Jump to content
kzaar

Kaalust alla.

Recommended Posts

Tean, et siin on miljon teemat selle kohta, kuid küsiks lisaks veel

Olen ligemale 4 aastat olnud vähe aktiivne. Enne seda elasin maal, kus tuli teha palju tööd ning lisaks väike sport ka.

Mõtlesin nüüd, et vaja kaalust alla veidi.

Andmed: Mees, 22, 92kg, 176cm.

Plaanis ka toitumiskava tellida.

Küsimus, selles, et kas on mõistlik jooksmas hakata käima. Olen proovinud ning minu arust põlvedele ei hakka. Või ma ise ei tunne seda ?

Kui oleks ok käia jooksmas. Kas siis kehtib tõsiasi, et mida rohkem seda uhkem või mida tihedamini seda parem ?

Ning kas tasuks algul kohe ka jõuksi minna uuesti või oodata sellega ?

Kunagi sai käidud ka jõusaalis. Keha ei ole selline suur. Pigem selline mõmmilik ( nagu olen kuulnud enda kohta ) Ei ole sellist suurt kõhtu ja naiselikke rindasi. Vaid igal pool on selline pehme kiht.

Plaan saavutada 75 - 80

Aitäh arukate vastuste eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole küll asjatundja, aga arvan jooksmise kohapealt, et jookse nii pikka maad kui jaksad (ajaga vastupidavus suureneb), ning nii tihti kui viitsid. Mina kunagi alustasin väga vähesest .. 2x nädas trennist, siis 3x ja nüüd käin 8x ja ei kujuta oma elu teisiti ettegi. Samas kunagi ei suutnud ma kolme trenni päevagi järjest teha, ilma et motivatsioon oleks kadunud. Seega ei saa ennast sundida.. teha ikka nii palju kui tahtmist on ja ajapikku muudatusi sisse viia või koormust kasvatada. Jõusaal aitab ka kindlasti kaasa, muidu võib ka üksluiseks minna, aga kui ennast seal veel ebamugavalt tunned siis otsi endale mõnus jõusaalikaaslane. :D

Toitumine ka kindlasti, st toitumiskava! Aga minu meelest on see kaalust alla saamine lisaboonus, sest trenn annab juba omaette niivõrd hea enesetunde ja energia. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean, et siin on miljon teemat selle kohta, kuid küsiks lisaks veel

Olen ligemale 4 aastat olnud vähe aktiivne. Enne seda elasin maal, kus tuli teha palju tööd ning lisaks väike sport ka.

Mõtlesin nüüd, et vaja kaalust alla veidi.

Andmed: Mees, 22, 92kg, 176cm.

Plaanis ka toitumiskava tellida.

Küsimus, selles, et kas on mõistlik jooksmas hakata käima. Olen proovinud ning minu arust põlvedele ei hakka. Või ma ise ei tunne seda ?

Kui oleks ok käia jooksmas. Kas siis kehtib tõsiasi, et mida rohkem seda uhkem või mida tihedamini seda parem ?

Ning kas tasuks algul kohe ka jõuksi minna uuesti või oodata sellega ?

Kunagi sai käidud ka jõusaalis. Keha ei ole selline suur. Pigem selline mõmmilik ( nagu olen kuulnud enda kohta ) Ei ole sellist suurt kõhtu ja naiselikke rindasi. Vaid igal pool on selline pehme kiht.

Plaan saavutada 75 - 80

Aitäh arukate vastuste eest.

Jooksmisena on väga efektiivne kaalulangetamisel,anlt ...

oled sa ntx võimeline jooksma ~45min pulsil ~120-140?Ei ole?Siis alusta rattast või sõudetrenazhöörist või ujumisest.Aga jooksmist ära kah unusta.

Jõusaali mine kindlasti;kui sa oma mõõtude juures peegli ees rahul ei ole,siis ilmselt lihast vähevõitu.

Loomulikult sead sa oma eesmärgid ise,aga minu arvates võiks su kaal samaks jääda,ainult et hoopis madalama rasvaprotsendi juures ..., :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksmisena on väga efektiivne kaalulangetamisel,anlt ...

oled sa ntx võimeline jooksma ~45min pulsil ~120-140?Ei ole?Siis alusta rattast või sõudetrenazhöörist või ujumisest.Aga jooksmist ära kah unusta.

Jõusaali mine kindlasti;kui sa oma mõõtude juures peegli ees rahul ei ole,siis ilmselt lihast vähevõitu.

Loomulikult sead sa oma eesmärgid ise,aga minu arvates võiks su kaal samaks jääda,ainult et hoopis madalama rasvaprotsendi juures ..., :ph34r:

Ka seda olen mõelnud, et kaal samaks, ainult, et kuivaks saada ennast.

Kas see muudab midagi või on lihtsalt tugeva aeroobse tulemus ?

Ujuda mulle meeldib ? Seal ka mingid eesmärgid, et kui kaua või kui pikk maa, et tulemused tuleks ? Paar aastat tagasi käisin ujumas 2-3x nädalas, 2km.

Soovitused on teretulnud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka üsna algaja ja olen väga palju abi saanud sellest asjast: www.tervislik.net - kaalust alla - neil on seal üks allatõmmatav exceli programm, mis aitab tulemusi jälgida ja arvutab igast asju keha kohta. Rasva%, kaloreid jms. Meeste variant on eraldi, aga seda ma pole tegelikult katsetanud. Naiste varianti küll kiidan. Ma ei tea, kui täpsed need tulemused seal on, aga huvitavad vaadata igatahes. Mul sõbranna käib sheipingus ja temal andis suht sama tulemuse kui sheipingu mõõtmised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid julgelt jõusaali ka minna, teed näiteks kaks korda nädalas jooksu ja 1-2 korda jõusaalis. Enne aga uuri siit lehelt, kuidas harjutusi tehniliselt õigesti teha.

Toitumiskava tellimine on ka hea idee!

Aga respect, et end käsile otsustasid võtta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ka üsna algaja ja olen väga palju abi saanud sellest asjast: www.tervislik.net - kaalust alla - neil on seal üks allatõmmatav exceli programm, mis aitab tulemusi jälgida ja arvutab igast asju keha kohta. Rasva%, kaloreid jms. Meeste variant on eraldi, aga seda ma pole tegelikult katsetanud. Naiste varianti küll kiidan. Ma ei tea, kui täpsed need tulemused seal on, aga huvitavad vaadata igatahes. Mul sõbranna käib sheipingus ja temal andis suht sama tulemuse kui sheipingu mõõtmised.

Uurisin ka seda lehte täna põgusalt ning selle exceli tõmbasin ka.

Varsti oskan õelda, kuidas on nende tabelitega. Siin foorumis ka keegi ütles, et tegelikult ei saa nii rasva % õelda, kuid teised asjad on päris head ning need graafikud, need peaks varsti tuju heaks tegema :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean, et siin on miljon teemat selle kohta, kuid küsiks lisaks veel

Olen ligemale 4 aastat olnud vähe aktiivne. Enne seda elasin maal, kus tuli teha palju tööd ning lisaks väike sport ka.

Mõtlesin nüüd, et vaja kaalust alla veidi.

Andmed: Mees, 22, 92kg, 176cm.

Plaanis ka toitumiskava tellida.

Küsimus, selles, et kas on mõistlik jooksmas hakata käima. Olen proovinud ning minu arust põlvedele ei hakka. Või ma ise ei tunne seda ?

Kui oleks ok käia jooksmas. Kas siis kehtib tõsiasi, et mida rohkem seda uhkem või mida tihedamini seda parem ?

Ning kas tasuks algul kohe ka jõuksi minna uuesti või oodata sellega ?

Kunagi sai käidud ka jõusaalis. Keha ei ole selline suur. Pigem selline mõmmilik ( nagu olen kuulnud enda kohta ) Ei ole sellist suurt kõhtu ja naiselikke rindasi. Vaid igal pool on selline pehme kiht.

Plaan saavutada 75 - 80

Aitäh arukate vastuste eest.

Kui jõusaali huvi olemas siis pole siin oodata midagi . Effektiivsemaks kaalulangetuseks peaksidki alustama kõigepealt lihase kasvatamisega (lihas sööb rasva hommikuks , lõunaks ja õhtuks) ja organismi koolitamisega st jälgid , et toitumises oleks mingi reziim . Sööd piisavalt tihti ja rämpsu (igasugused koogelmoogelid milles miljon erinevat koostisosa ja enamuse hääldamisegagi probleeme)sisse ei aja. Ei maksa asju liiga keeruliseks ajada . Lihtne reegel süsivesikud:valgud -2:1 iga toidukord ja üks toidukord võiks olla vahetult peale trenni (mida vedelam seda kobedam).Muidugi ei tasu ka häid rasvu unustada , kui neid toidust piisavalt ei saa siis oliivõli jms. aitavad ikka.Peale trenni pole rasva mõtet sisse ajada. Kui neid asju joonde ei saa siis võid lolliks joosta ennast ja seda vähestki lihast põletada nii , et kärsahais taga.Kui otsustad jõusaalitreeningu kasuks siis kindlasti ei kehti aeroobse trenni kohta lause "mida rohkem seda uhkem". Tuletad kõigepealt lihasele meelde mis on jõusaal siis kasvatad teda natuke ja kui rasvapõletuseks läheb siis pressid jõusaalitrennid kraadi võrra intensiivsemaks (lühikesed pausid seeriate vahel ja rohkem korduseid seerias- superseeriad särgid värgid)ning aeroobsega üle ei pinguta .Olen ise teel 91 kilo pealt 81-e peale. Praegu vahepeatus 88 kg juures.Tempo on nõks alla kilo nädalas.

Jõudu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus, selles, et kas on mõistlik jooksmas hakata käima. Olen proovinud ning minu arust põlvedele ei hakka. Või ma ise ei tunne seda ?

Ma tean, et osadel kohe esimese jooksuga ei hakkagi valutama, aga juba kolmandal-nejandal jooksul hakkavad. Nemad ei saa kunagi joosta, peavad muud valima (mõned tuttavad).

Ja on ka neid, kes 134 jooksu teevad ära, ja siis satuvad ületreeningusse, ja jalad hakkavad valutama, siis on puhkusel pool aastat, ja saavad alles siis jätkata, ja siis juba mõõduka koormusega. (mina ise kunagi)

Et kevad on super võimalus kohe kohe varsti jooksu tegema hakata, et mõtekaso leks kindlasti jooksmam inna, värske õhu käes saad nii hea energialaksu, et see on üldise tervisliku seisundi jaoks äärmiselt tervislik. Kaalual-andajahuvides jooksmise kohta olen ma ise aru saanud nii, et kui jooksmise lõpus keha higine ikka pole, siis pole jooksust kaalu-alanduslikku kasu, energilise-laadimise kasu on aga küll ja see kaudselt aitab ka toda kaalu-probleemikest edendada. Ses suhtes soovitan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Nüüd siis aeg, kus finants lubab kava tellida ning kõigi eelduste kohaselt ka mõned lisandid.

Aga tee või tina, mina enam seda linki ei leia kust tellida saab.

Saab keegi aidata ?

Peaks olema pood - > webtrainer -> toitumiskava ja siis täidad küsitluse jne.

A mul webtraineri leht tühi täiesti.

Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Nüüd siis aeg, kus finants lubab kava tellida ning kõigi eelduste kohaselt ka mõned lisandid.

Aga tee või tina, mina enam seda linki ei leia kust tellida saab.

Saab keegi aidata ?

Peaks olema pood - > webtrainer -> toitumiskava ja siis täidad küsitluse jne.

A mul webtraineri leht tühi täiesti.

Tänud

Ehk saad abi siit

http://www.fitness.ee/?act=webtrainer〈=1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks ka selle teema kohta :D Kavas ka jooksmas hakata käima, hommikuti siis. Samuti rasvapõletuse eesmärgil. Kuidas oleks kõige mõttekam hommikust toitumist sättida (nii ajaliselt kui ka toitainete sisalduselt)? Kas enne trenni siis peaks sööma või mitte? Ja kui, siis mida? Pärast jooksu??? Tänud, kes viitsivad vastata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks ka selle teema kohta :D Kavas ka jooksmas hakata käima, hommikuti siis. Samuti rasvapõletuse eesmärgil. Kuidas oleks kõige mõttekam hommikust toitumist sättida (nii ajaliselt kui ka toitainete sisalduselt)? Kas enne trenni siis peaks sööma või mitte? Ja kui, siis mida? Pärast jooksu??? Tänud, kes viitsivad vastata!

ROtteri poolt siia foorumisse toodud link: http://www.naistemaailm.ee/?id=32384

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teised müüdid ei olnud minu jaoks nagu uudis, aga selles esimeses polnud päris kindel. Kuigi... kui ikka ilma söömata üks korralik 50-70min jooksu teha, siis ilmselt viskaks pildi taskusse küll enne koju jõudmist! Aga hommik muidu minu jaoks lihtsalt ajaliselt kõige sobivam, mitte seal müüdis toodud põhjusel :D

Aga artikli lõpus oli ka selline huvitav lõik: Veepäevadest on kasu! Nn koormusvabad päevad, kus loobud toidust ja jood vaid vett või taimeteed, alandavad kehakaalu efektiivsemalt kui muutumatu päevase kalorikogusega dieet. Nii ei harju organism ühesuguse päevase toidukogusega ja kaloreid on keerulisem rasvadena talletada. Seega tee endale nädalas üks veepäev ja nädalalõpus luba endale mõni hõrgutis. See nagu küll minu arusaamisega tervislikust toitumisest kokku ei lähe :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teised müüdid ei olnud minu jaoks nagu uudis, aga selles esimeses polnud päris kindel. Kuigi... kui ikka ilma söömata üks korralik 50-70min jooksu teha, siis ilmselt viskaks pildi taskusse küll enne koju jõudmist! Aga hommik muidu minu jaoks lihtsalt ajaliselt kõige sobivam, mitte seal müüdis toodud põhjusel :D

Aga artikli lõpus oli ka selline huvitav lõik: Veepäevadest on kasu! Nn koormusvabad päevad, kus loobud toidust ja jood vaid vett või taimeteed, alandavad kehakaalu efektiivsemalt kui muutumatu päevase kalorikogusega dieet. Nii ei harju organism ühesuguse päevase toidukogusega ja kaloreid on keerulisem rasvadena talletada. Seega tee endale nädalas üks veepäev ja nädalalõpus luba endale mõni hõrgutis. See nagu küll minu arusaamisega tervislikust toitumisest kokku ei lähe :D

-Minu arusaamadega ka mitte, kuid kõike ei saagi võtta puhta kullana, eriti veel internetist tarkusetera taga ajades, sest erinevaid arvamusi on väga palju ja enamasti üks kordab teist ja võib tulla "telefonimängu efekt". Muidugi ei ole paastumisse jällegi süvenenud ja väidan oma rumala peaga analüüsides, et see ei ole väärt ettevõtmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks näpunäide sulle. Ei ole oluline jooksus kilomeetrid või ka ujumises. Oluline on ,kui kaua sa seda teed!Mida rohkem ajaliselt seda parem.

Mina näen ikka suhteliselt suurt vahet. Kui joosta näiteks tunni jooksul 7km või 14km, energiakulu on ikka hoopis teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×