Jump to content
the spirit

saun peale trenni

Recommended Posts

Sooviks siis teada et kas saun peale IGAT trenni on kasulik? või avaldab ka mingit negatiivset mõju?

Kas Sulle meeldib saunas käia?On see sinu kehale hea?Kui need vastused on jaatavad, siis ei ole probleemi :rolleyes:

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägime nüüd objektiivselt ka.

Peale trenni, kui sul süda raskest jõutreeningust juba väsinud, pole hea seda pika saunaga enam koormata.

Hoidke seda 5-10 minuti piires ja ärge väga leilitage. Kasutage lihtsalt lihase lõdvestamiseks.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma Lõuna-Eesti maamees ja ei oska vähe võtta. seega hoian mina eemale, sest järgmine hommik on ikka täitsa kehva olla. Saun on püha, saun olgu korralik. Ega heeringat ka ilma viinata solvata ei saa, ytlevad mu sõpradest autojuhid:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olengi minig max 10 min saunas.

See on ikka väga kiire saunatamine, mina käin kaks korda nädalas ja alla 1,5 tunnu ei saa kohe kuidagi hakkama, enamasti paar tundi, mitu kõva leili jne. Peale sauna keha sama väsinud, kui oleks teinud tugeva trenni :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui ei ole just trennist tulnud siis miks mitte.Peale trenni on 5-10 minutit parim mida teha nagu eelnevalt mainitud.

Loomulikult kui on treeningutest puhkus siis on isegi sauna võetud pikalt ja korraliku leiliga. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen isegi mõned korrad peale trenni saunas käinud aga osad mehed kütavad nii kõvasti leili, et peale rasket jõutrenni kohe mitte ei taha sinna minna <_<

Ega pärast võimast trenni leili julmalt loopima pole mõtet minna kui mõistlik soojus, siis ta halba ei tohiks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina sellist laadi olevus, et kui ei jõua või mingil põhjusel ei suuda võtta korralikku leili, siis pigem sauna ei lähe üldse, ei paku mingit mõnu poolkuuma lava peal lihtsalt istuda. Sellisel juhul käin pesemas ära ja asi ants <_< Sauna jaoks varub ikka jõudu ja aega, siis saab saunast täit mõnu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rein Jalaku soovitus sauna kohta pärast trenni: " Sauna peamine toime sportlasele ongi taastumise kiirendamine. Kui oleme treeningu lõpetanud, peaksime niikaua ootama, kuni südame löögisagedus saavutab taas puhkeoleku taseme. Vastasel juhul saavad süda ja vereringe ülemäärase koormuse. Soovitatakse oodata vähemalt 30 min, südame löögisagedus peaks olema 60-80 lööki/min vahemikku. Kuna treeningul oleme palju higistanud, peame nüüd kindlasti enne saunaminekut jooma. Saunas kaotaksime ju taas vedelikku ja see võib juba meie töövõimet ja tervist kahjustada".

Muidugi - eks SLS pärast trenni on individuaalne ning paljudel taastub puhkeoleku pulss kiiremini kui 30 min, kuid kindlasti ei peaks kohe pärast jalapressi alt tulekut (piltlikult öeldes) sauna lippama. Väike koks pärast trenni, pisike istumine riietusruumis ja siis juba võiks. Ise seda võimalust ei kasuta ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu sõber kunagi ruttas peale kurnavat jõutrenni kuuma sauna ja pidi sõna otseses mõttes kokku kukkuma, süda puperdas veel pool päeva peale seda. Ise olen käinud aurusaunas peale trenni, see muidugi palju leebem, kui soome saun ja halb pole küll hakanud, vastupidi, teeb olemise just värskeks ja mõnusaks, eriti, kui veel pärast basseinis üks ots teha.

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina nt sellest jõu varumisest sauna jaoks küll aru ei saa. Minu jaoks on saun ikkagi koht kus on mõnus olla , loobin vaikselt leili, mitte et ma viskan pool ämbrit korraga ja siis hambad ristis hoian kulmudest kinni et need ära ei kukuks. Kusjuures enamus on just sellised poole ämbri mehed ja samal ajal räägivad, kui kõrge temperatuuriga saunas nemad käinud on. Olen mõelud et ma teen mõnda kooki ka ahjus väiksemal temperatuuril, müslit nt 120 kraadi juures.

Ise käin nädala viimasel trennipäeval saunas kuskil 15min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×