Jump to content
Helis

hommikune rasvapõletus

Recommended Posts

Tere!

Nagu ma olen aru saanud, et hommikul enne sööki oleks efektiivne teha umbes 30-45 minutit rasvapõletust. Aga siit ka mure, kui ma teen trenni hommikul enne tööd s.t kella 6 - 7 paiku, kas siis nii varajane trenn ei koorma südant?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koormab ja peabki koormama aga õhtul tehes koormab veel rohkem. Sa pead ise tunnetama seda. Kui hommikul on kuidagi väsimuse tunne mida teistel hommikutel pole olnud siis parem jäta see hommik trenn vahele. Muidugi selle süsteemiga kus puudub kindel treeningreziim kaasneb see oht, et varsti lüüakse käega ( kujutatakse endale ette, et iga hommik on väsimus kallal : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvel on ikka mõnus pärast tööd teha 1-1,5 tundi rahulikku sörki. Mega hästi aitab. Enne jooksin ka 30-45 minutit, vaatasin et ei aita. Nüüd panen 2 x kauem u. 12 km ja pole mingit probleemi. Pole praktiliselt väsinudki aga enesetunne on hea!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama lugu.Olen proovinud paar korda hommikupoole käia, siis aga on selline tunne, et süda kohe läheb pahaks:( Ei sobi lihtsalt. Ja trenn ei ole ka "täiega" tehtud, kipun haigutama ja ei saa süveneda. Õhtul peale tööd (olen küll väsinud, sest tööpäev 9 tundi ja lõpeb kl 6) vean end jõusaali, teen seal 1-1,5 tundi ja siis otse sealt rattaga õue sõitma-mingi tunnikene rahulikus tempos siis. Kui hea ilm, siis kaovad need tunnid lausa lennates. Pärast dushi kodus aga muidugi tuleb selline väsimus peale, et süüa teha ei jaksa, teleka ette jään magama jms. Puhkepäevadel aga on nii mõnus end täiega ära väsitada ja õhtul veel sauna minna..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletust saab edukalt teha ka õhtuti, ja õhtune aeg, on ka sellepärast hea, et peale sörki ei kipu enam hilise kellaaja tõttu sööma. Väike õun või porgand ja rahulolu tehtust. Alustada võib jah 30min-ga, kuid edaspidi ikka tund ja rohkemgi. Reegel on: mida intensiivsem on treening seda lühem kestvus ja vastupidi. Kui jooksed õigel rasvapõletuspulsil ,siis tunnine sörk ei tohiks olla suur pingutus ja oi kuidas rasvad kärssavad!

NB! 3 tundi enne sörki oleks soovitatav mitte süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui sa nii palju endale sv sisse jood, siis ju pole vast rasvapõletusest kasu eriti?

Ise näiteks eile tegin aeroobse trenni päeva-jooksin 1t 40 min ja peale trenni tegine endale tavapärase valgusheigi väikese sv-ga (ei taha ju rohke aeroobse tagajärjel lihasest ilma jääda, niigi võiks teist rohkem olla..). Täna on jälle jõusaal ja peale seda tunnine rasvapõletus ja jällegi valk+sv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda kahtlustasin ise ka. Aga kas oleks mõtekas üldse mingit taastusjooki osta või kõlbab ka kuni pool liitrit siirupit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

WTF!? Tahad öelda, et üldse ei tohiks peale aeroobset midagi juua(ega süüa)?

PS! Juurde ma võtta ei saa enam, tegin selle endale selgeks. Täiesti võimatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja PEABKI sööma-jooma, aga no see siirupivärk on ikka liiast. Ma ju enne kirjutasin, et söön ka kohe peale trenni. Ja siis hiljem ka veel, nii nagu ikka peab :D Kana, juurviljad, kohupiim jne on alati omal kohal. A mis kasu sellest aeroobsest on, kui pärast pool liitrit siirupit (suhkruvärk ju) endale sisse kallad?

Kuskil naistekates muidugi levib mingi ajuvaba arusaam, et u 3t enne ja jumal teab palju t pärast trenni ei tohi isegi juua, söögist rääkimata. Kes shapingut või muud tilulilu teevad, need las nälgivad. Muidu tuleb ikka korralikult süüa, oleneb aga, mida ja millal just.

A mis värk sul on, et juurde ENAM võtta ei saa? Palju sa siis kaalud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahet pole ju mis trenni sa teed, ikkagi pärast on vaja oma enrgiavarud taastada. Valku 20-40 grammi ja süsivesikuid ka 40-80 grammi, olenevalt kaalust. Enne trenni pole lihsalt mõtet võtta süsivesikuid kui tahad rasvu põletada, söö tund-kaks enne trenni lihtsalt valku, võid vabalt teha valgukoksi. Siirup iseenesest on suhkur, seega kiiresti imenduv aga peale trenni on mõtekam ikkagi juua üks spordijook või süüa 1 banaan, et kätte saada vajalikud süsivesikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see. Küsimusele vastaks nii, et olen üritanud kaalust juurde võtta, süües põhimõtteliselt täis kõhule veel peale aga üle 60 pole kaalu saanud. Sellepärast üritan hetkel puhta lihaseni välja minna ja hiljem keskenduda kaalule lihase arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul ju praegugi süda valutab mõttest trenni teha! Istu kodus edasi, näri seapekki ja oledki selline nagu tahad ja südamega pole probleeme! Ära trenni peale mõtlegi, süda lõhkeb muidu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

miks mõned isikud peavad küll oma tegemisi paremateks ja tähtsamateks ning suhtuvad üleolekuga teiste tegemistesse??? Kui keegi teeb sheipingut v muud tilulilu - siis tubli, et teeb. Isegi lihtlabane võimlemine väärib kiitust, kui inimene ennast kätte võtab ja otsustab oma elu tervislikumaks muuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuup aja normaalset juttu! Ise räägite ju siin foorumites selliseid teemasid et kas süüa 2grammi valku rohkem või on see liiga palju? VALKU SÜÜAKSE KILODEGA!!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aktiivse jõusaaliskäija ja tulevase treenerina kindlasti :D Eriti kui seda tehakse veel vale tehnikaga, nii võib ju endale kasu asemel kahju teha..Kahju vaadata lihtsalt, kuidas inimesed jõusaalis oma aega "raiskavad", selle asemel et treener üles otsida ja veidi abi paluda-igas korralikus jõusaalis peaks selline tegelane ju palgatud olema..?

Pealegi see siin ju JÕUSAALIportaal, kus rahvas peakski ühte koma teist raskustest ja nende tõstmisest teadma..Nii et..

Kompleksiks läheks asi siis, kui mõtleksin pingsalt enne trenni "nii, nüüd ma kolm tundi süüa ei saa!" ja siis 3t pärast läheks saali oma lihaseid hävitama. Ja muidugi peale trenni sama mõtlemine, et "nii, nüüd trenn läbi, jälle süüa ei tohi mitu tundi-ja juua ka loomulikult mitte, siis ju ka rasv ei põle vmt.."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule Carina, kui nüüd valku kilode kaupa sisse süüa, siis esiteks organism niipalju valku korraga ei omasta ja teiseks, see oleks raha raiskamine. Kuna valgupulbrit tarvitatakse väga palju, kujuneb see üpris kulukaks, niiet iga sent ja gramm on arvel. Mõtle, ennem kui ütled!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei noh, ühe kiloste hantlitega ei ole kohe kuidagi võimalik ennast vigastada, ja kui tegemist on tulevase treeneriga, siis seda enam ei ole sobilik sildistamine: näit tibid - või kuidas!?

Sul see söömine ka hingel ikka, lohutuseks ütlen, et nii palju, kui on tegijaid nii palju on ka arvamisi. Muideks jutt oli jooksmisest ja tõesti on nii, et mõni ei talu tühja kõhtu. Olen suur jooksu huviline, jooksnud kuskil 7 aastat, 3 tundi enne jooksu pole tõesti mõtet süüa - kuid see pole raudne reegel ega kirjutatud seadus, igaüks teeb nii, kuidas talle sobib. Tulin sünnitusmajast olin 7 kg ülekaalus oma norm kaalust, kuu ajaga oli kõik ok! Selge see, et jõusaalis on teised reeglid, mulle väga meeldib jõusaalis käia ja ma pole mingi tibi muideks ihihihii. Kas on nii. et kui ei jõua teatud raskust üles venitada näit 2 kg, siis amazoni külastamine on keelatud või. Mulle meeldi Amazon, olen siit palju huvitavat lugenud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga miks see "tilulilu" siis hinge läks? Tundub ka , et mingi probleem sellega..:D Natuke karmi huumorit ei tee kunagi paha, iseasi, kas kõik sellest aru saavad. Aga sellele ei pretendeerinudki :P

Lugemiskeeldu või külastustingimusi ei loe siit foorumist ka kusagilt välja :)Lähtudes küsimuse püstitaja isikust tuli lihtsalt järeldusele jõuda, et ta on ikka tõsisemalt jõusaalist huvitatud ja et sheipingut just ei külasta..

Muide, kui nii pikalt trenni teinud, siis peaks ka teadma, et toidu kogusest ja ainevahetuse kiirusest oleneb seedimise aeg. Nii et väike valk enne trenni ja kindlasti ka pärast(siis koos sv-ga)ei saa kellegile halba teha, nt veidi rasvata kohupiima. Vastupidi-jääb rohkem lihast alles, kui mitte midagi süües. Tõsiasi ju on see, et tühja kõhuga/dieedi ajal rohkelt ja pikalt aeroobset tehes kaotad ka oma lihaseid. Kui neile aga natuke valku anda, on asi ilusam :P

Ja mis puudutab hantleid, siis... ka luuavarrest võib pauku tulla :):)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×