Jump to content
Kassisilm

täidetud täistera-tortiljad

Recommended Posts

Santa Maria Tex Mex sarjal on täisteratortiljad, aga viitsimise korral võib need näiteks ka ise küpsetada. Retsept oli ka internetist leitav.

Lähevad alla nii soojalt kui ka külmalt. Mulle meeldib eelkõige sättida sinna vahele just seda, mida kapis parasjagu leidub:

8 tortiljat

vahele suured lehtsalatilehed

tükeldatud tomat

viilutatud keedetud muna, külmsuitsulõhe

hästi maitseb veel savoriinifilee, paltus, kuumsuitsulatikas

või tuunikalatükid vees

juustuarmastajatele nt riivitud juustu

till

lõhe korral maitseb hästi sidrun

veel nt: soja, pipart, seeni

Kuumalt:

kana (või hakkliha)

ohtralt sibulat

paprika, mais

köögiviljad

tehtud on hakklihakastmega

Kuna mulle meeldib just selliste asjadega köögis katsetada, siis on alati ideedest puudus, mida sinna vahele võiks mässida. Igapäevane puder-kana-köögilviljad tüütavad ära, siis see on justkui väljapääs sellest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Santa Maria Tex Mex sarjal on täisteratortiljad, aga viitsimise korral võib need näiteks ka ise küpsetada. Retsept oli ka internetist leitav.

Lähevad alla nii soojalt kui ka külmalt. Mulle meeldib eelkõige sättida sinna vahele just seda, mida kapis parasjagu leidub:

8 tortiljat

vahele suured lehtsalatilehed

tükeldatud tomat

viilutatud keedetud muna, külmsuitsulõhe

hästi maitseb veel savoriinifilee, paltus, kuumsuitsulatikas

või tuunikalatükid vees

juustuarmastajatele nt riivitud juustu

till

lõhe korral maitseb hästi sidrun

veel nt: soja, pipart, seeni

Kuumalt:

kana (või hakkliha)

ohtralt sibulat

paprika, mais

köögiviljad

tehtud on hakklihakastmega

Kuna mulle meeldib just selliste asjadega köögis katsetada, siis on alati ideedest puudus, mida sinna vahele võiks mässida. Igapäevane puder-kana-köögilviljad tüütavad ära, siis see on justkui väljapääs sellest.

Käisin neid poes uuesti uurimas... Nad on igatsugu E kräppi täis. Niisutajad, kergitajad ja mis veel ...-ajad.

Tulebki ise teha :rolleyes:

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin neid poes uuesti uurimas... Nad on igatsugu E kräppi täis. Niisutajad, kergitajad ja mis veel ...-ajad.

Tulebki ise teha :P

Päevane E-ainete kogus on ju ka kuidagi kätte vaja saada. Varsti ei saa ilma nendeta eladagi :rolleyes:

Pole vaja üleliia muretseda tegelikult. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nisutortiljad 8 tk

6 dl täistera-nisujahu

1 tl soola

50 g küpsetusmargariini

2,5 dl kuuma vett

Sega sool ja jahu kausis, lisa tükikesteks lõigatud margariin. Näpi ja hõõru aineid sõrmedega, kuni tekib ühtlaselt teraline segu. Kalla vähehaaval juurde kuum, peaaegu keev vesi ja sega ained lusikaga pehmeks taignaks. Töötle segu kas võimsa mikseri taignakonksudega või köögikombainis; soovi korral aga sõtku kätega jahuga üleriputatud laual, kuni taigen on tihke ja lööb käte või kausi küljest lahti. Jaga taigen 8 osaks ja vormi iga osa palliks. Rulli iga pall jahuga üleriputatud laual umbes 20 cm suuruseks õhukeseks kettaks. Vajaduse korral korrigeeri kuju noa ja sobiva suurusega taldriku abil. Lao kettad taldrikule, pannes iga ketta alla tüki küpsetuspaberit, mille abil on kooke hõlbus pannile toimetada.

Küpseta iga ketta alumist poolt 20–30 sekundit ehk kuni pealmine külg hakkab mulle ajama, seejärel keera kiiresti ringi, küpseta alumist poolt 10 sekundit ning tõsta laia pannilabidaga otsekohe pannilt ära. (Teflonpanni puhul pane kohe ka pannile järgmine ketas, et pann ei kahjustuks!) Pea eeltoodud aegdaest täpselt kinni, sest üleküpsemisel muutuvad tortiljad kuivaks, kõvaks ja rabedaks. Tõsta koogid jahtuma rätikuga kaetud jahutusrestile ja kata pealt teise rätikuga. Külmkapis kuni 3 päeva pikkuseks säilitamiseks aseta jahtunud tortillade vahele küpsetuspaberitükikesed, pane pakk kilekotti ja sule see tihedalt.

Allikas: Toidutare - Mehhiko köögikunst

Ega ta igapäevaselt sööma ei kutsugi. Nii piknikule või välja sööma on neid hea kaasa võtta. Ma just printisin täna hommikul endale tervelt 7 lehte e-aineid välja, nüüd hakkab mul ka poes e-aine nõiajaht pihta. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jeb, minu viga. Ma pole veel kordagi neid tortiljasid ise teinud, olen varasemalt ostnud ja see oli ka ammu (loe: siis kui ma isegi ei teadnud, mis on valk või süsisevesik), samas teadsin, et see kraam, mida sisse toppisin, peaks hea olema. Retseptides käib mul muidugi sõnatult või margariini asemel.

Aga kuna see idee lähiajal teha (seoses ilusate õueilmadega), siis toredad nõuanded olid muidugi oodatud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nisutortiljad 8 tk

6 dl täistera-nisujahu

1 tl soola

50 g võid

2,5 dl kuuma vett

See retsept on minul nüüd proovitud ja julgen soovitada! :) Täidiseks tegin juurvilja toorpüree küüslaugu-tomatikastmes väikese parmesaniga :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×