Jump to content
ztex

Aastatöö jõutõstmisest.

Recommended Posts

Koolis vaja teha aastatöö, mina valisin enda teemaks juba ammu Kulturism ja jõutõstmine, aga arvan et kahte teemat käsitledes läheks liiga mahukaks. Tarvis oleks vähemalt 20 lehekülge materjali. Õpetaja ütles, et mis kindlasti peaks sees olema on Eesti rekordid. Neid sain juba 19 lehte, aga arvan et vaevalt mu aastatöö vaid rekorditest võiks koosneda. :D Nüüd ootangi kallite foorumikaaslaste nõuandeid, mida sinna aastatöösse veel panna. Küki, lamades surumise ja jõutõmbe jaoks teen kindlasti eraldi lehed, ühe lehe ikka teksti kokku saab soorituse kohta. On kellegil veel mõtteid? :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistlusreeglid, vanuse- ja kaaluklassid, varustus, Wilksi punktid, Eesti ja rahvusvahelised võistlused, EPF, IPF...

Ja rekorditest pane ikka ainult need, mis hetkel kehtivad, ehk siis 20.03.2010 seis. Kiirvaatlusel tuleb küll poole vähem lehekülgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et võiks välja valida üks konkreetne jõutõstmise liiga, millest sa tahad kirjutada, väikese võrdluse teiste liigadega võib ka välja tuua, kui soovi on. Siis võiks rääkida selle liiga ajaloost - kus ja millal ta tekkis, millal jõudis Eestisse, milline on praegune seis Eestis jne. Siis rääkida selle liiga reeglitest, põhimõtetest, varustusest. Alles pärast seda jõuaks mingite rekordite ja tulemusteni, kuid see ei tohiks kindlasti võtta 19 lehekülge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et võiks välja valida üks konkreetne jõutõstmise liiga, millest sa tahad kirjutada, väikese võrdluse teiste liigadega võib ka välja tuua, kui soovi on. Siis võiks rääkida selle liiga ajaloost - kus ja millal ta tekkis, millal jõudis Eestisse, milline on praegune seis Eestis jne. Siis rääkida selle liiga reeglitest, põhimõtetest, varustusest. Alles pärast seda jõuaks mingite rekordite ja tulemusteni, kuid see ei tohiks kindlasti võtta 19 lehekülge.

Peakski tegema siis IPF kohta, nende kodulehelt leidsin piisavalt materjali. Peab tõlkimisega alustama.

Tänud kõigile soovituste eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mul tekkis küsimus, et miks su juhendaja sind selle tööga ei aita? Üldiselt tuleks oma aastatööle ikka pädev juhendaja valida, kelle poole oma küsimustega alati pöörduda saaksid...

Ma ei kujuta ette, et kui ma ise omal ajal gümnaasiumis aastatöö "Vana-Jaapani võitluskunstidest" kirjutasin, et ma siis oma kekaõpsi juhendajaks oleksin võtnud. Või kui "bonsaisid" uurisin, et siis oleks bioloogia õpsi teadmistest piisanud... ikka pöördusin vastavate inimeste poole Eestis, kes asjaga kursis ja pädevad mind aitama on....

Lihtsalt väike soovitus, kui peaksid tahtma korralikku tööd kirjutada :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tähtaeg juba nii lähedal, peamine et midagi valmis saaks ja kuna keegi sellest alast midagi ei tea siis kergem läbi vingerdada. Ma jätan alati kõik asjad viimasele minutile. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tähtaeg juba nii lähedal, peamine et midagi valmis saaks ja kuna keegi sellest alast midagi ei tea siis kergem läbi vingerdada. Ma jätan alati kõik asjad viimasele minutile. :ph34r:

Ära vingerdama küll hakka, mingit valeinfot ei ole mõtet levitada. Kui teha, siis teha korralikult - eriti, kui sind see ala huvitab (ja kui sa sellise teema valisid, siis ma eeldan, et huvitab).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valeinfot kindlasti ei levita, ise midagi leiutama ei hakka võtan materjali kindlatelt allikatelt. Hetkel üritan kõik olulisema IPF lehelt ära tõlkida. Vingerdamise all mõtlesin seda, et ma pean töö kiiresti valmis tegema ja kuna ise olen alas põhimõtteliselt sees siis on kergem oma tööd kaitsta. Kindlasti saan õpetaja ees juba sellega plusspunkte et EMV-l osalesin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valeinfot kindlasti ei levita, ise midagi leiutama ei hakka võtan materjali kindlatelt allikatelt. Hetkel üritan kõik olulisema IPF lehelt ära tõlkida. Vingerdamise all mõtlesin seda, et ma pean töö kiiresti valmis tegema ja kuna ise olen alas põhimõtteliselt sees siis on kergem oma tööd kaitsta. Kindlasti saan õpetaja ees juba sellega plusspunkte et EMV-l osalesin.

Vaata www.silbaum.net ka, sealt ehk leiad natuke eestikeelset infot ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valisin juba jõutõstmise. Teema valikuga läks kiireks ja ma ei suutnud otsustada, teema valiku tähtaeg oli juba ammu ja kuna mul jäi see asi viimasele päevale andsin igaksjuhuks mõlemad. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×