Jump to content
kristosepp

Halb areng?

Recommended Posts

mõni on vist jah. :(

aga alguse point oli üldse juurde võtta ja natukenegi vormi saada

ja kui kodus teed pole paljusi asju ka millega treenida ja ei tunne harjutusi ja värke et mis mida teeb ja kuidas teha.

et ühesõnaga kehv areng?

no selga ka ikka vähe.

Mis kehva arengu teemat sa ajad koguaeg? Mõtetu on mingit kiitust oodata siin, seda sa võid kodus emmelt-issilt saada.

Rind-Biits-Kõht vendadele vaadatakse alati viltu peale.. Võta endale korralik kava, tee korralikult aasta aega ja siis tule räägi edasi.

edit: igasugune raskuste/korduste tõus on hea.. Kas see areng hea on, pead sa ise tundma ja peeglisse vaatama.

Muudetud kasutaja Saphireguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõni on vist jah. :(

aga alguse point oli üldse juurde võtta ja natukenegi vormi saada

ja kui kodus teed pole paljusi asju ka millega treenida ja ei tunne harjutusi ja värke et mis mida teeb ja kuidas teha.

et ühesõnaga kehv areng?

no selga ka ikka vähe.

Mis suurt arengut sa tahad,kui kaks põhiharjutust - kükk&jõutõmme - kavast puudu?!

Ja söömise korrastamisele oled kah pulbreid eelistanud ...

loomulikult areng seiskub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et kõik ikka korralikult aru saaksid, siis see on minu arvamus ning suures osas põhinevad näited minul endal nii, et ma ei anna otseselt nõuandeid küsijale, vaid ma räägin erinevatest variantidest:

3 kuuga 20kg juurde saada. Kas on veel liiga vara või siis teed midagi väga valesti. Klassivend (küll veidi vanem, 16), eriti kaua ei viitsinud kahjuks käia. Veidike nõustasin teda ja u. paari nädalaga sai 15kg maksile otsa. Võibolla oled veel noor ka. Lihtsalt olen pilgu peale heitnud jõusaalis. Mõni teeb ka siit võetud kava järgi ja üldse eriti ei taha areneda, teine käib laisemini ja areneb palju jõudsamalt. Kellel on soodumus ja kellel on hea aeg käes.

2 korda nädalas võib olla liiga palju, aga mõnele ka liiga vähe. Mina näiteks kaks korda nädalas tehes arenen aeglaselt. Nüüd pole enam väga surumise maksimumiga viitsinud tegeleda (kuivõrd kordustega), aga paar korda nädalas tehes sain ma kuuga ehk 2.5kg? 5kg? maksimumile juurde. Siis mingi hetk ma tahtsin 120 ära suruda, kui eelmine oli 117.5kg. Tegin tavalisele päevale järgneval päeval ja ülejärgmisel läks 120 üles. Endale isiklikult istub nii: nädalalõpus külvan, uue algul lõikan. Ehk siis trenn trenn, paar päeva puhkust ja siis proovin uut maksimumi. Aga kindlasti peab seal vahel puhkus olema, muidu lähed nagu loju ja ei jaksa suurt midagi teha.

PS! Lisan, et ma ei võtnud selle 2.5kg saamiseks kaalus juurde, vaid alla. Nii väikeste raskuste puhul on veel aega küll enne, kui see tõeline maksimum hakkab kätte jõudma, et kaal jalgub jääb.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
[..] aga paar korda nädalas tehes sain ma kuuga ehk 2.5kg? 5kg? maksimumile juurde. Siis mingi hetk ma tahtsin 120 ära suruda, kui eelmine oli 117.5kg. Tegin tavalisele päevale järgneval päeval ja ülejärgmisel läks 120 üles. Endale isiklikult istub nii: nädalalõpus külvan, uue algul lõikan. Ehk siis trenn trenn, paar päeva puhkust ja siis proovin uut maksimumi. Aga kindlasti peab seal vahel puhkus olema, muidu lähed nagu loju ja ei jaksa suurt midagi teha. [..]

Iga nädal rekordeid proovida on lollus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks nii arvad? Peale selle. Rekord pole ainult proovimiseks, vaid ka treenimiseks. Näiteks treenin maksimum raskusega või selle lähedasega ja siis kui tehtud proovin, kas saan veidi rohkem ka. Aega see praktiliselt ei võta, kuna peaaegu kogu raskus juba peal ning üks rep ei väsita ka suurt midagi. See, kui sinul suureneb rekord korra kuus tähendab, et sa oled juba suuremast arengust möödas. Aga minu vanuses, kui suurem areng kestab, ei näe selles küll mingisugust lollust.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks nii arvad? Peale selle. Rekord pole ainult proovimiseks, vaid ka treenimiseks. Näiteks treenin maksimum raskusega või selle lähedasega ja siis kui tehtud proovin, kas saan veidi rohkem ka. Aega see praktiliselt ei võta, kuna peaaegu kogu raskus juba peal ning üks rep ei väsita ka suurt midagi. See, kui sinul suureneb rekord korra kuus tähendab, et sa oled juba suuremast arengust möödas. Aga minu vanuses, kui suurem areng kestab, ei näe selles küll mingisugust lollust.

1) Sa lõhud ennast ära pidevalt maksimumilähedaste raskustega treenimisel. 2) Selleks, et proovida rekordit, peab sellele eelnema KORRALIK soojendus. 3) Kui sa pidevalt rekordeid proovid, siis sul ei ole millegi arvelt areneda - sa pead ehitama põhja e. vundamendi, millel baseerub edaspidine tulemuste ehitamine.

Rekord ei ole mingi pidev protsess - rekord on ühekordne tõmmis (snapshot) sinu hetkevormist. Vormi tuleb ehitada tsüklitena ja tsükkel kulmineerub ideaalis rekordkatsega. Ei ole mõtet mingite 1kg rekordiparandustega juba alguses jamada. Treeni vähemalt mõned kuud ja tee 15kg rekordiparandus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma ei tee pidevalt maksimumilähedaste raskustega. Siinkohal võin tõdeda, et mu jutt eelnevalt oli veidikene puudulik. Ma unustasin mainida, et kui ma rekordit proovin, siis ma teen niimoodi. Ja tegelikult ma treenin tavaliselt raskusega, millega jaksan 10 kordust teha (hetkel siis u kehakaal+7kg) ning rekordit proovin ma alati peale korralikku soojendust. Tavaliselt kas trenni keskel või kui eelnenud pole väga raske päev (nt. kergem värk - sõudmine, millest taastub veidi kiiremini, kui mitte sprintida) siis lõpus.

Rekordit ma proovisin küll vahepeal ka iga nädal klassivennaga, sest ma sain niimoodi päris kähku seda üles. Esimese nädalaga kohe 12.5kg (100->112.5kg). Well siis ma võtsin veidi hoo maha ja nüüd paar nädalat väga vähe saanud käia, kooli lõpp jne. Hetkel proovin oma rekordit tavaliselt nii: mitu kordust ma jaksan selle raskusega nüüd teha (ütleme, et ükskord jaksan teha 105kgx6 ja siis nädala pärast, et kas nüüd tuleb 7 või 8 kordust ära).

Sellesosas on sul muidugi õigus, et kas on mõtet iga nädal selle 2.5kg -ga jamada. Öeldakse küll, et kes kannatab see kaua elab, aga uudishimu tapab ;)

Tegelikult ma endal jagan üldse veidi teistmoodi ära. Iga nädal panen rõhku erinevale harjutusele ja teen teisi veidi vähem. Kusjuures aitab väga hästi. Näiteks viisin oma z-kangi curli paari nädalaga 20kg kõrgemale ja surumises paranes kohe tulemus 10kg. Oma osa on siin kindlasti sellel, et käed harjusid tegema curli rohekm ning "leidsid" endas suuremat jõudu (närvisüsteemi värk). Samas korra tegin nädalaga endal surumise 105x2 -> 105x6 ning curlis jaksasin kohe... 5kg (või oli 7.5kg?) rohkem panna.

PS! Ma ei ütle, et ma teen kõike kõige paremini või täiesti õigesti. Aga lihtsalt kuna mulle meeldib katsetada ka, siis ma olen endale võimalikult hea variandi üritanud välja töötada, mis mind kõige kiiremini arendaks. Ja enda puhul ma pean, olenemata kas teen 5x, 10x või 20x seeriat, suhteliselt tihti (nt. korra nädala-paari tagant) raskust astme võrra tõstma, sest muidu ma kipun paigale jääma. Tunnen puudust raskematest, kui 20kg hantlid :( Väike jõusaal, mis teha.

Ära lõhkumisest muidugi ei tasu rääkida minupuhul sellesmõttes, et ma puhkan väga korralikult ja tavaliselt ei julge aladel, mis on veidi ohtlikumad, endast totaalselt maksimaalset anda. Ma ei tea lihtsalt tuleb selline tunne, et praegu rohkem ei tasu, järgmine kord. Sellepärast ma vist pole end kordagi 2.5a jooksul ka vigastanud (va ühekorra kui ma viskasin hooga pikali, aga unustasin sangpommi pea alla :D, aga see võttis lihtsalt pea veidi uimaseks).

Aga mulle pole muidugi mõtet heita kava, mis treenib põhiliselt põhiharjutuste jõudu. Sest mu eesmärgiks pole siiski mitte saada jõutõstjaks, vaid võimalikult erinevate asendite (erinevad harjutused) ning erinevate lihasgruppide jõu ja vastupidavuse suurendamine. See, et ma keskmisest enda vanusest rohkem surun, ei tule mitte meeletust igapäevasest trennist, vaid heast põhjast (toit, viitsimine, geneetika).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mulle pole muidugi mõtet heita kava, mis treenib põhiliselt põhiharjutuste jõudu. Sest mu eesmärgiks pole siiski mitte saada jõutõstjaks, vaid võimalikult erinevate asendite (erinevad harjutused) ning erinevate lihasgruppide jõu ja vastupidavuse suurendamine.

Just põhiharjutustega (kükk, jõutõmme, surumine) sa treenidki erinevate lihasgruppide jõudu kõige paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ainult nendega ei treeni maksimaalselt. Sa võid ju eluaeg ainult suruda, tõmmata ja kükkida, aga teine kes teeb erinevaid harjutusi, saab ikkagi ette. Keha tahab vaheldust ning peale selle on nendel kindlad liikumisasendid, mida ei ole just väga palju. Treenib siiski suuremas osas kindlaid lihaseid, kõrvalisi lihaseid vähem, aga elus sa kive tõstes vms raskeid toiminguid tehes pead ka väga palju just neid lihaseid kasutama.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ainult nendega ei treeni maksimaalselt. Sa võid ju eluaeg ainult suruda, tõmmata ja kükkida, aga teine kes teeb erinevaid harjutusi, saab ikkagi ette. Keha tahab vaheldust ning peale selle on nendel kindlad liikumisasendid, mida ei ole just väga palju. Treenib siiski suuremas osas kindlaid lihaseid, kõrvalisi lihaseid vähem, aga elus sa kive tõstes vms raskeid toiminguid tehes pead ka väga palju just neid lihaseid kasutama.

Ega keegi ei räägigi AINULT nendega treenimisest. Ega ükski jõutõstja, rammumees või mis iganes jõusportlane ei treeni ainult mingi paari kindla harjutusega vaid ikka paljude erinevatega. Kuid kui sa peaksid välja tooma milline üksik harjutus on kõige parem jõu arendamiseks, siis tõenäoliselt need oleksidki kükk ja jõutõmme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Well ütleme nii, et nendega üksi ei treeni end (PARANDUS) üleni metsikult tugevaks. Selles mõttes, et kui sa neid harjutusi teed väga hästi, sooritad väga suurte raskustega. Loomulikult sa suudad ka teisi harjutusi siis suurtemate raskustega teha, aga tunduvalt väiksemate raskustega, kui teisi harjutusi eraldi treenides. Vahe tuleb siin selles, et jõutõstja treenib oma maksimaalseid tulemusi nendes kolmes harjutuses, mina üritan seda teha võimalikult paljudes harjutustes. Maksimum mitte ainult raskus, vaid ka kordused.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×