Jump to content
hehee

Mai Maser vastab küsimustele

Recommended Posts

Kas keegi on tuttav Maseri toitumissoovitustega? Kuhu poole ta rohkem kaldub rasvade, süsivesikute ja valkude suhtes dieedil, tervisliku toitumise ja sportlaste menüüs?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niipalju kui mina olen aru saanud, kaldub ta standard püramiidile ja süsikad mega olulisel kohal. Ta ise ka paras püramiid, niiet pole imestada...

Pole ta midagi paras pyramiid! vanust yle 70ne, teadmised on algsed, aga samas paremad kui mõnel teemaalgatajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niipalju kui mina olen aru saanud, kaldub ta standard püramiidile ja süsikad mega olulisel kohal. Ta ise ka paras püramiid, niiet pole imestada...

Ta näeb välja väga hea, kui arvestada tema vanust. Ta on hoidnud oma kehakaalu ka väga hästi ja on sale. Minu teada soovitab ta eriti noortele inimestele rohkelt köögivilju ja muid taimseid toite. Kas mitte polnud see möödunud nädalal kuskil lehes (Õhtuleht?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niipalju kui mina olen aru saanud, kaldub ta standard püramiidile ja süsikad mega olulisel kohal. Ta ise ka paras püramiid, niiet pole imestada...

Püramiid? Tegemist on kõhna inimesega...

...

aga kõigi õpetusi ei pea ju ometi järgima, ;)

Järgima mitte, kuid teadmiseks võtta võib küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Püramiid? Tegemist on kõhna inimesega...

OK, minu viga, ajasin ühe teise nn. teadlasega, keda teles nägin segamini, Maseri asju olen ainult lugenud, kokku ei viinud nägu ja juttu.

Siiski on tegu suht valguvaese ja pigem taimetoitlusele kalduva teemaga, mis ilmselgelt ei ole mõistlik vähegi sportlikumat keha soovivale inimesele. Tavainimesele toimib saledana hoidmiseks loomulikult iga madalakaloriline toidulaud, selleks ei pea sugugi toitumisteadlane olema, et sellele järeldusele jõuda.

Loomulikult on mineraalide ja vitamiinide kättesaamine oluline jne, aga kui olla suht lahja söögi peal, siis pole probleemi ka need kätte saada.

Enamus inimesi on siiski suht saiadieedil ja pole neil ka häda midagi (no ilmselgelt on palju asju puudu, aga hing ju sees), nädalas süüakse korra heal juhul miskit värsket ja seegi puuvili.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
OK, minu viga, ajasin ühe teise nn. teadlasega, keda teles nägin segamini, Maseri asju olen ainult lugenud, kokku ei viinud nägu ja juttu.

Siiski on tegu suht valguvaese ja pigem taimetoitlusele kalduva teemaga, mis ilmselgelt ei ole mõistlik vähegi sportlikumat keha soovivale inimesele. Tavainimesele toimib saledana hoidmiseks loomulikult iga madalakaloriline toidulaud, selleks ei pea sugugi toitumisteadlane olema, et sellele järeldusele jõuda.

Loomulikult on mineraalide ja vitamiinide kättesaamine oluline jne, aga kui olla suht lahja söögi peal, siis pole probleemi ka need kätte saada.

Enamus inimesi on siiski suht saiadieedil ja pole neil ka häda midagi (no ilmselgelt on palju asju puudu, aga hing ju sees), nädalas süüakse korra heal juhul miskit värsket ja seegi puuvili.

Inimeste toitumisharjumuste kohta oli üks dokumentaalsari. Mina nägin ainult ühte, kus oli juttu 23 aastasest noormehest, kes oli 2 aastasest saadik toitunud ainult tomatimaitselisest makaronidega purgisupist, mida soojendas mikrolaineahjus... millele kõrvale haukas valget margariiniga röstsaia. Ülekaaluline ei olnud.

Tehti vereanalüüs ja öeldi, et põhimõtteliselt on kõik korras. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimeste toitumisharjumuste kohta oli üks dokumentaalsari. Mina nägin ainult ühte, kus oli juttu 23 aastasest noormehest, kes oli 2 aastasest saadik toitunud ainult tomatimaitselisest makaronidega purgisupist, mida soojendas mikrolaineahjus... millele kõrvale haukas valget margariiniga röstsaia. Ülekaaluline ei olnud.

Tehti vereanalüüs ja öeldi, et põhimõtteliselt on kõik korras. ;)

Nojaa, aga mida tegi tema rasva% ja lihase% jne. Kas seda ka mõõdeti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojaa, aga mida tegi tema rasva% ja lihase% jne. Kas seda ka mõõdeti?

Ma olen kaugel sellest, et soovitada taolisi ellusuhtumisi.

Ta oli kõigest 23... Ainevahetusega võib mängida oma 35 eluaastani...ja pärast seda mängib tema teiega, nii lihtne see ongi.

Homotsüsteiini tase oli tal kõvasti suurenenud. St südamehaiguste riski jne. Nägi ta välja...igastahes mittesportlik. Tavaline urbaniseerunud kodanik... vegeteerivas elulaadis.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi on tuttav Maseri toitumissoovitustega? Kuhu poole ta rohkem kaldub rasvade, süsivesikute ja valkude suhtes dieedil, tervisliku toitumise ja sportlaste menüüs?

Transrasvu armastab ja loomseid rasvu kardab, vähemalt siiani on kartnud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimeste toitumisharjumuste kohta oli üks dokumentaalsari. Mina nägin ainult ühte, kus oli juttu 23 aastasest noormehest, kes oli 2 aastasest saadik toitunud ainult tomatimaitselisest makaronidega purgisupist, mida soojendas mikrolaineahjus... millele kõrvale haukas valget margariiniga röstsaia. Ülekaaluline ei olnud.

Tehti vereanalüüs ja öeldi, et põhimõtteliselt on kõik korras. ;)

Enne läheks seina äärde laskekommando ette, kui sellise toitumise peale ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne läheks seina äärde laskekommando ette, kui sellise toitumise peale ;)

Tema nõudis sellise meetodiga ema tähelepanu ;) ...ja hiljem sai juba harjumuseks. Kui ta oli kahene, sündis talle õeraas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sest, et ta promob püramiid toitumist, tädike on ometigi üpris vana juba ja paljud 70a. on uutele teadmistele vastuvõtlikud ;) ? Eks olen seda isegi kogenud oma ülikooli vanemate õppejõudude peal ;)

Samas margariini jms kohta on üpriski naljakat juttu teinud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sest, et ta promob püramiid toitumist, tädike on ometigi üpris vana juba ja paljud 70a. on uutele teadmistele vastuvõtlikud ;) ? Eks olen seda isegi kogenud oma ülikooli vanemate õppejõudude peal ;)

Samas margariini jms kohta on üpriski naljakat juttu teinud...

Vastuseid küsimustele..

Siin ta ei soovita margariini tihti tarbida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, pole hullu isegi.

Valguvajadus (suure koormuse juures kuni 115gr päevas, khmm, kas see kehtib ka karmilt treeniva 120kg+ jõusaalihundi puhul...) ja süsikatest tulenev päevane energia (55-60%, paksusele kalduvate isikute puhul mingist madalast rasvaprotsendist pole mõtet unistada selle juures) on muidugi vaieldavad, aga eks igaühel omad tõekspidamised. Samuti ei maini ta rasvade tähtsust piisavalt, just heade rasvade kohapealt. Samas kui olla selline harju keskmise ainevahetusega inimene ja kogused kontrolli all hoida, siis on ju selline loogika täiesti ok.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×