Jump to content
kristo3333

Jooks vs velotrenažöör

Recommended Posts

Nagu ikka, siis paljud meist soovivad kevadeks oma kerget talvist kaitsekihti kõhult ja mujalt kehaosadelt maha saada- nii ka mina ja siit minu küsimus, et kumb on effektiivsem, kas jooksmas käia või velotrenažöör. Mõlemad peaksid olema head aeroobsed tegevused, kuid kumb nenedest rohkem effektiivsem oleks? Toitumist ei ole vaja mulle soovitada, kuna see on mul nüüd paigas ja olen viimased 2 kuud korralikult ja õigesti toitunud, magusaga pole patustanud ja kusjuures annab tunda küll- aga seda ainult positiivses mõttes. Kodus on mul olemas korralik velotrenažöör ja sellega olen ma suuteline hetkel töökõrvalt sõitma päevas kaks korda- hommikupoole tugev aeroobne trenn 25km rattal ning õhtul teine 25km- kokku päevas 50 km ratast+ veel mõned nipet näpet harjutused kõhu; selja; jalalihastele. Kuid olen siin mõelnud, et äkki on jooksmine kordades effektiivsem, kuigi tõsiasi on see, et joosta ma ei jõuaks elusees ööpäevas 50km ka mitme treeninguga(tegelikult vbla jõuaks ka, aga tõenäoliselt mitte), kui ma seda maad trenažööril olen suuteline maha higistama. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitmekülgsus on hea, teed neid vaheldumisi :D Jooksmine koormab rohkem liigeseid, ainult joosta ei tasuks.

E: Kilomeetrite järgi muidugi ei saa arvestada efektiivsust, 50km jooksu ei võrdu 50km veloga.

Muudetud kasutaja Tannuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Mitmekülgsus on hea, teed neid vaheldumisi ;) Jooksmine koormab rohkem liigeseid, ainult joosta ei tasuks.

E: Kilomeetrite järgi muidugi ei saa arvestada efektiivsust, 50km jooksu ei võrdu 50km veloga.

Uuri seda : http://www.toidutare.ee/kaloriarvuti.php?show=burner#start Ei tea kui täpne ta on, kuid enamvähem ikka

Näiteks siis 80kg kaaluv inimene kulutab 60 minuti jooksul :

Jalgrattasõit: 20-25 km/h 683 kcal

Jalgrattasõit: 25-35 km/h 853 kcal

Jooksmine: 10 km/h 853 kcal

Jooksmine: 15 km/h 1408 kcal

Ütleks, et jooks on efektiivsem :D Jalgrattaga ma keskmiselt 30km/h sõita väga pikalt ei jõua :) Joosta 10km/h võib aga tund ja rohkemgi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taivox tõi välja õnneks hea võrdluse, millest tahtsin ka ise kirjutada. Jooksmise puhul oled võimeline vähema aja jooksul kulutama rohkem kaloreid, kui rattasõiduga. Juba aja kokkuhoiu mõttes oleks jookmine parem tegevus. Loomulikult on ka negatiivne pool see, et jooksmine on liigestele kurnavam. Minu arust teed sa hetkel liiga palju aeroobset. Mulle tundub 2x25km päevas täiesti hullumeelne number. Tahad võib-olla liiga palju saada? Kui meeldib, siis keelata loomulikult ei saa. Kui sul on toitumine korras, siis ühest 25 km-sest treeningust piisab täiesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust teed sa hetkel liiga palju aeroobset.

Arvad, et teen palju või? Täitsa võimalik...

Tavaliselt ma suhteliselt selline hommiku inimene. Ärkan, teen oma neljaviljapudru koos 3 viilu sepiku(+juust+tomat/kurk) ja kohviga. Seejärel toimetan ringi ja kusagil tunnike peale söömist teen esimese sellise treeningu. Kõhulihased/seljalihased/jalalihased- neid ei tee igapäev. Puhkepäevad tulevad lihastreeningutele vahele. Jõusaali teen hetkel vähe-natuke küll teen, kuid see ei ole eesmärk hetkel omaette, esmatähtis on läbi aeroobse treeningu üleliigne rasv maha saada ja seejärel hakata korralikult väikest viisi lihast peale kasvatama. Seejärel panen teleka käima ja hüppan ratta selga- kui tuleb hea saade, siis ei pane tähelegi, et km aina lähevad. Tavaline taks on 25km peale mida venitus ja siis pessu. Õhtul umbes 20.00 paiku samuti sõidan ratast televiisori kõrval, kuna ei viitsi niisama seda telekat vaadata. Lihastreeningutele õhtul niisuurt rõhku ei pane- pigem kui olen hommikul korralikult oma jalalihaste ja kõhulihaste jm kavad ära teinud, väntan lihtsalt jälle 25km ratast. Peale mida jälle venitus. See võtab mul aega kusagil 33-35 min. Pulss on tavaliselt seal 125-145 vahepeal. Ja nii see ööpäeva peale 50 tulebki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihastreeningutele õhtul niisuurt rõhku ei pane- pigem kui olen hommikul korralikult oma jalalihaste ja kõhulihaste jm kavad ära teinud, väntan lihtsalt jälle 25km ratast. Peale mida jälle venitus. See võtab mul aega kusagil 33-35 min.

Oled kindel oma ajas ja kilometraasis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled kindel oma ajas ja kilometraasis?

Jah, mul ju kompuuter ees- tavaline keskmine kiirus mis ma väntan on kuskil 41-44km/h. Raskustase on pandud selline talutav- vahepeal panen funki juurde, aga üldjuhul lasen ühe raskustasemega. Minu rattal on tasemeid minumeelest 7 ja mina sõidan nr. 4´ga(mõnikord 5 tasemega). Ma saan vaadata ka viimast treeningut mälust ja hommikul oli siis 25km aeg 34min ja 52sek; Keskmine kiirus 43,4km/h; kusjuures ta näitab ka mingisugust kalorikulu, aga selles numbris ma kindel ei ole- 25km peale näitab 781 kalorit. Eks need rattad ja nende näidud on erinevad- sellepärast ka võibolla minu ratta andmed 25km kohta ei pruugi kellegi teise omaga kokku langeda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kusjuures ta näitab ka mingisugust kalorikulu, aga selles numbris ma kindel ei ole- 25km peale näitab 781 kalorit. Eks need rattad ja nende näidud on erinevad- sellepärast ka võibolla minu ratta andmed 25km kohta ei pruugi kellegi teise omaga kokku langeda

Ära selles kindel ole jah, sest sinu ratta kompuuter arvestab 1 kcal iga seitsmenda väntamise järel. Ja seda hoolimata sellest, kas väntad koormustasemega 1 või 7. Seda eriti juhul, kui tegemist on Kettleriga. Aga kui velo sõtkumist sörkjooksuga võrdlema hakata, siis peaks kasutama ikka suuremaid koormuseid, et südame löögisagedus vastav oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Jah, mul ju kompuuter ees- tavaline keskmine kiirus mis ma väntan on kuskil 41-44km/h.

Ei taha hästi uskuda, et sellise kiiruse juures pulss nii madal :D Või siis raskusaste (kergusaste) on tõesti väga kerge peale pandud. Võta suvel ratas ja mine vänta 40km/h tunnikiirusega 25km... :) Tuuletakistus teeb oma töö :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×