Jump to content
pfigure

Segaduses: süsivesikute, rasvade, valkude suhe

Recommended Posts

Kaloreid tarbin päevas 1700kcal, trennis käin 3x nädalas, vesiaeroobikas. Kaalust allavõtmiseks kasutan kaaluabi programmi. Programm peab optiaalseks, et ma tarbiksin päevas süsivesikuid 55%, rasvu 30% ja valke 15%. Süsivesikute ja rasvadega saan hakkama. Süsivesikud on normis, rasvad on pigem 20% kanti, aga valkde tarbimine on pidevalt paigast ära. Keskmine on 26%-29% ja vahest on lausa 36%. See teeb mulle muret. Kehakaal on üsna suur ja tahan alla võtta tervislikult. Siiamaani on muidu kaal ilusti langenud, probleeme ei ole. Kuid valkude pärast olen mures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pelgalt selle suhte järgi on keeruline nõu anda. Kasulikum oleks, kui sa paneks enda praeguse toitumiskava siia. Kui sul praegu kehakaal ei lange, siis võib probleem olla süsivesikutes liigses tarbimises. Kui valkude osakaal läheb aegajalt suureks, siis ega sellepärast muretseda tasu. See ei muuda sinu toitumiskava ebatervislikuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal langeb, selles ei ole probleemi. Lihtsalt mul on raske neid valke normaalseks saada, kogu aeg läheb üle. Ja enamusel kes kaalust alla võtavad, see valkude probleem puudub.

Panen suvelise päeva menüü siia:

Valgud: 34%

Rasvad: 23%

Süsivesikud: 43%

Hommik:

Puder:

Kaerahelbed, jämedad röstitud, Veski Mati 60 g 208 kcal

Mesi 12 g 39 kcal

Õli, kalamaksaõli 4 g 36 kcal

Leib, Jassi seemneleib, Eesti pagar 50 g 145 kcal

Vürtsikilud, puhastamata, Viru Rand 63 g 94 kcal

Lõuna:

Smuuti:

Jogurt, maitsestamata, LGG Gefilus 305 g 201 kcal

Maasikad, külmutatud 50 g 18 kcal

Marjad, jõhvikad 24 g 7 kcal

Pähkel, kreeka 25 g 173 kcal

Vaarikad, külmutatud 40 g 18 kcal

Maasikad, külmutatud 47 g 17 kcal

Õhtu:

Leib, Fazeri Täisteraviilud, Fazer 30 g 51 kcal

Toorjuust, Tere, Maitsestamata 12 g 22 kcal

Kiivi 112 g 75 kcal

Sinihallitusjuust, Paladin, Fromage Bleu 17 g 61 kcal

Kanafilee, jahutatud kanafilee, Tallegg 157 g 160 kcal

Õli, keskmiselt 5 g 45 kcal

Kapsas, hapukapsas, värske 122 g 24 kcal

Kalorid kokku: 1438 kcal

NB! Muidu tuleb 1700kcal ligi, aga see on hea näide, kus valgud nii üle normi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks mida madalam kogukaloraaž on, seda lihtsam on neid toitainevahekordasid paigast ära ajada.

Ise pooldan ka pigem süüa valke rohkem ja süsivesikuid vähem, kui vastupidi. (Usun et siin portaalis ei soovita sul keegi süsikakogust tõsta.)

Pigem imestan, et sa sellise lõunaga vastu pead:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu keskmine menüü on selline:

NB! Muidu mu menüüs on palju kala ka, eriti forellifileed ja lõhet. Oleneb, mis poes värskem on hetkel. Ja pähklid iga päev muidugi. Ma lugesin, et valgurikas dieet pikaaegselt mõjub neerudele kuna üleliigne valk tuleb pidevalt kehast välja viia. Ma ei ole ju mingi sportlane ka, et valguvajadus suurem oleks. Selline algaja/keskmine trenniskäija pigem. Ja kuna see allavõtmine mul aastane projekt on, siis ei tahaks millegi olulisega mööda panna.

Söömise koha pealt on mul kõht kogu aeg täis, sihuke tunne on, et söön kogu aeg. Varem sõin enda arvates vähem ja kõht oli hoopis tühi, aga kaal kasvas. Päris kummaline mõelda. Ju siis sõin valesid asju.

Süsivesikud 44%

Rasvad 21%

Valgud 35%

Hommik:

Puder:

Kaerahelbed, jämedad röstitud, Veski Mati 62 g 215 kcal

Mesi 10 g 33 kcal

Piim, 3,5%, Alma, Valio 300 g 189 kcal

Leib, Fazeri Täisteraviilud, Fazer 34 g 58 kcal

Toorjuust, Tere, Maitsestamata 10 g 18 kcal

Vürtsikilud, puhastamata, Viru Rand 25 g 37 kcal

Õli, kalamaksaõli 4 g 36 kcal

Mandel 10 g 62 kcal

Lõuna:

Kapsas, hapukapsas, värske 168 g 33 kcal

Seemned, kõrvitsaseemned 9 g 60 kcal

Seemned, päevalilleseemned 10 g 63 kcal

Tomat 103 g 20 kcal

Õun 127 g 55 kcal

Kiivi 104 g 69 kcal

Kodujuust 4%, Alma kodujuust hapukoorega 200 g 192 kcal

Õhtu:

Pett, 0,5% 215 g 75 kcal

Leib, Fazeri Täisteraviilud, Fazer 24 g 41 kcal

Toorjuust, Tere, Maitsestamata 7 g 13 kcal

Soolakala, vikerforell, filee 38 g 72 kcal

Raju kanasupp 801 g 280 kcal

Kalorid kokku: 1629 kcal

Vesi: 8 klaasi

Muudetud kasutaja pfigure poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu keskmine menüü on selline:

NB! Muidu mu menüüs on palju kala ka, eriti forellifileed ja lõhet. Oleneb, mis poes värskem on hetkel. Ja pähklid iga päev muidugi. Ma lugesin, et valgurikas dieet pikaaegselt mõjub neerudele kuna üleliigne valk tuleb pidevalt kehast välja viia. Ma ei ole ju mingi sportlane ka, et valguvajadus suurem oleks. Selline algaja/keskmine trenniskäija pigem. Ja kuna see allavõtmine mul aastane projekt on, siis ei tahaks millegi olulisega mööda panna.

Söömise koha pealt on mul kõht kogu aeg täis, sihuke tunne on, et söön kogu aeg. Varem sõin enda arvates vähem ja kõht oli hoopis tühi, aga kaal kasvas. Päris kummaline mõelda. Ju siis sõin valesid asju.

Hommik:

Puder:

Kaerahelbed, jämedad röstitud, Veski Mati 62 g 215 kcal

Mesi 10 g 33 kcal

Piim, 3,5%, Alma, Valio 300 g 189 kcal

Leib, Fazeri Täisteraviilud, Fazer 34 g 58 kcal

Toorjuust, Tere, Maitsestamata 10 g 18 kcal

Vürtsikilud, puhastamata, Viru Rand 25 g 37 kcal

Õli, kalamaksaõli 4 g 36 kcal

Mandel 10 g 62 kcal

Lõuna:

Kapsas, hapukapsas, värske 168 g 33 kcal

Seemned, kõrvitsaseemned 9 g 60 kcal

Seemned, päevalilleseemned 10 g 63 kcal

Tomat 103 g 20 kcal

Õun 127 g 55 kcal

Kiivi 104 g 69 kcal

Kodujuust 4%, Alma kodujuust hapukoorega 200 g 192 kcal

Õhtu:

Pett, 0,5% 215 g 75 kcal

Leib, Fazeri Täisteraviilud, Fazer 24 g 41 kcal

Toorjuust, Tere, Maitsestamata 7 g 13 kcal

Soolakala, vikerforell, filee 38 g 72 kcal

Raju kanasupp 801 g 280 kcal

Kalorid kokku: 1629 kcal

Vesi: 8 klaasi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaloreid tarbin päevas 1700kcal, trennis käin 3x nädalas, vesiaeroobikas. Kaalust allavõtmiseks kasutan kaaluabi programmi. Programm peab optiaalseks, et ma tarbiksin päevas süsivesikuid 55%, rasvu 30% ja valke 15%. Süsivesikute ja rasvadega saan hakkama. Süsivesikud on normis, rasvad on pigem 20% kanti, aga valkde tarbimine on pidevalt paigast ära. Keskmine on 26%-29% ja vahest on lausa 36%. See teeb mulle muret. Kehakaal on üsna suur ja tahan alla võtta tervislikult. Siiamaani on muidu kaal ilusti langenud, probleeme ei ole. Kuid valkude pärast olen mures.

Suurenda heade rasvade osakaalu menüüs ja vähenda valkude oma. Head rasvad on näiteks kookosrasv, pähklid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks mida madalam kogukaloraaž on, seda lihtsam on neid toitainevahekordasid paigast ära ajada.

Ise pooldan ka pigem süüa valke rohkem ja süsivesikuid vähem, kui vastupidi. (Usun et siin portaalis ei soovita sul keegi süsikakogust tõsta.)

Pigem imestan, et sa sellise lõunaga vastu pead:)

Mina soovitaks... :D

Kyll ei soovita ma l2htuda vaid koondnimetusest- sysivesikud. Oksendamiseni lihtsustatud arusaam...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×