Jump to content
Sadist2

lihase tunnetus

Recommended Posts

http://www.fitness.ee/?act=article&art...1169〈=1

seal väidetakse, et lihast peab tunnetama harjutuse vältel (nt lailihas)

mina ei taha sellega nõustuda

kas kellegil on argument, et põhjendada, miks peab lihast tunnetama ?

minu arusaamade järgi lihas töötab ju igaljuhul, tunnetad sa seda või mitte.

ainuke põhjendus võiks olla minuarust psühholoogiline suunamine, selleks et just see lihas töötaks.

argumente, tõestusi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaks vist nii olema : harjutuse õigesti sooritamine = lihase tunnetusega = maksimaalse lihaskasvuga (mida on võimalik vastavast harjutusest välja pigistada)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu arusaamade järgi lihas töötab ju igaljuhul, tunnetad sa seda või mitte.

Ma arvan ka sama. Su lihas töötab ju ikka sest vastasel juhul sa lihtsalt ei suudaks harjutust teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult on see oluline. Tunneta vahet ja proovi kui teed lihtsalt kiirelt seeria ära ja kui teed nii, et iga seeria pühendud täielikult igale kordusele ning veel ise nö squeeze´d kaasa. Hoopis teine tunne on. See ongi see kuulus väljend - Put your mind in the muscle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No küsimus on selles, kas sa sooritad harjutust, lülitades sisse õiged lihased - ehk siis need, millele antud harjutus suunatud on. Kui sa teed biitsepsit hantlitega, aga hantleid tõstad hoopis õla ja seljaga, siis sa ei tunneta biitsepsit. Seega on harjutus sooritatud valesti ja biitsepsit treenib see vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Loomulikult on see oluline. Tunneta vahet ja proovi kui teed lihtsalt kiirelt seeria ära ja kui teed nii, et iga seeria pühendud täielikult igale kordusele ning veel ise nö squeeze´d kaasa. Hoopis teine tunne on. See ongi see kuulus väljend - Put your mind in the muscle."

Täpselt nii, just seda tahan minagi väita!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loomulikult on see oluline. Tunneta vahet ja proovi kui teed lihtsalt kiirelt seeria ära ja kui teed nii, et iga seeria pühendud täielikult igale kordusele ning veel ise nö squeeze´d kaasa. Hoopis teine tunne on. See ongi see kuulus väljend - Put your mind in the muscle.

Selline asi töötab minu meelest ainult isoleerivate harjutustega, mitte baasharjutuste puhul. Kuhu lihasesse sa oma mõtted suunad kui sa näiteks kükki, rinnalevõttu või jõutõmmet teed?

Ma pigem mõtlen harjutuse sooritamisele ning raskuse tõstmisele kui kangi tõstan, mitte mingile konkreetsele lihasele. Kuid each to their own.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii ongi, kui treeningu eesmärgiks on funktsionaalsus ja selle arendamine/täiustamine/parandamine, siis loomulikult ei räägigi keegi üksiku lihase tunnetamisest. See minu artikkel, millele sa viitad...loomulikult, kui sellisena seal lailihase kohta selline punkt on välja toodud, siis ilmselgelt ei peeta silmas funktsionaalset treeningut, kuivõrd ikka kulturismi suunitlusega treeningut. Lihase tunnetus kulturismi treeningu korral on oluline, sellest on palju räägitud ja siin ei olegi midagi debateerida. Selle oleks pidanud ise ära tabama. Juba eelnevalt nimetatud mind muscle connection on vana teema, see on kulturismitreeningus oluline ja vajalik. Mina nendingi, et lailihase töö ja tegevuse tunnetuse leidmine on raskeim ja võtab kõige kauem aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei loomuliklt seda ei saa just iga harjutusega teha. Tõesti baasharjutusel töötab mitmeid lihaseid ja eks sa siis mõtle iga korduse ajal need kõik läbi.. keerukas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×