Jump to content
Mark00

Söök enne trenni..

Recommended Posts

Tere,viimased 2kuud käin jõusaalis hommikuti umbes kella 8,9:00 paiku.Mure selles et hommikul pole üldse söögi isu,ja nii käingi tühja kõhuga.Kas sellinne tegevus on norm?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene küsimus, miks sa üldse nii vara käid? On su organism valmis nii rasket pingutust tegema sellisel kellaajal?

Kindlasti mitte pole see normaalne, et sa ei söö enne trenni. Selja taga on pikk öö, pärast mida vajab keha ILMTINGIMATA KIIRESTI valke. Mina arvan, et sa ei saavuta soovitud tulemusi :) ... kehal pole millegi arvelt kasvada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära õgi õhtul kõhtu nii täis, siis on hommikul isu ka.

Pead ennast harjutama hommikul sööma!

Kui trenn on tõesti üsna kohe peale hommikusööki, siis ilmselt oleks tark mõte süüa midagi kergestiseeditavad, samas kaloririkast.

Salatit jm silo ega väga rasvast, praetud asja pole ilmselt mõtet süüa. Puder+ munad või ehk parem isegi kohupiim oleks hea valik.

Kui oled harjunud trennis hommikuti käima siis käi pealegi. Vahet pole, millal trenni teed kui sellega ära harjud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,viimased 2kuud käin jõusaalis hommikuti umbes kella 8,9:00 paiku.Mure selles et hommikul pole üldse söögi isu,ja nii käingi tühja kõhuga.Kas sellinne tegevus on norm?

Peab sööma hommikul. Ürita näiteks midagi väga lihtsat ja kiiret kuid samas toitainerikast süüa nagu müslit või mõnda muud sarnast krõbinat. Sellele segule võid veel lusikatäie valgupulbrit ka peale visata. Mul oli ka varem probleeme hommikul söömisega kuid nüüd läheb selline asi küll ilusti hommikul alla.

Joo ka midagi sooja (näiteks teed või kakaod) oma söögi kõrvale, see aitab ka asjadel lihtsamini alla minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas ei või nt hommikul shake juua ja peale trenni ka shake ja siis tunni pärast hea sööma kord peale??? ajab ka ju asja ära või ei?

üks küsimus veel kohe et kui on dieedi periood peale massiperioodi, siis kas on mõistlik peale trenni võtta mingit massilisajat sest seal ju süsikad ja valgud nagu olemas aga lihtsalt valku vähem ja süsivesikuid kole palju??? või peaks siis lihtsalt mingi valgu jooma ja nt banaani peale ja oleks vägev küll?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas ei või nt hommikul shake juua ja peale trenni ka shake ja siis tunni pärast hea sööma kord peale??? ajab ka ju asja ära või ei?

üks küsimus veel kohe et kui on dieedi periood peale massiperioodi, siis kas on mõistlik peale trenni võtta mingit massilisajat sest seal ju süsikad ja valgud nagu olemas aga lihtsalt valku vähem ja süsivesikuid kole palju??? või peaks siis lihtsalt mingi valgu jooma ja nt banaani peale ja oleks vägev küll?

massilisaja suht suvaline sõna :) , nagu reklaamivendade väljamõeldud , sisu on aga NULL , jep vabalt võid võtta sest see ju täpselt sama nagu sa kirjeldais

hommiku on hea shake juua sest

1) ärgates on vaja kiiret vadakuvalku, et katabolismisti taastuda

2) enne trenni on vaja vadakust BCCA ja GLUTAMIIN

AGA sa pead süsivesikuid ka sööma ning rasvu, ega sa mingit naftat või liiva suust sisse ei pea ajama et hommiku isu pole :) , soovitan üle saada ,hormoonid möllavad vist ;)

mis sa arvad et mul on alati kohupiima ja kanafilee isu ve - vaevalt ,PEAB SÖÖÖÖMAAA

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön küll hommikuti seda probleem pole ammu enam, sõjavägi juurutas selle välja aga lihtsalt aeg ajalt on hoopis isu shake juua ja kuna eelistan ja võimalik on ka hommikul vara trennis käia, siis nii on mugavam ja kiirem moodus, aga üldjuhul eelistan ka kohupiima ja kana, kuigi viskab ka koppa suht tihti:)

sellest hoolimata saab kõik näost ilusti siisse aetud sest eesmärgid on silme ees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jätaks söömise maha kui peaks iga hommik ja/või teised toidukorrad sööma putru, kana & kohupiima! Kas need mingid ime toidud?!?

Toidu peab meeldivaks valmistama ja vaheldusrikkaks... mu hommikusöök on järgmine: 4 muna, 2 viilu juustu ja peekon võileival, natuke hapukurki ja ketsupit(mu paheks on 1tl helmansit ka :)). Ennem või peale hommikusööki peotäis datleid ja maasika sheik... Onju meeldiv :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma jätaks söömise maha kui peaks iga hommik ja/või teised toidukorrad sööma putru, kana & kohupiima! Kas need mingid ime toidud?!?

Toidu peab meeldivaks valmistama ja vaheldusrikkaks... mu hommikusöök on järgmine: 4 muna, 2 viilu juustu ja peekon võileival, natuke hapukurki ja ketsupit(mu paheks on 1tl helmansit ka :)). Ennem või peale hommikusööki peotäis datleid ja maasika sheik... Onju meeldiv :)

Mida sa torised koguaeg. Alatasa loen su kommentaare ning koguaeg inised. Ükski asi ei meeldi. Ei ole kursis, kas teiste treenimise kõrvalt ka ise aktiivselt trenni teed, aga ilmselgelt peaks aktiivne treeniv sportlane lisama oma hommikusööki ka korralikud süsivesikud (nt 100gr kuivainest täistera kaerahelvestest puder). Selleks inimesed hommikuti putru söövadki, et see on igatpidi toitev. Ja ega kulturism pole nagu mõni moetrend, mis igal hommikul muutub - kui tahad kasvada, siis on mõned toiduained lihtsalt vältimatud (nt kaerahelbed, munad, liha ja piimatooted), ilma milleta korralikku massi ei ehita. Nagu ütleb Z. Fokin: "Ja nii ongi".

Muudetud kasutaja wola poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin kah varem kell 8 trennis ning samamoodi hommikuti väikse isuga - lõpetuseks tegingi hommikul kaseiini/whey ja malto sheigi ning trennides oli väga korralikult energiat. Pead leidma selle kombinatsiooni mis sulle kõige paremini sobib..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hommikul pole üldse söögi isu

Ma vaikselt poetan siia vahele, et mul piisab kasvõi poolikust magusast õunast, et söögiisu 10-15 minutiga tekiks, aga ta peab ikka mahlane ka olema. Kas mõnel aitab sidrunivesi hommikul, et isu tekiks? Mul igastahes võtab mõru maitse isu täiesti ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,viimased 2kuud käin jõusaalis hommikuti umbes kella 8,9:00 paiku.Mure selles et hommikul pole üldse söögi isu,ja nii käingi tühja kõhuga.Kas sellinne tegevus on norm?

Mis kell magama lähed ja millal viimati sööd? Võib olla ei saa magu puhata.

Igatahes ilma hommikusöögita trenni minnes tapab lihast. Niigi öösel tekib defitsiit+ trenn veel otsa. Pealegist soovitatakse alles 2h pärast ärkamist raskejõustikuga tegeleda, kuna siis taastub selgroo lülidevaheline määre.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,viimased 2kuud käin jõusaalis hommikuti umbes kella 8,9:00 paiku.Mure selles et hommikul pole üldse söögi isu,ja nii käingi tühja kõhuga.Kas sellinne tegevus on norm?

Hommikune söögiisu puudus ei pruugi olla õhtune söömine. Tihti algab sellise "kombe" - hommikul mitte süüa - harjutamine juba lapsepõlvest. Isegi kui õhtul ei ole kõht täis, võib hommikul söögiisu puududa, sest mitte miski seal all ega ajus ei ole enam ammu-ammu mõelnud sellisel kellaajal söömisele.

Muide, kogu elu ei ole jõusaal või lihase pumpamine (kahjuks siin foorumis on see veidi sinna kaldu). Ilmselt käid sa ka kuskil tööl/koolis. Kui sa hommikuti ei söö ja lisaks tühjendad kogu keha hommikul trenniga veresuhkrust, siis istud peagi pool päeva kapsana laua taga, suutmata efektiivselt midagi teha.

Mis puutub hommikustesse toitudesse, siis võileivad jms. sobivad, kui hommikul on kogu "täisvarustus" valmis astuma lahingusse võileivas olevate erinevate toitudega, mis nõuavad erinevaid ensüüme jms. nende lõhustamiseks. Kui ei suuda, teeb võileiva närimine hommikul asja veel hullemaks. Parim oleks esialgu hakata harjutama end müsli, pudru vms. ühetaoliste süsivesikuterikka toiduga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on teemaalgataja eesmärk oma keha suhtes? Sellele te pole mõelnud susivesikute soovitajad?

Ilus oleks ju küll, kui keha annaks käsitleda kui mingit kotti, mis võtab täpselt selle kuju mis sinna sisse panna. Paned kandilise kasti, läheb kott kandiliseks. Paned ümmarguse kera, läheb ümmarguseks. Paned valku, kasvab lihas ilma rasvata, paned rasva, läheb ümaraks. Kahjuks on vaja kõiki toitaineid, sh. süsivesikuid, rasvu, valke ja neid ei ole võimalik üksteisega täielikult asendada.

Hommikul mitte söömine, selle otsa trenn ja siis lõunani kannatamine on ilmselt hullemaid, mida üldse teha saab.

Hommikul kõrgelt kontsentreeritud valku sisse ajada - parem kui eelmine variant kuid sel juhul peab osa valku lammutama ikkagi energiaks.

Hommikul võileibade söömine - juba parem, kui kõik toitained tasakaalus. Kui organism sel kellaajal ka valmis selleks - väga hea. Kui ei ole, nagu antud situatsioonis, siis parem ilmselt alustada vähem šokeeriva toiduportsu ette andmisest kehale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on teemaalgataja eesmärk oma keha suhtes? Sellele te pole mõelnud susivesikute soovitajad?

Sa oled üks kibestunud endomorf, kelle teooria järgi ka mina peaks olema juba 100 kilone.

Ma just tulin poest, kuigi ma muidu armastan kõikvõimalikke erinevaid asju ja salateid katsetada - siis täna tulin lihtsalt tagasi - kodujuustu ja avokaadoga. Tavaliselt ostan Mumuu kodujuustu, nüüd sattus korvi mingi Ekstra oma, mis maitselt oli nii hirmus, et lendas kohe prügikasti. Mõtlesin, et avokaadost saab asja/midagi teha.. aga oli teine mingeist inetuist soontest läbi puretud.. välimus oli inetu ja maitse veel inetum. Lendas ka see prügikasti. Ideed said otsa, aga mul küll mõte pole kohe söömist maha jätta. Nüüd mul ei jäänudki muud üle, kui nosida leiba ja õuna, kuna pole enam midagi, millest süüa teha ja ei jõua enne trenni enam poodi ka. Või pean ikka söömise maha jätma. Kui teemaalgataja teisiti ei saa, siis soovitan hommikuse söömise harjutamist alustada asjadega, mis ikka kergelt alla ka lähevad... alguses on olulisem, et ikka sööks. Päeva teises pooles võib juba suurema hoolega jälgida, mida suhu pistad. No veel enam, see on ikka eriline äärmus, kui isegi hommikul süsivesikute söömine on patt.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julm teooria tuli mu kahest küsimusest! :)

junga... Soovitas hommikul sv rikast toitu, sest see parim, miks?

Ja siis vaid äärmuslikke varjante, nagu need oleks minu soovitused?!...või tahtsid tarka panna?

Mu näidis menüüs on kõik suht tasakaalus(hetkel mul massikas ka)

&kassisilm, uskumatu bs lihtsalt :)

Muudetud kasutaja PT London poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled üks kibestunud endomorf, kelle teooria järgi ka mina peaks olema juba 100 kilone.

Ma just tulin poest, kuigi ma muidu armastan kõikvõimalikke erinevaid asju ja salateid katsetada - siis täna tulin lihtsalt tagasi - kodujuustu ja avokaadoga. Tavaliselt ostan Mumuu kodujuustu, nüüd sattus korvi mingi Ekstra oma, mis maitselt oli nii hirmus, et lendas kohe prügikasti. Mõtlesin, et avokaadost saab asja/midagi teha.. aga oli teine mingeist inetuist soontest läbi puretud.. välimus oli inetu ja maitse veel inetum. Lendas ka see prügikasti. Ideed said otsa, aga mul küll mõte pole kohe söömist maha jätta. Nüüd mul ei jäänudki muud üle, kui nosida leiba ja õuna, kuna pole enam midagi, millest süüa teha ja ei jõua enne trenni enam poodi ka. Või pean ikka söömise maha jätma. Kui teemaalgataja teisiti ei saa, siis soovitan hommikuse söömise harjutamist alustada asjadega, mis ikka kergelt alla ka lähevad... alguses on olulisem, et ikka sööks. Päeva teises pooles võib juba suurema hoolega jälgida, mida suhu pistad. No veel enam, see on ikka eriline äärmus, kui isegi hommikul süsivesikute söömine on patt.

Mis oleks,kui tutvuksid kõigepealt Fred Antsoni seisukohtadega?Nimelt tema soovitab süsivesikuvaest ja rasvarikast hommikueinet;nagu ka meie kaasvoorumlane,austatet spetsialist ROtter ...

Nii et sul on nüüd võimalus teaduslikult tõestada,et ülalmainitud isikute seisukohad on ekslikud,et tegemist on kibestunud endomorfidega,kes ei tea tegelikust elust midagi ...

loodetavasti saame peagi lugeda sinu artiklit,kus kogu kibestunud endomorfide seltskond paljastatakse ...

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
junga... Soovitas hommikul sv rikast toitu, sest see parim, miks?

Põhjused on lihtsad:

1. Lihas suudab tarbida keharasvadest saadud energiat. Närvid ja aju mitte. Nende jaoks on vaja süsivesikutest toodetud energiat. Kui hommikusööki pole + trenn hommikul + seejärel esimene söök lõunal (eeldatavasti), on närvisüsteem ja aju suht nukras seisus.

2. Muidugi saab valkudest ka toota energiat ja toodetaksegi sel juhul. Kuid valkude kulutamine energia saamiseks on puhtrahaliselt kallim + nõuab maksalt rohkem tööd. Milleks, kui saab lihtsamalt?

Mis muidugi ei tähenda, et hommikusöök oleks valguvaba. Hommikusöök peaks tagama süsivesikute katte lõunani. Millest ei järeldu, et hommikusöök on valgu- või rasvavaba. Ilmselt olekski raske juba päevast valgu- ja rasvanormi täita, kui jätta nende laadimine vaid õhtuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põhjused on lihtsad:

1. Lihas suudab tarbida keharasvadest saadud energiat. Närvid ja aju mitte. Nende jaoks on vaja süsivesikutest toodetud energiat. Kui hommikusööki pole + trenn hommikul + seejärel esimene söök lõunal (eeldatavasti), on närvisüsteem ja aju suht nukras seisus.

2. Muidugi saab valkudest ka toota energiat ja toodetaksegi sel juhul. Kuid valkude kulutamine energia saamiseks on puhtrahaliselt kallim + nõuab maksalt rohkem tööd. Milleks, kui saab lihtsamalt?

Mis muidugi ei tähenda, et hommikusöök oleks valguvaba. Hommikusöök peaks tagama süsivesikute katte lõunani. Millest ei järeldu, et hommikusöök on valgu- või rasvavaba. Ilmselt olekski raske juba päevast valgu- ja rasvanormi täita, kui jätta nende laadimine vaid õhtuks.

Aga kui sv varud on juba kehas täis...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt, et teema algataja hakkab mingit erilist einet hommikuks välja mõtlema, mis rahuldaks tema kõik süsivesikute, rasvade ja valkude vajadused. Aga ilma hommikusöögita pole hea trenni minna. Alustuseks las sööb seda, mida kõht vastu võtab.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×