisele inimesele on see vist mugavam ka - ma usun.

Aga muidu nii hea postitus, mida aluseks võtta ja loota, et kõik sellise murega inimesed ka seda märkaks.

Mina isiklikult arvasin, et igasugused ekstreemsed juurvilja ja 13. päeva dieedid jmt on ammu unustatud - niipalju on räägitud nende kahjulikkusest ja mittetoimimisest.

inimene väitis, et ta teeb trenni, seda esiteks. kindlasti on olemas personaalsed eripärad. teisalt julgen seda toitumist soovitada just seetõttu, et olen sedasi toitunud nüüd juba umbes 4 kuud järjest. enesetunne on hea, kiudaineid saan ikkagi piisavalt, süües õigeid toite, samuti on nr 2 tõttu tualetis käimine jäänud samaks - 2 korda päevas. teen 4 saalitrenni muidugi nädalas ning lisaks 1,5 tundi aeroobset. muutusi võib näha silmaga, võrreldes tänast vormi ja näiteks eelmise aasta oktoobri vormi. kusjuures päevane vlagukogus kg kohta on mul veelgi suurem.

Miks selline vahest ekstreemsus isikule, kes soovib saada kaalust alla. kui hakata pidama dieeti ja korrektselt sööma, siis sellegipoolest tekivad suurema süsivesikute kogusega suuremad veresuhkru kõikumised, mis jällegi viivad söögiisudeni. antud toitumist järgides, rasvu (häid rasvu) rohkem ja valke rohkem, püsib täiskõhutunne pikemat aega, veresuhkru tase ei kõigu nii palju ja viib ära soovi maguse/süsivesikute järgi näiteks õhtusel ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×