Jump to content
Lola88

Bodypumpi treeneriks saamine

Recommended Posts

Tere taas!

Õpin Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas füsioteraapiat. Hetkel olen lõpetamas kolmandat aastat ja plaanin ka magistriõppesse minna. Spordi kui eluviisi avastasin enda jaoks ülikooli minnes. Armastan oma eriala väga ja sama palju ka treenimist. Kõige hingelähedasemaks on saanud BP ja ka teised LesMillsi treeningud. Ühel hetkel sain justkui ilmutuse, et miks mitte püüelda lisaks praegusele erialale ka treeneri kutse poole, on ju need mõnes mõttes siiski sarnased. Teadmiste koha pealt on mul tänu ülikoolile korralik põhi olemas. Kogemus treenerina on aga olematu. Oma töös tegelen küll personaalselt inimeste juhendamisega aga tegu on siiski haigete inimestega, mitte sportlastega. Rühmatreeningu läbiviimine on teine asi. Lugesin juhuslikult ühe inimese blogi, kus ta kirjeldas oma teekonda BP-i treeneriks saamisel. Ta rääkis ka koolitusest, mille lõpetas sõnadega "Nüüd on ainult vaja 3 kuu jooksul saata Les Millsi video enda trennist, mille põhjal siis saab Les Mills litsentsi. Loodetavasti." (Loodan, et ta ei pahanda, et ma teda tsiteerisin. Isiklikult ei tunne teda.) Sellega seoses tekkiski küsimus, et kui ma spordiklubis ei tööta ja olen selles mõttes algaja, siis kas ainus võimalus litsentsi saamiseks ongi 3 kuu jooksul kuhugi täiesti algajana tööle saada ja siis seal kohe filmida? Iga algus on raske ja usun, et see nõuaks ikka aega enne kui reaalselt tööd leiaks.

Ma ei taha kõige sellega kiirustada, ka koolitusele ei läheks ma enne aastat. Tahan, et see oleks teadlikult tehtud otsus ja esialgu plaanin lihtsalt treenimise jätkamist. Ideaalis hakkaksin tööd otsima pärast eduka koolituse läbimist. Oleksin siis poole kohaga füsioterapeut, poole kohaga treener. Kas üksiküritajal on väga raske sellisel teekonnal õnnestuda? Ehk on siin foorumis keegi, kes on juba selle teekonna läbinud ja oskab nõu anda?

Kõik see on tulevikumuusika, kuid miks mitte alustada eeltöö tegemist juba varakult. Lõppude lõpuks on kõik võimalik, kui seda tõesti südamest tahta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Su mõtlemine on 100% õige. Tänu füsioteraapia õpingutele omad/saad oluliselt sügavamad teadmised, kui keskmine rühmatreeningute treener.

Käi Les Millsi koolitus läbi ja otsi endale koht, kus saad ka kohe praktiseerima hakata.

Klubidesse vajatakse aeg-ajalt asenduste tegijaid jne. Kui oled juba piisavalt praktikat saanud lasedki ühe trenni ära filmida ja saadad ära.

(kui midagi valesti, siis Les Millsikad võivad mind parandada-täpsustada, mul Les Millsi litsentsi pole)

Samas soovitan vaadata sellele ametile laiemalt, Les Millsi tunde juhendades oled ikkagi instruktor, st vahendad teiste koostatud treeningkava.

Füsioteraapiaõpingud peaksid looma hea baasi, millelt areneda treeneriks hoopis laiemas mõttes, st ise koostama ja läbi viima rühmatreeningu kavasid, ja ka personaalseid kavasid, nii aeroobikas, jõusaalis, pilateses jne. Meil on vananev ühiskond ning vanemate inimeste treereid, kes oskavad tegeleda tugiliikumisaparaadi probleemidega personaalselt ning parandada inimeste elukvaliteeti reaalselt, ootab lai tööpõld nii meil kui ka mujal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus sa trennis käid? Kas sa oma treeneriga pole rääkinud, küsinud kuidas tema oma teekonda alustas?

Tegelikult võiksid oma spordiklubiga ka rääkida, kui füsioteraapia haridus käes, võivad nad isegi su teenetest huvitatud olla ja koolituse eest maksta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere taas!

Ma ei taha kõige sellega kiirustada, ka koolitusele ei läheks ma enne aastat. Tahan, et see oleks teadlikult tehtud otsus ja esialgu plaanin lihtsalt treenimise jätkamist. Ideaalis hakkaksin tööd otsima pärast eduka koolituse läbimist. Oleksin siis poole kohaga füsioterapeut, poole kohaga treener. Kas üksiküritajal on väga raske sellisel teekonnal õnnestuda? Ehk on siin foorumis keegi, kes on juba selle teekonna läbinud ja oskab nõu anda?

Olen BP instruktor, võin veidi kirjeldada. Kahjuks ei viita sa siin selle blogi lingile, ehk on seal sama jutt juba kirjas. Üldjoontes on asi kirjas ka LM lehel: http://www.lesmills.com/global/en/instruct...instructor.aspx

Kuid põhimõtteliselt on asi nii, et video saatmiseks pead sa läbima esmased kursused. Neid korraldatakse mitmel pool, lähimad Tallinnas, ka Helsingis. Mina käisin Helsingis. Kuid ka Tallinnas annavad neid samad inimesed.

Kursused kestavad 3 päeva, need koosnevad nn. trainer kit'i järgi õpetatavast teooriast ja siis BP instrueerimise harjutamisest. Teooria osa käiakse läbi, selle omandamise tase sõltub puhtalt enda südametunnistusest, aga eks seal ole ka vaid peamiselt pehmed väärtused. Kui sa neid ei omanda ega oluliseks pea, siis saad küll kursustelt läbi, kuid eks kliendid hääletavad lihtsalt hiljem jalgadega.

Kursustelt läbi saamine sõltub sellest, kuidas sa suudad kolmandal päeval esitleda instruktorit mängides kahte sulle antud lugu. Harjutamine käib antud kursuse toimumise hetke kava järgi. Nii et väga sobiv aeg kursustele minna on siis, kui oled ise uue kava juba pähe saanud.

2. ja 3. päeval esitled oma lugu ülejäänud grupile ja esitluse tehnika, harjutuste korrektsuse jms. järgi antakse hinnangud ja kommentaarid detailselt mitme erineva kriteeriumi järgi - su tehnika, esinemine, grupi motiveerimine jne. Kokku võttes saad ühe kolmest hindest: läbinud, mitteläbinud, tingimisi läbinud.

"Läbinud" puhul võid sõita koju ja saata video asap, "tingimisi läbinud" puhul on puudujääke enamasti harjutuse tehnikas ja sa võid saata video siis, kui su koduklubi saadab kinnituse, et oled näidatud vead parandanud ja tehnika on veatu. "Mitteläbinud" puhul on midagi nii halvasti, et su videot ei võeta vastu ja sa pead läbima uuesti algkursused.

Kui mina käisin kursustel, siis kukkus läbi ca 15%, kuid need olid ka silmnähtavalt ebakindlad ja vigase tehnikaga.

Kui kõik läheb kursustel hästi, siis ideaaljuhul jääb käesoleva kava puhul veel nii palju aega, et jõuad teha ka video ära. Kui uus kava tuleb peale, siis on jälle veidi raskem. Muidugi mitte võimatu.

LM kodukal on ka video tingimused kirjas, seal on siiski üks segadusse ajav nüanss. Võib-olla tõlgendasin mina valesti. Nimelt on seal kaks nõuet "pead kogu videol olema suurelt nähtaval, et oleks võimalik näha ka su näoilmet" ja "_optionally_ peaks näha olema mõned kliendid, et oleks näha kuidas nad su juhendamise järgi käituvad". Tegelikult see klientide näitamine ei ole üldse "optional" vaid su video ei läbi kontrolli kui sul ei ole kliente näha. Samas "näoilme" ei ole sugugi primaarne. Olulisem on, et oleks näha su tehnika. Pingutuste grimassid ja silmade sära niiväga tegelikult ei huvita.

Videol kontrollitakse esmalt tehnikat, seejärel muusikas püsimist. Ühtki selget viga ei tohi olla - mõni kordus jääb vahele, üle, vms. Kui tead, et miski läks valesti juba siin, ei ole suurt mõtet ära saata, sest video hindamine võtab aega 4 nädalat. Katse-eksituse meetodil ei ole mõtet asja teha.

Kui su enda tehnika ja koreograafia on ok, siis vaadatakse, kas sa ütled ka vajaliku info rütmi ja harjutuse kohta õigel ajal. St. hinnatakse just seda, kas põhimõtteliselt su juhendamise järgi on võimalik kava õigesti teha. Sest sa ei saa tagada, et kliendid 100% õigesti teeks. Siiski, kui keegi teeb valesti, kes videole ka jääb, siis peab videolt ka näha olema, et sa korrigeerid teda - suuliselt. St. ei lähe kätega näitama.

Need on kohustuslikud elemendid hindamisel. Kui siin on midagi valesti, siis kukub video läbi. Pehmed asjad on emotsioonid, kontrastid, motivatsioon, su raskused - ei ole mõtet esineda 1 kg ketastega kükil jne.

Kui video pääseb läbi, siis saad treenerilitsentsi ja pead käima esimese aasta jooksul kõikidel kvartalikoolitustel kohal. Edasi vähemalt kolmel neljast.

PS. Ma tean, et paljud instruktorid korraldavad video tegemiseks nn. klassiõhtu, kuhu kutsuvad oma sõbrad-tuttavad instruktorid või siis pädevamad kliendid, et asi oleks ilus, või veel parem, mõne teise instruktori pealt tempo "maha teha". Sest kui sa just ei ole muuvistaar, siis veidi närvi lähed ikka kui sind filmitakse ja lähed tempost välja vms. Mina siiski nii ei teinud ja ei soovita ka sul. Eriti kui teed asja enese jaoks ja väljakutsena. Seda parem tunne on pärast, kui tead, et oled kõik ise saavutanud.

Muudetud kasutaja JungaTroll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tallinnas aitab sind edasi ka Marit Jänes. Mina panin end otse Les Millsi kaudu kirja, aga siis tuli mul muu asi vahele ja jäigi tegemata. Tehnika ja juhendamine peavad olema ikka tip-top.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tallinnas aitab sind edasi ka Marit Jänes. Mina panin end otse Les Millsi kaudu kirja, aga siis tuli mul muu asi vahele ja jäigi tegemata. Tehnika ja juhendamine peavad olema ikka tip-top.

Marit Jänes ei ole enam LM esindaja Eestis. Urmas Kamdron on. Kui sa pidasid silmas, et Marit Jänes aitab kui üks tavaline instruktor sajast, siis muidugi. Kuid kõige LM-i puutuvaga pöördu Urmas Kamdroni poole. urmas [ät] gfitness.lv

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marit Jänes ei ole enam LM esindaja Eestis. Urmas Kamdron on. Kui sa pidasid silmas, et Marit Jänes aitab kui üks tavaline instruktor sajast, siis muidugi. Kuid kõige LM-i puutuvaga pöördu Urmas Kamdroni poole. urmas [ät] gfitness.lv

Iga nädal näen Maritit ja polegi kuulnud seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Iga nädal näen Maritit ja polegi kuulnud seda.

Minu mäletamist mööda juba eelmise aasta lõpust. Ma ei leidnud hetkel seda emaili, mis laiali saadeti. Kuid mul on suhtluse ajalugu Urmasega juba selle aasta jaanuari algusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur aitäh põhjalike vastuste eest!

See on suur väljakutse, selles pole kahtlustki. Nagu ma aru saan, siis mõistlik on leida mingi klubi, kes su tegevust toetaks. Kas või nii palju, et lubaks pärast koolituse läbimist esimesi trenne andma hakata. Sest kui kolme kuu jooksul kuskil oma videot teha ei saa, siis on ka kehvasti. Mul on hetkel kaks koduklubi. Tartus Tartu Ülikooli Fitnessklubi ja Tallinnas Tantsuakadeemia.

Postitusi lugedes tekkis mul veel paar küsimust. Nimelt kas filmitavat tundi võib anda ikka eesti keeles? Need, kes seda kontrollivad pole ju eestlased ning kuidas nad siis hindavad mu juttu treeningu ajal? Visuaalse pildi järgi?

Ja kui palju see kõik kokku maksab kui toetavat klubi juhtumisi ei leia?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur aitäh põhjalike vastuste eest!

See on suur väljakutse, selles pole kahtlustki. Nagu ma aru saan, siis mõistlik on leida mingi klubi, kes su tegevust toetaks. Kas või nii palju, et lubaks pärast koolituse läbimist esimesi trenne andma hakata. Sest kui kolme kuu jooksul kuskil oma videot teha ei saa, siis on ka kehvasti. Mul on hetkel kaks koduklubi. Tartus Tartu Ülikooli Fitnessklubi ja Tallinnas Tantsuakadeemia.

Postitusi lugedes tekkis mul veel paar küsimust. Nimelt kas filmitavat tundi võib anda ikka eesti keeles? Need, kes seda kontrollivad pole ju eestlased ning kuidas nad siis hindavad mu juttu treeningu ajal? Visuaalse pildi järgi?

Ja kui palju see kõik kokku maksab kui toetavat klubi juhtumisi ei leia?

Teoreetiliselt on võimalik alustada ka klubis, kus ei ole veel ühtki BP instruktorit. Ja EV seaduste järgi võivad spordiklubi teha kaks suvalist inimest, kes tulevad kokku. Eraisikuna minu teada aga LM kursustele ei saa, sest trenni andmiseks sõlmib LM lepingu ka klubi kui juriidilise isikuga. Eraldi leping sõlmitakse lisaks instruktoriga. Kuid ühegi instruktorita klubi puhul pead sa algkursuse läbima puhtalt, et sul lubataks 3 kuud trenne anda video jaoks.

Filmitav tund on loomulikult eesti keeles. Ja seda hindab muide Marit Riis Fittest klubist, Tallinnast. Või siis Piia Helsinkist, kes jagab nii palju keelt, et saab aru asjast.

Kursus maksab minu mäletamist mööda 1500-2000 kui teed Tallinnas. Urmas Kamdron peaks teadma paremini. Edasi peab klubi maksma igas kuus litsentsitasu per treeningkoht per stiil, see on sõltuvalt asukohtade hulgast erinev. Ja lisaks pead sa igal kvartalikoolitusel maksma kvartalikoolituse eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×