Jump to content
Eldest

Hüppe kõrguse suurendamine

Recommended Posts

Seega kossupalli surud pealt koha pealt? Ütled, et sinu vertikaalse hüppe puhul on sinnu jalataldade ning maapinna vahel 1 meeter õhku?

võibolla ikka koos hoovõtuga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega kossupalli surud pealt koha pealt? Ütled, et sinu vertikaalse hüppe puhul on sinnu jalataldade ning maapinna vahel 1 meeter õhku?

Ma kahtlustan et selle 1m puhul on tegemist mingi platvormile hüppega ehk et sa hüppad peale mingile asjale mis on 1m maapinnast.

Ma lugesin kusagilt et suurem osa NBA mängijatest suudavad teha 70-85 cm'ist vertikaalset hüpet (ehk et sirgete jalgade ja maapinna vahel on selline vahemaa, mitte et sa hüppad nii kõrgele platvormile) nii et ma kahtlen et keegi juhuslik inimene suudaks nii suure marginaaliga NBA proffe ületada.

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega need NBA staarid pole ka mingid näitajad ju, kui isegi minu, 15 aastase poisi vertikaalne hüpe on 88 cm

Ma arvan et need NBA staarid ikka on küll näitajad.

Ning kas vertikaalse hüppe all sa mõtled ikka seda et kui ta hüppab paigalseisust õhku siis kõrgeimas punktis on tema sirgete jalgade ja maa vahel 88 cm?

Ehk et nagu siin:

Äkki sa ajad seda segi "box jump"iga ehk hüpped platvormile.

Siin teen mina hüppeid platvormile (110 cm), keri umbes 0.23'ni:

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega kossupalli surud pealt koha pealt? Ütled, et sinu vertikaalse hüppe puhul on sinnu jalataldade ning maapinna vahel 1 meeter õhku?

Ma ütlesin, et dünamograafilise platvormi (asub TÜ Spordihoones kinesoloogia ja biomehaanika laboris) peal on hüpe mingi 70 cm ja puutega mõõtes 100cm. Tahtsin sellega välja tuua seda, et nii mõõtes on vale tulemus. Kui seisan püsti puudutan 233 cm ja puudutan koha pealt (ilma sammuta) 333 cm. (nii oli suve lõpus, lisan juurde). Aga jah, muidu surusin palli ära küll koha pealt. Nüüd mul hüpe kõvasti kehvemaks läinud, kuna jalgade ülekoormus ja siis ei taha jalgu treenida ja hüpata. Võrkpallis olen võimeline ka palli otse võrgu alla lööma ründelöögiga. :D

Lugesin siin peenikese koha kohta sääre all. Mul ka see üsna peenike ja hüppe üle ka ei saa kurta. Aga ma ei usu, et asi ikka selles.

NBA mehed on küll imetüübid. Isegi Shaqil oli hüpe üle 100 cm (kuigi ei tea, milleks :rolleyes:)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et need NBA staarid ikka on küll näitajad.

Ning kas vertikaalse hüppe all sa mõtled ikka seda et kui ta hüppab paigalseisust õhku siis kõrgeimas punktis on tema sirgete jalgade ja maa vahel 88 cm?

Ehk et nagu siin:

Äkki sa ajad seda segi "box jump"iga ehk hüpped platvormile.

Siin teen mina hüppeid platvormile (110 cm), keri umbes 0.23'ni

Niimoodi ongi mu vertical 88 cm. Ei tee mingeid kastile hüppeid või midagi.

Muudetud kasutaja TigeTiiger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt on jäänud kõrvu, et hüppele peaks kaasa aitama see kui sul on hüppeliigese juurest jalg peenike. Ei tea küll mis määral aga äkki on keegi kes oskab siin selle kohta midagi räääkida.

pakun välja , et kui dorsiflextion(kogu sääre esiosa) tugevneb treenigul , siis see tekitab sellise välimuse säärel

kiire guugle :

The dorsiflexion is a muscle in your ankle and a primary muscle used in jumping, dorsiflexion exercise strengthens this muscle

http://verticaljumptraining.org/the-top-8-...ump-higher.html

DORSIFLEXION: Key to all muscular activity is the recruitment of the proper muscles at the right time. This is doubly true in the development of running speed and dorsiflexion is the key to this. Dorsiflexion of the foot (pulling the toes/foot up toward the shin) recruits the calf (gastrocnemius) muscle into the running action. When the foot lands in the dorsiflexed position, the calf muscle can be contracted, helping to propel the body forward by pushing backward on the running surface. This will move the foot off the ground more quickly. Re-dorsiflexing the foot as soon as it leaves the ground will allow the foot/leg to be more quickly pulled through the recovery phase. "Toes up!"

http://www.coachr.org/speed.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×