Jump to content
foxer

Kas järgmised trennid on rasedana lubatud...

Recommended Posts

Olen mitu aastat korrapäraselt trennides käinud ja nüüd sain teada, et olen rase. Kas tohin käia samades trennides edasi või mitte? Trennid siis erinevad: bodypump, step-aeroobika, zumba, muud aeroobika trennid, kickboxing (ei peksa reaalselt kedagi :) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen mitu aastat korrapäraselt trennides käinud ja nüüd sain teada, et olen rase. Kas tohin käia samades trennides edasi või mitte? Trennid siis erinevad: bodypump, step-aeroobika, zumba, muud aeroobika trennid, kickboxing (ei peksa reaalselt kedagi :) .

Isegi sama naise erinevad rasedused "käituvad" erinevalt. Kuula iseennast eelkõige ja natuke ka oma arsti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või küsi treenerilt, kuidas saaks trenni koormuse rasedale sobivamaks muuta. Tegemist ju väga intentsiivsete treeningutega :) Mina nt ei julgeks väga, tehakse ju rasedatele ka septsiaalselt nt vesivõimlemist, äkki aerboobikat, saab ise palju liikuda..?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isegi sama naise erinevad rasedused "käituvad" erinevalt. Kuula iseennast eelkõige ja natuke ka oma arsti.

Siin tuleb kuulata vaid terve mõistuse häält.Need antud trennid küll sinna "terve mõistuse" valdkonda ei kuulu :)

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasedus ei ole haigus. Küsi oma BodyPump treenerilt spetsiaalselt rasedatele mõeldud brošüüri. Või lae alla: http://www.lesmills.com/Files/GlobalCentra...%20brochure.pdf

No mul seda brošüüri kohe kindlasti vaja ei lähe :) Sina aga mine küsi haiglast ämmaemandalt kuidas tegelikult asjad on.Muidugi otsutab iga täiskasvanud inimene ise, mis on tema jaoks õige.

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii kuidas sa end tunned ja kui rasedus alles on algusjärgus, siis võib ikka trenni teha. Vajadusel küsi treenerilt mõni alternatiiv harjutuse sooritamiseks kui teisiti ei ole võimalik. Rasedus ei ole haigus! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ise rasedaks jäin, uurisin igalt poolt, et mis nüüd trenniga saab. Kas võib, kui palju võib jne. Lugesin üksjagu artikleid läbi ja suuremas osas neis mainiti, et kui siiani oled trenni teinud, ei tasu seda pooleli jätta. Ainuke on see, et raskuseid tuleb kindlasti vähendada ja SLS ei tohiks kõrgele tõusta. Erinevatel andmetel on piiriks u 140 lööki minutis (70% maksimumist). Kuid see on personaalne ja oleneb sinu rahuloleku pulsist.

Seega võid vabalt bodypumpi jne edasi teha, vähenda ainult raskust ja jälgi pulssi. Kindlasti jälgi ka oma enesetunnet, sest keha (hiljem ka põnn) annab ise tunda, kui midagi väga mööda on. Hiljem, 4-5. kuul, muutub hingamine niigi raskemaks ning siis langevad raskused ja trenni intensiivsus iseenesest juba.

Soovitaks kindlasti hüppamist, põrutusi jne vältida. Seega kui kickboxis kedagi ei peksa ja ise peksa ei saa, siis on ka see lubatud. Samuti ei tohiks kõhusisesel rõhul liialt tõusta lasta ja hinge kinni hoida. Kehatemperatuur ei tohi kõrgeks tõusta. Ehk kui sul on palav, siis titt "keeb" juba ;) Eks neid soovitusi ole veelgi. Ühtlasi soovitatakse esimesel paaril kuul ettevaatlikum olla neil päevadel, mil sul reaalselt menstruatsioon olema peaks. Siis on organism tundlikum ja suure pingutuse vms peale võib kergemini "ära kukkuda".

Mul oli alguses olemine päris nadi ja trenn oli küll viimane asi, mille peale mõtlesin. Millalgi tuli periood, kus ainult magaks ja taas ei tahtnud trennile mõeldagi. Nüüd, mil varsti kuues kuu täis saamas, on trennid taas kavas, kuna enesetunne on super. Jõusaalist just otse sünnitama minna ei tahaks, seega u kaheksandal kuul jäävad kavasse vaid jalutuskäigud :)

Nii et pooleli ära jäta midagi, jälgi raskuseid, pulssi ja oma enesetunnet!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitaks kindlasti hüppamist, põrutusi jne vältida.

Mhmh. Lisaks ei soovitaks step-aeroobikat, kuna seal on väga suur kukkumisoht.

Muudetud kasutaja Stardust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna endal ka nüüd see aeg käes, on tekkinud palju küsimusi, millele kõigele ma vastust pole leidnud... hetkel pole ka treenerit kõrval, kellelt nõu küsida. Olen enamus harjutusi teinud, mis enne, lihtsalt raskusi vähendanud, aga kahtlused kõhulihaste ja alaselja suhtes, et kas on mingeid harjutusi, mida teha ei tohiks? Sellepärast polegi ma kõhtu ja selga üldse treeninud praeguseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin kirjutab, et: "Esimesel trimestril võid jätkata kõhulihaste-harjutustega, kuna beebi on alles vaagnapiirkonnas. Peaksid lõpetama siis kui kõht hakkab välja paistma. Tavaliselt juhtub see 12-14 rasedusnädala paiku. " Samas, ka edaspidi tuleb kasuks kõhulihaseid treenida: Siin on näiteks ühe harjutuse kirjeldus. Lisaks leiab youtube'ist palju harjutusi:

või
harjutus või
. Lisaks on ämmaemandalt kaasa antud raamatutes tavaliselt mingid harjutused olemas, mis ohutud. Ja kindlasti ei tohi vaagnapõhjalihaste treenimist ära unustada!

Ise tegin alguses kõhu- ja seljalihaseid samamoodi edasi nagu ikka. Kuid kuna üha suurenev kõht tõmbab seljalihased niigi pingesse, siis edaspidi on alaseljale head pigem lõdvestavad harjutused. Eks mingi koormuse saavad kõhu-seljalihased jõusaalis ka muude harjutustega ja ujudes samuti. Seega eraldi neid enam ei treeni.

Vastus xeroxile: mina sain soo 20ndal nädalal teada. Mõni ei saa enne sünnitust teada, sest UH's lihtsalt ei näe jalgevahet loote ebasobiva asendi või muu taolise teguri tõttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin kirjutab, et: "Esimesel trimestril võid jätkata kõhulihaste-harjutustega, kuna beebi on alles vaagnapiirkonnas. Peaksid lõpetama siis kui kõht hakkab välja paistma. Tavaliselt juhtub see 12-14 rasedusnädala paiku. " Samas, ka edaspidi tuleb kasuks kõhulihaseid treenida: Siin on näiteks ühe harjutuse kirjeldus. Lisaks leiab youtube'ist palju harjutusi:
või
harjutus või
. Lisaks on ämmaemandalt kaasa antud raamatutes tavaliselt mingid harjutused olemas, mis ohutud. Ja kindlasti ei tohi vaagnapõhjalihaste treenimist ära unustada!

Ise tegin alguses kõhu- ja seljalihaseid samamoodi edasi nagu ikka. Kuid kuna üha suurenev kõht tõmbab seljalihased niigi pingesse, siis edaspidi on alaseljale head pigem lõdvestavad harjutused. Eks mingi koormuse saavad kõhu-seljalihased jõusaalis ka muude harjutustega ja ujudes samuti. Seega eraldi neid enam ei treeni.

Vastus xeroxile: mina sain soo 20ndal nädalal teada. Mõni ei saa enne sünnitust teada, sest UH's lihtsalt ei näe jalgevahet loote ebasobiva asendi või muu taolise teguri tõttu.

Tänud, nüüd võin julgelt neid harjutusi teha! Kusjuures esimene arst, kelle juures käisin, kui rasedusest teada sain, ütles mulle, et unusta trenn ära! Lisan, et olen täiesti terve, tunnen ennast väga hästi ja olen pikalt trenni teinud enne rasedust. Arsti näol oli tegu vanema naisterahvaga, muidu tore ja tundus asju teadvat, aga ilmselt mõned arusaamad siiski iganenud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulla naised, mille KURADI pärast te selliseid riske võtate?Peale sünnitust on ju aega küll oma keha trimmi ajada.

Argo

Ei ole raseduse ajal liikumine ja enda enamvähem vormis hoidmine keelatud. Välja arvatud juhul kui on oht raseduse katkemisele. Rasedus ei ole voodihaigus, et inimene ei või ennast liigutada. Nõus, et mitte suuri raskusi tõsta või üle rebida ennast aga mõõduka intensiivsusega liikumine ei tee küll midagi halba :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulla naised, mille KURADI pärast te selliseid riske võtate?Peale sünnitust on ju aega küll oma keha trimmi ajada.

Argo

Et sinu arust on rase haige, kes ei tohigi endorfiinide mõju tunda? Et rase naine peaks ainult nelja seina vahel istuma, titeraamatuid lugema ning lapsele sokke kuduma? :)

Rase naine PEAB end liigutama, et:

1) vähendada seljavalu (lihastrenn aitab kehahoiaku korrektsena hoida)

2) ära hoida kõhukinnisust (oled ise aktiivne, on ka su seedeelundkond aktiivsem)

3) ära hoida liigeste probleeme (teatavasti saavad nt kõhred toitaineid ainult stimulatsiooni kaudu)

4) ära hoida stressi ja ärevust (sport on parim stressi maandamiseks)

5) paremini magada

6) parandada verevarustust ja sellega ära hoida näiteks liigset paistetust, hemorroide, krampe jne

7) sünnitus oleks kergem ja vähemate komplikatsioonidega ("lõdva" lihase ja nõrga südamega on sünnitus raskem)

8) ära hoida rasedusdiabeeti

9) ära hoida liigset rasva ladestumist (siis pole ka peale sünnitust vaja end trimmi enam ajada ;) )

10) et oma vaimule vaheldust pakkuda

jne

Kohustuslik kirjandus Sulle näiteks SIIN.

Ja kui sa meie postitusi täpsemalt loed, siis keegi meist ei tegele enda vormi ajamise või keha trimmimisega. Loogiline, et raseduse ajal ei peeta dieeti (kuigi... arsti ettekirjutusel on ka see täitsa mõeldav, kui tegu ülekaalulise rasedaga), joosta maratone või tehta uusi isiklikke rekordeid. Nii et take it easy :) Teeme kõike ikka enesetunde järgi ja lapse heaolu arvestades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Terekest. Minul siis õnnestus kah :) Tahaks kah seega teemast rääkida. Minule on kõik öelnud, et oleneb ikka põhiliselt sellest kuidas rase ennast ise tunneb. Mina nt ei saanud esimestel kuudel (nüüd siis juba 3 kuud) ültse trenni teha, eks natu oli hirm ka sellest, et eelmine katkes 7 ndal nädalal, aga ei saanud sellepärast, et jube väsimus oli peal koguaeg ja kui nats liiguatsid kasvõi jooksulindil kõndides siis läks pea justkui paksuks ja pidin ainult jalutama seal. Nii oli umbes 2 kuud peale seda läks suur väsimus üle, et saab natu aktiivsemalt kah. Aga ma siiski väldin jõutrenni ja kiiremat pulssi kardiomasinatel. Usun, et kasu füüsise hoidmisel on ka jalgrattasõidust, stepperist, kiirkõnnist ja ellipsist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terekest. Minul siis õnnestus kah :) Tahaks kah seega teemast rääkida. Minule on kõik öelnud, et oleneb ikka põhiliselt sellest kuidas rase ennast ise tunneb. Mina nt ei saanud esimestel kuudel (nüüd siis juba 3 kuud) ültse trenni teha, eks natu oli hirm ka sellest, et eelmine katkes 7 ndal nädalal, aga ei saanud sellepärast, et jube väsimus oli peal koguaeg ja kui nats liiguatsid kasvõi jooksulindil kõndides siis läks pea justkui paksuks ja pidin ainult jalutama seal. Nii oli umbes 2 kuud peale seda läks suur väsimus üle, et saab natu aktiivsemalt kah. Aga ma siiski väldin jõutrenni ja kiiremat pulssi kardiomasinatel. Usun, et kasu füüsise hoidmisel on ka jalgrattasõidust, stepperist, kiirkõnnist ja ellipsist.

Aeroobsest min arust parim variant kepikõnd, saab värskes õhus olla ja omas tempos kulgeda. Minu jaoks on kepikõnd ka selle pärast meeldivaim, et kui kõndima minnes iiveldus kimbutab, siis värske õhk võtab seda kõvasti vähemaks, või olen koju jõudes selle täiesti unustanud :D Jalgrattaga mina näiteks praegu sõita ei julge, kuna olen oma elus suht õnnetult kukkunud rattaga, ei taha riskida, rulluisud jäävad samuti järgmist suve ootama.

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lootsin mina teha mõõdukalt trenni kuni raseduse lõpuni, aga võta kinni- Looteanatoomia uuringul(neljandal kuul umbes) avastati, et on platsenta madal kinnitus. See tähendab, et ta on veits emakakaela serva peal ja suurem füüsiline pingutus võib esile kutsuda veritsust. Hea veel, et ei olnud täieliku emakakaela katvust, midu oleks ilmselt kohe voodireziimile saadetud. Öeldi lihtsalt, et ettevaatlik olla ja mitte väga pingutada. Senini polnud midagi juhtunud, olin vaikselt trenni teinud ja igapäevast kepikõndi pluss lihtsalt väga pikad jalutuskäigud ja natuke ujumist. Trenni jätsin kohe ära, jalutamas käisin ikka, ilma keppideta küll. Kahkümnenda nädala paiku oligi natuke verd, imevähe küll ja ilma igasuguse vauta, aga mulle piisas sellest, et erakorralisse minna. Oligi pisike haavand emakakaelas, mis seda põhjustas ja selle põhjuseks omakorda liigne jalutamine, nagu öeldi, sest igasugusest asjade tõtmisest ja vedamisest olin loobubud. Õnneks väiksega kõik korras ja midagi ohtliku polnud, sama jama kordus veel kahe nädala pärast, kui koperdasin trepi astmetel ja istuli kukkusin, siis oli muidugi endal hull paanika lahti, jälle erakorralisse, aga ka seekord õnneks midagi hullu polnud. Arst pani kaheks nädalaks säästvale reziimile, ehk siis ütles, et ela kuninganna elu ja ära ise midagi tee väga, isegi pikemaid jalutuskäike mitte. Minusuguse liikumishullu jaoks on muidugi väga raske paigal püsida, aga lapse ohutuse nimel olen kõigeks valmis. Päris liikumatuks pole jäänud, jalutanud olen, aga suht penskari tempoga ja lühikesi otsi. Mu keha on õnneks minu vastu hea olnud, seedimine korras ja jalad ei paisteta ega krambita vähesest liikumisest hoolimata, ainult alaselg teeb valu. Joon hästi palju vett ja seedimise hoiavad ilmselt korras keefiir ja ploomid. Nädala pärast uuesti arstile, eks siis paistab, kas võin rohkem jalutama hakata, või pean lõpuni ennast piirama, trenn on välistatud nii või naa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×