Jump to content
Eldest

Hüppe kõrguse suurendamine

Recommended Posts

Olen aastaid ainult omaenda keharaskusega treeninud ning mitte otseselt eraldi vertikaalselt hüppet treeninud

siiski suudan vabalt kahekäega korvi kinni hüppata ning usun ka,et pealt panna.

nii,et saab ka ilma saalis treenimatta.viise kuidas hüppejõudu suurendada on palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea luustik ja kõõlused, madal rasvaprotsent, suur valgete lihaste hulk ning ongi kadour ziani tehtud mees. 4 tundi päevas venitamist on veits liiga palju, teeb aeglasemaks. Thaks näha paljud ainult keha raskusega treenides ja 4h päevas venitades hakkavad kõrgele hüppama.

No hüppevõimet ongi treenida ikka oma keharaskusega. Hüppevõime suurendamisex ei ole küll otseselt vaja jõusaalis kang turjal kükke teha :)

4 tundi päevas venitada on selgelt liiga palju ja sellest küll keegi paremini lendama ei hakka

Mis pead silmas "Hea luustik"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk, jõutõmme, rinnalevõtt... sellised lihtsad baasharjutused. Samuti võiksid oma treeningplaani (näiteks 2 kuu kaupa) kolmeks jagada - esimeses faasis lihase harjutamine koormustega (keskmised raskused, pikemad seeriad), teine faas max jõu arendamine (lühikesed seeriad, pikad pausid, püramiid) ja kolmas faas plahvatuse arendamine (kerged raskused, lühikesed seeriad, maksimaalse kiirusega, pikad pausid... siin tulevad sisse ka igasugu hüppamised). Esialgu peaks selline lähenemine päris hästi töötama, oma keharaskusega treenides oleks harjutuskorrad kindlasti palju pikemad, kui kangiga kükke tehes ja kui sa oleks sellisel tasemel, et arenguks mingit kõrgushüppaja spetsiaaltrenni juba vaja, siis sa ilmselt siit foorumist nõu ei küsiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No hüppevõimet ongi treenida ikka oma keharaskusega. Hüppevõime suurendamisex ei ole küll otseselt vaja jõusaalis kang turjal kükke teha :)

4 tundi päevas venitada on selgelt liiga palju ja sellest küll keegi paremini lendama ei hakka

Mis pead silmas "Hea luustik"?

Kindel ? -Muidugi saab ka ilma, kuid kang turjal kükke tehes on areng kindlasti parem.

Samamoodi võin väita, et rinna arendamiseks pole vaja rinnalt surumist teha, sest saab ju ka ilusti keharaskusega kätekõverdustega lihase ära väsitada ( 20-30 kordust seerias jne) , kuigi kangiga surudes on ju koormus ja efektiivsus kindlasti suurem.

Ise olen arvamusel, kuid ei kandideeri ainukesele tõele, et hüppes on vaja just plahvatuslikkust ja kiiret tõuget, mida on hea treenida just kükki tehes lühikeste kordustega ja suurte raskustega või siis plahvatuslikku trenni tehes. Erinevad Air Alerdid on aga väga pikkade seeriatega, isegi mõnesaja korduselised. Seega pisut kahtlen nendes- kas hüppevõime suurendamiseks on just parim lihasvastupidavus trenn?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindel ? -Muidugi saab ka ilma, kuid kang turjal kükke tehes on areng kindlasti parem.

Samamoodi võin väita, et rinna arendamiseks pole vaja rinnalt surumist teha, sest saab ju ka ilusti keharaskusega kätekõverdustega lihase ära väsitada ( 20-30 kordust seerias jne) , kuigi kangiga surudes on ju koormus ja efektiivsus kindlasti suurem.

Ise olen arvamusel, kuid ei kandideeri ainukesele tõele, et hüppes on vaja just plahvatuslikkust ja kiiret tõuget, mida on hea treenida just kükki tehes lühikeste kordustega ja suurte raskustega või siis plahvatuslikku trenni tehes. Erinevad Air Alerdid on aga väga pikkade seeriatega, isegi mõnesaja korduselised. Seega pisut kahtlen nendes- kas hüppevõime suurendamiseks on just parim lihasvastupidavus trenn?!

Ehk siis minu väide, et ei ole OTSESELT vaja ja kusjuures sama rinnaga. Kohe kindlasti on areng kiirem, kui teha, kuid kui puuduvad võimalused jne, siis saab kenasti tavaline inimene tehtud trenni oma keharaskusega. Mina viimased pool aastat enamjaolt trenne teinud oma keharaskusega, kuna lihtsalt ei ole raha, et saali minna. Selle juures olen väga rahul oma rinna ja muude lihasgruppidega, ning ka hüppevõime on arenenud ja on väga tipp-topp. Hüppevõime teinud suure arengu just peale seda, kui lükkasin kavasse kord nädalas plüomeetrilise trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükk, jõutõmme, rinnalevõtt... sellised lihtsad baasharjutused. Samuti võiksid oma treeningplaani (näiteks 2 kuu kaupa) kolmeks jagada - esimeses faasis lihase harjutamine koormustega (keskmised raskused, pikemad seeriad), teine faas max jõu arendamine (lühikesed seeriad, pikad pausid, püramiid) ja kolmas faas plahvatuse arendamine (kerged raskused, lühikesed seeriad, maksimaalse kiirusega, pikad pausid... siin tulevad sisse ka igasugu hüppamised). Esialgu peaks selline lähenemine päris hästi töötama, oma keharaskusega treenides oleks harjutuskorrad kindlasti palju pikemad, kui kangiga kükke tehes ja kui sa oleks sellisel tasemel, et arenguks mingit kõrgushüppaja spetsiaaltrenni juba vaja, siis sa ilmselt siit foorumist nõu ei küsiks.

Ma olen just vastupidist lugenud (kuigi kahjuks ei ole ühtegi artiklit ette näidata), et selline periodiseerimine on ebaeffektiivne kuna kui sa näiteks oma teise faasi treeninguga lõpusirgele jõuad, siis oled suure osa sellest mille esimeses faasis arendasid kaotanud kuna sa enam ei treeni seda. Selle pärast ongi parem selline Westside'i stiilis treening kus kiiruslik ja max jõu treening on kokku pandud (ning kolmandaks on trenn keskmiste raskustega ning pikemate seeriatega). Siin on artikkel Westside'ist ning hüppevõimest: http://www.verticaljumping.com/conjugate_t..._bastards1.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen just vastupidist lugenud (kuigi kahjuks ei ole ühtegi artiklit ette näidata), et selline periodiseerimine on ebaeffektiivne kuna kui sa näiteks oma teise faasi treeninguga lõpusirgele jõuad, siis oled suure osa sellest mille esimeses faasis arendasid kaotanud kuna sa enam ei treeni seda. Selle pärast ongi parem selline Westside'i stiilis treening kus kiiruslik ja max jõu treening on kokku pandud (ning kolmandaks on trenn keskmiste raskustega ning pikemate seeriatega). Siin on artikkel Westside'ist ning hüppevõimest: http://www.verticaljumping.com/conjugate_t..._bastards1.html

Westside ei lähe minu soovitatuga eriti vastuollu. Esimene faas - pikad seeriad, keskmine raskus on tegemist jõuvastupidavuse arendamisega ja ei ole ju võimalik hakata raske kavaga maksimumi tõstma, kui lihased koormusega harjunud pole. Westside tähendab põhimõtteliselt teise ja kolmanda faasi paralleelselt tegemist, minu arvates on see täiesti OK, aga kui primaarne on hüppe arendamine, siis tuleks sinna lisada erinevaid hüppeid ja võibolla veel midagi kergejõustiklaste harjutuspangast (jõutõstjad seda vast enam ei tee).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Westside ei lähe minu soovitatuga eriti vastuollu. Esimene faas - pikad seeriad, keskmine raskus on tegemist jõuvastupidavuse arendamisega ja ei ole ju võimalik hakata raske kavaga maksimumi tõstma, kui lihased koormusega harjunud pole. Westside tähendab põhimõtteliselt teise ja kolmanda faasi paralleelselt tegemist, minu arvates on see täiesti OK, aga kui primaarne on hüppe arendamine, siis tuleks sinna lisada erinevaid hüppeid ja võibolla veel midagi kergejõustiklaste harjutuspangast (jõutõstjad seda vast enam ei tee).

Westside'i pakutud kava hüppajatele: http://www.verticaljumping.com/conjugate_t...ards_part2.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

If the athlete at hand cannot squat at least 1.5x their own bodyweight then they should focus on the combination of explosive lifts and lower intensity jumping drills. The reason for this is that due to their relatively weak strength levels they would benefit more from the extra weighted work. On the other hand if the athlete is already reasonably strong than they should be working more on jump specific activities.

See lõik kinnitab kaudselt minu poolt pakutud esimest faasi - kui jalad on suhteliselt nõrgad, siis tuleb need enne tugevaks saada, muidu kõrgele ei hüppa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://freetoflyy.blogspot.com/2009/09/ver...-exercises.html

You will want to get your max squat up to at least 1.5 times your bodyweight. If you're below that consider yourself to have beginner level strength. Get up to 1.5 and you're intermediate. 2 is advanced. Get to 2.5 and you'll have all the strength you'll ever need.

For those of you who have no access to equipment, 1-leg squats are the best test. If you can do 10 body weight 1-leg squats, going down to parallel and using no assistance, you have at least intermediate strength.

Explosiveness (rate of force development)

The best way I know of to measure explosiveness is to compare Olympic lifts with the squat. A good target is to be able to hang clean 75% and hang snatch 50% of your max squat. These are higher percentages than most people have. Even if you reach these marks, keep trying to improve, because you can't be too explosive

kinnitamaks Undionu ja Jarmo Oberst postitust , et kükk on tähtis

ja siis keegi enne mainis et kang turjal ei pea kükki tegema , siis ka see on tõsi , sest 1 jalaga kükid kodus sobivad ka

lisaks veel asju , mida peab tegema , et saavutada parimaid tulemusi hüppes :

http://freetoflyy.blogspot.com/2009/09/ver...basketball.html

Things You Gotta Do:

Dynamic Warmup

Stretching

Abdominal Training

Dorsiflexion

Practice Jumping

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kordustega umbes nii, et seerias mingi 4-6 kordust ja puhkepaus kuskil 5 min. Pikk paus selle pärast, et saaksid rakendada koguaeg maksimaalset jõudu.

Edit: Lisan juurde, et olen nüüd 3 kuud jõusaali trenniga tegelenud ja hüppevõime on umbes 10 cm paranenud.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen tegelenud hetkel korvpalliga 3 aastat. Pikkust on 183 cm ja kaalu 72kg ja vanust hetkel 15, novembris 16. Tekkis ka huvi siis sel hooajal hüppevõimet korralikult parandada. Kuna pole jõusaali teadmiste kohta enam mingi päris algaja siis sai selleks korralikult valmistutud. Lugesin läbi foorumi teemad mis leidsin ning ka vertikaalse hüppamise piibli. Otsustasin võtta algajate jõutrenni kava kuna arvan, et jõunäitajad pole veel piisavalt suured. Seal soovitas 1,5x oma kehakaaluga kükkimist ja jõutõmmet et edasi liikuda algajatasemelt. Hetkel siis nii et olen teinud juba ühe nädala ära ja näitajad on nii et kükk 70kg 3x8, maxi pole proovinud kuna käisin eelmine nädal üksi jõusaalis. Jõutõmmet proovisin üldse esimest korda, tehnika õppisin ilusti enne ära ja sain tulemuseks hetkel 80kg 3x8. Eesmärk mõlemaga 110kg ning suveks ka pealt suruda. Alustasin seda teekonda sõbraga ja otsustasime et kui praegu blogi pidama hakkaksime siis võiks sellest kunagi ehk kasu olla kui kellegil abi vaja on. Kui kellegil huvi on minu teekonna vastu siis mu blogi aadress on. http://workoutlifestyle.blogspot.com/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kordustega umbes nii, et seerias mingi 4-6 kordust ja puhkepaus kuskil 5 min. Pikk paus selle pärast, et saaksid rakendada koguaeg maksimaalset jõudu.

Edit: Lisan juurde, et olen nüüd 3 kuud jõusaali trenniga tegelenud ja hüppevõime on umbes 10 cm paranenud.

Kuidas sa seda mõõdad? kõrgushüpe, või selle loenduriga, mis nööriga keha külge seod. Sellega sain 70 cm vertikaalhüppekõrguseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa seda mõõdad? kõrgushüpe, või selle loenduriga, mis nööriga keha külge seod. Sellega sain 70 cm vertikaalhüppekõrguseks.

Hüppad näiteks kasvõi korvi rõngasse ja vaatad palju käe üle rõnga saad.

Mõne kuu pärast vaatad palju juurde saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa seda mõõdad? kõrgushüpe, või selle loenduriga, mis nööriga keha külge seod. Sellega sain 70 cm vertikaalhüppekõrguseks.

Näiteks lähed seina juurde ja sirutad käe nii kõrge üles kui saad ja märgid selle koha üles. Siis teed oma hüppe ja vaatad kui kõrgele seinale sa suudad oma käe panna ja nende kahe punkti vahe ongi su vertikaalne hüpe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõõtmisest veel nii palju et ise arvutasin endal välja 88 sentimeetrise vertikaalse hüppe.

Ja need kes ei mõista seda arvutada ja tahavad seda kuidagi praktilisemalt mõõta siis Ahhaa keskuses on olemas selline atribuut millega mõõta. Vähemalt Tallinnas Vabaduse väljaku keskuses on neil see olemas. Kuid usun et 80 kroonise pileti eest lähevad sinna vähesed, et oma hüpet vaid mõõta. Ise sain seal hüpet proovides kunagi tulemuseks 80 cm kui nüüd mälu ei peta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõõda ära, kui kõrgele sul käsi seistes ulatub (minul näiteks ca. 245 cm). Korvirõngas on 305 cm, selle järgi saad hüppe kõrguse välja arvestada (puudutad rõngast, käelaba üle jne).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt on jäänud kõrvu, et hüppele peaks kaasa aitama see kui sul on hüppeliigese juurest jalg peenike. Ei tea küll mis määral aga äkki on keegi kes oskab siin selle kohta midagi räääkida.

See pigem geneetiline teema (rassidevaheline), mitte, et peaks sääre treenimise jätma, lootuses kõrgemale hüpata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa seda mõõdad? kõrgushüpe, või selle loenduriga, mis nööriga keha külge seod. Sellega sain 70 cm vertikaalhüppekõrguseks.

Kehkultuuri laboris mõõtsin dünamograafilise platvormiga. Sellega mõõtes hüpe mingi 70 cm, aga kui mõõta nagu võrkpallurid, et siis mõõdad oma punkti ära ja siis hüppad ja puudutad midagi - sellega on mu hüpe 100 cm.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See pigem geneetiline teema (rassidevaheline), mitte, et peaks sääre treenimise jätma, lootuses kõrgemale hüpata.

No ma ei tea küll palju, aga ma mõtlesin just seda kohta jalal mis kohe tossu äärest pihta hakkab et sealt on nagu kitsas ja ülevalt läheb säär jämedaks, et mida kitsam seda parem. Ma nüüd olen enda blogi jaoks mõõtnud siin kahel järjestikusel pühapäeval ja kavatsen ka edaspidi mõõta, üritan just seda nagu uurida kuidas aktiivne venitamine seda muudab. No ma sain isiklikult nädalaga 1 cm peenemaks sealt alt ja ei ütleks et midagi peale venitamise erilist tegin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kehkultuuri laboris mõõtsin dünamograafilise platvormiga. Sellega mõõtes hüpe mingi 70 cm, aga kui mõõta nagu võrkpallurid, et siis mõõdad oma punkti ära ja siis hüppad ja puudutad midagi - sellega on mu hüpe 100 cm.

Seega kossupalli surud pealt koha pealt? Ütled, et sinu vertikaalse hüppe puhul on sinnu jalataldade ning maapinna vahel 1 meeter õhku?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×