Jump to content
MoloM

Miks?

Recommended Posts

Ehk siis mõte, miks on keegi alustanud enda treenimist.

Mina siis tegin kooliajal sporti, korvpall põhiliselt, natuke kergejõustikku

Sai kool läbi, tuli pikk vahe ja vähe liikumist+palju rämprtoitu. tulemus oli 120 kg nu enamasti rasva, trepistmeid oli raske võtta, otsustasin hakata ligutama ja toitumist jälgima

Nüüd ca3 aastat hiljem on füüsiline vorm hea, toitumine korras ja kaal paigas(85kg). Rüht on parem, enesetunne ja trepistmed enam hingeldama ei võta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin eluaeg tüse, kuni 19'nda eluaastani - siis tuli koolis kohustuslik sõjaväe laager nädal aega, seal kaotasin 7 kilo. Sain indu edaspidiseks kaalu kaotamiseks, kogusin teadmisi toitumise kohta netist ja kaotasin järgneva poole aastaga veel ~35kg(~115kg--->~71kg). Siis olin päris kõhna, kuigi kont mul endal suht suur, et häiriv oli natuke suur rinkere ja puus, aga peenikesed jalad ja käed - sai siis jõusaali mindud ja nüüd paari aastaga jõusaaliga kogutud üle 20kg juurde - 93kg hetkel. Põhiline motiiv oli, et naist leida... kes ikka vaatas tüseda poole ja enesehinnang oli ka madalam kui niidetud muru :)

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sporti teinud terve elu: 1-2 klass ujumine, 3-4 kergejõustik, 5-6 võrkpall ja sealt edasi kuni aastani 2006 (vahepeal jäi sõjaväe tõttu 3 aastat vahele) vabamaadlus. Alates 2003 kulturism lisaks, proovisin ka sumot :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuni umbes 8nda klassini sai veidi spordiga tegeletud küll (kuigi mitte mingil arvestataval tasemel) kuid siis peale kehalise kasvatuse tunni ja mõne üksiku rattasõidu/ujumise ei teinud ma kuni 12. klassi lõpuni pea midagi. Kui keskkool oli lõppemas ning mul oli aeg elu üle veidi järele mõelda, mõtlesin et küll on kahju et ma pole spordiga korralikult tegelenud. Hakkasin siis jooksma ja jõusaalis käima ning nüüd olen kangitõstmisest sõltuvuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nooremana eriti spordiga ei tegelend, vahel harva käisin jooksmas.

Huvi tekkis 18 saades, tahtsin eelkõige massi juurde saada, kuna kaalusin oma 1.82 pikkuse kohta kõigest 64 kilo. Trennis oli areng hea ja isu on kogu aeg kasvanud. :)

Nüüd kaal koguaeg stabiilselt 80-85 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

samuti elu aeg spordiga tegelenud. Lasteaiastki on meeles, et olin kiireim poiss.

Sealt edasi jalgpall (2 aastat kokku ) siis tuli kergejõustik 5-11 klass ja lõpuks sõudmine ning jõusaal. vahepeal ka võrkpalli ning ujumist harrastanud.

Kaal hetkel 84kg . Jõusaali minnes olin juba 190 cm ning kaal 78 kg. Nüüd on silmailu küllaga ;-)

Seega miks alustasin - enesetunde ja lõbu pärast. Sport on andnud unustumatuid kogemusi ning elamusi. Samuti on energiat kogu aeg piisavalt.

haige olen vaid 1-2 korda elu jooksul olnud ja see oli kah vist nohu.

Jõudu ja jaksu kõigile, kes vähegi end liigutada viitsib

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai kunagi igast erinevaid trenne proovitud: enesekaitse 1 korra käisin seal, maadlus, ujumine, korvpall, jalgpall. Siis mingi aeg sattusin jõusaali ja hakkas meeldima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise sõin iga päev suure koguse magusat(nt 2L kokat, mingi 0,5l jäätist, pakk krõpsu, mõned šokolaadid jms + veel kõik see tavatoit, mida vanemad või ise tegin, sõin põhimõtteliselt koguaeg) kuni lõpuks olin 14 aastat vana, umbes 182cm pikk ja kaalusin 97kg. No endale muidugi ei meeldinud juba, et nii paks olin ja teised ka juba hakkasid mainima jne. Suvevaheajal võtsin ennast kätte, hakkasin iga päev rattaga sõitma, 40km järjest. Algul rahulikumalt, aega kulus palju, lõpuks lasin nii kiirelt juba, et oleks võinud veelgi sõita ;). Keskmiselt kaotasin 2kg nädalas. Suve lõpuks kaalusin 67kg ehk miinus 30kg suvega :). Sõin muidugi minimaalselt, 3x päevas ja jõin väga palju jääteed. Suve lõpupoole hakkasin natuke kõhulihaseid ja kätekõverdusi ka kodus tegema. Siis mõne aja pärast oli selline jama, et öösel ärkasin, hull valu kõhus, alguses mõtlesin, et tühi kõht vms, mõni nädal möödus, uuesti jube valu, lõpuks viimane kord oli nii hull, et kutsuti kiirabi kohale ja ultrahelis avastati, et sapikivid on need, mis tekitavad valu. Sapipõis lõigati välja, ei tea kuivõrd suur osa oli sellel kiirel kaalulangetamisel, kuid rämpstoit oli kindlasti üks põhjustest. No ja siis hakkasin jõusaalis käima, kaalu oli midagi 68kg vist ja pikkust seal 184cm kanti. Hetkel 186cm ja 85kg :), rämpstoitu pole juba 5 aastat söönud :D. Jõusaalis käimine on nagu sõltuvus juba, ilma ei saaks :D, haiguse ajal on väga raske ilma trennita :P

Muudetud kasutaja Viiking poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlle- ja viinajoomisest sai siiber. Eriti siiber nendega kaasnevatest pohmakatest ja mälukatest. Trenn alternatiiviks parim. Ainult õudne k...isu on kogu aeg peal aga see on ju gut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks? Olin suht vormist välja minemas, juba hakati vaikselt paksuks kutsuma, kõhule tuli juba nagu tselluliit + on alati suured lihased meeldinud, olen ise alati tahtnud ka suur olla kuid pole kunagi võimalust olnud vni. Sõbrad vedasid trenni mind, nüüd siis ei saa enam ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

läksin trenni sest ei tahtnud kondine olla ja olen alati tahtnud suurem välja näha, nüüd olen rahul kui selja taga 2 aastat trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, omal ajal, ehk siis umbes aastal 96 sai sõpradega koos hakatud käima ja hiljem jäi nagu trennipisik külge. Nüüd juba elu osa ja eks eesmärke aja jooksul olnud erinevaid, keha on ikka igasugu katsetusi üle elanud vahepealse aja jooksul:-P

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi algkoolis sai ujumistrennis käidud, aga siis jäi see katki. No koolis kehkat tegin ikka hea meelega.

Ülikooli II kursusel (oli vist), lihtsalt tuli paari sõbrannaga mõte, et läheks, hakkaks trennis käima. Nüüd juba mitu aastat regulaarselt harrastatud.

Tänu lambist tekkinud mõttele hakata trenni tegema juhtusin kokku hea treeneriga, kes tutvustas ka tervislikku toitumist jms. Kaotasin u. 7 kilo, mis pole tagasi tulnud ega tule ka. Olen märgatavalt tugevam, eneskindlam, oma kehaga väga rahul. Hea on tunne, et jõuan ja jaksan, energiat on palju rohkem.

Rühi sain korda. Vanadelt piltidelt olen ennast vaadanud - küürakas, õudneeee, mõtlen alati.

Ehk siis ei olnudki alguses nagu otsest põhjust ega sundi, miks trenni hakkasin tegema, nüüd aga on mitu põhjust, miks aina jätkata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriline trennimees pole kunagi olnud eluaeg selline vähe paksem olnud. Trenni hakkasin tegema, sest 112kg juures oli peegelpilt pehmelt öeldes rõve ;)

Nüüd siis olen 11 kuud stabiilselt trenni teinud ning kaalun hetkel 79kg(-33kg). Võib rahul olla aga natuke veel ning lootust on õllekast lõpuks lahti saada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline

Mul hakati mainima, et nii kõhn olen..iseenesest pekki oli küll aga 77kilo 193cm juures on ikkagi vähevõitu ;) Nüüd siis 91 kilo...Jõudu on tulnud minu jaoks küllaga. Samuti ka sportlikud tulemused veidi paranenud, kuigi kehakaal päris palju suurem. Kerge pisik on külge jäänud ja ilma enam ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nooremana tegelesin tennise (ca aasta) ja tantsimisega (4-5 aastat), pikemalt (nii 7 aastat) käisin ujumas. Võistlustel ja laagrites käisin ka mõne korra, aga kahjuks polnud sellekohapealt väga ambitsioonikas. Jalgrattasõit ja jooksmine polnud ka mulle võõras - seega trenniharjumust nagu oli. Kuna ma selline väike ja kribul olin, siis trennil ma mingi aeg üldse mõtet ei näinud - ei taibanud ka pingutada lihtsalt hea enesetunde nimel. Vahepeale tuli pikem paus - selle ajaga kasvasin sellest kribust kehast välja. Trenni ma võisin ju väheke teha, aga spordiklubiga liitusin ikka tervise ja hea enesetunde pärast - haige ei ole ma juba sest ajast saadik olnud ja tahe toitumine korras hoida on ka suurem. Kuna ma olen kohutavalt kehva isuga (sööks ainult šokolaadi, puuvilju, jogurtit ja põhiliselt oma lemmikut kurgileiba), siis selleks, et trennis hakkama saada, peab end ikka korralikult sööma sundima. Korralikult söömist olen hindama hakanud - seepärast ma kasutangi sõna "soe toit" väga tihti - kuna minu jaoks on selline toidukord veel suhteliselt uus asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu esimene asi oli aastaid tagasi kooliajal kogunenud kilodest vabaneda. Mida aeg edasi, seda rohkem ma lihaseid märkasin ja nüüd see ongi nagu kinnisidee. Olla sale, vormis ja lihases. 3 in 1.

Mõni võib kaaluda 60kg ja olla hirmus. Mõni aga 70kg ja välja näeb kui 55kg kaaluv vormis treenija.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×