Jump to content
BigH

Hommikusöök

Recommended Posts

Hommikuti lihtsalt ei taha üldse süüa. Pole isu ja tahtmist, samas kui juba mingi 1h üleval olla siis võiks süüa, aga tavaliselt selle aja peale juba tööle mindud:D Seega mida võiks hommikuti süüa? Muidugi nädalavahetustel on aega ja tahtmist rohkem siis võib vähe suuremaid asju teha. Või peakski hakkama tunnike varem ärkama ja köögis aega varuma:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine tühja kõhuga tööle ja söö enne tööle asumist või tee väike paus, kui võimalik, peale tund aega töötamist. Muidu ei jää muud üle kui lihtsalt sundida end - mul sama jama. Tasuks vaadata ka suurema kaloraaziga tooteid et vähem süües rohkem energiat saaksid..

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli sama probleem mingi aeg aga sain sellest üle kui hommikul peale ärkamist esimese asjan joon ära klaasi toa temp vett ja see paneb organismi käima. Teine asi mis mõjus hommikul söögiisu tekitajana on hommikuvõimlemine, mis sõjaväes sai nagu järgi proovitud ja toimis hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikune isupuudus=liiga hiline ja (või) liiga tugev õhtusöök.

Või lihtsalt harjumatus. Ma võin keset ööd seaprae ka ära süüa, aga hommikul on ärgates kõht ikka tühi.

Kunagi põdesin samuti hommikust isutust, mõnda aega sai end sööma sunnitud, siis hakkas tühi kõht mind juba ise üles ajama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nii ta ongi, sa pead enda jaoks lahti mõtestama, miks sul on vaja hommikul korralikult süüa. Esimene nädal tuleb ehk ennast sõna otseses mõttes sundida sööma ning kui see ebameeldiv periood saab läbi, on igahommikune tühi kõht garanteeritud. Endalgi oli algul häiriv, kui varem olin saanud hakkama paari võileivaga või kerge pudruga, nüüd aga on söömata kodust väljumine minu jaoks katastroof. Head isu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või lihtsalt harjumatus. Ma võin keset ööd seaprae ka ära süüa, aga hommikul on ärgates kõht ikka tühi.

Kunagi põdesin samuti hommikust isutust, mõnda aega sai end sööma sunnitud, siis hakkas tühi kõht mind juba ise üles ajama :rolleyes:

Kui väga hilja õhtul söön ja on paljuks läinud, siis on hommikul kõht isegi tühjem, kui tavaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustan igat hommikut pudru, kohvi ja lusikaga kalamaksaõliga.

Hommikusöök paneb paika kogu päeva, ka tuju. Kui mingil põhjusel jääb söömata "lonkan" terve päev

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alustan igat hommikut pudru, kohvi ja lusikaga kalamaksaõliga.

Hommikusöök paneb paika kogu päeva, ka tuju. Kui mingil põhjusel jääb söömata "lonkan" terve päev

Suht lahja hommikusöök. Ma "lonkaks" päris kõvasti peale sellist hommikut. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on täiesti päevast olenevalt.. Mõnikord ei suuda lusikatäitki süüa, teinekord tõstan putru juurdegi. Lapse pärast peab nagunii tegema, nii et võimalus putru süüa, on alati olemas. Noh.. võimalus selles mõttes, et spetsiaalselt ei pea tegema..

Arvan, et hommikusöök on tegelikult väga oluline. Aga samamoodi on ka piimajoomine ja köögiviljade söömine, mida ma ikkagi alati ei tee.. Kuigi tean, et nad on olulised ja tervislikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale ärkamist klaas vett, see paneb ainevahetuse tõepoolest käima. Mõned joovad ka sidrunivett...ma isegi jõin vahepeal, aga tulemus olid punnid!

Poes müüdavad helbed jms. on tavaliselt suhkrut täis topitud. Meie teeme ise kodus omale hommikusöögisegu - suured kaerahelbed, pähklid, sihvkad, rosinad, siis maitseks võib sekka panna ka mingeid magusamaid helbeid. NB! Kaerahelbed röstida koos muuga, siis tuleb väga hea.

Mulle maitseb keefiriga süüa helbeid, tunnen, et keefir mõjub kõhu läbikäimisele väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale ärkamist klaas vett, see paneb ainevahetuse tõepoolest käima. Mõned joovad ka sidrunivett...ma isegi jõin vahepeal, aga tulemus olid punnid!

Poes müüdavad helbed jms. on tavaliselt suhkrut täis topitud. Meie teeme ise kodus omale hommikusöögisegu - suured kaerahelbed, pähklid, sihvkad, rosinad, siis maitseks võib sekka panna ka mingeid magusamaid helbeid. NB! Kaerahelbed röstida koos muuga, siis tuleb väga hea.

Mulle maitseb keefiriga süüa helbeid, tunnen, et keefir mõjub kõhu läbikäimisele väga hästi.

Ma olen viimasel ajal nii teinud: õhtul kaerahelbed kaussi, piim peale, ööseks külmkappi. Hommikul segan sisse pirni tükid, mustsõstrad, vaarikad ja jogurtit. Kõrvale olen veel 2 muna söönud.

1,5 dl kaerahelbeid

1,5 dl piima

0,5 dl mustsõstraid

0,5 dl vaarikaid

1 pirn

100g jogurtit

mandlilaaste

(+2 muna)

Kalorsus 712.31 kcal

Valgud 33.32 g

Rasvad 26.47 g

Süsivesikud 83.23 g

Ise olen rahul. <_<

Muudetud kasutaja soomusk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöögiks puder (4-viljahelbed, kaerahelbed, tatrahelbed) ca 70g + aprikoositükid, maasikad, kiivi, seemneid, kookosehelbeid. Pool vett, pool piima. Lisaks teraleib singi ja juustuga või ka vahel 3..4 muna omlett, peale hapukoor. Kruus kohvi. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustan klaasi seenepiimaga (tiibeti piimaseen...).

Kohv vahukoorega (nii 100 g...)

...ja siis tuleb mul juba soe omatehtud leib ahjust <_< Või meeldib mulle... parim on Soome Valio voi...soolata.

Paradisum... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alustan klaasi seenepiimaga (tiibeti piimaseen...).

Kohv vahukoorega (nii 100 g...)

...ja siis tuleb mul juba soe omatehtud leib ahjust <_< Või meeldib mulle... parim on Soome Valio voi...soolata.

Paradisum... ;)

100g vahukoort? Ah sa maiasmokk :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alustan klaasi seenepiimaga (tiibeti piimaseen...).

Kohv vahukoorega (nii 100 g...)

...ja siis tuleb mul juba soe omatehtud leib ahjust <_< Või meeldib mulle... parim on Soome Valio voi...soolata.

Paradisum... ;)

Olen saanud nautida Sinu hommikusööki, oli hea tõesti! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka sama värk. Ükskord ennast sundides tuli kõik välja ka. Tegelikult vist 2 korda isegi nii olnud. 2 võileiba+ puuvili ja rohkem hommikul enam ei söö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal ka sama värk. Ükskord ennast sundides tuli kõik välja ka. Tegelikult vist 2 korda isegi nii olnud. 2 võileiba+ puuvili ja rohkem hommikul enam ei söö.

Tuleb alustada väikestest kogustest ja vaikselt koguseid tõsta, samuti tuleb olla järjepidev. Kohe ei saagi suuri koguseid hommikul sööma hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen see, kes hommikusöögita mittekuidagi ei saa. Kuna ma õhtuti käin alati trennis, siis peale trenni enam suurt kõhutäit ei söö ja väike nokitsemine on magaminekuajaks juba seeditud. St seda, et kui mul hommikul nälg tekib, siis on tegu ka tõelise hundiisuga.. tavaliselt ma ennetan seda ja söön kohe ärgates. Sest pärast enda seedimise nö käima saamist on nälg juba liiga hirmus ja süda lausa paha. Aga ka muus mõttes on hommikusöök päevale mõnus algus, kui ma seda korralikult ja tervislikult ei söö, ei viitsi ülejäänd päeva ka oma plaanist/kavast kinni pidada.

Mõned minu lemmikud hommikusöögid:

1) Täisterakaerahelbepuder nt tükeldatud õuntega. Vanaema moosihooajal võib ka törtsu moosi - õnneks on need hooajad harva ;) Olen ka banaani sisse hakkinud

2) 2 Täisteraleivaviilu või 2 rösteris krõbedaks köetud rukkileivaviilu + leiva peale suur lehtsalati leht, mõnikord sink (tuunikala on ka läinud hästi), värske kurk, mõnikord viilutatud keedetud muna, till

Keedetud muna maitseb ka hommikul väga hästi.

Minu hommikusöök jääb enamasti umbes kella 7 paiku. Kuna ta väga suur pole, siis juba kella 10-11 paiku vahin ma kullipilguga ringi, kust mõne puuvilja või karbi porgandeid saaks kätte. Praegu on mul apelsinihooaeg peal :P

Teemasse.. selline hommikusöömine on ka pika harjumise asi. Minu kodune (vanematelt päritud) elu oli kunagi selline: hommikul suures koguses vorstileibasid või juustusaiasid, tass kohvi/teed ning siis vahtimine kuni lõunapausini. Pikapeale harjub inimene muutusega nii ära, et ei mõistagi, kuidas kunagi üldse teisiti sai toimida. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×