Jump to content
Aleks144

Rinnalevõtt kangiga

Recommended Posts

Tere, mis arvate sellest harjutusest? Mis lihaseid töötavad seda harjutust tehes?

Ette tänades. :D

Üks mu lemmik harjutusi, treenib kogu keha. Tehniliselt aga üpris keerukas, võttis ikka päris kaua aega et enam vähem selgeks saada ning siiamaani vajab tehnika lihvimist.

Harjutuse nimetus on minu meelest veidi ekistav: kang võetakse tegelikult ju õlgadele, mitte kusagile rinna ülaosale.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks mu lemmik harjutusi, treenib kogu keha. Tehniliselt aga üpris keerukas, võttis ikka päris kaua aega et enam vähem selgeks saada ning siiamaani vajab tehnika lihvimist.

Harjutuse nimetus on minu meelest veidi ekistav: kang võetakse tegelikult ju õlgadele, mitte kusagile rinna ülaosale.

Hang cleanis ei peaks sul jalad maast õhku tõusma. Peaks rinnale tõmbe ajal üritama minna kükki kangi alla nö. "ronida kangile alla".

rebimistõmbe puhul peaks tõmme tulema lõuani ja seda võib samamoodi teha kangi rippest.

Lisaks on tavaline toss äärmiselt halb klassikalise tõstmise tehnika harjtamiseks, sest puudub võimalus raskust korralikult kannale juhtida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, mis arvate sellest harjutusest? Mis lihaseid töötavad seda harjutust tehes?

Ette tänades. :D

Tehniliselt raske, kuid puuduvad peaagu spordialad, kus selle arvelt pole võimalik kasu lõigata.

Töötavad pmts kõik keha lihased. Eelkõige siiski selja lihased(eriti trapets), deltalihased, reiekakspea ja nelipealihased. Stabiliseerivad sääred ja kehakorseti lukustab kerelihaste pingestamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hang cleanis ei peaks sul jalad maast õhku tõusma. Peaks rinnale tõmbe ajal üritama minna kükki kangi alla nö. "ronida kangile alla".

rebimistõmbe puhul peaks tõmme tulema lõuani ja seda võib samamoodi teha kangi rippest.

Lisaks on tavaline toss äärmiselt halb klassikalise tõstmise tehnika harjtamiseks, sest puudub võimalus raskust korralikult kannale juhtida.

Miks ei peaks tõusma jalad maast õhku? See on ju hüpe mida ma teen ning seega loogiliselt tulevadki jalad maast lahti. Tõsi küll, mul on see ehk veidi ülepingutatud. Ning ma meelega mainisin ära et ma teen "power" versiooni kus ma ei lähe kangile alla vastu ning küki teda üles.

Ning kes ütles et rebimistõmbe juures kang peab just lõuani tulema? Võib ka sellist varianti teha kuid seekord ma seda ei teinud. Nii palju kui ma olen Youtube'ist rebimistõmbe videosid vaadanud (tunnistan et see pole kõige parem õppematerjali kogumik sest sinna võib igaüks oma katseid üles laadida), siis kõikide rebimistõmbed on pigem plahvatuslikud laia haardelised õlakehitused, mitte lõua alla tõmbed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh! Vaadates inside14-e poolt postitatud näidistele oli mul ikka ürpis vale tehnika- ei tõstnud kangi nii kõrgele ning lasin ennast väga vähe kükki :D

On tõstjaid kes lähevad päris kükki ja on neid kes ei lähe. Kahjuks ei oska kommenteerida miks mõni nii ja teine naa. Tundub loogilisem, et alt inertsiga oleks lihtsam tulla üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hang clean= rippest rinnale võtt ( pealtpoolt põlvi). Jalad tuleb maast lahti hüpata ja plaksuga maha koos kangi rinnale võtuga. Tõukamise tõmbe puhul ei ole vaja kangi lõua alla tõmmata- piisab õlakehitusest mis toimub koos jalgade selja ja trapetslihasega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hang cleanis ei peaks sul jalad maast õhku tõusma. Peaks rinnale tõmbe ajal üritama minna kükki kangi alla nö. "ronida kangile alla".

Kükki minnakse siis, kui poolkükki ei jõua, s.t raskus kangil on suur. Väiksemate raskuste puhul ei ole vaja ilmtingimata alla istuda.

rebimistõmbe puhul peaks tõmme tulema lõuani ja seda võib samamoodi teha kangi rippest.

Kui teha rebimise tõmmet sellise idee järgi, siis eeldab see käte kaasamist rebimisse. Ma ei tea ühtegi tõstjat, kes kätega tõstaks. Käed on ainult kangist kinni hoidmiseks.

Muuseas, terminoloogia on huvitav - häng kliin, lol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks mu lemmik harjutusi, treenib kogu keha. Tehniliselt aga üpris keerukas, võttis ikka päris kaua aega et enam vähem selgeks saada ning siiamaani vajab tehnika lihvimist.

Harjutuse nimetus on minu meelest veidi ekistav: kang võetakse tegelikult ju õlgadele, mitte kusagile rinna ülaosale.

Ütlen ausalt, sinu tehnika on üsna jube. Esmapilgul ei pannud tähele midagi, mis seal õige oleks olnud. Võib-olla see, et kang oli käes.

- kang peaks üles tulema möödas sääri, reisi jne...

- trapetsi töö (ehk õlgade kehitamine) + pöidadele tõusu on väga olulised. Need tuleb teha plahvatuslikult, et raskemat kangi, endale rinnale saada.

- tol hetkel, kui sa kangi jube üles saada oma trapetsi toel, siis pead ise kangiga alla pugema.

See video siin on ideaalne -

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlen ausalt, sinu tehnika on üsna jube. Esmapilgul ei pannud tähele midagi, mis seal õige oleks olnud. Võib-olla see, et kang oli käes.

- kang peaks üles tulema möödas sääri, reisi jne...

- trapetsi töö (ehk õlgade kehitamine) + pöidadele tõusu on väga olulised. Need tuleb teha plahvatuslikult, et raskemat kangi, endale rinnale saada.

- tol hetkel, kui sa kangi jube üles saada oma trapetsi toel, siis pead ise kangiga alla pugema.

See video siin on ideaalne -

Ei väidagi et mu tehnika ideaalne on, kaugel sellest.

Esimese punktiga olen nõus: kang on mul tõesti kaugel kehast.

Kuid trapetsi töö ja pöidadele tõusu ma ju teen ja teen seda plahvatuslikult. Nagu näha videost ma ju hüppan. Ma ei kujuta ette kuidas täpsemalt ma peaksin veel plahvatuslikumalt hüppama.

Kolmandast punktist on mul veidi raske aru saada kuna tundub et meil on erinevad arusaamad eesti keelest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei väidagi et mu tehnika ideaalne on, kaugel sellest.

Esimese punktiga olen nõus: kang on mul tõesti kaugel kehast.

Kuid trapetsi töö ja pöidadele tõusu ma ju teen ja teen seda plahvatuslikult. Nagu näha videost ma ju hüppan. Ma ei kujuta ette kuidas täpsemalt ma peaksin veel plahvatuslikumalt hüppama.

Kolmandast punktist on mul veidi raske aru saada kuna tundub et meil on erinevad arusaamad eesti keelest.

Samal ajal kui kang sul käte ja trapetsi tõmbe abiga üles liigub, siis sa ise pead kangi alla minema, ehk siis kükki natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samal ajal kui kang sul käte ja trapetsi tõmbe abiga üles liigub, siis sa ise pead kangi alla minema, ehk siis kükki natuke.

Ei pea seda tegema. Kui ma teen "power" varianti, siis point ongi selles et ma ei püüa kangi kinni kükis vaid hoopis püstiasendis.

Kuigi vahest võiks ka seda kükiga varianti harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pea seda tegema. Kui ma teen "power" varianti, siis point ongi selles et ma ei püüa kangi kinni kükis vaid hoopis püstiasendis.

Kuigi vahest võiks ka seda kükiga varianti harjutada.

Selleks, et terve harjutus (clean) maarjamaa keeles rinnalevõtt selgeks õppida tuleb see osadeks lahti võtta.

Alusta (power hang clean vms.) ehk siis põlvest püsti rinnale.

edasi (power clean) püsti rinnale.

siis (hang clean) põlvest kükki rinnale

ja (clean) maast kükki rinnale.

abistavad harjutused 1 faas või siis käimine maas ja aluse pealt. jne.

nett on kraami täis

peale selle leidub siin foorumis mehi kes seda ala harrastavad...

edu, anna teada kui 100kg maast kükki rinnale võtad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et terve harjutus (clean) maarjamaa keeles rinnalevõtt selgeks õppida tuleb see osadeks lahti võtta.

Alusta (power hang clean vms.) ehk siis põlvest püsti rinnale.

edasi (power clean) püsti rinnale.

siis (hang clean) põlvest kükki rinnale

ja (clean) maast kükki rinnale.

abistavad harjutused 1 faas või siis käimine maas ja aluse pealt. jne.

nett on kraami täis

peale selle leidub siin foorumis mehi kes seda ala harrastavad...

edu, anna teada kui 100kg maast kükki rinnale võtad :D

Praegu ma võtan 105kg maast rinnale kuid kükki ei lähe vaid püüan püstisena (täpsemalt kusagil 1/3-1/4 kükis) kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kellel vaja tehnikat kohendada või arusaada rinnalevõtu tehnikas, siis siin väike pildiseeria kangi liikumisest.

http://images.google.ee/imgres?imgurl=http...%26tbs%3Disch:1

Vaata lõpu asendit - välja sirutust enne kangi rinnale võtmist. sinul on läheb kang põlvede juurest kohe väga palju kehast eemale, mis teeb kangi trajektoori liikumise keha suhtes üsna ebarationaalseks. Mida lähemal kang kehale seda suurema jõu ja kiirusega saab seda keha mõjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kellel vaja tehnikat kohendada või arusaada rinnalevõtu tehnikas, siis siin väike pildiseeria kangi liikumisest.

http://images.google.ee/imgres?imgurl=http...%26tbs%3Disch:1

Vaata lõpu asendit - välja sirutust enne kangi rinnale võtmist. sinul on läheb kang põlvede juurest kohe väga palju kehast eemale, mis teeb kangi trajektoori liikumise keha suhtes üsna ebarationaalseks. Mida lähemal kang kehale seda suurema jõu ja kiirusega saab seda keha mõjutada.

Vabandus kirjavigade pärast- loodan et on arusaadav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×