Jump to content
vs

Paluks asjatundlike kommentaare minu tänasele menüüle :)

Recommended Posts

Tutvustan esmalt oma eesmärki. Kuna KMI järgi olen alakaaluline, siis eesmärgiks polegi kaalu kaotamine, vaid hoopis rasvaprotsendi vähendamine. Nimelt jalgadel on lihas + rasv, mis ei ole väga ilus. Otseselt trenni ma ei tee, kuid kõnnin kiirelt ca 1-2tundi päevas ja lisaks ca tunnike rulluisku või jalgratast (mõni päev jääb vahele ka). Otsustasin nüüd toitumist rohkem jälgida. Terve tänase päeva mõõtsin ja kaalusin asju, et selgusele jõuda, mida ma sisse söön. Ütlen seda, et sõin nagu tavaliselt, aimamata üldse, kuidas peaks sööma (va see, et viimase moe järgi üritasin rasva rohkem hommikupoole süüa).

Hommik:

Praetud rukkileib

Praetud muna

kohv (2tl suhkrut 2 spl piima)

Soolapähkleid 30gr (otsustasin neid süüa pigem hommikul, mitte eelmise päeva õhtul)

Vahepala (millegipärast tegin selle enne lõunasööki, edaspidi olen targem ja teen vahepala pealelõunasööki):

Kuivatatud dattel 37gr

päevalilleseemneid 20gr

kama (keefiri 157gr, kamajahu 20gr, suhkrut 9 gr, nisukliisid 6gr)

Lõuna:

310gr ühepajatoitu

Õhtu:

100gr keedupeeti

100gr kohupiima maasika toormoosiga (suhkruta)

Mulle tundus päeva lõpuks, et süsivesikuid sai liiga-liiga palju. Nüüd aga toksisin toidud/ained kaloriarvutisse ja sain tulemuseks järgmised näitajad:

Kaloreid: 1281.94 Kcal

Rasva: 52.14 g.

Valku: 59.55 g.

Süsivesikuid: 141.65 g.

Kiudaineid: 13.49 g.

Soovituslikud näitajad: Minu näitajad:

60% süsivesikuid 55,9% süsivesikud

15% valku 23,5% valku

25% rasva 20,6% rasva

Küsimus nüüd siit selline, et kas need soovituslikud näitajad on soovituslikud ükskõik mis eesmärgi puhul? Ja kas need soovituslikud vahekorrad sobivad minu eesmärgiga, mida kirjeldasin eespool? Või peaks midagi muutma? Ja kas minu näitajate kõrvalekalle on kerge või juba liiga suur? Mis aineid peaksin mina oma eesmärgi juures rohkem/vähem tarbima ja mis vahekorras? Ei saa ju olla, et see soovituslik on universaalne sellele, kes soovib kaalu langetada ja sellele kes soovib lihast kasvatada jne...???

Aitäh neile, kes viitsivad süveneda ja nõu anda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselgelt vähe sööd, nii küll kaalu juurde ei saa.

Loe teema algataja eesmärk läbi ! ;)

Lisaks, et ära arvuta oma päevas kaloraazi ainult BAV järgi, sest kui oled üsna aktiivne, siis kulutad umbes 2000 kcal küll päevas ära, nii väikese kaloraazi puhul kaotad küll alguses kg, kuid enamasti siiski mitte rasva kaotuse tõttu vaid suuremas osas lihase kaotuse tõttu ja lisaks võib keha suure tõenäosusega minna säästureziimile. Mida vähem lihasmassi, seda väiksem ka BAV ja nii võid hiljem kõvasti juurde võtta ehk võib juhtuda vastupidine su eesmärgile- rasva % tõuseb ja lihasmassi % väheneb.

Ei oska päris 100% kindlalt sul päevast kaloraazi öelda, kuid usun, et 1700-1800 oleks enam-vähem. Pead jälgima enesetunnet ja kaalu. Kui jälgid kava ja kaal jääb muutumatuks, siis võid vaikselt iga nädal kaloraazi langetada veidi.

Muudetud kasutaja HenryP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, eesmärgiks pole kaalu tõstmine.

See eilne kaloraaz oli prooviks ja seda tõden ise ka, et ilmselgelt jäi väheks, kuna ei katnud ka BAV-d. Muidugi õhtul sõin veel ühe "väikse tomi" jäätise, mis andis 211kcal juurde (tarbitud kalorid jäid küll piiridesse, kuid jah ega see kasulik just minu eesmärki arvestades ei ole).

Aga kas siiski peaks sellest soovituslikust sv, rasva ja valgu suhtest kinni pidama, et rasvaprotsenti vähendada? Või peaks süsivesikuid nõksa vähendama ja valke suurendama (natukene, sest lihase kasvamist ma ka ei soovi)???

Või võib üldse ainult kaloraazi jälgida ja mitte neid süsivesikuid ja rasvu ja valke õiges koguses taga ajada? Mõned on ju arvamusel, et kui sööd vähem sisse, kui ära tarbid, siis tulebki kaalulangus (aga kas rasva arvelt?))).

Samas pole ju õige ka see, et inimene ainult süsivesikytest toitub õige kaloraaziga ja muudkui kilod kukuvad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, eesmärgiks pole kaalu tõstmine.

See eilne kaloraaz oli prooviks ja seda tõden ise ka, et ilmselgelt jäi väheks, kuna ei katnud ka BAV-d. Muidugi õhtul sõin veel ühe "väikse tomi" jäätise, mis andis 211kcal juurde (tarbitud kalorid jäid küll piiridesse, kuid jah ega see kasulik just minu eesmärki arvestades ei ole).

Aga kas siiski peaks sellest soovituslikust sv, rasva ja valgu suhtest kinni pidama, et rasvaprotsenti vähendada? Või peaks süsivesikuid nõksa vähendama ja valke suurendama (natukene, sest lihase kasvamist ma ka ei soovi)???

Või võib üldse ainult kaloraazi jälgida ja mitte neid süsivesikuid ja rasvu ja valke õiges koguses taga ajada? Mõned on ju arvamusel, et kui sööd vähem sisse, kui ära tarbid, siis tulebki kaalulangus (aga kas rasva arvelt?))).

Samas pole ju õige ka see, et inimene ainult süsivesikytest toitub õige kaloraaziga ja muudkui kilod kukuvad ;)

Süsivesikute, rasva ja valgust kinni pidamine on väga tähtis ja kindlasti jäta ära jäätiesed ja muud maiused, samuti asenda soolapähklid näiteks mandlitega. Nagu öeldakse, et kalor pole kunagi lihtslt kalor ehk tähtis on ikkagi süüa kvaliteetseid kaloreid, sama kehtib ka valkude, rasvade ja süsivesikute kohta. Näiteks, eelista liha igasugustele pihvidele, putrusid ja köögivilju maiustustele ja korralikke rasvu nagu hapukoored ja oliiviõli, pähklid jäätistele ja lihtsalt rasvarikastele toitudele nagu majoneesi rikkad toidud jnejne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Kas sa oled meessoost või naissoost ?

2) Palju su preagune kehakaal on ?

3) Kui sa oled KMI järgi alakaaluline siis missugusest lihas+rasv me saame rääkida ? (Juhul kui sa oled meessoost)

Otseselt trenni ma ei tee, kuid kõnnin kiirelt ca 1-2tundi päevas ja lisaks ca tunnike rulluisku või jalgratast (mõni päev jääb vahele ka). Aga kas siiski peaks sellest soovituslikust sv, rasva ja valgu suhtest kinni pidama, et rasvaprotsenti vähendada? Või peaks süsivesikuid nõksa vähendama ja valke suurendama (natukene, sest lihase kasvamist ma ka ei soovi)???

Millest sul need lihased peaksid nüüd nii kasvama hakkama ? Kiiremast kõndimisest ja rulluisust ? Võta rahulikult, kui sa pole 1:1 000 000st, siis sul sellise treeningu ja toitumisega ei kasva sul küll märkimisväärselt lihaseid.

Süsivesikuid muidugi vähendada ja tõsta rasvade ja valkude osakaalu dieedis.

Või võib üldse ainult kaloraazi jälgida ja mitte neid süsivesikuid ja rasvu ja valke õiges koguses taga ajada? Mõned on ju arvamusel, et kui sööd vähem sisse, kui ära tarbid, siis tulebki kaalulangus (aga kas rasva arvelt?))).

Väär! Tuleb jälgida ja sellest kinni pidada, kuidas sa peaksid alla võtma kui sööd ükskõik mida ?

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen naissoost. Hetkel kaal 49 kandis. Nooremana sai kõvasti trenni tehtud ja sellest ka lihased, võimalik muidugi, et lihas pole liiga suur vaid täitsa ok, aga seda kattev rasvakiht on probleemiks, mis muudab jala liiga suureks.

Saan aru siis, et need fitness.ee kaloriarvuti soovituslikud näitajad on ka minu eesmärgi puhul ok, aga kui tahan siis, võiksin süsivesikute arvelt suurendada eelkõige valgu ja natuke ka rasva tarbimist?

Soovituslikud näitajad:

60% süsivesikuid

15% valku

25% rasva

Siis ideaalis oleksid minule soovituslikud umbes sellised jaotused?:

50% süsivesikuid

20% valku

30% rasva

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen naissoost. Hetkel kaal 49 kandis. Nooremana sai kõvasti trenni tehtud ja sellest ka lihased, võimalik muidugi, et lihas pole liiga suur vaid täitsa ok, aga seda kattev rasvakiht on probleemiks, mis muudab jala liiga suureks.

Saan aru siis, et need fitness.ee kaloriarvuti soovituslikud näitajad on ka minu eesmärgi puhul ok, aga kui tahan siis, võiksin süsivesikute arvelt suurendada eelkõige valgu ja natuke ka rasva tarbimist?

Soovituslikud näitajad:

60% süsivesikuid

15% valku

25% rasva

Siis ideaalis oleksid minule soovituslikud umbes sellised jaotused?:

50% süsivesikuid

20% valku

30% rasva

Liiga palju süsivesikuid.

Pigem nii:

25%süsivesikud

25-30%valku

45-50% rasva

Sinu puhul siis 1600kcal päevane kaloraaž.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru miks inimene, kes pole mingit uurimustood teinud, hakkab endale toitumiskava koostama? Maksa parem siinsele webtreenerile ja saad midagi paremat kui omalooming... ffs kyll ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru miks inimene, kes pole mingit uurimustood teinud, hakkab endale toitumiskava koostama? Maksa parem siinsele webtreenerile ja saad midagi paremat kui omalooming... ffs kyll ;)

Nõustun! Paljud arvavad vist, et 500.- on palju maksta kava eest. Tegelikult on hind tühine, sest saad töötava kava ja saavutad oma eesmärgid kordades kiiremini. Kõike pole vaja enda peal ka eksperimenteerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ausalt öeldes ma pole selle peale isegi tulnud, et kelleltki toitumiskava tellida, veel vähem tean ma nende hindadest, et seda enda jaoks kalliks või odavaks pidada.

PT London tegi natuke liiga sellega, et pole mingit uurimustööd teinud. Oma arust nagu teen, ma arvasin, et foorum ongi teema arutlemiseks tehtud. Tänu kaloriarvutile saan uurida ka oma senist toitumist.

Aitäh sellegi poolest teadmiste ja soovituste eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlen ausalt, tahaks sinu välimust ja probleemi näha. Kaalud kõigest 49 kilo, ma ei saa aru, kuhu maani sa tahad veel alla võtta. Te naised pingutate ikka tihtipeale üle. Ok, rasvakiht on jala peal - küsiks, mis selles halba on? Kui selle ära saad, siis peaks seal ju ainult lihas olema. Palju sul reie ümbermõõt üldse on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ausalt öeldes ma pole selle peale isegi tulnud, et kelleltki toitumiskava tellida, veel vähem tean ma nende hindadest, et seda enda jaoks kalliks või odavaks pidada.

PT London tegi natuke liiga sellega, et pole mingit uurimustööd teinud. Oma arust nagu teen, ma arvasin, et foorum ongi teema arutlemiseks tehtud. Tänu kaloriarvutile saan uurida ka oma senist toitumist.

Aitäh sellegi poolest teadmiste ja soovituste eest!

Kust te uurinud olete`?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumise kohta olen põhiliselt uurinud www.tervislik.net , www.kaaluabi.ee aga naiste puhul keskendutakse põhiliselt kaalu alandamisele, meeste puhul lihasmassi suurendamisele. Aga mul just vaja sellist vahepealset varianti, mida eriti kuskil ei käsitleta, ei taha ma kaalu alla, aga sellest häirivast rasvakihist tahaks küll lahti saada. Mis selles halba on? See on lihtsalt KOLE!!

Reie ümbermõõt 51cm. See pole mingi pseudoprobleem, ma ei kujuta seda ette ja kaal on väike, sest olen ka lühike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumise kohta olen põhiliselt uurinud www.tervislik.net , www.kaaluabi.ee aga naiste puhul keskendutakse põhiliselt kaalu alandamisele, meeste puhul lihasmassi suurendamisele. Aga mul just vaja sellist vahepealset varianti, mida eriti kuskil ei käsitleta, ei taha ma kaalu alla, aga sellest häirivast rasvakihist tahaks küll lahti saada. Mis selles halba on? See on lihtsalt KOLE!!

Reie ümbermõõt 51cm. See pole mingi pseudoprobleem, ma ei kujuta seda ette ja kaal on väike, sest olen ka lühike.

Mu käsi on 43,5cm ;) 51cm ja kisa lahti, palun saage terveks(peas) <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõepoolest ei soovi siia panna pilti apelsinikoore efektist kubisevast kintsust.

Ma arvan, et kui su käsi oleks apelsinikoorene, siis kisaksid samamoodi.

Aga nagu ma aru saan, siis siin foorumis on põhiliselt mehed, kes lihast kasvatavad, ja teile äkki ei saagi pahaks panna, kui te ei jaga naiste asju ja ei jaga seda, et tselluliit on SUUREKS probleemiks ka peenikestele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keha väärtaju on omane nii SUURTELE meestele kui VÄIKESTELE naistele. Küll erinevates äärmustes, aga siiski. Muidu täiesti tervetele ja normaalsetele meestele ja naistele. Seega pead mõistma, et sellisel teemal ja selliste andmete põhjal võetakse sinu sõnavõtte pisikese ebausuga.

Keegi ei palu ju sul näidata identifitseeritavat pilti - jalg on üsna anonüümne asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru miks inimene, kes pole mingit uurimustood teinud, hakkab endale toitumiskava koostama? Maksa parem siinsele webtreenerile ja saad midagi paremat kui omalooming... ffs kyll ;)

Nii pealiskaudne suhtumine. Minu poolest lasku need sportlased, kulturistid ja fitnessistid endale ikka toitumiskavasid koostada.. miks peaks tavaharrastaja kulutama kõigepealt 500 krooni ja siis seda kava ka jälgima, kui tegelikult pole tal seda vaja. Piisab ju kui palju liikuda ja süüa tervislikult, tasakaalustatult ja regulaarselt ning võttagi see enda elustiiliks. Eesmärk on küll pikaajalisem, aga palju sobilikum inimesele, kes alles õpib oma keha tundma ja kes ei vaja sellist tippvormi ning enesepiitsutamist.

Teemaalagataja tõenäoliselt ei julge siin enam sõna võtta, kuna abi ta ei saanud. Tselluliidi vastu aitavad ka muud asjad, kui rasvaprotsendi veel madalamaks viimine.. olen kuulnud midagi kuivharjamisest (?) ja kindlasti aitab ka tervislikum toitumine ning kasulikud rasvad (avokaado, oliiviõli, pähklid?). Mul pole sellega kunagi probleeme olnud, seega ei oska rohkem vihjeid anda.

EDIT: mina soovitaks ikkagi lihastreeningut, näiteks Body Pump`is (lihasvastupidavustreening) ei lähe sinu hirm täide, et kasvavad liiga suured lihased, pigem aitab see lihast vormida ja nahka trimmida.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii pealiskaudne suhtumine. Minu poolest lasku need sportlased, kulturistid ja fitnessistid endale ikka toitumiskavasid koostada.. miks peaks tavaharrastaja kulutama kõigepealt 500 krooni ja siis seda kava ka jälgima, kui tegelikult pole tal seda vaja. Piisab ju kui palju liikuda ja süüa tervislikult, tasakaalustatult ja regulaarselt ning võttagi see enda elustiiliks. Eesmärk on küll pikaajalisem, aga palju sobilikum inimesele, kes alles õpib oma keha tundma ja kes ei vaja sellist tippvormi ning enesepiitsutamist.

Teemaalagataja tõenäoliselt ei julge siin enam sõna võtta, kuna abi ta ei saanud. Tselluliidi vastu aitavad ka muud asjad, kui rasvaprotsendi veel madalamaks viimine.. olen kuulnud midagi kuivharjamisest (?) ja kindlasti aitab ka tervislikum toitumine ning kasulikud rasvad (avokaado, oliiviõli, pähklid?). Mul pole sellega kunagi probleeme olnud, seega ei oska rohkem vihjeid anda.

EDIT: mina soovitaks ikkagi lihastreeningut, näiteks Body Pump`is (lihasvastupidavustreening) ei lähe sinu hirm täide, et kasvavad liiga suured lihased, pigem aitab see lihast vormida ja nahka trimmida.

Aga praegune toitumine pole ju tervislik, tasakaalustatud ja regulaarne, ning selle kavaga eesmärke ei saavuta. Mis vahet on sellel kes selle kava koostab ? Kui ise koostad siis suudad selle järgi elada, aga kui treener koostab siis tundub see enesepiitsutamisena ?

Ärge arvake, et web treenerid koostavad ainult sportlastele kavasid, valdav enamus on siiski tavalised inimesed - osa neist kindlasti ka jõusaali kauged.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmise aasta augustis mina avastasin, et ohhoo .. peaks ka enda toitumises muudatusi tegema, ja rohkem liikuma. Kui ma alustasin, oli see algus ikka väga kole - ma ei teadnud mittemidagi ja tõenäoliselt tegin endale väga liiga. Teemaalgataja on oma kavaga rohkem õigel teel, kui mina alguses olin. Vajab lihtsalt nõuandeid. Vb ma eksin ja olen ise väga pealiskaudne.. kõigile ei sobigi ehk selline iseõppimine. Artikleid ja seda foorumit lugedes peaks küll ajaga õppima toituma tervislikult, tasakaalustatult ning regulaarselt, lisaks piisaval hulgal trenni ja minu meelest sellest piisab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelmise aasta augustis mina avastasin, et ohhoo .. peaks ka enda toitumises muudatusi tegema, ja rohkem liikuma. Kui ma alustasin, oli see algus ikka väga kole - ma ei teadnud mittemidagi ja tõenäoliselt tegin endale väga liiga. Teemaalgataja on oma kavaga rohkem õigel teel, kui mina alguses olin. Vajab lihtsalt nõuandeid. Vb ma eksin ja olen ise väga pealiskaudne.. kõigile ei sobigi ehk selline iseõppimine. Artikleid ja seda foorumit lugedes peaks küll ajaga õppima toituma tervislikult, tasakaalustatult ning regulaarselt, lisaks piisaval hulgal trenni ja minu meelest sellest piisab.

ta pole õigel teel ja vajab konkreetset kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt ajab paljusid vastajaid närvi see igapäevane küsimus : olen nii pikk ja nii vana ja kaalun nii ja trenni teen ka midagi .toitun suvaliselt ja MIS TE ARVATE ? Kui teema algataja tutvuks eelnevate samasuguste teemadega siis jääks ära palju lolle küsimusi . Asjalikele küsimustele saab ka asjalikke vastuseid . Ka selle teema algatajale soovitaks natuke rohkem siin lehel ringi vaadata - rasvapõletusest siin juttu küllaga. Jõudu lugemisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuivharjamine on väga OK, ja paistab, et peale 1,5-kuust praktiseerimist ka tulemust juba natuke siit-sealt näha <_<

Ma pigem ajan jah taga tervislikku ja tasakaalustatud toitumist, kuna mul on väike laps ja paratamatult ma ei suudaks, endale koguaeg midagi muud süüa teha kui lapsele ja mehele (kellel kõigil on ju erinevad eesmärgid eks, minul siis rasvapõletus, mehel lihase kasvatus ja lapsel vitamiinirohkus ja tervislikkus), sest siis kogu mu aeg ainult köögis kulukski.

Mulle endale tõesti tundus, et ma olen suhteliselt õigel teel, sest nendest soovituslikest rasva, süsivesikute ja valkude suhtest ju väga mööda oma instinktidega ei läinud? Küsimus oli eelkõige selles, et kellele need soovituslikud vahekorrad mõeldud on, sest minu arvates peaks olema kaloriarvutil see ära mainitud olema. Ja nagu siit selguski siis need soovituslikud näitajad ei sobi lihase kasvatajatele ja kaalualandajatele ;)

Ma tänan igasuguste soovituste eest. Natuke targemaks sain ikkagi ;)

Ja neid, keda foorum närvi ajab, ei tohiks foorumit ju enda tervise huvides lugeda :)

Me kõik oleme milleski millalgi algajad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh...mida ma nüüd siis tunnistama pean...

Olin täiesti pimestatud üldtuntud "tervislikust" toidupüramiidist ja suhtusin umbusaldusega siinsetesse soovitustesse. Sain täna lõpuks mahti siinsed fitnessi artikleid ja foorumi teemasid uurida ja ma oleksin justkui teises maailmas.

Käisin eile MRT-s ja ootasin ukse taga 1,5 tundi, seega oli aega sealsed reklaamlehekesed kõik läbi lugeda. Seal olid laual raamatukesed, mis andsid toitumise soovitusi, et süda terve oleks. Ikka palju-palju teravilju ja köögivilju ja vähe-vähe rasvasid.

Ausalt-ma olen shokeeritud et sellist jama inimestele aetakse.

Ma olen siiralt nördinud, sest kuidas ma üldse toidupüramiidini jõudsin oli läbi selle, et lapsele võimalikult täisväärtuslikku toidulauda pakkuda ja võtsin sealt siis nippe kogu perele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×