Jump to content
qps

sääremari

Recommended Posts

Mure on mul selline, et olen noor ja tegelen vahetevahel jooksmisega. Probleem on üldse sääremarjadega, mis juba 2 nädalat valu teevad. Treeningu lõpus venitan korralikult aga sellest ma ei saa aru... Kui lihtsalt kõndida, pole midagi tunda. Kui teha kiiremat kõndi- jooksu hakkavad sääred tugevalt valutama ja valu on suht pika aega väga tugev, isegi kui seisma jään.Kõige hullem on lühikesed distantsid, näiteks koolis pean kehalises jooksma mingi paarkümmend meetrit. Siis on valu suht piin ,sest valu on pikka aega ja teravalt. Lihas on jooksmise ajal suhteliselt pinges ja valu on sügaval. Olen määrinud spordikreemi, fastumgeeli jpm... aga mitte midagi pole aidanud. Küsimus on ka, kas kaalium, magneesiumi tarbibine võib aidata selle vastu ?

Muudetud kasutaja qps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et sul on nad lihtsalt liiga pinges.. ka puhkeolekus.

Kuulsin oma tuttavalt füsioterapeudilt, et ühel täpselt samasuguste sümptomitega noorele tehti sellepärast sääreopp, aga midagi ei leitud..

Mina sain sellest jagu nii, et paar kuud masseerisin (kreemid aitasid ka, vbl soovitaks proovida punast hobusepalsamit) ja venitasin säärt peaaegu iga päev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et sul on nad lihtsalt liiga pinges.. ka puhkeolekus.

Kuulsin oma tuttavalt füsioterapeudilt, et ühel täpselt samasuguste sümptomitega noorele tehti sellepärast sääreopp, aga midagi ei leitud..

Mina sain sellest jagu nii, et paar kuud masseerisin (kreemid aitasid ka, vbl soovitaks proovida punast hobusepalsamit) ja venitasin säärt peaaegu iga päev.

Pinges oleks nagu jah.. Üks tuttav soovitas pipraplaastrit proovida. Eks ma proovin masseerida ja kreeme. Laupäevaks sai Järvejooksule regatud, eriti taha küll katkestada vms..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ei valuta küll sääremarjad aga valutab just sääre pealt. väga ebamugav ja ei ole liigesevalu. ostsin endale sääresoendaja (sideme) sellega on asi kõvasti parem.! samas kui lihas on liiga pinges soovitan kinesio teipi, mida võid lasta füsioterapeudil peale panna! ei tohiks ka olla väga kallis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et sul on nad lihtsalt liiga pinges.. ka puhkeolekus.

Kuulsin oma tuttavalt füsioterapeudilt, et ühel täpselt samasuguste sümptomitega noorele tehti sellepärast sääreopp, aga midagi ei leitud..

Mina sain sellest jagu nii, et paar kuud masseerisin (kreemid aitasid ka, vbl soovitaks proovida punast hobusepalsamit) ja venitasin säärt peaaegu iga päev.

Küsimus kah sulle ,selline mure oleks et ka sääremarjaga probleeme. Käies on hea aga joostes hakkab tunda andma ja kohe peale jooksu nagu kisuks krampi. Nagu ma aru saan on liiga pinges, samas kui ma rullin mis peaks ju olema ka nagu maseerimine, siis vaata et on nagu läinud hullemaks. Olen isegi ennem jooksu trenni üritanud rullida. Küsimus siis selline , kuna rullin iga päev siis äkki olen rullimisega mteinud liiga ja kas ma teen üieti kui venitan vahetule ennem rullimist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus kah sulle ,selline mure oleks et ka sääremarjaga probleeme. Käies on hea aga joostes hakkab tunda andma ja kohe peale jooksu nagu kisuks krampi. Nagu ma aru saan on liiga pinges, samas kui ma rullin mis peaks ju olema ka nagu maseerimine, siis vaata et on nagu läinud hullemaks. Olen isegi ennem jooksu trenni üritanud rullida. Küsimus siis selline , kuna rullin iga päev siis äkki olen rullimisega mteinud liiga ja kas ma teen üieti kui venitan vahetule ennem rullimist

Jooksutehnikas võib ka asi olla.

Aga üldiselt peaks ikkagi venitamine olema peale rullimist/massaažlii.

Ei usu et rullimisega liiga saab teha, aga üle venitada on võimalik küll.

Proovi venitades võimalikult vähe valu piiril teha. Minumeelest võiks venitamine olla selline aeglane protsess, mitte raks asendisse, raks teise.

Mulle sobib ka väga sellline venitus:

squat.gif

Väga paljudel jalad nii kanged, et ei saa seda asendit üldse kätte. Proovi erinevat asendit, vbl laiemate jalgadega ja rohkem tasakaalu ette tuua, vbl sirged käed ees maha panna.

Ei pruugi tekitada super-venitus efekti, aga võimaldab kauem venitada.

Tagaosa võib lõõgastada ka esiosa lihaste pingutus - proovid jalalaba sääre poole painutada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksutehnikas võib ka asi olla.

Aga üldiselt peaks ikkagi venitamine olema peale rullimist/massaažlii.

Ei usu et rullimisega liiga saab teha, aga üle venitada on võimalik küll.

Proovi venitades võimalikult vähe valu piiril teha. Minumeelest võiks venitamine olla selline aeglane protsess, mitte raks asendisse, raks teise.

Mulle sobib ka väga sellline venitus:

squat.gif

Väga paljudel jalad nii kanged, et ei saa seda asendit üldse kätte. Proovi erinevat asendit, vbl laiemate jalgadega ja rohkem tasakaalu ette tuua, vbl sirged käed ees maha panna.

Ei pruugi tekitada super-venitus efekti, aga võimaldab kauem venitada.

Tagaosa võib lõõgastada ka esiosa lihaste pingutus - proovid jalalaba sääre poole painutada

tänan nõuannete eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×